איך לשמח הורים שהתבשרו על ילדם החולה?

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לגבי ההורים, לדעתי צריך לתת להם זמן לעכל ולא לעשות חגיגה, אלא רק עזרה טכנית. בהמשך אפשר להביא זמרים ומשמחים. השיעורים של הרב אלימלך בידרמן באמת מחזקים מאד, מנסיון, ואפשר לשמוע אותם בקו "באמונתו יחיה" שלוחה 1 בעברית ו2 באידיש. יש גם שלוחה לחיזוק בנושא שידוכים.
מנסיון של כמה שנים המשמחים מצילים נפשות כפשוטו גם בהתחלה, אנשים כמהים לשעת חיות הזאת וממשיכים איתה ימים ושבועות אח"כ (אני יכול לצטט עשרות תגובות של חולים או הורים אבל המסר מובן גם בלי זה)

זושא כץ

משתמש מקצוען
אחרי כל הממתקים והפינוקים והרצון הטוב.
יש להם דאגה וקושי שעוטף אותם ביומיום.
את זה ניתן לעזור בכמה דברים פשוטים:
1. תגשו ותודיעו, אנחנו מעונינים לעזור לכם. איזה דברים אתם מרגישים שיותר קשה? (קניות ביש, לקחת ילדים מהמוסדות, אירוח בשבתות, התארגנות עם בגדים לעונה הקרובה. ) תסכמו איתם מה אתם עושים.
אל תשאירו את זה בהודעה "אם אתם צריכים עזרה, תתקשרו לכל מה שאתם צריכים"... הם לא יתקשרו.
2. יש לכם זמן פנוי לפעמים ? סתם ביום חול? תקנו פיצה ותקפצו ל5 דק'
אל תבררו אם הם בשריים או לא,
גם אם זה יילך לפח, ההתענינות שווה הכל.
3. תחמיאו על כל מה שאתם יכולים.
הם עוברים התמודדות על כל שלב, (כן, אם לשלוח את הילדה הקטנה עם קוקו, למטפלת או להגליש' את זה לכיוונה..) כשאתם מפרגנים על הילדים המטופחים אתם נותנים להם כח להמשיך עם זה הלאה,
ואם נכנסתם הבייתה וראיתם שהוא נקי תפרגנו על זה, זה ייתן מחויבות וכח לפעם הבאה.
4. ותכניסו לכם טוב לראש: ששום דבר טוב שהם עושים הוא לא מובן מאליו! ולכן על הכל צריך להעריך ולפרגן.ובכל הזדמנות זה לתת להם את ההרגשה הזו.
5. יש טיפול/ בדיקה וכד' תשלחו 2 לחמניות עם שוקו, להראות "אנחנו כאן, ולא שוכחים אותכם בשגרה המטורפת הזו" ואנחנו רוצים להשתתף.
6. גם לשלוח ארוחת ערב פשוטה אחרי טלפון קצר זה מצוין.
הכל להראות את העיקרון:
"אנחנו מבינים וזוכרים שהמצב שלכם הוא לא פשוט, וכל הכבוד לכם על מה שאתם עושים"

בסוף, בסוף הם רוצים דבר אחד: ילד בריא
וכל השוקולדים והעוגות לא מקדמות אותם סנטימטר לדבר הזה.
ומילים טובות ועזרה פרקטית נותנים להם כח להתמודדות.

עוד דבר:
תזכרו את השם של הילד לתפילה, ותראו להם.
מפדח לראות אנשים שבאים וחופרים על המצב הרפואי, ולפעמים גם אומרים "אנחנו מתפללים" אבל הם לא יודעים את השם.

לגבי חיזוקים וקלטות חיזוק:
עזבו אותם מזה, הם עכשיו בטרפת אמיתית.
גם בן אדם שעובר דירה אין לו זמן לשמוע באמצע שהוא מפרק ארגזים על ההלכות של חנוכת הבית.
תנו הם זמן לעכל, אח"כ לאט לאט אפשר להציע.

כשהם מדברים דברי אמונה , תקשיבו להם.
זה יותר שווה מלהוסיף להם חיזוקים נוספים
כי הם עכשיו "מדברים עם עצמם" ומחזקים את הכח שיש להם
במיוחד שזה דברים שהם הזדהו איתם ודברים שמועילים להם (לא כל וורט, נותן כח לכל אחד)

זושא כץ

משתמש מקצוען
יש כאן בפורום בריאות
יש תת פורום מזור ורפואה לחולי סרטן
כדאי להצטרף ולהעלות שאלות

י ר 3D

דגם
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
בלת"ק חלקי
אני אכתוב כמה נקודות שייתכן שחלקן היו כתובים כך או אחרת בתגובות אחרות רציתי פשוט לכתוב ממבט של אבא של ילדה חולה והמשפחה שלו שב"ה השתדלו לעשות כמיטב יכולתם
דבר ראשון אמפתיה
תבינו אותנו שאנחנו מתמודדים תדברו איתנו אל תתנו עצות כי אתם לא יודעים.
דבר שני להציע עזרה וגם להתחיל לעזור
אל תחכו שנבקש פשוט תגיעו ותעזרו. אתם המשפחה שלנו וממכם הכי קל לקבל עזרה , אם זה בניקיון, כביסה (נעזרנו גם בעזר מציון), ארוחות קניות (היה תחילת שנה והילדים היו צריכים מכשירי כתיבה, ספרים וכו'
וגם עשינו שמחה בתוך התקופה ופשוט הורידו מאתנו את כל העול של ההתארגנות לשמחה.)
דבר שלישי הסעות
אחד מהדברים הקשים זה להביא אנשים ולהחזיר אנשים לבית החולים (כי בעירנו הקטנה אין מספיק מתנדבים של עז"מ) והמשפחה עזרה לי מאוד מאוד בנושא הזה
דבר רביעי משמרות
לא תמיד יכולים להשתתף במשמרות בפרט בלילה כי אנו ההורים היו צריכים להיות שם ולא מישהוא אחר או שהחולה לא מסכים וכו' אבל פעמים כשביקשנו להחליף שנוכל להגיע ערב אחד לשבת עם המשפחה בבית או להגיע הביתה במוצ"ש או בע"ש זה מאוד עזר לנו רגשית (אפילו שזה זמן מאוד קשה לעשות בדיוק אז משמשרת)
דבר חמישי הפתעות
בעיקר לחולה וגם לשאר הילדים וקצת להורים גם לא מזיק אף פעם
ערבי חיזוק ושירה רק אחר תקופת ההסתגלות לא בשבועות הראשונים
דבר שישי - ביקור חולים (הורי חולים)
אולי זה קשור גם לאמפתיה אבל הייתי חייב לכתוב את זה נפרד
גם אם אתם עושים את כל הרשימה לפעמים מה שאנו היינו צריכים שפשוט תהיו אתנו
אני לא אשכח את אותו יום שיש חורפי לאחר אשפוז ארוך והיינו אמורים להשתחרר לשבת אבל בסוף נשארנו בבית החולים אחד מהגיסים שלי שהוא עזר והסיע ותמך וכו' כל הזמן הגיע להביא משהוא לביתנו לשבת ואז הוא התיישב ואמר עכשיו אני נשאר בשבילך ... זה מאוד ריגש אותי שעם כל העזרה שלו ושהוא עוזב את הבית בערב שבת בזמן לחוץ הוא פשוט נשאר שם כדי להיות איתי וזה לפעמים שוכחים הרי ממילא אנחנו נפגשים כל זמן אבל אנחנו צריכים את התחושה שאנחנו אתכם
כל השביעין חביבין ואחרון אחרון חביב - תפילה
אין כמו התפילות של המשפחה אין כמו לשמוע מכל אח וגיס כמה הם ומשפחותיהם התפללו אין כמו הנסיעות שבו נסענו ביחד במירון ולכותל המערבי (וזה כן עשינו מיד בשבוע הראשון ) ואני מרגיש שזה היה חלק העיקרי של ההחלמה.

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
חשוב לא לשכוח את הילדים ביית
עזר מציון שלחו לנו משחקי יוקרה לילדים שבבית, אין לכם מושג כמה זה היה הדבר הנכון, הכל בלאגן ההורים בטרפת -אף אחד לא רואה את הילדים הבראים בבית ופתאום משחקים שאף פעם לא היה להם, העסיקו אותם ושמחו אותם שעות,
ממליצה גם על שוקי בריף לא ידענו עד כמה הב"א הזה גנרטור את הכל הטיסה לחו"ל הוא ארגן בתוך כמה ימים,
אגב יש ארגון אי.סי.אר.אף יהודי אמריקאי שעוזר בספציפית לסרטן נראה לי יותר ממוקד ויותר נגיש מפירר,

ולא לנייעס עליהם, כ"כ הפריע לנו לקבל דשי"ם - בפרט בימים הראשונים מכל האזור , וגם אח"כ שיתפנו בימע אישי בני משפחה - מי התיר להם ללכת לספר את זה הלאה? זה החיים שלנו, השידוכים של הילדים שלנו, באיזה זכות כל הקהילה מעודכנת בדיוק מה יש לבן שלי? אח"כ התחרטנו שנעזרנו, היה עדיף להסתדר עם ארגונים ולא עם בני משפחה, המשכנתא על זה יקרה מידי מידי, באת לעשות ביבי סיטר- כדי שתרגישי נח סיפרנו לך לאיזה בדיקה אנחנו הולכים, למה אח"כ סבתא מתקשרת לשמוע מה נשמע??

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
קישור לשיעורים הנ''ל מרבי אלימלך בידרמן מאתר קול הלשון

2 שיעורים בעברית של רבי מיילך בידרמן בליווי מוזיקאלי שעות ארוכות של חיזוק ממש !!! בדגש לנושאים אלו של חולים במחלה אך פונה לכל התמודדות של כל יהודי קוראים לזה באמונתו יחיה ממש מחזק !!!!

נתתי את זה למישהו שנפצע ועבר ניתוח מורכב עם החלמה של שעות במטה ואמר לי שמאוד מאוד עזר לו !!!

הקבצים גדולים מידיי להעלאה לכאן . שמעו ותחי נפשיכם פשוטו כמשמעו !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

,משנה את כל הכיוון חשיבה !!!!!!!!!!! ואם הגישה וההסתכלות נכונה אז ממילא יותר קל להתמודד !!!!!!!!!
תודה רבה.
אנחנו מתמודדים עם קרוב מדרגה ראשונה שמאושפז במצב לא פשוט.
שלחנו את זה לכל הילדים הנשואים שלו וזה מחזק מאוד מאוד.
באמת מחיה נפשות כפשוטו.

סווצ'אר.

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי
אני אכתוב כמה נקודות שייתכן שחלקן היו כתובים כך או אחרת בתגובות אחרות רציתי פשוט לכתוב ממבט של אבא של ילדה חולה והמשפחה שלו שב"ה השתדלו לעשות כמיטב יכולתם
דבר ראשון אמפתיה
תבינו אותנו שאנחנו מתמודדים תדברו איתנו אל תתנו עצות כי אתם לא יודעים.
דבר שני להציע עזרה וגם להתחיל לעזור
אל תחכו שנבקש פשוט תגיעו ותעזרו. אתם המשפחה שלנו וממכם הכי קל לקבל עזרה , אם זה בניקיון, כביסה (נעזרנו גם בעזר מציון), ארוחות קניות (היה תחילת שנה והילדים היו צריכים מכשירי כתיבה, ספרים וכו'
וגם עשינו שמחה בתוך התקופה ופשוט הורידו מאתנו את כל העול של ההתארגנות לשמחה.)
דבר שלישי הסעות
אחד מהדברים הקשים זה להביא אנשים ולהחזיר אנשים לבית החולים (כי בעירנו הקטנה אין מספיק מתנדבים של עז"מ) והמשפחה עזרה לי מאוד מאוד בנושא הזה
דבר רביעי משמרות
לא תמיד יכולים להשתתף במשמרות בפרט בלילה כי אנו ההורים היו צריכים להיות שם ולא מישהוא אחר או שהחולה לא מסכים וכו' אבל פעמים כשביקשנו להחליף שנוכל להגיע ערב אחד לשבת עם המשפחה בבית או להגיע הביתה במוצ"ש או בע"ש זה מאוד עזר לנו רגשית (אפילו שזה זמן מאוד קשה לעשות בדיוק אז משמשרת)
דבר חמישי הפתעות
בעיקר לחולה וגם לשאר הילדים וקצת להורים גם לא מזיק אף פעם
ערבי חיזוק ושירה רק אחר תקופת ההסתגלות לא בשבועות הראשונים
דבר שישי - ביקור חולים (הורי חולים)
אולי זה קשור גם לאמפתיה אבל הייתי חייב לכתוב את זה נפרד
גם אם אתם עושים את כל הרשימה לפעמים מה שאנו היינו צריכים שפשוט תהיו אתנו
אני לא אשכח את אותו יום שיש חורפי לאחר אשפוז ארוך והיינו אמורים להשתחרר לשבת אבל בסוף נשארנו בבית החולים אחד מהגיסים שלי שהוא עזר והסיע ותמך וכו' כל הזמן הגיע להביא משהוא לביתנו לשבת ואז הוא התיישב ואמר עכשיו אני נשאר בשבילך ... זה מאוד ריגש אותי שעם כל העזרה שלו ושהוא עוזב את הבית בערב שבת בזמן לחוץ הוא פשוט נשאר שם כדי להיות איתי וזה לפעמים שוכחים הרי ממילא אנחנו נפגשים כל זמן אבל אנחנו צריכים את התחושה שאנחנו אתכם
כל השביעין חביבין ואחרון אחרון חביב - תפילה
אין כמו התפילות של המשפחה אין כמו לשמוע מכל אח וגיס כמה הם ומשפחותיהם התפללו אין כמו הנסיעות שבו נסענו ביחד במירון ולכותל המערבי (וזה כן עשינו מיד בשבוע הראשון ) ואני מרגיש שזה היה חלק העיקרי של ההחלמה.
תודה רבה עושה סדר ומרגש במיוחד !!

סווצ'אר.

משתמש מקצוען
אפשר לפנות אלי באישי
אין לי פרימיום...
איך אני אוכל ליצור קשר...

וכן אני לא רוצה לטרטר את האמא אבל איזה דברים לילד יכולים לעזור לשמח
כי יפית אמרה לי לבקש מה שאני רוצה ....
לא מוגדר ..
הוא ילד בן חמש ויש לציין שלא חסר להם משחקים ב"ה.
מה יכול להיות עוד שישמח??

נ.ס.

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
תודה רבה.
אנחנו מתמודדים עם קרוב מדרגה ראשונה שמאושפז במצב לא פשוט.
שלחנו את זה לכל הילדים הנשואים שלו וזה מחזק מאוד מאוד.
באמת מחיה נפשות כפשוטו.
בהחלט !!!!!!!!!!

בתקווה שיבריא במהרה !!!! רפאה שלימה רפואת הנפש ורפואת הגוף !!!!!

שינוי בהסתכלות מקל הרבה הרבה מעומסי הנפש !!!!

שמח מאוד לשמוע שעזר לכם

תודה

נ.ס.

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
לגבי חיזוקים וקלטות חיזוק:
עזבו אותם מזה, הם עכשיו בטרפת אמיתית.
גם בן אדם שעובר דירה אין לו זמן לשמוע באמצע שהוא מפרק ארגזים על ההלכות של חנוכת הבית.
תנו הם זמן לעכל, אח"כ לאט לאט אפשר להציע.

כשהם מדברים דברי אמונה , תקשיבו להם.
זה יותר שווה מלהוסיף להם חיזוקים נוספים
כי הם עכשיו "מדברים עם עצמם" ומחזקים את הכח שיש להם
במיוחד שזה דברים שהם הזדהו איתם ודברים שמועילים להם (לא כל וורט, נותן כח לכל אחד)
מסכים איתך בכל מילה !!! וח''ו לא בא להוריד מכל העצות הניפלאות שהעלו כאן שקודמים להכל !!!

ובוודאי בוודאי כשנמצאים בזמן טירוף וכו' זה באמת לא הזמן, ולא פנויים לכך כלל !!!

מאוד היססתי אם להעלות זאת אבל בכל זאת העלתי כיון שזה לא סתם שיעורים !!!!

זה שיעורים שממש מדברים על הכאב והקושי שעוברים בתקופה זו בליווי מוזיקאלי , ולא פעם ולא פעמיים גורם לפרץ של בכי ופריקת כל הקושי החוצה ,

ובאמת. עד שלא ישמעו לא יבינו, זה משהו שייתן הרבה הרבה הרבה כח אבל כמובן צריך ראש פנוי לכך.......

הנושאים המדוברים שם זה על חולים מתוך מחלקות אלו, איך התמודדו והתחזקו , איך ניתן לעבור את זה בקלות יותר וכו' וכו

' עם מלאאאאאאאאאאאא רגש והכלה לקושי .......

שווה האזנה למי שפנוי לכך.

זושא כץ

משתמש מקצוען
מסכים איתך בכל מילה !!! וח''ו לא בא להוריד מכל העצות הניפלאות שהעלו כאן שקודמים להכל !!!

ובוודאי בוודאי כשנמצאים בזמן טירוף וכו' זה באמת לא הזמן, ולא פנויים לכך כלל !!!

מאוד היססתי אם להעלות זאת אבל בכל זאת העלתי כיון שזה לא סתם שיעורים !!!!

זה שיעורים שממש מדברים על הכאב והקושי שעוברים בתקופה זו בליווי מוזיקאלי , ולא פעם ולא פעמיים גורם לפרץ של בכי ופריקת כל הקושי החוצה ,

ובאמת. עד שלא ישמעו לא יבינו, זה משהו שייתן הרבה הרבה הרבה כח אבל כמובן צריך ראש פנוי לכך.......

הנושאים המדוברים שם זה על חולים מתוך מחלקות אלו, איך התמודדו והתחזקו , איך ניתן לעבור את זה בקלות יותר וכו' וכו

' עם מלאאאאאאאאאאאא רגש והכלה לקושי .......

שווה האזנה למי שפנוי לכך.
חיזוק , בן אדם לוקח לבד
לא מביאים לו.

איך אמר פעם אדם חכם:
עמו- אנוכי בצרה!
עם השני אני רק בצרה לא בחיזוקים.

נ.ס.

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
חיזוק , בן אדם לוקח לבד
לא מביאים לו.

איך אמר פעם אדם חכם:
עמו- אנוכי בצרה!
עם השני אני רק בצרה לא בחיזוקים.
סליחה אבל ממש לא מבין את דבריך !!!!!!!

אני בא לחזק אותו בתפילה שלו ?? בלימוד שלו ???? ביראת שמים שלו ???

בדיוק כפי שאמרת עמו אנוכי בצרה !!!!! וכואב לי מאוד על הקושי שלהם !!!! ומתוך נסיון אני אומר לך שזה יכול לעזור מאוד !!!!! אל תגיב לפני שהקשבת ובכית מהשיעורים !!!!! אתה כלל לא יודע במה מדובר !!!! תקשיב תצלול למצב הכואב והמכיל בהקלטות אלו ותדבר אחרת. אני לא בא מהפן הרוחני דווקא - מהפן הטכני והמציאותי זה יכול הרים את הבן אדם שישמע [ כשהראש פנוי לכך ] על אחריותי !!!!

ראה לעיל את התגובה של @עוגת בוקר

ןמנסיון הבאתי את זה לחבר ששכב בשיקום של שעות לאחר פציעה משמועתית לאחר חתונתו , ועזר לו מאוווווד, גשמית להיות חזק יותר ולא להישבר בייסורים שעבר

אז.......

נ.ס.

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
חיזוק , בן אדם לוקח לבד
לא מביאים לו.
ממש ממש לא !!!!!!!!!!!!
לא יודע למה כונתך חיזוק ???? ספרי מוסר ?!

מי מדבר על דברים אלו כעת זה לא הזמן אין ראש לזה !!!

חיזוק משמעו כפשוטו !!! חיזוק !!! יכול להיות נפשית / גשמית / רוחנית !!!!!! אני מדבר על חיזוק נפשית וגם אז בן אדם לא לוקח לבד כשהוא גמור !!!!

בא חבירו עם חיוך או מילה טובה והרים אותו גם על זה אתה אומר שלוקחים לבד ???????? כשאדם גמור נפשית לא לוקח לבד !!!!
צריך להאכיל אותו עם כפית לתוך הפה אוכל מחזק נפשית = מילה טובה !!! חיוך !! הכלה !!! תמיכה !!!!!

כך לימדוני רבותיי !!!!!!

פ.נ

משתמש מקצוען
העזרההכי גדולה זה התמיכה !!!
גם כשאין זמן בקטע הפיזי זה גם צריך לתמוך בקטע הנפשי וכמובן רק לעודד!!
רפואה שלמה!!

טווינס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אין לי פרימיום...
איך אני אוכל ליצור קשר...

וכן אני לא רוצה לטרטר את האמא אבל איזה דברים לילד יכולים לעזור לשמח
כי יפית אמרה לי לבקש מה שאני רוצה ....
לא מוגדר ..
הוא ילד בן חמש ויש לציין שלא חסר להם משחקים ב"ה.
מה יכול להיות עוד שישמח??
twinsprog בגימייל

ניחוחות

משתמש מקצוען
הרבה כבר כתבו ואני רוצה להוסיף מנקודת מבט של אמא לילדון מתוק שסיים ממש עכשיו את הטיפולים.
1. כמו שהרבה כתבו לפנק לפנק בדברים קטנים ומחממים את לב בעיקר כשיודעים שחוזרים מטיפול מתיש שיהיה משהו מתוק בפה ובלב. זכור לי חבר של בעלי ששמע שהילד עבר בלילה טיפול חרום מדאיג והקפיץ גלידה ב1 בלילה לבית חולים
שיהיה על מה לשבור את הצום ולפוגג את המתח.
2.להתעניין, להתקשר אבל לא לנדנד גם לראות מספר של מישהו מחמם את הלב
3. לא לשאול כל היום יש שיפור? אם היה שיפור או תוצאה טובה מן הסתם היו משתפים לצערנו הטיפולים הם ארוכים ובדרך כלל בודקים את השינוי רק בפעם בחודש חודשיים.
ובאמת כל הכבוד על הרצון ועל העזרה תמיד מחמם את הלב שיש מישהו שאוהב במיוחד בכזו תקופה מה שעוד אם לא קלעצם לא נורא בכזה זמן לפעמים ההורים בעצמם לא יודעים מה רוצים לרגע משתוקקים לטלפון או ביקור ורגע רוצים שקט ולשכוח מכל העולם.
המון רפואה שלמה ורק בריאות

M&MB

משתמש פעיל
יש כאן בפורום בריאות
יש תת פורום מזור ורפואה לחולי סרטן
כדאי להצטרף ולהעלות שאלות

ctrl-p קונטרול פי

משתמש מקצוען
בבקשה...
היום קרוב משפחה שלי התבשר על ילדו בן 5 שהוא חולה במחלה ....
אנחנו לא יודעים איך לאכול את זה...
אנשים כ"כ שמחים ילד חמוד מתוק לא יודע מה רוצים ממנו סה"כ הוא היה עייף....
אנחנו רוצים להקל מעליהם לשמח אותם לתת להם זיק של תקוה .
הם לקראת תקופה של טיפולים לא פשוטה ...
הבו רעיונות....
ושלא נצטרך לבקשות כאלה עוד
אמן!
מניסיון...
תפקיד המשפחה המורחבת בזמן כזה, להגיע לבקר ולבקר ולבקר, לדבר על אמונה כשמדברים על הנושא הזה אבל בעיקר לדבר על עוד מלא דברים אחרים.
אוכל, ארוחות, מתנות, משחקים. יש מלא ארגונים שיביאו להם פי מאה ממה שאתם משערים...
רק להיות לידם כל הזמן שלא יהיו כמעט לבד גם אם הם מבקשים זאת... כמובן בצורה מושכלת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה