לימוד נהיגה איך לעזוב בשלום מורה נהיגה?

מצב
הנושא נעול.

רפי לייזרוביץ

משתמש רשום
לצערי נכשלתי היום בטסט שני
אשמח לשמוע מה אתם ממליצים לי לעשות ?
אני בבית שמש אולי כדאי לחפש טסט בעיר אחרת ?
אשמח לשמוע המלצות.
כתושב בית שמש, וכבוגר שני לימודי נהיגה בבית שמש [רכב+משאית], לא נראה לי מומלץ לעזוב את בית שמש.
העיר חדשה יחסית וערים אחרות צפופות יותר.
[למרות שהשיעורים והטסטים לא מתקיימים ברמב"ש, עדיין העיר חדשה יחסית לירושלים או תל אביב. מודיעין לא מוכרת לי מספיק].
כפי שכתב לארג', כדאי לבדוק על מה היו הפסילות ולנסות לשפר. אמנם יש קצת סיפורים לא יפים סביב הנושא של הצלחות בטסטים, אבל זה לא מייצג. ואם סיבת הפסילה לא מוצדקת, ודאי שהמורה יעודד אותך להגיש ערעור על פסילה [אני מניח שאתה יודע שיש מצלמה פנימית וחיצונית לכל רכב של לימוד נהיגה למטרה זו].
לכן אני אומר שכדאי לבחון את סיבת הפסילה ולבקש מהמורה לחדד את המטרות המוגדרות הללו.

תחצ

משתמש פעיל
יש לכם שיטה איך לנסוע במעגל תנועה בעל שני נתיבים?
דבר ראשון בהצלחה בטסט, הלוואי ותעברי.
דבר שני, בגדול, הרעיון בתחילת הטסט 10 דק' ראשונות, לנסות לעבור אותו בשלום, כאילו עדיף ליסוע טיפה יותר לאט מאשר טיפה יותר מהר, בדרך כלל לא פוסלים על נסיעה איטית, מקסימום הוא יעיר לך להגביר את הקצב, ואז פסיכולגית אחרי 10 דק' את מרגישה עם רגל וחצי אחרי. לי זה עזר הרעיון.

שוקלד בלונדי

משתמש פעיל
יש לי בעיה שאני נוסעת קרוב לימין כדי שהמורה לא יחשוב שאני צמודה לשמאל בגלל שאני רואה את השמאל יותר טוב אז עשיתי לי נקודה כזאת שאני יכולה להיצמד לשמאל מבלי לפגוע במכוניות וזה נקודה שהגלגל של הרכב באמצע הווישרים.
השאלה אם אני מתרחקת יותר לשמאל-שמאלה אז איפה הנקודה צריכה להיות?-אחרי הווישרים כיוון ימין או אחרי הווישרים בכיוון שמאל?
אגב היה לי שיעור בסוף היום בשש והמורה צרח והוציא עלי את כל העצבים שלו של כל היום שלושת רבעי שעה (לא יודעת מאיפה הכוח לצרוח כל כך הרבה זמן) וב5 דקות האחרונות ניסה לנחם אותי ולא עניתי לו כלום ויצאתי כשהוא סיים לצרוח-בסוף השיעור והלכתי בלי לומר מילה הטסט הבא ברביעי ה' יעזור אני חיייבבבתתתתת לעבור

לארג'

משתמש מקצוען
יש לי בעיה שאני נוסעת קרוב לימין כדי שהמורה לא יחשוב שאני צמודה לשמאל בגלל שאני רואה את השמאל יותר טוב אז עשיתי לי נקודה כזאת שאני יכולה להיצמד לשמאל מבלי לפגוע במכוניות וזה נקודה שהגלגל של הרכב באמצע הווישרים.
השאלה אם אני מתרחקת יותר לשמאל-שמאלה אז איפה הנקודה צריכה להיות?-אחרי הווישרים כיוון ימין או אחרי הווישרים בכיוון שמאל?
אגב היה לי שיעור בסוף היום בשש והמורה צרח והוציא עלי את כל העצבים שלו של כל היום שלושת רבעי שעה (לא יודעת מאיפה הכוח לצרוח כל כך הרבה זמן) וב5 דקות האחרונות ניסה לנחם אותי ולא עניתי לו כלום ויצאתי כשהוא סיים לצרוח-בסוף השיעור והלכתי בלי לומר מילה הטסט הבא ברביעי ה' יעזור אני חיייבבבתתתתת לעבור
אולי תכתבי שעה של הטסט ונאגד פה ספר תהילים
סיוט עם המורה הזה

רפי לייזרוביץ

משתמש רשום
עצה ששמעתי מאחד המורים שלי לגבי שמירת מרכז נתיב.
כפות הידים מונחות על ההגה לפי הספרות 2 ו-10.
ניתן לשרטט קו דמיוני מהעינים עד כפות הידים, ולהמשיך את אותו קו דמיוני עד הכביש. הקו הימני אמור להיות בשול הימני של הנתיב, והשמאלי בשול השמאלי.
וכאן חשוב להדגיש שאין הבדל בין השול הימני שרחוק יותר מהנהג לשול השמאלי שסמוך לנהג אלא שניהם שוים.
זה קצת מסובך לי להסביר למה, אבל ככה זה.
במידה ואחד מן הקוים הדמיוניים הנל על קו הנתיב והשני סוטה מהשול, יש 'להתמרכז' על ידי יצירת מרחק שוה.
לגבי המשפט שכתבת [על היצמדות לשמאל] "זה מה שעשיתי בטסט הראשון והטסטר כל הזמן העיר לי כי הוא יושב מימיני ולא רואה באמת כמה אני קרובה לשמאל הוא בטוח שעברתי על הקו" לא נראה לי מדויק. הטסטר הוא בעל רישיון הוראת נהיגה, ובעל הכשרה והסמכה לבחינה. קשה לי להאמין שהוא יפול על כזו טעות.
בנוסף, אני כמובן שמח לחלוק את מעט הידע שיש לי עם מי שצריך, אבל נראה לי שאי אפשר להשלים חסרים בלימוד נהיגה על ידי התכתבות בפורום.
אני אומר את זה למרות ההיענות וההזדהות הציבורית [שאני חלק ממנה] עם התחנה שבה את אוחזת ואפילו התאגדות לאמירת תהילים בזמן הטסט.
לדעתי פתרון הקצר התקשורתי עם המורה על ידי גבר קרוב [כפי שכתבתי בהודעה הקודמת שלי] הכרחי. והמענה שיינתן ממנו על אתגרים בנהיגה יכול להיות הרבה יותר יעיל.
הרבה הצלחה מכל הלב.
רפי

רפי לייזרוביץ

משתמש רשום
כמו שקודמי כתב , אני לא חושב שהטסטר מתבלבל עם הנתיבים..
אבל זה בסדר להפיל את זה עליו.
כמוך כמו כולם - הטסטר הוא הבעייתי..
רק בבקשה קצת רגישות למי שאוחז עדיין בתוך הקושי...

התותח מאמזון

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
רק בבקשה קצת רגישות למי שאוחז עדיין בתוך הקושי...
הכל בסדר!
גם אני האשמתי את הטסטר עד.. שעברתי טסט.
כמו שכתבתי כולם מאשימים את הטסטר ואת השעה ואת הנהגים האחרים שאגב יש הרבה מאוד פעמים שזה בהחלט קשור אליהם עיין כאן...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה