דרוש מידע איך לטפח בנים

• פותח הנושא nkfv
  • פורסם בתאריך

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בן בין בנות יכול להנות מכל העולמות - גם ציורים/צבעי מים/מכחולי קסם/צבעי חלון, גם אלבום מדבקות רשמי משלו, וגם משחקים של בנים.

'משחקים של בנים' הם בדיוק אותם משחקים של בנות - קפלה, דופלו, והרכבות למיניהן.
אבל במקום לבנות מהם 'דברים של בנות', בונים כבישים, בונים חניונים למאות המכוניות, בונים אתרי בניה ועוד כהנה.

את אנשי הפליימוביל מלהקים להכנסת ספר תורה חגיגית (החופה והכתר שעליה נבנים ממשחקי הרכבה).
ואחר כך כבודו מתכבד גם לקרוא בתורה (בספר התורה הקטן שלו).
כל הליכה לבית הכנסת בשבת, מייצרת עוד אירועים וחגיגות שמתורגמים למשחקי דמיון.
ואם יש חתונה במשפחה, אז שבוע אחר כך כל אנשי ה'מצוה קינדר' מגוייסים למשחקי חופה וחתונה.
וכמובן הפקקים. בונים כביש אינסופי מקפלה, מעמידים בו את כל המכוניות בשורה... וצופרים... צופרים... צופרים... ואפשר גם לבנות הצטלבות ולשים בה רמזור מקולקל ושלושה פקחי תנועה ערבים ושני טרקטורים שחופרים (קחו את הילד יום אחד לצומת בר אילן/צפניה או ירמיהו/שמגר, היתר כבר יקרה מאליו).

בקיצור, כל מה שקורה בחיים, יכול לקרות במשחקים. בגיל צעיר צריך הנחיה של האמא, בהמשך הילד כבר נכנס לסיפור בעצמו.

גילה רינה

משתמש פעיל
שאלה לגבי בן בן 4 וחצי, בין בנות.
את הבנות אני יודעת להעסיק וכן לתת להן זמן איכות
אם זה להכין איתם שערים למחברות, לעשות איתן יצירות,
לתת להן להכין שנה טובה לחברות, לבשל ולאפות, קניות, תסרוקות, מבצעים שמקבלות מדבקות מיוחדות. בקיצור כל מה שמענין בנות
לגבי בנים אשמח לרעיונות- אם אני רוצה לתת לו אקסטרה- מה אפשר לעשות איתו
ז"א איזה תחומי ענין וגם מה אפשר לקנות לו למשל במקביל למדבקות אצל בנות
קטן מידי בשביל כל מיני דברים כמו אלקטרוניקה או נגרות
חוץ מללכת לגינה ולעזור קצת לבשל, אני מוצאת שהוא ממש משתעמם.
תודה

בלת"ק
צ'ופרים קטנים במקום מדבקות, אפשר חיות פלסטיק קטנות
לבן שלי יש אוסף מרשים ביותר

שליש

משתמש פעיל
בכלל. תחשבי עתיד על אשתו;)
הבן שלי בן 6 תולה כביסה. שוטף כלים. מקלף ירקות. מטאטא ומסדר לשטיפה.
כמובן לא הכל ביום אחד!!!!!
אחיו כמובן רוצה גם ועושה את מה שמצליח. וזה המון!!!!
עזרה ענקית לי והנאה וסיפוק להם.
שמגיעים אורחים לשבת תמיד אנחנו משוויצים-" בזכות x יש לכם אוכל ובזכות Y יש לנו בית נקי ומסודר"
הם מודעים מגיל אפס שהאישה תרוויח בעל שיודע לעזור בבית.
(יש דוגמא אישית. לא חכמה...)

המליונרית

משתמש מקצוען
אני צריכה רעיונות איך להעסיק ולטפח יצירתיות,דמיון
לילד בן 4 וחצי (אין אחים בגילו . אני זאת שצריכה להעסיק אותו)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני צריכה רעיונות איך להעסיק ולטפח יצירתיות,דמיון
לילד בן 4 וחצי (אין אחים בגילו . אני זאת שצריכה להעסיק אותו)
מצטטת לך את עצמי :)
משחקים: פליימוביל, פאזלים, מגנטים, קשים, פליידו וכו'.
אוספים: מכוניות, תמונות לאלבום, מפתחות
עבודות משותפות: עיסת נייר, צביעת מודלים מגבס, יצירות מפימו, לבשל, לאפות, גינון במרפסת- אחרי שמיטה
טיפול בבע"ח או ממש לקנות לבית, או בפינת חי או משהו בסגנון.
עוד רעיונות?

אני מסתכלת בפינטרסט המון,
יש לנו קלסר עבודות, ששם אנחנו שמים דפי עבודה משותפים בנושאים שונים.
חוץ מזה אני אוספת משם רעיונות ליצירות ומשחקים.
(מובייל מאיצטורבלים, בניית אוהלים, הכנת עפיפיון ואז לרוץ עם זה בפארק, משחקים שונים של חוץ וכו')
למשל משחק קליל שכולם יכולים להנות בו-
הקווה- קווה המוכר, בפנים יש תמונות /שמות של בע"ח והבע"ח שיוצא, הולכים ומשמיעים קול כמו הבע"ח
אני שמתי שעון חול והיה צריך לעשות עד שהחול נגמר. זה משחק עם המון צחוקים ומפתח.
יש שם מלא רעיונות, תתחילי לחפור שם ולא תגמרי o_O
לאחרונה התחלתי גם >
לקרוא לו סיפור ואז לתת לצייר ציור שקשור לספר ואנחנו תולים את זה בקיר ליד 'הספריה' שלו
לאפות איתו ולצייר לו בכרטיס את החומרים הדרושים וכמה, והוא מביא ומודד לפי מה שמצוייר. (תשמרי אותם ויהיה לך כבר לפעם נוספת)
ללמוד קבוע (לא כל יום) ABC וראשית הקריאה באנגלית.

גם עבודות בית כמו לטאטא לשטוף רצפה וכלים ולתלות כביסה וכו'

יש גם חוברות לימוד טובות של תמר הלברג לפי גיל.

reframing

משתמש צעיר
בלת"ק
אמא מסורה ממש!
אופניים, מגנטים- לשחק איתו ביחד, משחקי קופסא של כרטיסים, פליימוביל.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
למה את מתכוונת יותר יצירתי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה