איך לומר 'ישיבה תיכונית חרדית' בלי 'תיכונית'?

מצב
הנושא נעול.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מתוך הכרות עם רגישות הנושא, הייתי ממליצה להימנע משימוש במילים "ישיבה קטנה", כדי לא להזמין מראש את הפשקווילים.
חפשו מינוח פחות פרובוקטיבי.

(אגב, אם תרצו, אתם מוזמנים להמשיך את הדיון באישי. יש לי כמה דברים להסביר מתוך הכרות עם הנושא)

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י דאלארס;1018490:
לא חשבתי שזו קללה, אבל אם משתמע כך, מחקתי. אתם מוזמנים גם למחוק את הציטוט.

אשמח, אבל האתר לא מאפשר לי.
המנהלים מוזמנים לעשות זאת.

יערי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י gabizon1;1018683:
אז אחרי כל הדיונים... איך הלוגו? (הצבעים פה נראים על הפנים, מבטיח שבמסך שלי הם יותר טובים)
אנסה עם הגדרות נוספות שעלו פה, ואגיש ללקוח...
אני חושב שמחינה פרסומית זה קצת מסורבל 'ישיבה קטנה עם דרך ארץ'. אם כבר למה לא 'תורה ודרך ארץ' 'תורה עם דרך ארץ', זה הרי ממוקם כסלוגן.
(סופר דרינק: קוקה קולה עם פטל, להבדיל :))

אפרתה

משתמש מקצוען
דבר אחד לא הבנתי---
אם מדובר פה בכל מני מסכנים, כמו שהגדירו,
בכאלה שלא מצאו את מקומם, כמו שהיו שכתבו,
בכאלה שלא רוצים ישיבה רגילה...

עבור כאלה אין צורך לשווק או למצוא שם שהוא מן יצור כלאיים. אלה ימצאו את המקום הזה בעצמם.
כל מני שמות שיווקיים מנסים בד"כ לשכנע. ואם מנסים לשכנע זה לא את מי שמגיע בלי שיכנוע.
וכן- אם הצעד הזה מלווה בדעת תורה וכו' אז המטרה תהיה כמה שיותר להתרחק מהשם ישיבה כדי שלא להטעות. אם כן זה לא נשמע ממש כך.
אובייקטיב- חזקי ואימצי. בימים אלו יותר מתמיד מבצר הישיבות זועק עמידה בפרץ. לא ממליצה לאף אחד להיות מן העבר השני.

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י יערי;1018768:
אני חושב שמחינה פרסומית זה קצת מסורבל 'ישיבה קטנה עם דרך ארץ'. אם כבר למה לא 'תורה ודרך ארץ' 'תורה עם דרך ארץ', זה הרי ממוקם כסלוגן.
(סופר דרינק: קוקה קולה עם פטל, להבדיל :))

כי זה כבר נשמע בני עקיבא וזה ממש לא הכיוון.
הדגש פה הוא על הישיבה כי זה הדבר המרכזי אחרי הכל.
זה לא רק תורה, כי לתורה בלבד יכול להיות הרבה פירושים, זו ישיבה.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אפרתה;1018781:
דבר אחד לא הבנתי---

עבור כאלה אין צורך לשווק או למצוא שם שהוא מן יצור כלאיים. אלה ימצאו את המקום הזה בעצמם.
כל מני שמות שיווקיים מנסים בד"כ לשכנע. ואם מנסים לשכנע זה לא את מי שמגיע בלי שיכנוע.
אם אכן מדובר ביוזמה שמיועדת לכל אלו שתיארת, ואם אכן יש לה תמיכה מגדולים (בהדגשה על אם, זה מסוג הדברים שלא כדאי לעשות בלי להתייעץ עם אדם גדול), עדיין צריך 'לשווק' את זה בציבור, לא בשביל להביא תלמידים נוספים, אלא בשביל להעביר את התחושה שלא באים חלילה לקעקע את עולם התורה, ולא עושים פה שמהו שחותר תחת אושיות המושג המקודש "ישיבה".
האם הסלוגן הנוכחי משרת את המטרה? לדעתי, ממש לא.
נכתב ע"י אפרתה;1018781:
וכן- אם הצעד הזה מלווה בדעת תורה וכו' אז המטרה תהיה כמה שיותר להתרחק מהשם ישיבה כדי שלא להטעות.
זו צריכה להיות נקודה מאד מרכזית בבחירת השם והסלוגן.

אפרתה

משתמש מקצוען
מי, כאלה יזמות לא משווקים בשם לוגו וסלוגן.
יזמה כזו צריך להביא לפני האנשים המתאימים שיכוונו את התלמידים המתאימים לשם.
כל הדבר הזה לא מריח משהו כאוב ומעורר רחמים כי אם משהו מסחרי נטו. רחמי משום מה לא התעוררו ואני תוהה לגבי חושיהם החדים של כל המרחמים דכאן.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אפרתה;1018799:
מי, כאלה יזמות לא משווקים בשם לוגו וסלוגן.
יזמה כזו צריך להביא לפני האנשים המתאימים שיכוונו את התלמידים המתאימים לשם.
כל הדבר הזה לא מריח משהו כאוב ומעורר רחמים כי אם משהו מסחרי נטו. רחמי משום מה לא התעוררו ואני תוהה לגבי חושיהם החדים של כל המרחמים דכאן.

כל ישיבה צריכה לוגו וסלוגן, לא משנה איך 'משווקים' אותה ואצל מי.
המרכאות על המילה משווקים הן משום ששיווק, בהקשר הזה, זה לא מחייב רישום.
זה אומר שלט על הבניין בלי לגרום לאנשים בסביבה להרגיש שיש כאן גורם עוין בשכונה, למשל.
ואם אכן הישיבה קשובה לדעת גדולים והולכת לאורם, ולא מתכוונת לקחת תלמידים שהתכוונו ללכת לישיבה קדושה - זה צריך להיות ברור ממבט ראשון. מה שלא קורה כרגע.

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י מי;1018809:
ואם אכן הישיבה קשובה לדעת גדולים והולכת לאורם, ולא מתכוונת לקחת תלמידים שהתכוונו ללכת לישיבה קדושה - זה צריך להיות ברור ממבט ראשון. מה שלא קורה כרגע.

הוצאת את המילים ממקלדתי.
היכן הרבנים המנחים של הישיבה בקשר לבחירת שם?

אלי אלימלך

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אפרתה;1018781:
דבר אחד לא הבנתי---

וכן- אם הצעד הזה מלווה בדעת תורה וכו' אז המטרה תהיה כמה שיותר להתרחק מהשם ישיבה כדי שלא להטעות. אם כן זה לא נשמע ממש כך.
אובייקטיב- חזקי ואימצי. בימים אלו יותר מתמיד מבצר הישיבות זועק עמידה בפרץ. לא ממליצה לאף אחד להיות מן העבר השני.

שינוי השם לא בא כמטרת שכנוע. ישיבה זה לא כפר השעשועים ששואבים לקוחות דרך מבצעים.

שינוי השם בא לתת אופי חיובי יותר לישיבה לקהל היעד. לתת לאותם בחורים שמתאים להם ללכת לשם, מסיבותיהם הם, תחושה שהם כן מתקבלים למקום הנכון עבורם. שהם לא יוצאים מחוץ למחנה הלויים.

בלי קשר, צבעי הלוגו מדיפים ריח של ישיבה דתית-לאומית. לא מתאים לקהל יעד חרדי.

אפרתה

משתמש מקצוען
כבודו כותב מתוך ידיעה? השערה? אי ידיעה?
ישנם די גופים שמעונינים לפרוץ את החומה ששמה ישיבה ולערטל את המושג ממשמעותו האבסולוטית.
וגם אם מדובר בפעולת הצלה במקרה הטוב- מישהו כאן מוכן לקחת אחריות על בחור אחד שיחצה את הקוים כתוצאה מסלוגן מוצלח מדי?

אסתר

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
במחילה, אבל שלא יקראו לזה ישיבה
הנצי"ב מוולוז'ין סגר את ישיבתו המעטירה ברגע שהוכרח לשלב בה, כן, רק לשלב בה לימודי חול.

תחפושת

משתמש רשום
ציטוט:
פורסם במקור על ידי למען דעת
הבעיה בפתיחת כזה מוסד, היא כמו שכתב יערי קודם - שזה הופך ללכתחילה.
כמה מתלמידי מערבא נמצאים שם מסיבות אישיות וכמה מסיבות אידיאולוגיות?
לכמה מהתלמידים שם יש אחים לפניהם ואחריהם שלומדים בישיבות "תורניות מלאות" (חפשתי הגדרה לישיבה שלא תהיה על חשבון המוסדות הנ"ל)?
מערבה זה מוסד לימודים יוקרתי שמעט מאוד מהפונים אליו אכן גם מתקבלים.
מי שלומד שם רוצה מאוד מאוד ללמוד שם וגם הוריו משלמים שכ"ל מרקיע שחקים, אבל זה לא הדיון!
מחפשים שם לישיבה לילדי בעלי תשובה מה הבעיה שלך עם זה, מה יש לך ביטוח על הילדים שלך????

כאחד שמסתובב המון בישיבות תיכוניות לא תמצאו שם אולי 10% חובשי כיפות סרוגות, כל השאר הם חרדים ממפלגת טוב וכדו'.
ולכן לקרוא לזה בשם ישיבה זהו עוון שיגרום לבחורים שמסוגלים לישיבה רגילה ללכת לשם,
אני לא יודע מי מוכן לקחת את הדין הזה על עצמו

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
יש כאלה המעוניינים להגביה את החומה שבין אלה המסוגלים לשבת 14 שעות מול הסטנדר לבין אלה שמתקשים בכך.
האם את מוכנה לקחת אחריות על אותם נערים שיימצאו את עצמם "מחוץ לחומה" בגלל שחסר להם קצת "זיץ פלייש"?
דמגוגיה זה דבר קל ולא אחראי...

אפרתה

משתמש מקצוען
לא עשיתי כל צעד לצד השני.
שיבואו בעלי דעת תורה ויעשו.
מי שכאן לא נראה לי בעל שיקול דעת מספק כדי לעשות צעדים לאיזשהו כיוון.
(ואגב -כן, יש חומה וחייב שתהיה. אם אינך רוצה לגלות שלכל בחור חסר "זיץ פלייש", וזה לא עלול לקרות כי אם כבר קרה. ואגב, הדמגוגיה כאן היא לצידו של כבודו.)

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י אפרתה;1019009:
שיבואו בעלי דעת תורה ויעשו.
זהו בדיוק.
באו בעלי דעת תורה ועשו.

אפרתה

משתמש מקצוען
אז שהם יחליטו על שם ועל איסטרטגיה שלא תגרום נזק יותר מתועלת.

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יש אסטרטגיה.
אכן התפלאתי על השאלה כאן.

gabizon1

משתמש צעיר
מה אתם אומרים על השער לחוברת מידע לתורמים?

זה אמור להראות די מכובד כזה..

קבצים מצורפים

• התחלת עיצוב - דרך אמונה.jpg
    1.2 MB · צפיות: 22
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה