דרוש מידע איך חותמים אם לא כל ההורים השתתפו במתנת סוף שנה?

משתמש משודרג

משתמש מקצוען

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
@H. Clin ,
לעניות דעתי, מה שאת יכולה לעשות כעת זה לכתוב מתלמידי הישיבה והוריהם, ולא לעדכן את ההורים שלא שילמו- הרווחת ש:
א. צוות הישיבה יחשוב שקבל מכולם (ולא משנה הסכום שיצא בסוף...)
ב. ההורים שלא שלמו לא יחשבו שנתנו משהו.

יצאת בסדר מכל הכיוונים.

tbh

משתמש מקצוען
לענ"ד לנסח משהו שיבהיר שזה לא מכל ההורים,
אבל לא יספר מי כן ומי לא. נשמע לי לשון הרע, ופגיעה במקבל שירגיש כאילו 'ההוא לא חשב שצריך לתת לי'.
אולי לכתוב במכתב בהתחלה שאנחנו מעריכים מאד את פעלכם... חלק מההורים נתנו כסף כדי שנוכל לתת מתנה מוקירה.

H. Clin

משתמש מקצוען
השגנו עוד כמה הורים בטלפון. (התברר שבסוף יש עכשיו 15 בחורים, לא 12.)
אחת ראתה את המייל אבל לא מעוניינת להשתתף כי הבן שלה הגיע לישיבה ממש לאחרונה. הם כן ישלחו לי ברכה לצוות.
אחד לא ראה ומיד שלח לי 300 ש"ח.
אחד יביא לבן שלי מזומן באלול.
אחת אמרה שזה יקר לה אבל היא תשלח כמה שהיא יכולה.
אחת אמרה שהיא תעשה העברה.

גם אם חסרות 2 משפחות, נראה לי שאפשר לכתוב שזה מכולם. נכון?

לא לפרסום

משתמש פעיל
אחת ראתה את המייל אבל לא מעוניינת להשתתף כי הבן שלה הגיע לישיבה ממש לאחרונה. הם כן ישלחו לי ברכה לצוות.

זה משנה את כל התמונה....
כל הכבוד למי שלקח על עצמו לאסוף אני יודע שזה לא קל...אבל רק הארה לא הערה....
אבל אם כך 13 השתתפו יוצא 650 לכל איש צוות זה ייייייייייקקקקקקקקקקקקקקקקקקררררררררררר....
במיוחד שנתנו בפסח[סתם להבנה נתנו משלוחי מנות בפורים וגם בפסח אם כך זה הזוי מבחינתי]...
כל הקטע של המתנות זה סוג של הערכה. אבל זה הגיע לרמות שלא שמעתן אוזן.בפורים בחיידר חייבים להביא כסף ולא קצת.לתת משלוח בפורים וכן בסוף שנה זה מובן.אבל חברה ליכנס לפורפורציה לא בראש השנה פורים פסח וסוף השנה.וגם אם כן משהו סימלי לבטא את ההערכה.לתת 200 שקל לסוף שנה עם כל ההוצאות הנלוות ולכמה ילדים.לא כל אחד יכול לעמוד בזה ובודאי לא אברכים....[אבל לא נעים לא לתת שככה אוספים]

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען

ברור בשם כולם....
עכשיו לכו"ע!

H. Clin

משתמש מקצוען
זה משנה את כל התמונה....
כל הכבוד למי שלקח על עצמו לאסוף אני יודע שזה לא קל...אבל רק הארה לא הערה....
אבל אם כך 13 השתתפו יוצא 650 לכל איש צוות זה ייייייייייקקקקקקקקקקקקקקקקקקררררררררררר....
במיוחד שנתנו בפסח[סתם להבנה נתנו משלוחי מנות בפורים וגם בפסח אם כך זה הזוי מבחינתי]...
כל הקטע של המתנות זה סוג של הערכה. אבל זה הגיע לרמות שלא שמעתן אוזן.בפורים בחיידר חייבים להביא כסף ולא קצת.לתת משלוח בפורים וכן בסוף שנה זה מובן.אבל חברה ליכנס לפורפורציה לא בראש השנה פורים פסח וסוף השנה.וגם אם כן משהו סימלי לבטא את ההערכה.לתת 200 שקל לסוף שנה עם כל ההוצאות הנלוות ולכמה ילדים.לא כל אחד יכול לעמוד בזה ובודאי לא אברכים....[אבל לא נעים לא לתת שככה אוספים]
לא נתנו בפורים, רק בפסח, ואז זה היה רק לר"י.
שאר הצוות לא קבלו שום יחס כל השנה.

תהילתית

משתמש מקצוען
אני מהאמהות האוספות כל שנה לגננות ולרבנים, היו פעמים שנתקלתי בהתנגדות אפילו כשאספתי 30 ש"ח,לכן מיד ביקשתי מאותה אמא שתביא כמה שיכולה.פעם אחת היתה אמא במצב כלכלי קשה לפני חתונת 2 ילדים ולא יכלה להשתתף אז הוספתי מעצמי וכתבתי שזה מכולם.
ברוב הפעמים ההורים שמחים ומודים מאוד על היוזמה שלי ואפילו מציעים לאסוף יותר ממה שביקשתי הם מעריכים והכרת הטוב הזו חשובה להם.
כולנו לא עשירים אך לדעתי כמו שקונים מוצרי יסוד בסיסיים במכולת כמו לחם וחלב,ההערכה הזו היא בסיסית והכרחית וצריך למצוא עבורה את התקציב,
למעט מקרים חריגים באמת.
50 כפול ארבעה רבנים זה מכובד ביותר!!!!! אך כשזה מגיע מההורים עצמם(רובם המוחץ) אין שום מניעה לאסוף סכום זה ורצוי מאוד לכתוב שזה מכולם אף אם אחד או שניים יתנו חלקית או לא יתנו באופן חריג.

עץ הדעת טוב ורע

משתמש סופר מקצוען
@H. Clin כל הכבוד על השיתוף והרגישות!
אם אכן זה מרובם כמו שיוצא בסוף כן מכובד לכתוב שזה מהתלמידים והוריהם למרות שלא צריך לרשום את השמות.
אם כן רושמים שמות - לרשום את כולם.
אם מפריע לכם שלא כולם שילמו ניתן לבקש מהתלמידים עצמם שיכתבו כמה מילים (מניסיון אישי זה מוסיף המון לרב!!) ורק ההורים ששילמו המכתב של בנם יצורף למתנה.
נ.ב. כדאי לתת הדרכה קטנה לבן לפני כתיבת המכתב אחרת הוא ירשום 'לרב היקר תודה רבה על שנה נפלאה, מתלמידך פלוני'...

תפוח זהב

משתמש פעיל
נשמע פה מהתגובות
שהתורה מצַוָה לתת מתנה לצוות החינוכי
והתורה גם מחייבת הורים
לכפות על הורי החברים לקיים את הציווי
הבנתי נכון?
אחרת, איך אפשר להבין את התגובות כאן...

לפי הידוע לי
לגרום לבנאדם להוציא כסף שלא ברצונו (כי לא נעים לו, כי רושמים שמות וכו')
זה נכנס בגדר גניבה
האם מותר לגנוב ולשפוך דמים כדי להכיר טובה?

icepop

משתמש צעיר
נינתו של מרן הגרי"ג זצ"ל (אשת נאמן ביתו מוטי פאלי) סיפרה ששאלה אותו על מקרה כזה ואמר לה לרשום 'מילדי הגן', כי הגננת תיפגע שלא כולם השתתפו.
שמעתי מאחד המספידים יותר מכך.
שמרן הגרי"ג שמע שנכדותיו דנים בענין האם לכתוב רק את שמות הנותנים, או שאולי זהו לשון הרע על אלו שלא נתנו, והוא היה 'כאוב מאד' איך בכלל חושבים על רעיון כזה, ואיך לא חשבו שזו תהיה פגיעה בגננת שלא כולם רוצים לתת לה מתנה.
והמספיד סיפר שמשך כמה ימים הוא הזכיר את הסיפור הזה ונתפלא מאד על כך.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
אנחנו נותנים מתנה משותפת לצוות של הישיבה של הבן שלי, אבל מתוך 12 בחורים, רק 8 הורים משתתפים. איך חותמים על הברכה? רושמים את כל השמות כדי שידעו בדיוק מי השתתף או להשאיר את זה כללי כאילו זה מכולם?
מבין את הדילמה, אבל אתם משלמים וטורחים על המתנה, כדי לשמח ולהוקיר את הר"מ.
ומה ישמח אותו יותר שיש ארבעה שלא קנו לו או שכולם השתתפו?

חוצמזה, למה לרדת לרמה של אלו שבורחים, להיפך תגביהו רמה.

ואם הם נזקקים ורוצים לשלם ואין להם, בטח יש לכם כספי מעשרות.

בדיוק מישהו לפני כתב את זה מר' גרשון, וואוו.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
ברור לכתוב שזה מכולם.
הכי קטנוני בעולם להתחשבן על מתנה,
אנשים רוצים לתת, ורוצים גם לקבל בהרגשה טובה.
מה יש לכם להפסיד?
אז היה פחות כסף במצטבר?
אם אתם רוצים לתת מתנה, אז תתנו גם את הנתינה הזאת - שזה מכולם.

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
ברור לכתוב שזה מכולם.
הכי קטנוני בעולם להתחשבן על מתנה,
אנשים רוצים לתת, ורוצים גם לקבל בהרגשה טובה.
מה יש לכם להפסיד?
אז היה פחות כסף במצטבר?
אם אתם רוצים לתת מתנה, אז תתנו גם את הנתינה הזאת - שזה מכולם.
יש מה להפסיד, אם הסכום יוצא נמוך וחושבים שזה מכולם זה יוצא מביך

קרה לי עכשיו כשאספו במעון ותכלס המתנה שהמטפלת קיבלה בפועל לא היתה מספיק מכובדת למרות ההשתתפות היפה שלנו, זה לא נעים
עכשיו אני אקנה לה עוד משהו לבד וזה סתם מעצבן גם טרחה וגם הוצאה גדולה

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
יש מה להפסיד, אם הסכום יוצא נמוך וחושבים שזה מכולם זה יוצא מביך

קרה לי עכשיו כשאספו במעון ותכלס המתנה שהמטפלת קיבלה בפועל לא היתה מספיק מכובדת למרות ההשתתפות היפה שלנו, זה לא נעים
עכשיו אני אקנה לה עוד משהו לבד וזה סתם מעצבן גם טרחה וגם הוצאה גדולה
בעיני עדיף שיהיה מביך ועדיף להוסיף עוד טרחה
מאשר להתנהג בקטנוניות.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
מאשר להתנהג בקטנוניות.
לא תמיד זו קטנוניות
איסוף כסף למתנות הוא טרחה לא קטנה (ומפליא, אך לפעמים בקבוצות קטנות של תלמידים אין הלימה בין כמות התלמידים לגודל הטרחה). המלאכה הזו רווית טרטור וכפיות טובה. אז עכשיו בואי גם נקרא לאוספים קטנוניים?

במקרה של פותחת האשכול היא מתארת איך לא נקבה בסכום שרירותי, שאלה לדעת הקהל, איפשרה והתגמשה, שזה עוד יותר ראוי לציון. מגיע לה וליתר ההורים שכן נענו גם להיחשד כקמצנים בעיני מקבל המתנה? מי שיקר לו תמיד יוכל לומר שהוא מוכן להשתתף בעלות סמלית או להתנצל שהוא לא יכול לקחת חלק. זו בחירה שלא שלא לנהוג כן.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לפי הידוע לי
לגרום לבנאדם להוציא כסף שלא ברצונו (כי לא נעים לו, כי רושמים שמות וכו')
זה נכנס בגדר גניבה
האם מותר לגנוב ולשפוך דמים כדי להכיר טובה?
מאה אחוז צודק!!
אין שום הצדקה להכריח אנשים לתת, ודאי לא באיומים שייצאו מושפלים וישמטו מהמכתב וכו', אין לנו מושג מה קורה אצל אחרים ולפעמים לומר שאין ברירה חייבים 'למצוא תקציב' זה פשוט להכניס את הבנאדם יותר עמוק במינוס שלו, מי אנחנו שנחליט בשבילו?

אבל בהחלט מעריכה את העבודה של היוזמים והאוספים!! ההכרת טובה לצוות פשוט מגיעה להם, הם עובדים כל כך קשה!
אבל חייבים להבדיל בין לאסוף כסף לבין 'לגבות' מכולם. כשדורשים ממישהו כסף שהוא לא רוצה לתת זה יוצא מגדר מתנה, מתנה זה רק כשאדם רוצה לתת.

אני זוכרת כשהייתי ילדה ואספו בכיתה ולא היה להורים שלי שברתי את הראש מאיפה להשיג ובסוף שיקרתי כל יום ששכחתי והאוספות היו מתעצבנות עלי... אחר כך כשגדלנו התחילו לאסוף אחרת, ביקשו לתת סכום כמה שאפשר, או נתנו טווח מסוים וכל ההרגשה השתנתה...

אז לכל האוספות היקרות אל תפסיקו- זה ראוי להערכה וכל הכבוד!! אבל תזכרו תמיד לבקש בצורה מכובדת ולא 'להעניש' את מי שלא נותן. לכו תדעו כמה הם היו רוצים לתת ואין להם אפשרות, אז פשוט כמו ש @H. Clin שאלה את כולם, בצורה מכובדת- ככה תעשו

ולא לא לכתוב שמות, למה לצער את ההורים ואת הצוות גם יחד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה