דרוש מידע איך גורמים לבניין ברוך ילדים להישאר נקי?

ayelet

משתמש מקצוען
אף אחד לא רוצה להיות המכשפה של הבנין, בסוף זה שכנה...
נכון....
אבל אצלינו כשהיו כמה ילדות חמודות שהחליטו לטפח חתולות, וא"א היה להכנס לבניין, כי החתולות היו רובצות שם, שלחנו להם פתק בשם כל דיירי הבניין, שאם הם מאד אוהבים חתולות שיגדלו אותן בבית שלהם, ומאז נהיה שקט.

stefan

משתמש רשום
נכון....
אבל אצלינו כשהיו כמה ילדות חמודות שהחליטו לטפח חתולות, וא"א היה להכנס לבניין, כי החתולות היו רובצות שם, שלחנו להם פתק בשם כל דיירי הבניין, שאם הם מאד אוהבים חתולות שיגדלו אותן בבית שלהם, ומאז נהיה שקט.
שוב, זה ילדות ואפשר לדבר עם ההורים.
פה זה אנשים מבוגרים שהולכים עם פחים פשוט נוטפים. ואני לא מאמינה בחינוך מבוגרים... אישית קשה לי לחשוב להיות השכנה המכשפה שבאה ואומרת....
יש גם את הקטע של האלו שמחליטים לעצור עם הזבל מתחת לתיבות דואר, קשה להגיע עם הכל עד הפח...
בד"כ זה יותר קרטונים וכדו, פחות זבל מסריח... (לפחות זה ;) )

תיק כבד

משתמש צעיר
הבעיה הגדולה שיש כאלה שהנקיון הוא ממש ערך עליון אצלם,
אבללללל עד הפתח של הבית שלהם!!
הבית שלהם נוצץ וכדי שישאר נקי שולחים את הילדים לאכול בבניין, ולא מעניין אותם איך הבניין נראה.
שכנה שלי דלת לידי היא ממש חולת ניקיון שהעיניים יוצאות לי, אבל תמיד מוציאה מחוץ לבית פחים, קרטונים וכו'-עד שיזרקו לפח (חדר מדרגות צר במיוחד). לא הבנתי, אם זה מפריע לה בבית, היא לא חושבת שמחוץ לבית זה מפריע לשכנים?

stefan

משתמש רשום
שוב, זה ילדות ואפשר לדבר עם ההורים.
פה זה אנשים מבוגרים שהולכים עם פחים פשוט נוטפים. ואני לא מאמינה בחינוך מבוגרים... אישית קשה לי לחשוב להיות השכנה המכשפה שבאה ואומרת....
יש גם את הקטע של האלו שמחליטים לעצור עם הזבל מתחת לתיבות דואר, קשה להגיע עם הכל עד הפח...
בד"כ זה יותר קרטונים וכדו, פחות זבל מסריח... (לפחות זה ;) )
אבל באמת פתק זה רעיון, זה אישי יותר ואולי יותר מחייב מפתק במעלית...

ayelet

משתמש מקצוען
שכנה שלי דלת לידי היא ממש חולת ניקיון שהעיניים יוצאות לי, אבל תמיד מוציאה מחוץ לבית פחים, קרטונים וכו'-עד שיזרקו לפח (חדר מדרגות צר במיוחד). לא הבנתי, אם זה מפריע לה בבית, היא לא חושבת שמחוץ לבית זה מפריע לשכנים?
לא, היא בטוחה שבחוץ מותר הכל.
אצלינו לא היו אוכלים בבית, רק בחדר המדרגות, רק שלא הבנתי איך היא לא נגעלת לעבור שם, עם השאריות של הילדים שלה, כשהיא כזו חולת נקיון...

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
רוב הבעיה מתמקד בכניסה/בלובי, ואין מנוס מנקיון יומיומי

sk1203

משתמש מקצוען
אני גרה בבניין שיש בו הרבה ילדים ב"ה
אבל הם משום מה בטוחים שהרצפה היא הפח בעצמו וכל עטיפה של חטיף, איגלו ארטיק וכו' מושלכת על הריצפה כאילו רק בבית צריך לשים את זה בפח... (או שאצלם בבית לא, עדיין לא בדקתי...)
איך הייתם גורמים לילדים לשמור על נקיון הבניין
ולהורים שלהם ללמד אותם זה זה?
תודה רבה!
בלת"ק
בילדותי, כל יום חמישי "מלך הבנין" (אחד הילדים) היה אוסף את כל ילדי הבניין והיינו מנקים ביחד את הבניין וסביבותיו
אבל האמת שגם בלי זה המצב לא היה נורא ואיום, בעיקר שקיות ניילון שהתעופפו לחצר האחורית

מונולוג

משתמש פעיל
בלת''ק

הייתי שמחה אם תוכלו לתקן את הכותרת של השאלה מבניין מרובה ילדים ל -
בניין ברוך ילדים.....

שלא תהיה אי הבנה:
אני בעד האשכול הזה וחשוב לי שיהיה נקי גם במרחב הציבורי מאוד מאוד!
ובכ''ז - יש השפעה גלויה וסמויה למילים איתם אנו בוחרים להשתמש.....

ילדים זה ברכה!!!

0551

משתמש מקצוען
בלת''ק

בניין ברוך ילדים.....

שלא תהיה אי הבנה:

ילדים זה ברכה!!!
חס וחלילה
אין לי בעיה עם ילדים
דווקא יש לנו קשר מאוד טוב עם הילדים בבניין
סליחה על הבורות אבל מה ההבדל הגדול בין המילים?
אשמח לדעת

ynf

משתמש פעיל
חס וחלילה
אין לי בעיה עם ילדים
דווקא יש לנו קשר מאוד טוב עם הילדים בבניין
סליחה על הבורות אבל מה ההבדל הגדול בין המילים?
אשמח לדעת
כנראה הכוונה
כמו שלא אומרים משפחה מרובת ילדים
אלא משפחה ברוכת ילדים

בנדו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
מזדהה לגמרי עם התופעה
המצב היותר גרוע הוא אם אתה שוכר בבניין, אף אחד לא מתייחס לדברים שלך ברצינות.
אני גר בקומת יחידות וכל הקומה מלאה בחפצים של שכנים שמשפצים מהקומות למטה (מזגן מרכזי ענקקק במעבר, קונסטרוקציות מטונפות ממתכת ועוד...) והם מרגישים עם זה סבבה לגמרי. כאילו, בגלל שאני משלם על הדירה שלי חודשי ולא בפעם אחת יש לי פחות זכויות?
והעיקר שכשמגיעים לגבות וועד בית אתה נחשב שווה בין שווים...
ואפשר להעיר על כל דבר אבל אז אתה יוצא השכן המעצבן ולא נעים לך לפגוש במעלית שכן שאתה מעביר סדנת חינוך אלמנטרית...
ואין לנו על מי להישען וגו'

הרבסט

משתמש חדש
כאחד שמנהל מספר בניינים כועד בית חיצוני ברצוני להציע ולהבהיר מספר דברים.
1. גם ילדים וגם מבוגרים גם חילונים וגם חרדים מלכלכים.
תסעו באוטובסים תראו קיקושים, זה לא קשקוש של ילדים חרדים, גם הבתי ספר של החילונים מתלכלתים ויש ציורים בכל מיני מקומות....
ההבדל הוא בבניין, שאצלם אין ריכוז ילדים גבוה ואצל החרדים יש כן. אצלם הילידים לא משחקים בחוץ אלא צופים ב.... ואצלנו ב"ה משחקים עם החברים.
גם מבוגרים, אני מחפש מי שיכול להתחייב שהפח שלו לא נזל אף פעם! לא על ידו ולא על ידיד צאצאיו, ובהכפלה ל30 דיירים כל יום חייב ליזול פח!
2. וועד בית לא יכול ואין תפקידו לדאוג שהבניין יהיה נקי, תפקידו הוא לנקות את הבניין. קחו את הכלל הזה ותמשיכו עם זה הלאה, מה יעשה וועד הבית אם רגע אחרי הניקיון הוריד מאן דהוא את הפח והפח נזל?
3. עלות הניקיון היום הוא מאוד יקר, עוזרת בית לוקחת 70 ש"ח לשעה, ניקיון בניין של 5 קומות לוקח כשעה וחצי שעתיים מטאטא וסמרטוט. בנוסף העבודה היא פיזית יותר קשה, כ5 פעמים לעלות ולרדת. גם תנאים מינמלים אין למנקים.(מזגן, כוס מים,)
4. אחד הקשיים של הניקיון הוא שאין לאיפה לגרוף את המים ולכן אם גורפים את המים מלמעלה למטה, השכנים מתלוננים שליד המדרגות מלוכלך, אם שמים קצת מים גם מתלוננים. בטכנולגיה של היום יש פתרונות לכך בעלות גבוהה בפרט לוועד בית, בהמשך יש פתרון לכיסוי הוצאה זו.
5. היום שיש הכי הרבה לכלוך הוא ביום שישי, ולכן הטעות הכי גדולה היא ניקיון בימי שישי, דייר שבאמת בוער לו כבוד שבת, שימחל מכבודו וכשהוא מנקה את הבית שלו לכבוד שבת יעבור עם סמרטוט בדיוק כמו שהמנקה עושה..... (אגב אם לא נעים לכם ניתן לזרוק את הסמרטוט לפח, עלות סמרטוט הוא 2 ש"ח ומנקה עולה יותר יקר)
ישנם כאלו שלא יוצאים מהבית ביום שיש רק אחרי הדלקת נרות ואז הם מתלוננים שלא ניקו, כי פשוט אז שניקו הכל התלכלך. יש אפשרות להיבא תוספת ניקיון לימי שישי. או תורנות בין דיירי הקומה, או בתשלום קטן. (נקיון הקומה לא כל כך קשה כמו ניקיון מדרגות ולכן ניתן לעשות זאת לבד).
6. תדאגו לציוד ניקיון נגיש, כולל סמרטוטים לחים. כדי שאם תראו שהפח של השכן נזל, במקום לחפש מי השכן ולהזהיר אות, פשוט תקחו סמרטוט ותנקו ב2 שניות. (כמובן שהפח שנזל הוא לא שלכם כי לכם אף פעם לא נזל, לא אתם ולא הילדים שלכם).
7. פח אשפה עם קיבולת גדולה, לפעמים מנקים פעם בשבוע וכל הפרסומות ממלאים את הפח מיד ביום הראשון אחרי הניקיון....
8. נקיון בקומת הכניסה תלוי בסוג המרצפות, כמות הילדים. ואי אפשר להכליל מבניין לבניין.
9. אם אתם גרים בפרויקט, או שיש לכם בניינים מסביב, תתאחדו כמה בניינים יחד, תקחו מנקה אחד לכולם על בסיס יום יומי, הוא ירגיש יותר מחוייב כי זה המשכורת שלו, הוא יתחבר למקום וידאג לניקיון מושלם יותר. יתכן וזה עולה יותר יקר אבל ביחסית לתוצאה זה יותר זול. ויתכן שבאמת לשבת תצטרכו לעבור עם סמרטוט אבל אתם תהנו כל השבוע.

גונן

משתמש מקצוען
בלת''ק

בניין ברוך ילדים.....

שלא תהיה אי הבנה:

ילדים זה ברכה!!!
הבנתי
אז ממי לבקש שישנה את הכותרת?
לדעתי לא צריך לשנות את הכותרת ברור שילדים זה ברכה, אבל כאן הדגש הוא על איך מתמודדים עם הדברים הפחות נעימים שהם מביאים, (וכן לא בושה להודות בזה, וזה לא סותר את זה שאנחנו רואים בהבאת ילדים לעולם ערך עליון).

ynf

משתמש פעיל
מזדהה לגמרי עם התופעה
המצב היותר גרוע הוא אם אתה שוכר בבניין, אף אחד לא מתייחס לדברים שלך ברצינות.
אני גר בקומת יחידות וכל הקומה מלאה בחפצים של שכנים שמשפצים מהקומות למטה (מזגן מרכזי ענקקק במעבר, קונסטרוקציות מטונפות ממתכת ועוד...) והם מרגישים עם זה סבבה לגמרי. כאילו, בגלל שאני משלם על הדירה שלי חודשי ולא בפעם אחת יש לי פחות זכויות?
והעיקר שכשמגיעים לגבות וועד בית אתה נחשב שווה בין שווים...
ואפשר להעיר על כל דבר אבל אז אתה יוצא השכן המעצבן ולא נעים לך לפגוש במעלית שכן שאתה מעביר סדנת חינוך אלמנטרית...
ואין לנו על מי להישען וגו'
במידה ואתה משלם וועד בית ככל השכנים - לענ''ד יש לך זכויות לבקש
ברור לא כמו השכן המבוגר שהכיר טוב את הקבלן ואפילו היה מגיע לבקר אותו בבית אבות כשהזדקן... :)

נערך לאחרונה ב:

moti

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני גרה בבניין שיש בו הרבה ילדים ב"ה
אבל הם משום מה בטוחים שהרצפה היא הפח בעצמו וכל עטיפה של חטיף, איגלו ארטיק וכו' מושלכת על הריצפה כאילו רק בבית צריך לשים את זה בפח... (או שאצלם בבית לא, עדיין לא בדקתי...)
איך הייתם גורמים לילדים לשמור על נקיון הבניין
ולהורים שלהם ללמד אותם זה זה?
תודה רבה!
אצלנו שמו פח בולט בכל קומה ותלו שלטים בכל פינה, זה עבד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה