דרוש מידע איך גורמים לבניין ברוך ילדים להישאר נקי?

noam1

משתמש מקצוען
אם אתם גרים בעיר חרדים אז או שתשלימו עם זה או שתעברו משם....

זו התרבות החרדית
יש הרבה ילדים והבתים קטנים אז חדר המדרגות משמש חדר משחקים
אבל גם יש את התרבות של הלכלוך וחוסר אכפתיות מאזור ציבורי ובד"כ זה אנשים שגם הבתים שלהם לא הכי נקיים

אז הילדים זורקים עטיפות של ממתקים בחדר המדרגות
וההורים שולחים ילדים קטנים עם שקית זבל גדולה שמטפטפת לאורך כל הדרך ובסוף מונחת ליד הפח כי הילד לא מגיע..
ולבסוף הערים החרדיות נראות כמו מזבלה אחת גדולה...

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה לא קשור לחילונים וחרדים, זה קשור רק לחינוך של ההורים!
תפסיקו לחשוב תמיד שאנחנו הכי גרועים!
נתפסתי משום מה למשפט הזה,
ואת בהחלט צודקת, אנחנו בכלל לא תמיד הכי גרועים,
אבל אנחנו גם ממש לא מושלמים
ואם אנחנו לא נעיר ונעורר בדברים שיש לנו צורך לשפר זה יהיה גרוע מאוד.
אז חבל לטאטא דברים מתחת לשטיח, ומותר להכיר גם בחסרונות שלנו בתור ציבור על מנת לתקן.
וכן, ניקיון זה מתחיל בבית ובעיקר בהבנה שהמרחב הציבורי הוא הבית שלנו גם.
ויש לנו חיוב גם לשמור על הארץ שלנו!!!
לצערי ממש לא מזמן ראיתי אדם שנראה הכי משלנו שזרק את שקית הזבל של ביתו לתוך אתר בניה,כ"כ כאב לי אח"כ, יש לאנשים כאלה תקנה?!:cry:

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
בלת"ק אפשר תפוס שכנה נורמלית מכל קומה שמוכנה לקחת סמרטוט-מגבון ולהעביר פעם ביום. עלות ע"ח הועד.
כשגרתי בבנין של 3 קומות עם 30 ילדים ויצאתי מדעתי מהטינוף, כל פעם ששטפתי את הבית שטפתי את האזור שמאחורי הדלת, ומידי פעם מגבון אם ילד טפטף אשפה שמפלילה את דלת המוצא....
מתסכל, אבל איך בעלי אמר- אין טעם להעיר, יש טעם להוות דוגמא טובה...
אגב מגבוני רצפה פעם תפסתי זאטוט משאיר עקבות איגלו אדום במדרגות או ארטיק, נתתי לו מגבון כזה ואמרתי לו לעבור מתחילת המדרגה עד סופה. הוא היה בהלם, אז הדגמתי לו. לא היה לו נעים וכל הגרם מדרגות היה נקי שוב.

מג'

משתמש מקצוען
אני אישית שמתי לב אצלנו שזה בדרך כלל שתיים שלושה משפחות בעיתיות. צריך לגשת ולהעיר שוב ושוב עד שאנשים מבינים.
יש מצלמות אבטחה בבנין ואם יהיה נזק השכן יצטרך לשלם.
זה לא נעים להיות רעים אבל לפעמים יש אנשים שזה הדרך איתם
היתה לי שכנה שהחליטה באמת מצדקות לעשות גמח בגדים.. כמובן שכל הלובי שקיות... פעם פעמיים מסבירים יפה שמצוות תעשה בבית שלה ומאז הכל מסודר.

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יכולה לשחרר לכם את ועד הבית שלנו :rolleyes:
בשמחה!!!
הבניין יהיה נוצץ!
רק קחו בשחשבון שיום אחד האופניים של הילדים ימאסו לו בעניים והם ילכו לפח, כנ"ל עגלות.:confused:
לא יודעת מה לעשות איתו, הנזקים הממוניים שהוא עושה לנו... ואין עם מי לדבר.
כלו' יש, אבל הוא טוען שהוא לא זורק... אם לא הייתי רואה בעייני הייתי מאמינה לו.:censored:

גונן

משתמש מקצוען
כאחת חדשה בבניין
האם הילדים לא יכולים לשחק בלובי עם בימבות
?
תלוי איזה לובי, אצלי בבניין יש לובי צר ולא כ"כ מתאים למשחקים בלשון המעטה.
אז אמנם לא משחקים בבימבות אבל לפעמים משחקים בכדור ונדפק לי בדלת ומרעיש.
בקיצור תתחשבו בשכנים ואם אין מקום נורמלי בבניין אז תדאגו שהילדים ילכו לגינה ולא ישחקו בתוך הבניין (ליד ביתי לדוג' יש הרבה גינות...).

תהילתית

משתמש מקצוען
אצלינו, בנין חרדי עם משפחות ברוכות הועד החליט ששטיפה תתבצע רק פעם בשבועיים!!!וטיטוא פעם בשבועיים!!! שבוע כך ושבוע כך.הדבר מרתיח אותי מאוד וניסיתי הכל .כולם משלמים אך אין מה לעשות. זה לא מעניין אותם.הבניין מלוכלך ממש!! פירורים, חטיפים ונמלים....
גם לי יש ילדים קטנים שאוכלים ושותים ומקבלים בגן חטיפים ועולים עם זה לבית....ובדרך........הכל יכול להתפורר.אך תפקידי הוא לחנכם.
ובמקרה שלנו עוד יותר צריך לשמור.הרי שטיפה רק פעם בשבועיים...(עצוב אך אמיתי לחלוטין)

פדאהל

משתמש צעיר
בלת"ק חלקי
אצלינו יש מידי פעם מבצע ניקיון לילדים (ששכנה חמודה שכנראה מפריע לה מאוד... מארגנת)
מעבר למנקה הקבוע...
הילדים שעוזרים מקבלים ממתקים שווים
אצלינו זה עוזר והילדים נהנים ובכל אופן גם לומדים לא ללכלך...

גונן

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי
אצלינו יש מידי פעם מבצע ניקיון לילדים (ששכנה חמודה שכנראה מפריע לה מאוד... מארגנת)
מעבר למנקה הקבוע...
הילדים שעוזרים מקבלים ממתקים שווים
אצלינו זה עוזר והילדים נהנים ובכל אופן גם לומדים לא ללכלך...
כתבו ככה עוד.
למעשה אני חושב שזה מתחיל מהשורש של נקיות הסביבה, ומי שאכפת לו מהסביבה שומר עליה נקייה.
הנושא הזה הובא כאן:

סבא ישראל

משתמש מקצוען
אצלינו, בנין חרדי עם משפחות ברוכות הועד החליט ששטיפה תתבצע רק פעם בשבועיים!!!וטיטוא פעם בשבועיים!!! שבוע כך ושבוע כך.הדבר מרתיח אותי מאוד וניסיתי הכל .כולם משלמים אך אין מה לעשות. זה לא מעניין אותם.הבניין מלוכלך ממש!! פירורים, חטיפים ונמלים....
גם לי יש ילדים קטנים שאוכלים ושותים ומקבלים בגן חטיפים ועולים עם זה לבית....ובדרך........הכל יכול להתפורר.אך תפקידי הוא לחנכם.
ובמקרה שלנו עוד יותר צריך לשמור.הרי שטיפה רק פעם בשבועיים...(עצוב אך אמיתי לחלוטין)
מכיר בנין שלא מנקים בכלל בגלל שאנשים לא משלמים ועד (כבר כמה שנים שלא מנקים שם)

ynf

משתמש פעיל
אשמח לשתף אותכם ממהלך שעשיתי אצלנו בבנין והוכיח את עצמו ב"ה
פעם בשנה היה מגיע גנן לסדר את הגינה
הגינה היתה נראית בהתאם לגינה שבפעם בשנה מתייחסים אליה (זכותו של הוועד בית באותו תקופה לפעול כך וח''ו לא בא לערער אחריו)
כשהגיע לידיים שלנו הזמנתי גנן חדש
הגיע למקום וראה את הזוועה שיש שם
לאחר עבודה מאומצת של שעות
בא והציע לי כך
'נאמר שאתה משלם פעם בשנה 1,600 ש"ח (לדוגמא כמובן)
אני מעוניין להגיע אליך פעם ב3 חודשים ותשלם לי 400 ש"ח בכל פעם
ייצא שתשלם את אותו המחיר בסופו של כל שנה
אני יעבוד רגוע, אתם תיהנו מסביבה נקיה ובא לציון גואל'
קבלתי את ההצעה שלו
ומה אני אומר לכם - זה משפיע על כל הסביבה של הבנין
השכנים מרגישים רענון פעם ב3 חודשים (במקום פעם בשנה) - כשנכנסים לסביבה של הבנין
אוטומטי זה נותן להם הרגשה בא נשמור על עוד חלקים שיראו נורמלים

גונן

משתמש מקצוען
מכיר בנין שלא מנקים בכלל בגלל שאנשים לא משלמים ועד (כבר כמה שנים שלא מנקים שם)
מזכיר לי שפעם נסעתי בעיר אחת (לא חרדית) ופגש אותי באוטובוס איש צעיר שהיה נראה מה שנקרא על כדורים במקרה הטוב ואז הוא פנה אליי כאילו אני איזה רב (אצלו כל החרדים רבנים) ואמר לי: יש לי איזה שכנה בבניין שלא מוכנה לשלם ועד הבית מה אני עושה איתה - שאלתי אותו כמה משלמים אצלכם וענה לי - 15 ש"ח.
אתם מבינים 15 שקל יש אנשים שלא מוכנים לשלם, בעוד בניינים קלאסיים אצל החרדים משלמים קרוב למאה ש"ח במקרה הטוב...

בובריק

משתמש רשום
אם כבר מדברים על הנושא של שכנים אני גר בקומה תחתונה וכל יום יש לי במרפסת שלי דברים שנופלים מהשכנים למעלה
ואין עם מי לדבר בכלל
יש אפשרות פשוטה לשים רשת אבל מה כלום לא קורה כל יום השכנים דופקים
ואנחנו מחזירים בפשטות , אבל זה מפריע , הרגשת פלישה לפרטיות,פחד שאני יושב לי ברוגע ופתאום מקבל לידי או מעלי שפריץ :devilish:
אצלינו אומרים או מנוחה או שמחה , אבל מנוחה ושמחה אור ליהודים זה רק בציבור שלנו אז מצד אחד זה מעצבן מצד שני זה חיים מלאים חיים

ayelet

משתמש מקצוען
יש אנשים
שניקיון זה לא ערך עליון אצלם
הלכלוך תופס אותם פחות
הם לא רואים את זה.

'נקי' זה כל כך סובייקטיבי
ואין מה לעשות
אי אפשר לחנך את השכנים
הבעיה הגדולה שיש כאלה שהנקיון הוא ממש ערך עליון אצלם,
אבללללל עד הפתח של הבית שלהם!!
הבית שלהם נוצץ וכדי שישאר נקי שולחים את הילדים לאכול בבניין, ולא מעניין אותם איך הבניין נראה.

stefan

משתמש רשום
הבעיה הגדולה שיש כאלה שהנקיון הוא ממש ערך עליון אצלם,
אבללללל עד הפתח של הבית שלהם!!
הבית שלהם נוצץ וכדי שישאר נקי שולחים את הילדים לאכול בבניין, ולא מעניין אותם איך הבניין נראה.

אני גרה בבנין עם 32 שכנים, מה שהכי מפוצץ אותי זה המבוגרים! שניה אחרי שהמנקה הולך הם מוציאים זבל מטפטף.
הועד בית מנסה לחנך את כולם וכל היום שם פתקים, לטענתו אין ענין להוסיף נקיון של עוד פעמים בשבוע כי גם ככה זה יכול לקרות שניה אחרי שהמנקה הולך.
פעם חשבתי שהם לא שמים לב, אבל עד שראיתי בעיניים שלי אחד מהשכנים עם זבל נוזל בלי ספק שהוא ראה שנוזל לו. (היתה במעלית שלולית שכולם נזהרו ממנה....)
מה עושים עם תופעה כזו??

ayelet

משתמש מקצוען
אני גרה בבנין עם 32 שכנים, מה שהכי מפוצץ אותי זה המבוגרים! שניה אחרי שהמנקה הולך הם מוציאים זבל מטפטף.
הועד בית מנסה לחנך את כולם וכל היום שם פתקים, לטענתו אין ענין להוסיף נקיון של עוד פעמים בשבוע כי גם ככה זה יכול לקרות שניה אחרי שהמנקה הולך.
פעם חשבתי שהם לא שמים לב, אבל עד שראיתי בעיניים שלי אחד מהשכנים עם זבל נוזל בלי ספק שהוא ראה שנוזל לו. (היתה במעלית שלולית שכולם נזהרו ממנה....)
מה עושים עם תופעה כזו??
אצלינו היתה שכנה שעוקבת מאיפה מגיע הטפטוף, דופקת בדלת ודורשת שינקו

stefan

משתמש רשום
אם כבר מדברים על הנושא של שכנים אני גר בקומה תחתונה וכל יום יש לי במרפסת שלי דברים שנופלים מהשכנים למעלה
ואין עם מי לדבר בכלל
יש אפשרות פשוטה לשים רשת אבל מה כלום לא קורה כל יום השכנים דופקים
ואנחנו מחזירים בפשטות , אבל זה מפריע , הרגשת פלישה לפרטיות,פחד שאני יושב לי ברוגע ופתאום מקבל לידי או מעלי שפריץ :devilish:
אצלינו אומרים או מנוחה או שמחה , אבל מנוחה ושמחה אור ליהודים זה רק בציבור שלנו אז מצד אחד זה מעצבן מצד שני זה חיים מלאים חיים
אפשר להבין... הגענו למצב שהיינו צריכים לצאת בערך עם קסדה..
עשינו פרגולה עם הצללה, זו אכן הוצאה אבל שקט ורווחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה