דרוש מידע איך גובים חוב ענק מאדם שטוען: אין לי

מצב
הנושא נעול.

ששונית

משתמש מקצוען
חברה ביקשה ממני עזרה עם סיפור הזוי.
היא השכירה דירה גדולה לאברך חרדי למהדרין, חתמו חוזה כדת וכדין למשך שנה.
מהחודש הראשון הוא פיגר בתשלומים, לא שילם חשבונות חשמל, גז, מים, ארנונה וכד', והיות שהוא גם לא העביר בעלות על שמו כפי שנדרש בחוזה, עיקלו להם את חשבון הבנק.
בסיום אותה שנה כשהוא צבר להם חובות עתק הוא גם סרב לעזוב, ונשאר בדירה כמעט חצי שנה כשהוא משלם לסרוגין ולרבעים ועשיריות.
בשעה טובה הוא עזב את הדירה אבל נותר חייב סכום של עשרות אלפי שקלים, וחברתי היא אברכית שבעלה אברך כולל והם זקוקים נואשות לכסף.
כל אותם חודשים הם ניסו בכל דרך חוקית אפשרית להוציא ממנו את הסכום ולשוא. לפעמים הוא מכחיש, לפעמים הוא מבטיח, מקלל, אבל כלום לא עוזר והם זקוקים לכסף. גם לאחר שהתחייב בבית דין לשלם עד תאריך מסוים הוא הפר את הבטחתו.
הם קיבלו היתר מרב לפנות לבית משפט, אבל היות ומדובר במשפחה עם ילדים (משפחת העושק) חברתי לא מעוניינת שיעקלו להם חפצים או יאסרו את האב שלכאורה באמת אין לו כסף לשלם חובותיו.
יש לכם אולי רעיון מה לעשות?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מכירה ספור דומה. אין שום דרך להכריח אותם לשלם. כמה שזה מתסכל.
איכשהו לפני שהם עוזבים אפשר לנסות להפעיל לחץ כמו ניתוק חשמל ומים (שזה גם לא חוקי ולא קל כשמדובר במשפחה עם ילדים) אחרי זה רק להתנחם שהחב מפסיק לטפוח.
אגב בית משפט גם לא כל כך עוזר. יגידו להם שהם חיבים לשלם. ואחרי זה יתריעו שהם חיבים לשלם ויתריעו עם הוצאה לפועל.
ואגב הוצאה לפועל לא יגיעו אם לא תפתחו תיק ותשלמו אגרה. כך שאם אתם רוצים להשתמש בכלי של בית המשפט ככלי מאיים אל תחששו. הצד השני לא באמת ינזק.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
היא השכירה דירה גדולה לאברך חרדי למהדרין
הם קיבלו היתר מרב לפנות לבית משפט, אבל היות ומדובר במשפחה עם ילדים (משפחת העושק) חברתי לא מעוניינת שיעקלו להם חפצים או יאסרו את האב שלכאורה באמת אין לו כסף לשלם חובותיו.
שיצא לעבוד וישלם את הכסף.

משהX2

משתמש פעיל
רעיון מאוד מקורי ששמעתח מאדם שעשה זאת כמוו''כ פעמים.
אדם שהיה חייב לו 10000$ במשך שנה שלימה, והמלווה שמע על כך שהלווה זקוק עכשיו להלוואה נוספת [כמו שקורה בדרך כלל עם אלה שמסתבכים עם הלוואות] לכן יידע המלווה את הלווה בעקיפין שהוא [המלווה] קיבל עכשיו סכום גדול להלוואה לכל דצריך להלוואות לזמן ארוך ושהוא יכול לפנות אליו
כשפנה הלווה למלווה וביקש ממנו הלוואה הוא שאל אותו בכמה מדובר והוא אמר 8000$ אז הוא אמר לו שאין שום בעיה, אבל ראשית הוא רוצה שייתן לו את ה10000$ כדי שיראה רצינות ואחר כך הוא מוכן להלוות לו 8+10 לטווח ארוך.
הלווה הלך והשיג את ה 10000$ [שהרי כשרוצים-אפשר] והגיע לתת את זה למלווה, והמלווה ספר את הכסף ונכנס לביתו ונעל, התקשר אליו למספר שלו והודיע לו שמבחינתו הוא יכול ללכת.
כמובן שעכשיו נהיה המלווה גנב רמאי ונוכל וכו'
אבל מה אפשר לעשות
"עם עיקש תתפתל"
לא בטוח שזה מתאים בכל המקרים אבל זה יכול לשמש במקרים אחרים.

לגבי פתיחת תיק הוצאל''פ
עצם התהליך יכול לעזור לשוכר/גנב לשלם את הכסף
וכן יכול מאוד להיות ששליחת מכתב איום מעורך דין על הליכי בית משפט יעזרו להלה להגיע לאיזה גישור וסידור תשלומים ושהלה יבין שהוא מתחיל להסתבך ובסופו של דבר זה יעלה לו הרבה יותר כולל תשלום הוצאות בית משפט עורך דין וכו' וכו' רביות וכו'
הצלחה רבה!

אב"ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה שאני עשיתי במקרה דומה, ישבתי עם הבעל חוב והגענו להסדר תשלומים מאוד נח (מבחינתו),
התשלום יוצא כל חודש בהוראת קבע מהכרטיס אשראי של הבעל חוב.
אולי זה לא הפתרון הכי אידיאלי, אבל לפעמים זה זה הפתרון היחיד.

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
היה לי כזה מקרה שאדם היה חייב לי בחנות עשרות אלפי שקלים!!
אמרתי לו תשמע! תעשה כל יום סיבוב קצר בשטיבלאך [די מקובל בסביבתינו...] וכל יום תחזיר לי 10 שקל.
10 שקל כפול ימי עבודה = תוך כמה שנים והחוב כוסה במלואו ללא שהוציא שקל מכיסו!!!
שווה לנסות אם זה אופציונלי אצלכם.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
חבר'ה זה לא נעים גם לי מישהו היה חייב הרבה כסף לא החזיר מיד (ועדיין חייב חלק).
אבל לא לשכוח כתוב בתורה "לא תהיה לו כנושה"
צודק!
יש נידון במידה ובכ"מ הוא לוקח את כספו מהלוואות אם שייך בזה לא תיהי' לו וגו'.

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
היה לי כזה מקרה שאדם היה חייב לי בחנות עשרות אלפי שקלים!!
אמרתי לו תשמע! תעשה כל יום סיבוב קצר בשטיבלאך [די מקובל בסביבתינו...] וכל יום תחזיר לי 10 שקל.
10 שקל כפול ימי עבודה = תוך כמה שנים והחוב כוסה במלואו ללא שהוציא שקל מכיסו!!!
שווה לנסות אם זה אופציונלי אצלכם.
וכשהוא עשה סיבוב בשטבלאך ובדיוק התפללת שם
אני מקווה שהכנסת יד לכיס ותרמת לו איזה עשרה שקלים;)...

גימפעל

משתמש מקצוען
חבר'ה זה לא נעים גם לי מישהו היה חייב הרבה כסף לא החזיר מיד (ועדיין חייב חלק).
אבל לא לשכוח כתוב בתורה "לא תהיה לו כנושה"
על אי תשלום שכירות לא חל האיסור של לא תהיה לו כנושה, אלא האיסור של גניבה וגזילה.

רק לבין הסדרים...

משתמש פעיל
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
חברה ביקשה ממני עזרה עם סיפור הזוי.
היא השכירה דירה גדולה לאברך חרדי למהדרין, חתמו חוזה כדת וכדין למשך שנה.
מהחודש הראשון הוא פיגר בתשלומים, לא שילם חשבונות חשמל, גז, מים, ארנונה וכד', והיות שהוא גם לא העביר בעלות על שמו כפי שנדרש בחוזה, עיקלו להם את חשבון הבנק.
בסיום אותה שנה כשהוא צבר להם חובות עתק הוא גם סרב לעזוב, ונשאר בדירה כמעט חצי שנה כשהוא משלם לסרוגין ולרבעים ועשיריות.
בשעה טובה הוא עזב את הדירה אבל נותר חייב סכום של עשרות אלפי שקלים, וחברתי היא אברכית שבעלה אברך כולל והם זקוקים נואשות לכסף.
כל אותם חודשים הם ניסו בכל דרך חוקית אפשרית להוציא ממנו את הסכום ולשוא. לפעמים הוא מכחיש, לפעמים הוא מבטיח, מקלל, אבל כלום לא עוזר והם זקוקים לכסף. גם לאחר שהתחייב בבית דין לשלם עד תאריך מסוים הוא הפר את הבטחתו.
יש לכם אולי רעיון מה לעשות?
סיפור עצוב :(
אבל הכתובת לשאלה כזו היא לא בפרוג אלא פשוט לפנות לרב (מן הסתם יודע יותר את ההלכה בזה ולא ישר קופץ עליכם עם 'לא תהיה לו כנושה')...
דרך אגב, לא חושב שיש מה להתפעל מכל החכמים למיניהם שמסבירים שלהבא לא לקחת שוכר בלי לברר עליו קודם וכו' וכו', סיפור שיכול לקרוא לכל אחד, א"א באמת לראות על הפרצוף של בנ"א אם הוא ישר או לא ולא תמיד אפשר גם לברר עליו כזה דבר.
גם לא נכון לומר שהוצאה לפועל לא משתלם, אם אכן הוא חייב לכם עשרות אלפי שקלים, הרי שהאגרה שתצטרכו לשלם היא אפסית ביחס לחוב שלו.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מן הסתם יודע יותר את ההלכה בזה ולא ישר קופץ עליכם עם 'לא תהיה לו כנושה')
אם לא הייתי מובן, לא פסקתי פה הלכה, אבל לפי התגובות שקראתי ללחוץ מפה לתחמן מפה וכו' וכו', הערתי שצריך לבדוק את הענין של "לא תהיה לו כנושה" שזה איסור דאורייתא שאנשים לא מודעים אליו... ולא מבינים מה זה אומר

ששונית

משתמש מקצוען
תודה לכל העונים,
לא היתה לי סבלנות לצטט
דבר ראשון לא מדובר בסכום שאברך יכול לוותר עליו הוא חייב להם בסביבות החמישים אלף שקל. כן חמישים אלף וזה עוד לפני נזקים שנותרו להם בדירה משימוש לא סביר
ואם הם יגבו ממנו אפילו 50 שח ליום, יקח המון זמן לשלם את הכל והם זקוקים לכסף במיידי.
דבר שני, הבעיה העיקרית שהוא פשוט לא אוחז בלשלם. אין לי. תקפצו.
דבר שלישי הם בררו היטב אצל המשכיר הקודם שהצהיר נחרצות שהשוכר משלם היטב ומעולם לא אחר. למפרע התברר שהוא שיקר עליהם כדי להיפטר ממנו. ולדברי מכרי השוכר מדובר באברך צדיק וירא שמים.

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בררו היטב אצל המשכיר הקודם שהצהיר נחרצות שהשוכר משלם היטב ומעולם לא אחר. למפרע התברר שהוא שיקר עליהם כדי להיפטר ממנו.
ווהאי וואהי כמה שזה מוכר ההמלצות החמות האלו...
תבררו כמה זמן גר בדירה הקודמת, אם עבר שנה והוא כבר מחפש דירה אחרת ואין סיבה הנראית לעין כמו מקום עבודה דירה גדולה יותר וכו' אלא עובר בתוך השכונה לדירה אחרת באותו גדול +/-
והמשכיר הקודם ממליץ עליו בכל לב, תבינו לבד במה מדובר.......

אגב: מעולם לא איחר, פשוט לא שילם.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה