מדריך איך אתם עושים את הקרנינג שלכם?

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
סתם לידיעת מעצבי הפונטים למיניהם:
כולם חושבים שקרנינג נעשה עם פיצ'ר kern, אכן גם אני חשבתי ככה למרות שכולם חשבו אחרת.
אז לידיעתכם, משהו שכבר זמן חשבתי עליו, אבל עכשיו זה התאמת לי:
קרנינג עושים עם dist (Distances - מרחקים), אחרת, אל תתפלאו אם דברים יישברו לכם, ופתאום הקרנינג יחליט לא לעבוד.
kern מיועד למרווחים בין אותיות כתור תוספת ייפוי לאות, יש תוכנות שאפשר לבטל שם את הקרנינג הזה, משא"כ dist שהוא מוטמע בתוך הפונט ולא ניתן לבטלו בשום צורה.
היו זהירים!
וכי תימא א"כ מדוע למה kern מופיע ראשון ברשימה ולא dist, התשובה שזה כמו liga, וד"ל.

Shmuly12

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
כולם חושבים שקרנינג נעשה עם פיצ'ר kern, אכן גם אני חשבתי ככה למרות שכולם חשבו אחרת.
קרנינג עושים עם dist (Distances - מרחקים), אחרת, אל תתפלאו אם דברים יישברו לכם, ופתאום הקרנינג יחליט לא לעבוד.
kern מיועד למרווחים בין אותיות כתור תוספת ייפוי לאות, יש תוכנות שאפשר לבטל שם את הקרנינג הזה, משא"כ dist שהוא מוטמע בתוך הפונט ולא ניתן לבטלו בשום צורה.
היו זהירים!
וכי תימא א"כ מדוע למה kern מופיע ראשון ברשימה ולא dist, התשובה שזה כמו liga, וד"ל.
דהינו שdist זה הקרנינג הברירת מחדל שאי אפשר לשנות ע"י המשתמש
(כמו rlig וrclt...)

נערך לאחרונה ב:

Shmuly12

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
אגב,
בכלל כל העניין של כל הקרנינג בkern זה באג אחד גדול...
הוא מתאפשר רק בגלל שפיצ'ר אופן טייפ יכול לכלול כל סוג של חיפוש...

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אגב,
בכלל כל העניין של כל הקרנינג בkern זה באג אחד גדול...
הוא מתאפשר רק בגלל שפיצ'ר אופן טייפ יכול לכלול כל סוג של חיפוש...
מה?

Shmuly12

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מתכנתי שפת אופן טייפ הגדירו שניתן לכלול כל סוג של חיפוש בכל פיצ'ר

כוונת המתכנתים, שפיצ'ר kern מיועד רק במקומות מסוימים.
אך בגלל שניתן לעשות כל סוג של חיפוש בכל פיצ'ר, ניתן לסדר קרנינג אפילו בcalt...

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
מתכנתי שפת אופן טייפ הגדירו שניתן לכלול כל סוג של חיפוש בכל פיצ'ר

כוונת המתכנתים, שפיצ'ר kern מיועד רק במקומות מסוימים.
אך בגלל שניתן לעשות כל סוג של חיפוש בכל פיצ'ר, ניתן לסדר קרנינג אפילו בcalt...
עוד הפעם אתה וה-calt שלך...
calt אפשר לבטל!!!
1657478715159.png

Shmuly12

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מענין אם הם מתכוונים לתקן את הבאג הזה אי פעם…

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
היו זהירים!
גם אני עדיין מאלה שחושבים שקרנינג עדיף לעשות עם "KERN" ולא עם "DIST", אמנם את "KERN" אפש להפעיל או לבטל מה שאין כן "DIST", אבל ברירת המחדל של הקרנינג בכל התוכנות הוא שה"KERN" מופעל.
למעשה אין שום הבדל פונקציונאלי בין "KERN" ל"DIST" מבחינת התפקוד של הקרנינג, בדיוק כמו שאין הבדל בין "MARK" ל-"MKMK".
יש עדיפות ל-"KERN" משני סיבות.
א. תמיד כדאי לתת למשתמש להחליט מה עדיף לו.
ב. באינדזיין אם משתמשים באופטיקל, עדיף "KERN".

לומר שקרניג עושים עם "DIST" ולא עם "KERN" זו פשוט אמירה שגויה.

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
גם אני עדיין מאלה שחושבים שקרנינג עדיף לעשות עם "KERN" ולא עם "DIST", אמנם את "KERN" אפש להפעיל או לבטל מה שאין כן "DIST", אבל ברירת המחדל של הקרנינג בכל התוכנות הוא שה"KERN" מופעל.
למעשה אין שום הבדל פונקציונאלי בין "KERN" ל"DIST" מבחינת התפקוד של הקרנינג, בדיוק כמו שאין הבדל בין "MARK" ל-"MKMK".
יש עדיפות ל-"KERN" משני סיבות.
א. תמיד כדאי לתת למשתמש להחליט מה עדיף לו.
ב. באינדזיין אם משתמשים באופטיקל, עדיף "KERN".

לומר שקרניג עושים עם "DIST" ולא עם "KERN" זו פשוט אמירה שגויה.
את האמת שגם אני לא יודע מה ההבדל ביניהם אבל ככה קראתי ויעוין בקישור שנמצא למעלה.
שמעת פעם על קרנינג שהוא לא ברירת מחדל?
אם לא אז אולי אחדש לך משהו.

דוד פ.

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
איור וציור מקצועי
גם אני לא יודע מה הבדל ביניהם, אבל אחרי חודשים שאני מנסה להבין למה KERN לא עובד לי באופיס, ואחרי חודשים שאני שומע מכולם שזו בעיה מוכרת אבל תכל'ס - אין שום פתרון, ניסיתי את DIST - וזה פשוט עבד (תודה @בן של מלך ו- @נקודת מחשבה !)!
אז לתועלת כל המתקשים - זו הדרך!

Shmuly12

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
גם אני לא יודע מה הבדל ביניהם, אבל אחרי חודשים שאני מנסה להבין למה KERN לא עובד לי באופיס, ואחרי חודשים שאני שומע מכולם שזו בעיה מוכרת אבל תכל'ס - אין שום פתרון, ניסיתי את DIST - וזה פשוט עבד (תודה @בן של מלך ו- @נקודת מחשבה !)!
אז לתועלת כל המתקשים - זו הדרך!
1) ברוכים הבאים לפמ"ג.
2) לא כדאי ולא מומלץ לעשות כך.
3) ברגע שתתקבל לפורום מעצבי פונטים (וחייב להיות בקרוב!), תראה באשכול הראשון את מה ש(יכול) להיות הבעיה, ואיך לתקן...

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
1) ברוכים הבאים לפמ"ג.
2) לא כדאי ולא מומלץ לעשות כך.
3) ברגע שתתקבל לפורום מעצבי פונטים (וחייב להיות בקרוב!), תראה באשכול הראשון את מה ש(יכול) להיות הבעיה, ואיך לתקן...
באין פתרון אחר
זה פתרון מצויין
במיוחד אם השימוש בפונט בעיקר בתוכנות אופיס

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
במיוחד כשהייתה לי לקוחה איזה מורה אחת שעיצבה דווקא בפאוורפוינט והייתה צריכה שיהיה גם מנוקד, רכשה כמה פונטים, והתאכזבה שלא עובד לה
וע"י האפשרות הנ"ל סידרתי לה

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
במיוחד כשהייתה לי לקוחה איזה מורה אחת שעיצבה דווקא בפאוורפוינט והייתה צריכה שיהיה גם מנוקד, רכשה כמה פונטים, והתאכזבה שלא עובד לה
וע"י האפשרות הנ"ל סידרתי לה
אז בסוף כן צדקתי...

דוד פ.

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
איור וציור מקצועי
ומה קורה אם יש את שניהם? כלומר, גם את DIST וגם את KERN? אם הם יתנו את אותן פקודות, זה לא יעזור לכל התוכנות הנ"ל?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה