עזרה איזה קופ"ח הכי משתלמת להחזרי הריון ולידה?

מירא דכיא

משתמש פעיל
אותי ממש ממש מרגיז ההגבלות של הקופה במה בדיוק הם מאשרים להשתמש בכסף של הסל .

אני משלמת כל חודש למכבי שלי סכום לא מבוטל רק כדי לזכות בסל לידה המורחב ואז נתקלת בכל הנהלים המגבילים של מימון רק לטיפולים מיוחדים שממש לא כל אישה זקוקה להם( כמו בדיקת סיסי שליה, דיקור מי שפיר וכו')

במקום לאפשר לי להשתמש בכסף המגיע לי לצרכים האישים שלי כמו-לקנות משאבת הנקה טובה שכ''כ בא לי או חלוקי הנקה שעולים כזה יקר..

זה כזה מעצבןן.

אני עכשיו חודשיים אחרי לידה וחוץ מבית החלמה אין לי עוד אפשרות איך לממש את הסל שלי!
(כי יעוץ הנקה אני לא צריכה וגם לא תזונאית וכד'...)

אז בשביל מה אני משלמת להם כל חודש עבור הביטוח המשלים ביותר אם בסוף כל הכסף שאני יכולה לנצל נשאר אצלם??

אם יש למישהי מידע אם בקופות הנוספות זה אחרת, ממש אשמח לשמוע(ולעבור לשם)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

אני משלמת כל חודש למכבי שלי סכום לא מבוטל רק כדי לזכות בסל לידה המורחב ואז נתקלת בכל הנהלים המגבילים של מימון רק לטיפולים מיוחדים שממש לא כל אישה זקוקה להם( כמו בדיקת סיסי שליה, דיקור מי שפיר וכו')

במקום לאפשר לי להשתמש בכסף המגיע לי לצרכים האישים שלי כמו-לקנות משאבת הנקה טובה שכ''כ בא לי או חלוקי הנקה שעולים כזה יקר..

זה כזה מעצבןן.

אני עכשיו חודשיים אחרי לידה וחוץ מבית החלמה אין לי עוד אפשרות איך לממש את הסל שלי!

אז בשביל מה אני משלמת להם כל חודש עבור הביטוח המשלים ביותר אם בסוף כל הכסף שאני יכולה לנצל נשאר אצלם??

אני גם באותו סיפור....ואם ניצלתי רק חלק מהסל, מה קורה עם החלק שנשאר?

החכמה צודקת

משתמש מקצוען

זה כזה מעצבןן.

אם זה באמת לא שווה לך אולי תבטלי שב"ן...
הרבה נשים לוקחות תומכת שזה כבר סכום משמעותי
ויש עוד המון דברים שימושיים אפילו סקירת מערכות למשל יעלה לך המון בלי ביטוח משלים.

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
והרבה לא..

השאלה העיקרית היא למה הם קובעים לנו במה להשתמש בכסף המגיע לנו?!
אני לא יודעת אם את זוכרת אבל כשהם לא הגבילו
היו נשים ש"הצליחו" למשל לקנות מיטת נוער עם הכסף של קופת חולים.........
וזו כנראה לא המטרה שלהם.
ושוב, כל אחת יכולה להחליט בתנאים הנוכחים, האם שווה לה התשלום החודשי אם לא, שתבטל.

m.s.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יעזור לי אם אעבור קופה לאחר 4 ילדים? נצלתי את כל הסל כבר...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני לא יודעת אם את זוכרת אבל כשהם לא הגבילו
היו נשים ש"הצליחו" למשל לקנות מיטת נוער עם הכסף של קופת חולים.........
וזו כנראה לא המטרה שלהם.
ושוב, כל אחת יכולה להחליט בתנאים הנוכחים, האם שווה לה התשלום החודשי אם לא, שתבטל.
הם עדיין יכולים להגדיל את ההחזר על בית החלמה, זה לא מסביר למה יש הגבלה..
וכן גם היום יש כאלו שמביאות קבלה מדולה....
תמיד יהיה איך לעקוץ...

Stern's

משתמש פעיל
צילום מקצועי
מישהי יודעת מה המירב שניתן להוציא ממכבי שלי על בית החלמה?
זה רק דרך הסל הריון או שיש החזרים נוספים?
ועל מה ניתן לקבל החזר?

סטיילס

משתמש רשום
יש למישהי מושג על איזה דברים אני יכולה לנצל את הסל?
חוץ מבית החלמה, תומכת וכו'

שולינקו

משתמש פעיל
עד חצי שנה מהלידה
אני רואה שאת מתמצאת בעסק
השאלה שלי עם לא ניצלתי את הסל בלידה הנוכחית(ז"א השתמשתי מחוץ לסל בהבראה)
האם הסל ישמר לי ללידה הבאה-האם הסל זה 4 לידות רצופות או שאפשר לנצל את הסל מלידה רביעית(אחרי שנגמרת הזכאות הבסיסית)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה