התייעצות איזה סיבות - שלא להסכים ל: פינוי בינוי?

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
של קרתא או ליפשיץ?
של שניהם,
ליפשיץ כבר התקדם משמעותי,
וקרתא גם יש התקדמות טובה בנושא (אני מכיר היטב את העסק מבפנים)
לכאורה מה שיקרה זה - ששניהם יתחילו באותו זמן!

Hello World

משתמש מקצוען
מי שהיה גר בקומה ראשונה בוחר בקומה ראשונה.
שניה בשניה ושלישית בשלישית וכו'.
כך שאין מה לדאוג לאלו שבדיוק אחרי שיפוץ.

מה הקשר בין קומות אחרונות לשיפוץ?
ומה עם אלו ששיפצו בקומת קרקע?
זה לא נכון, יש קדימות לבחירה לפי ערך הדירה כמו שכתבו מעלי ולכן דירה בקומה אחרונה תקבל קדימות אחרונה
ודייר שיש לו את 2 הסיבות במצטבר, כלומר קומה אחרונה + שיפוץ - יוצא בהפסדים ולכן אם לא חשובה לו דירה גדולה יעדיף להישאר בתנאי הנוחות של השיפוצים שהשקיע לפי טעמו ונוחותו

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מהתעסקות רבה בתחום הפינוי בינוי
אצל כל יזם זה שונה,

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
זה לא נכון, יש קדימות לבחירה לפי ערך הדירה כמו שכתבו מעלי ולכן דירה בקומה אחרונה תקבל קדימות אחרונה
ודייר שיש לו את 2 הסיבות במצטבר, כלומר קומה אחרונה + שיפוץ - יוצא בהפסדים ולכן אם לא חשובה לו דירה גדולה יעדיף להישאר בתנאי הנוחות של השיפוצים שהשקיע לפי טעמו ונוחותו
זה לא מדויק בכלל.
תלוי כמה קומות בונים, תלוי מה המפרט, תלוי עוד מליון דברים.
יש שטחים שעומדים להרים 30 קומות, ודווקא הקומות הגבוהות נחשבות יותר - בשל הנוף והאוויר. במקרים כאלו, היזם לא יתן לבעלי הדירות את הדירות הגבוהות, ויציע להם בקומות נמוכות יותר.
יכול להיות שבמקום 2 דיירים בקומה - יהיו 4, והיזם כן יסכים להוריד את הקומות הגבוהות יותר למטה.
בקיצור - זה לא מוסכמה קבועה

פצוץ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
נכון, בזה אתה צודק!
לפעמים השחיתות הזאת-קורעת שחקים.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ולכן דירה בקומה אחרונה תקבל קדימות אחרונה

זה לא תמיד נכון, קומה אחרונה זה חסרון רק כשאין מעלית אבל כשיש מעלית זה רק מעלה לציבור חילוני
יש הרבה הסכמים שראיתי שהיזם מתחייב לתת לכל דייר קומה אחת מעל מה שיש לו עכשיו

תבינו, בציבור הכללי במגדל חדש עם מעלית כל קומה נוספת עולה ושווה יותר כסף
לעומת החרדים שקומה נמוכה שווה יותר.

תתקשרו לכל פרוייקט בארץ באזור חילוני ותשאלו כמה עולה דירה במגדל חדיש בקומה 2 וכמה עולה דירה בקומה 10
אתם תופתעו מהפער במחיר.... וקומה 20-30 בכלל המחיר קופץ עוד

Hello World

משתמש מקצוען
זה לא מדויק בכלל.
יש שטחים שעומדים להרים 30 קומות, ודווקא הקומות הגבוהות נחשבות יותר - בשל הנוף והאוויר. במקרים כאלו, היזם לא יתן לבעלי הדירות את הדירות הגבוהות, ויציע להם בקומות נמוכות יותר.
יכול להיות שבמקום 2 דיירים בקומה - יהיו 4, והיזם כן יסכים להוריד את הקומות הגבוהות יותר למטה.
זה לא תמיד נכון, קומה אחרונה זה חסרון רק כשאין מעלית אבל כשיש מעלית זה רק מעלה לציבור חילוני

תתקשרו לכל פרוייקט בארץ באזור חילוני ותשאלו כמה עולה דירה במגדל חדיש בקומה 2 וכמה עולה דירה בקומה 10
לא באתי לשכנע
שאלו כאן מה הסיבות להתנגדות וזה מה שידוע לי שהיתה סיבת ההתנגדות (ולא רק אצל דייר אחד)
כמובן שזאת החלטה שהגיעו אליה אחרי שבדקו את הנושא ספציפי בבניין שבו עלתה ההתלבטות ובכל פרוייקט השיקולים יהיו שונים

ואגב, גם אני תוהה לפעמים מי מפיץ מכתבים והסכמות להתנגדות קולקטיבית, יכול להיות שזה מגיע מיזם שרוצה לסכל תוכנית בשביל לקבל את המיזם לעצמו, לא יודעת.

פנחס בן טובים

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יש לי דירה בקומת גג ויש התכנות לאישורי בנייה על הגג
אני יפסיד מפינוי בינוי?

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
יש לי דירה בקומת גג ויש התכנות לאישורי בנייה על הגג
אני יפסיד מפינוי בינוי?
אם ההיתכנות היא מעשית ורצינית
תנסה לרחרח אם תצליח להוציא אישורים בכלל
הרבה פעמיים שכנים לא מסכימים לחתום בדיוק בשביל שלא תתקע את הפינוי בינוי.

אם תצליח, יכול להיות ששווה לבנות בסיסי ממש, כי אח"כ תקבל את השטח בדירה אמיתית.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בלי לבנות אני לא אקבל על האפשרות?
הכל תלוי במה שתסכם עם היזם

אתה יכול לא לקבל כלום על בניה לא חוקית/ לקבל
אתה יכול לא לקבל כלום על היתרים בלבד/ לקבל
אתה יכול לקבל גם על זה שהתעקשת לקבל ואתה המכה בפטיש

חוקית זה רק על מה שבנוי עם אישורים.

chaia

משתמש מקצוען
זה לא מדויק בכלל.
יש מוסכמה קבועה.
הם עובדים לפי שיטת נקודות
שמאי נותן לכל דירה כמות נקודות מסוימת, דירה שהדירוג שלה בסולם הנקודות הכי גבוה תבחר ראשונה.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
יש מוסכמה קבועה.
הם עובדים לפי שיטת נקודות
שמאי נותן לכל דירה כמות נקודות מסוימת, דירה שהדירוג שלה בסולם הנקודות הכי גבוה תבחר ראשונה.
ברור, אבל זה לא תלוי רק בגובה הקומה. וכמו שציין גם @szn

, יש אזורים שהקומות הגבוהות שוות יותר מהקומות הנמוכות, והיזם מבטיח לתת לבעל הדירה קומה גבוהה יותר (יודעת שבפינוי בינוי באזור לא חרדי, שעומדים לקום בנינים של 30 קומות, היזם הבטיח לדיירים דירה בין קומה 10 ל-20. מי שרוצה יותר נמוך - סבבה. אבל מבחנתו - הוא לא יתן את 10 הקומות האחרונות, אבל גם לא ישאיר להם את הנמוכות)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה