דרוש מידע איזה מקצוע מתאים לבת שלי?

shani123

משתמש מקצוען
היא צריכה להתבגר. ואם זה לא קורה לבד, אז צריך עזרה מקצועית.
שום יעוץ תעסוקתי לא יעזור לה כרגע, כי הבעיה היא לא ההיצע ולא ההתאמה. היא יודעת מה מתאים לה, מה היא רוצה, אבל לא מוכנה לשלם שום מחיר ולכן נשארת בלימבו של חוסר בחירה. אין איזה רעיון שעוד לא עלה ויתאים בדיוק למה שהיא מחפשת וצריכה.

בסוף, בחיים מבוגרים צריך לוותר על משהו.
או על מחשב, או על תואר, או על כסף, או על עבודה שמעניינת אותה ב100% ולהתפשר על 70% ענין. אין יעוץ תעסוקתי שימצא לה עבודה שתענה על כל הסייגים, עקרונות וחלומות שהציבה לעצמה.

כשהיא תפנים את זה, ועדיף שזה יקרה לפני שהיא כבר חייבת את הכסף לפת לחם וקורת גג, היא תמצא את דרכה המקצועית.
בדיוק.

וככל והיא תצליח להפנים שאין מקום מושלם בעולם
היא תוכל להתפרנס בכבוד במקצוע X
ולמלא את הנפש בשאר שעות היום בעוד תחביבים...
לסכם, היא מחפשת:
1. עבודה שלא צריכה מחשב.
2. עם משכורת גבוהה כדי שבעלה יוכל ללמוד בשקט.
3. במקום חרדי לא מעורב.
4. שמתאימה לכשרונות שלה.

קיים כזה דבר?
1. אין מקצוע היום ללא מחשב בכלל... מחשב נכנס לחיים שלנו בכל מקום...
2. על מנת לפרנס בעל אברך, היא צריכה משכורת טובה ויציבה. היא לא יכולה לוותר על הסעיף הזה.
3. כמעט ולא קיים חוץ מהוראה בבי"ע. יכולה להיות עצמאית וכך תבחר את הלקוחות שלה. אבל נראה שלפני כן צריכה להתפקס.
4. בהצלחה!! ושלא תוותר על חלומות... גם אם הם נדחפים קצת.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
שום יעוץ תעסוקתי לא יעזור לה כרגע, כי הבעיה היא לא ההיצע ולא ההתאמה. היא יודעת מה מתאים לה, מה היא רוצה, אבל לא מוכנה לשלם שום מחיר ולכן נשארת בלימבו של חוסר בחירה. אין איזה רעיון שעוד לא עלה ויתאים בדיוק למה שהיא מחפשת וצריכה.

או על מחשב, או על תואר, או על כסף, או על עבודה שמעניינת אותה ב100% ולהתפשר על 70% ענין. אין יעוץ תעסוקתי שימצא לה עבודה שתענה על כל הסייגים, עקרונות וחלומות שהציבה לעצמה.

כשהיא תפנים את זה, ועדיף שזה יקרה לפני שהיא כבר חייבת את הכסף לפת לחם וקורת גג, היא תמצא את דרכה המקצועית.
יפה ניתחת

H. Clin

משתמש מקצוען

היא דווקא בוגרת במיוחד אבל אני מסכימה שהיא תצטרך להתפשר על משהו (וזה לא יהיה משהו רוחני).
בגלל שהיא גם מדריכה וגם עושה עוד כל מיני עבודות בסמינר, פחות בוער לה כרגע ולכן היא לא במצב שהיא מרגישה שהיא חייבת להתפשר, אבל היא כן חושבת הלאה, רק בלי הלחץ המיידי למצוא משהו.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
היא דווקא בוגרת במיוחד אבל אני מסכימה שהיא תצטרך להתפשר על משהו (וזה לא יהיה משהו רוחני).
בגלל שהיא גם מדריכה וגם עושה עוד כל מיני עבודות בסמינר, פחות בוער לה כרגע ולכן היא לא במצב שהיא מרגישה שהיא חייבת להתפשר, אבל היא כן חושבת הלאה, רק בלי הלחץ המיידי למצוא משהו.
בלי סתירה לעובדה שהיא בוגרת
כרגע באמת כבחורה צעירה אין לה יכולת לראות ולהבין את המכלול של צרכי פרנסה
בעזרת השם תתחתן, תלד ותבין יותר
וכמו שנכתב, ברגע שיהיה צורך מיידי בפרנסה, היא תמצא את עצמה יותר, גם אם זה כרוך בוויתורים
כרגע כל העניין הזה אצלה בצורה של מחשבות תכנונים ודמיון
יכול להיות שקרקע המציאות היא חלק מהפתרון

רוחי ב

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
היא יכולה להיות מורה לתכנות
כך גם תמצה את הכישורים וגם תעבוד עם אנשים שמורים
יש לזה ביקוש מטורף היום
מורות במסלול תכנות שלא עבדו מעולם בתחום זה נראה לי משהו שממש לא קיים,
יש ביקוש מטורף להוראת תכנות, אבל לכאלה עם ניסיון תעסוקתי במקצוע אותו הן מלמדות, עם עדיפות לכאלה שעדיין בתחום ומכירות את הטרנדים החמים.

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
יש ביקוש מטורף להוראת תכנות, אבל לכאלה עם ניסיון תעסוקתי במקצוע אותו הן מלמדות, עם עדיפות לכאלה שעדיין בתחום ומכירות את הטרנדים החמים.
היו לי כמה וכמה מורות שמעולם לא עבדו בתעשייה
והם מבוקשות בטירוף, עובדות בחצי מהסמינרים בירושלים, ויש כאלו שגם עובדות באקדמיות ומכללות....

רוחי ב

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
היו לי כמה וכמה מורות שמעולם לא עבדו בתעשייה
והם מבוקשות בטירוף, עובדות בחצי מהסמינרים בירושלים, ויש כאלו שגם עובדות באקדמיות ומכללות....
עם תארים?
מאמינה שהמורות המדוברות הן בעיקר כאלה שלמדו ביסודיות מקצועות כמו מתמטיקה, אלגוריתמים וכו',
שאת זה אני לא רואה שבחורה שסיימה סמינר אתמול יכולה ללמד...
ושפות תכנות - כמו C#, NodeJS, Angular - בהחלט רואה שיש דרישה דווקא לכאלה שעובדות או לכל הפחות עבדו בתחום.

ג פלג

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
זה בול מתאים לה אבל היא בררה על זה והיא אמרה שעם תעודה שמקבלים מהסמינר, אפשר להדריך רק בתי ספר וזה פחות מדבר אליה. כדי להדריך אנשים פרטיים, צריך רשיון ובשביל זה צריך ללמוד שנתיים במקום לא מתאים ואת זה היא לא תעשה.
אין על זה שום אכיפה, היא יכולה להדריך את מי שבא לה
אבל בה מקצוע מאוד קשה לבית עם ילדים

יש לי מה לומר לך בעניין מכלול הכישורים והכשרונות
אבל בפרטי.
יכולה לשלוח לי הודעה פרטית?

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
עם תארים?
מאמינה שהמורות המדוברות הן בעיקר כאלה שלמדו ביסודיות מקצועות כמו מתמטיקה, אלגוריתמים וכו',
שאת זה אני לא רואה שבחורה שסיימה סמינר אתמול יכולה ללמד...
ושפות תכנות - כמו C#, NodeJS, Angular - בהחלט רואה שיש דרישה דווקא לכאלה שעובדות או לכל הפחות עבדו בתחום.
חלקן עם תארים
היתה לי גם מורה בחורה שכמעט באותו רגע סיימה סמינר, ובלי תואר- לריאקט
וגם עוד מורה לC# בלי תואר, שלא עבדה בתעשייה (אבל היא מורה ממש ותיקה, עם נסיון של הרבה שנים בהוראה)
וכן, היו כאלו שעשו תואר שני ודוקטורט, ולימדו באמת אלגוריתמים וכדו'

(אבל זה קצת סטייה מהנושא)

הגולם מפראג

משתמש פעיל
כמו שכבר כתבו כולם
זה נשמע חלומות של מישהי שלא ממש מאופסת על עצמה
ואם כל הכבוד וההערכה שיש לזה שהיא לא מתפשרת
על לעשות תואר וכדו׳
שימו לב שבחורה/אישה מוכשרת שמחפשת את עצמה, יכולה להתדרדר הרבה יותר מהר
מאשר אם יש לה לימודים מסודרים (גם של תואר) ואח״כ עבודה ברורה ומסודרת.

ועוד משהו שסתם מעניין לדעת
היא בת 21, עמוק בשידוכים..
היום נושא המקצוע לצערינו זה משהו מאוד קריטי בבירורים ובשידוכים
מה היא משווקת שהיא עושה? מתכנתת?
או מתלבטת על מה היא תעשה בחיים?

H. Clin

משתמש מקצוען
אין על זה שום אכיפה, היא יכולה להדריך את מי שבא לה
אבל בה מקצוע מאוד קשה לבית עם ילדים

יש לי מה לומר לך בעניין מכלול הכישורים והכשרונות
אבל בפרטי.
יכולה לשלוח לי הודעה פרטית?
אין לי פרטי אבל אפשר במייל: taliahakarmi @ gmail.com
כמו שכבר כתבו כולם
זה נשמע חלומות של מישהי שלא ממש מאופסת על עצמה
ואם כל הכבוד וההערכה שיש לזה שהיא לא מתפשרת
על לעשות תואר וכדו׳
שימו לב שבחורה/אישה מוכשרת שמחפשת את עצמה, יכולה להתדרדר הרבה יותר מהר
מאשר אם יש לה לימודים מסודרים (גם של תואר) ואח״כ עבודה ברורה ומסודרת.

ועוד משהו שסתם מעניין לדעת
היא בת 21, עמוק בשידוכים..
היום נושא המקצוע לצערינו זה משהו מאוד קריטי בבירורים ובשידוכים
מה היא משווקת שהיא עושה? מתכנתת?
או מתלבטת על מה היא תעשה בחיים?
מדריכה בסמינר. מאוד חשוב לה שיהיה ברור שהיא לא מתכננת לעבוד בתכנות למרות שהיא למדה את זה.
ב"ה יש הצעות מצויונות בלע"ה.

הדס99

משתמש מקצוען
הבת שלי תשמח לקבל את עצתכם. היא כבר סיימה סמינר ועדיין לא יודעת מה היא רוצה לעשות עם עצמה.

קצת רקע: היא מוכשרת מאוד מאוד מאוד. על סף גאונות. היא לא השקיעה במיוחד בלימודים ויצאה עם ציונים מאוד גבוהים. בתיכון היא עשתה חמש יחידות במטמטיקה ואנגלית ולא זוכרת מה עוד ועברה את כולם בהצטיינות.

חוץ מהקטע הלימודי, היא מוכשרת בכל מיני תחומים אחרים. היא מנגנת על כמה כלים ברמה גבוהה מאוד בלי ללמוד בכלל. (כשהיא היתה בבי"ס יסודי, היו לה כמה חברות שלמדו אורגן. כל פעם שהיתה איזה מסיבה בבי"ס, הם ביקשו ממנה שהיא תכתוב להם את התווים של השירים והם ניגנו אותם. גם בגיל צעיר היא כתבה תווים בלי לשבת ליד הכלי נגינה.) כשהיא היתה בתיכון, היא עשתה שיעורים פרטיים באורגן וגיטרה לכמה ילדים.

יש לה גם ידי זהב והיא אוהבת את כל סוגי האומנות. היא מציירת ציורים מהממים ולאחרונה התחילה לעשות גילוף בעץ ועושה דברים מטורפים. בתקופה האחרונה היא עשתה כמה ציורים מדהימים של ירושלים והכותל מקפה. בקיצור מוכשרת ויצירתית מאוד.

היא גם מאוד אוהבת טבע. בכל הזדמנות היא יוצאת עם חברות או עם אחים שלה למסלול הזה או לנחל ההוא או סתם לכנרת.

מבחינת סגנון, היא ממש צדיקה. היא מאוד מקפידה על צניעות, והכי חשוב לה שיהיה לה בעל שיוכל ללמוד בשקט עד 120. היא לא תעבוד עם חילונים וגם לא במקום מעורב.

הם למדו תכנות בתיכון והיא ראתה שזה בא לה בקלות והבינה שאפשר להרוויח יפה מזה ולכן בסמינר היא בחרה במסלול תכנות פלוס הוראה. היא הצליחה בזה וקבלה ציונים טובים, אבל באיזשהו שלב היא החליטה שלשבת מול מחשב זה ממש לא בשבילה. היא אוהבת אומנות וטבע, לא ישיבה מול מכשיר. בכל זאת היא סיימה את הפרויקט שלה כי אם היא כבר התחילה והשקיעה, למה לא לסיים... אבל היא ממש לא מתכננת לעבוד בזה. הוראה קצת יותר מתאימה לה אבל היא אוהבת יותר שיעורים פרטיים ולא ללמד כיתה שלמה.

שנה שעברה היא עבדה כמדריכה בסמינר אז לא בער לה לחפש עבודה רצינית יותר. היא גם מסרה שיעוריים פרטיים בתכנות. היא מתכננת להמשיך בהדרכה אבל היא מרגישה שהגיעה הזמן שהיא תחליט מה היא רוצה לעשות כשהיא תגדל. (היא כבר בת 21...)

לפני כמה ימים היא היתה עם בעלי אצל הרפד והיא הסתכלה איך הם עובדים ואמרה שאם זה היה מקום חרדי ולא מעורב, היא היתה מאוד שמחה לעבוד שם. פעם היא ראתה מודעה שבגלל הרמדאן חסרים אנשים שיאספו את הביצים מהלול. היא הצטערה שזה היה מעורב כי אחרת היא היתה קופצת על זה. היא היתה שמחה לעבוד בחקלאות אם זה היה מתאים לבחורה חרדית.

בקיצור, היא מאוד אוהבת אומנות וטבע והיא מאוד מוכשרת ושמורה.

לסכם, היא מחפשת:
1. עבודה שלא צריכה מחשב.
2. עם משכורת גבוהה כדי שבעלה יוכל ללמוד בשקט.
3. במקום חרדי לא מעורב.
4. שמתאימה לכשרונות שלה.

קיים כזה דבר?
הוראת מחשבים בסמינר

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
את כנראה לא מכירה את התחום...
נכון שזה ממש לא אידיאלי, ואפילו גרוע מזה
אבל זה המצב...
במיוחד שמכניסים מידי שנה לתכנית הלימודים חומרים חדשים
אז לוקחים מורה מוכשרת שתלמד את החומר מהר בעצמה
והיא מלמדת אותו בכל הסמינרים...

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
יואו, ממש מזכירה לי את עצמי, לא יודעת במה להתמקד מרוב שיש כל כך הרבה תחומים...
בסוף הגיעה החתונה והייתי צריכה לפרנס, אז גנזתי את כל החלומות והלכתי לעבוד במשהו שהכייי לא התאים לי. (הסתדרתי בו מעולה, והייתי מקצועית, אבל זה לא מילא אותי.)
אחרי שלוש שנים עזבתי לעבודה יותר יוקרתית, אבל גם היא ריאלית ומול מחשב ושוב, לא ממלא בכלל. (חוץ מאת חשבון הבנק)
אז הלכתי ליועצת תעסוקתית שהמליצה על לימודי תואר מסויימים. לאחר שאלת רב, הלכתי על זה.
ממליצה לה כבר עכשיו להתייעץ עם דמות תורנית ולראות מה היא חייבת לעשות כהשתדלות.
ולא להתחיל ללמוד כאמא לכמה ילדים ולקרוע את עצמה.

קופיUX

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L

אני מוסיפה בזהירות ובהערכה רבה:
נראה עד היום היא קיבלה הכל ללא מאמץ, ואשריה,
הרבה היו חולמות לקבל רבע מהכישורים שהיא התברכה בהן,
אבל רגע לפני שהיא צוללת לחיים האמיתיים כדאי שתדע
שאין תורה ללא קמח
ואין רוחניות ללא מאמץ גשמי.

היא לא תוכל לקבל ולהשיג את החיים הרוחניים שהיא חולמת עליהם ללא ויתור גשמי על משהו.

אי אפשר לתכנן אבסולוטיות של גם וגם וגם וגם וגם
כי כך הקב''ה ברא את העולם.

נ.ב. ועדיין, יהיה לה קל יותר מלאחרות.

נערך לאחרונה ב:

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
אני חושב
שאם היא באמת מוצלחת היא תוכל להתקדם מהר
צריך לזכור
שפרנסה משמיים
אבל בהמון מקצועות כעצמאיים אפשר להרוויח המון
צריך להתחיל לחרוק שיניים ולעבוד קשה
ואז להתחיל עצמאי
ולאט לאט להתקדם
לדעתי זה צריך להיות הכיוון

-משתמש

משתמש צעיר
תכלס, לי לא ידועה עבודה שמשלבת
גם כישורים ראליים ברמה גבוהה וגם הומניים ויצירתיים (אולי משפטים).
אבל אולי יש מישהו שכן יודע.
אולי כמו שכבר כתבו הפתרון הוא לשלב עבודות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה