דרוש מידע איגלו שגם אמהות אוהבות או מי רוצה להיות מליונר #2

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור שזה מוגזם ולכן אני מחפשת פתרון יצירתי שיהיה גם בריא, גם זמין וגם זול.
התכוונתי שתראי כמה זה יוצא ביחס לסוכר.

(אזהרת קריאה: תרגיל חשבוני ארוך)
ניקח ילד ששוקל 20 ק"ג.
5 מ"ג סוכרלוז זה אומר שההמלצה היא שבטוח לו עד 0.1 גר' סוכרלוז ליום.
בשקיק סוכרלוז יש 0.017 גר' סוכרלוז, והיא שווה במתיקות ל2.5 כפיות סוכר.
אז הכמות המומלצת שהיא 0.1 גר' סוכרלוז שווה במתיקות ל14.7 כפיות סוכר ליום!!
כשההמלצה היא עד 5 כפיות ליום לילדים.
אז אם הילד צורך את כמות המתיקות הזו בסוכר ולא בסוכרלוז, הוא עובר את ההמלצה, פי 3!

השאלה שלי- למה החלטת שיותר חשוב להימנע מסוכרלוז בכמות המומלצת מאשר להימנע מסוכר בכמות פי 3 מהמקסימום המומלץ?
יש הרגשה כזו שבגלל שהסוכר מוכר אז הוא פחות מסוכן. זה ממש לא כך. על הסוכר יודעים בוודאות שהוא גורם להשמנה, סוכרת ומחלות קשות אחרות, ועל סוכרלוז? שגורם לגרד, גזים, בחילות וכדו'...
הניסויים על בע"ח שפיתחו בעיות אמיתיות (כשל במערכת החיסונית) כתוצאה מסוכרלוז זה רק אחרי שקיבלו מינונים כ"כ גבוהים שגם אם תתני לבן שלך 100 שקיקי סוכרלוז ביום לא תגיעי למינונים האלו.

כל אחד מוכן לעשות את הבחירות שלו, רק כדאי שהם יעשו מתוך ידע ולא מתוך הרגל.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
התכוונתי שתראי כמה זה יוצא ביחס לסוכר.

(אזהרת קריאה: תרגיל חשבוני ארוך)
ניקח ילד ששוקל 20 ק"ג.
5 מ"ג סוכרלוז זה אומר שההמלצה היא שבטוח לו עד 0.1 גר' סוכרלוז ליום.
בשקיק סוכרלוז יש 0.017 גר' סוכרלוז, והיא שווה במתיקות ל2.5 כפיות סוכר.
אז הכמות המומלצת שהיא 0.1 גר' סוכרלוז שווה במתיקות ל14.7 כפיות סוכר ליום!!
כשההמלצה היא עד 5 כפיות ליום לילדים.
אז אם הילד צורך את כמות המתיקות הזו בסוכר ולא בסוכרלוז, הוא עובר את ההמלצה, פי 3!

השאלה שלי- למה החלטת שיותר חשוב להימנע מסוכרלוז בכמות המומלצת מאשר להימנע מסוכר בכמות פי 3 מהמקסימום המומלץ?
יש הרגשה כזו שבגלל שהסוכר מוכר אז הוא פחות מסוכן. זה ממש לא כך. על הסוכר יודעים בוודאות שהוא גורם להשמנה, סוכרת ומחלות קשות אחרות, ועל סוכרלוז? שגורם לגרד, גזים, בחילות וכדו'...
הניסויים על בע"ח שפיתחו בעיות אמיתיות (כשל במערכת החיסונית) כתוצאה מסוכרלוז זה רק אחרי שקיבלו מינונים כ"כ גבוהים שגם אם תתני לבן שלך 100 שקיקי סוכרלוז ביום לא תגיעי למינונים האלו.

כל אחד מוכן לעשות את הבחירות שלו, רק כדאי שהם יעשו מתוך ידע ולא מתוך הרגל.

יש עוד נקודה - הסוכר הרגיל ממכר וגורם למוח לרצות ממנו עוד.
תנו לילדים שתיה מתוקה, והם יקחו עוד כוס ועוד כוס ועוד.
בממתיקים המלאכותיים אין את הבעיה הזו.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
על הדרך ליצר שקיות חלב כמו שקיות שוקו. הילדים שלי אוהבים לשתות חלב לבד ולא חייבים את התוספת הממותקת והמלכלכת. (יכול גם להיות מוצלח כשרוצים לקנות בעבודה חלב לקפה ואין מקרר או שלא בא לשמור עליו)
גם אצלנו אוהבים אבל כנראה שאין לזה מספיק ביקוש.
עובדה שבארה"ב יש קרטוני חלב אישיים.

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא קראתי תגובות קודמות, אז סליחה אם אני חוזרת על הנכתב
אצלנו אין איגלואים.. החרמתי אותם נמאס לי שכל הבית שחור כל היום והידיים דביקות ומדביקות.
מקפיאה קוביות קרח, ולא יאמן! הילדים מקבלים בכוס קובית קרח או שתיים, והם ממש נהנים מזה! (מתאם רק מגיל 3 אני חושבת) ברור שאיגלו זה יותר טעים, אבל בינתיים הם מתלהבים נורא מהקוביות קרח, וזה ממש כיף להם להתלקק עם זה. נעדכן אם ימאס... אוכלים רק במרפסת או במטבח.

21309

משתמש מקצוען
יש עוד נקודה - הסוכר הרגיל ממכר וגורם למוח לרצות ממנו עוד.
תנו לילדים שתיה מתוקה, והם יקחו עוד כוס ועוד כוס ועוד.
בממתיקים המלאכותיים אין את הבעיה הזו.
חולקת עליך... מולי בקבוק פפסי מקס שממש טעים לשתות ממנו עוד ועוד...

ניצן

משתמש פעיל
אפשר לקחת שקיות פסגור (בחנויות יצרה וגנים) לחמם סכין על הגז ואז לחתוך אותה לכמה שקיות מאורכות, לא רעיון שלי, ראיתי בסרטוני פטנטים, ואז יש שקיות בגודל איגלו שניתן למלא במה שאתם רוצים, לסגור עם הפס ולהקפיא וכשמוכן פותחים בגודל הרצוי, מקווה שהובנתי.

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא קראתי תגובות קודמות, אז סליחה אם אני חוזרת על הנכתב
אצלנו אין איגלואים.. החרמתי אותם נמאס לי שכל הבית שחור כל היום והידיים דביקות ומדביקות.
מקפיאה קוביות קרח, ולא יאמן! הילדים מקבלים בכוס קובית קרח או שתיים, והם ממש נהנים מזה! (מתאם רק מגיל 3 אני חושבת) ברור שאיגלו זה יותר טעים, אבל בינתיים הם מתלהבים נורא מהקוביות קרח, וזה ממש כיף להם להתלקק עם זה. נעדכן אם ימאס... אוכלים רק במרפסת או במטבח.

חשבתי שרק אני האמא הרשעית שלא מרשה איגלואים
השנה הילדים הגדולים עקפו אותי וקנו מכספם....

נערך לאחרונה ב:

מאפינס

משתמש פעיל
גם אצלי השנה האיגלואים בינתיים לא נכנסו הבית!
כי אין לי כח לטינופת שזה עושה!!

gila zohar

משתמש מקצוען
גיסתי הזמינה שקיות מעלי אקספרס לאיגלואים, לא נראה לי שמהקישור הנ"ל. אשאל אותה אחכ איזה קישור ואעדכן.
והיא מכינה איגלואים בריאים...
(בתמונה- איגלו ממנגו, קיוי לימון ומקומפוט שנשאר משבת...)

gila zohar

משתמש מקצוען
הנה עכשיו עלה

upload_2019-5-16_20-41-1.png

קבצים מצורפים

• IMG-20180724-WA0014.jpeg
    IMG-20180724-WA0014.jpeg
    KB 695.3 · צפיות: 21

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ממש לא. אצלנו הטפטופים נגרמים מהקטנה שלא מוותרת עד שיתנו איגלו כמו כולם, עושים לה חור והיא מחזיקה אותו בכוונה הפוך.
אז אצלנו כשהגדולים מקבלים רשות לחלק איגלו הם נותנים לה אחד ביד, רק מה, תמיד שוכחים לפתוח לה.
אני עדין מסתפקת מה עדיף , שהיא תמצוץ את הנילון עם הכיתוב עליו (הוא נמס במציצה, בדקתי.) או תטפטף שלוליות בכל הבית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה