כללי איגוד מעצבים חרדים מקצועים

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לנוחותכם, מצוטט מתוך אתר קהילת המעצבים הישראלית. מומלץ לקרוא על מנת להבין את מידת הרצינות שמאפיינת את האיגוד הזה.

"קהילת המעצבים הישראלית הוקמה לפני 5 שנים למטרת קידום ההבנה והמצוינות בעיצוב בקרב קהילת העסקים, הציבור הרחב, וכמענה לצרכיהם של אנשי המקצוע בתחומי העיצוב בישראל. היום חברים בקהילה מעצבים פעילים בתחומי עיצוב גרפי, עיצוב תעשייתי ועיצוב תכשיטים, וכן סטודנטים ובוגרים טריים בתחומים אלו. הארגון מייצג את ישראל בארגוני העיצוב בינלאומיים: icograda ו- IDA .

מאמצים רבים הושקעו בהקמת תשתית לארגון: רישום כעמותה, חברות בארגוני העיצוב הבינלאומיים, מזכירות הקהילה ועוד. נקבעו קשרי עבודה עם גורמים ציבוריים שונים: משרד התמ"ת, משרד החוץ, התאחדות התעשיינים, מכון היצוא ואחרים. כמו כן, הקהילה חברה בארגון להב - לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל (ע"ר).

בתחילת דרכה החליטה הקהילה לקדם את ההבנה של חשיבות העיצוב לאנשי תעשיה וכלכלה דרך קיום אירוע שנתי הכולל תערוכה וכנסים. הצלחתם של אירועי "עוצב בישראל" 07 ו-08 מסמנים תחילתו של עידן חדש בקידום העיצוב הישראלי.

כמו כן יסדה קהילת המעצבים חטיבה צעירה של סטודנטים ובוגרים טריים וכן את תערוכת מעצבי העתיד.

ב-12/2008, בשיתוף עם מכון היצוא, התקיימה תערוכה של תמצית תערוכות עוצב בישראל 07 ו-08 בהונג קונג כחלק ממאמץ לקדם את העיצוב הישראלי במזרח. משלחת של מעצבים ישראלים השתתפו בהרצאות וקיימו מפגשים עסקיים וסמינרים במסגרת התערוכה. ב-12/2009, בשיתוף משרד החוץ, ארגנה הקהילה ביתן עיצוב ישראלי בגואנגז'ו. גם הפעם אורגנה משלחת מעצבים.

ב- 2009 ייסדה הקהילה אירוע חודשי חדש: "ראשון אחרון" - שמתקיים ביום ראשון האחרון של כל חודש ומפגיש בין מעצבים מובילים בתחומים שונים בהשתתפות הקהל.

בינואר 2010 נפתחה תערוכת "על חודו של יהלום" במוזיאון היהלומים ברמת גן. בתערוכה הוצגו עבודות של 25 מעצבי תכשיטים חברי קהילת המעצבים בשילוב יהלומים שנתרמו על ידי יהלומנים חברי הבורסה.

הצטרפות:

האסיפה הכללית של הקהילה אישרה את התקנות המאפשרות הצטרפות חברים חדשים לחברות מן המניין ואת תהליך הקבלה.
הקהילה מבוססת על מבנה של "תחומים" מקצועיים – לכל תחום ועד נבחר משלו. בקהילה תחומים של עיצוב תעשייתי, עיצוב גרפי ועיצוב תכשיטים.
בתקנון מפורטות החובות והזכויות של החברים. על המועמד לחברות להיות מעצב פעיל, לקבל על עצמו את החובות הרשומים בתקנון (כולל התנהגות מקצועית ואתית כפי שמוגדר בתקנון) ולקבל המלצות של אנשי מקצוע אשר הנם חברים מן המניין בקהילה.
דמי החבר לקהילת המעצבים הנם 600 ₪ לשנה.
דמי הרישום לקהילה הנם 100 ₪. (דמי הרישום אינם חלק מדמי החבר השנתיים ולא יוחזרו גם אם המועמד לא יתקבל.)

שלבי ההרשמה
א. מילוי טופס בקשה להצטרפות
ב. תשלום דמי הרשמה
ג. משלוח קורות חיים עדכני ותמציתי
ד. הגשת מבחר עבודות מייצגות. רצוי לשלוח קישור לאתר בו מוצגות העבודות או לשלוח תמונות בפורמט
JPEG/PDF

לאחר קבלת טופס ההרשמה ותשלום 100 ₪ דמי רישום, תשלח לנרשם רשימת חברי הקהילה בתחום המקצועי שלו. הנרשם יתבקש לסמן עד 6 שמות חברים "כממליצים". (הערה: אנו מבקשים מהנרשמים לא ליצור קשר עם הממליצים. הפנייה לממליצים תעשה על ידי קהילת המעצבים בלבד באופן מסודר ולא על ידי הנרשם.)
לאחר בדיקת כל בקשות הרישום, ועדת הקבלה של כל תחום תדון בבקשות הנרשמים ותחליט על רשימת המתקבלים. התשובות יועברו בהקדם לנרשמים.
בשם הוועד המנהל, אני מזמין את כל המעצבים הפעילים להירשם לקהילת המעצבים ולקחת בה חלק פעיל.

הערה:
סטודנטים ובוגרים טריים עד 3 שנים מסיום הלימודים בתחומים של עיצוב גרפי, עיצוב תעשייתי ועיצוב תכשיטים, מוזמנים להצטרף לחטיבה הצעירה של קהילת המעצבים כחברים שלא מן המניין.
להצטרפות לחטיבה הצעירה יש למלא טופס הצטרפות לחטיבת סטודנטים/בוגרים ולהגיש אישור על לימודים (חובה)."

חויוית

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לא חושבת ש"תעודה" בלבד תעזור, הרי היא לא תעיד באמת על הרמה של מקבלה.. כל חבר פה יתקבל, לא?!
אולי אם יהיה איזשהו דירוג של הרמה הגרפית.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חויוית;522134:
לא חושבת ש"תעודה" בלבד תעזור, הרי היא לא תעיד באמת על הרמה של מקבלה.. כל חבר פה יתקבל, לא?!

אז זהו שלא!
תתגבש וועדה שאליה יישלחו תיקי עבודות אנונימיים ורק אלו בעלי הרמה הגרפית הגבוהה והמקצועית באמת יתקבלו.
כפי שתוכלי לראות למשל בחומר שצרפה נעמה - גרפיקאי ב-3 שנים הראשונות נחשב באיגוד הישראלי למתחיל - אומנם אינני אומרת שכל מי שעדיין לא עברו 3 שנים מיום סיימו את לימודי הגרפיקה נחשב מתחיל, כי ישנם תמיד את המוכשרים שכבר בשנה הראשונה מוציאים עבודות מקסימות - אבל מה שזה אומר שהגרפיקאים המתחילים לא צריכים להיגע מכך אלא רק להכיר את מקומם ולנסות להתקבל שוב במועד מאוחר יותר כשהרמה, המקצועיות והניסיון שלהם עולים.

א

איצה מאייר

אורח
קראתי את כל האשכול מתחילתו ועד סופו וממש כולי התמלאתי בושה!!!!
אני ממש לא מבין כמה נקודות אשמח אם תסבירו לי אותם
1. למישהו יש בעיה שגרפיקאי פלוני לקוח פחות ממנו? מה הוא צריך להצטדק על זה?.....
2.למישהו יש בעיה אם תחרות? מחר ילכו כל מאפיות הלחם(דבר שהיה) ויתאמו מחיר מינמלי! למישהו זה נשמע טוב שכך בכל דבר כל העסקים יתאמו בינהם מחירים? אני חושב שתחרות זה דבר מבורך כך שאלולי זאת היום כולנו היו צריכים לשלם ביוקר!!!
3.מה קורה במקרה שהגרפיקאי שחתום על אומנת האיגוד דחוף לו פתאום כסף האם לקוח שירצה לשלם לו רק 500 ש"ח הוא לא יקבל אותו? בגלל שהוא חתום על איזה אמנה הוא ימנע לחם מפיות ילדיו?
4.זה נראה לכם נורמלי שבאתר פרוג שהוא אתר על "רמה" ומותאם לציבור הדתי-חרדי יכתבו שטיות כגון הריגה וכדומה "שמו שמים" עד אפוא הגענו שגרפיקאים מוצלחים(בלי להזכיר שמות)כותבים כאלה דברים מלוכלכים וטפשיים ועוד מקבלים תודות לרוב? אני לא מבין איך ההנהלה עו לא הורידה את זה?
5.פרנסה זה משמים כך שמי שמחליט לקחת מחיר מסוים לא צריך איגוד וכל אחד ישב בשלווה בלי שאף אחד יפריע לשני!!!
שהיה לכולם שבוע טוב והרבה הצלחה בכל הענינים

וואהו

משתמש רשום
נכתב ע"י איצה מאייר;523131:
4.זה נראה לכם נורמלי שבאתר פרוג שהוא אתר על "רמה" ומותאם לציבור הדתי-חרדי יכתבו שטיות כגון הריגה וכדומה "שמו שמים" עד אפוא הגענו שגרפיקאים מוצלחים(בלי להזכיר שמות)כותבים כאלה דברים מלוכלכים וטפשיים ועוד מקבלים תודות לרוב? אני לא מבין איך ההנהלה עו לא הורידה את זה

מה את לא מבין?
כן.מגיע לו הריגה. ועוד בעינויים. חוצפה שכזו...
לאט לך איצ'ה... על סמיילי שמעת? לא סומאלי, סמיילי.

א

איצה מאייר

אורח
השטוית בהתגלמותם!!!!

nava

משתמש רשום
איצ'ה, זו תגובה ישנה שלך:
בושה וחרפה לכתוב כזה קיטרוג על הציבור החרדי אני מוחה על כך בכל כוחי ועוצם ידי אני לא יודע איך הנהלת פרוג עלתה כזאת תגובה?
אני לא יודע איך אפשר לכתוב כזאת תגובה ועוד בחודש אלול?

מוזר.

א

איצה מאייר

אורח
איצה מאיר - אתה רציני עד כאב....
כן כי זה לא מקום לשטיות!!!
אני מוחא אפוא שצריך!

א

איצה מאייר

אורח
נכתב ע"י אוהב0ישראל;523172:
איצה מאיר - אתה רציני עד כאב....

נכתב ע"י אוהב0ישראל;523176:
אתה באמת "רציני" עד כאב....

כן זה תגובות שפוגעים בכללי האתר והם גם כפי שכתבתי טפשיות!

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כדאי לסיים את הויכוח המיותר הזה, איצה מאיר, ולומר שיש דברים חשובים יותר לתת עליהם את הדעת.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תזהרו! תראו איזה תגית נרשמה להודעה :):):)

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הרגתם אותי...:)

go

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
האשכול סטה מהמסלול
יש משהו שיכול להחזיר אותו בתשובה?
נראה לי שכבר משהו ניבא את זה קודם לכן (עינו עמודים ראשונים.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה