דרוש מידע אטופיק למתקדמים!

נשואה צעירה

משתמש צעיר
הי,

זקוקים לעצתכם מה ניתן לעשות עם פצע באזור הפנים הנגרם מאטופיק לתינוק,
לרופא משפחה ורופא עור לא היה הרבה מה לתת מלבד משחת אלוקום (סטרואידים) למרוח שבוע בחודש- עובר וחוזר ושוב עובר וכו
בשלושת השבועות שלא מורחים את המשחה מאד מגרד ויבש באזור הספציפי הזה, מה ניתן לעשות???
נשמח מאד לעצות המנוסים .
תודה רבה!!!!

אלי @@@

משתמש מקצוען
כאחד שסוחב אטופיק כבר 28 שנה הייתי ממליץ לך במהירות לחפש רופא עור מקצועי ולטפל מהר כמה שיותר מהר ככה יהיה פחות נזקים בעתיד ואולי זה בכלל טעות בזהוי וקרו הרבה מקרים כאלה
בכל אופן אפשר להתפטר מזה עכשיו שהוא קטן כי אם זה נשאר אחרי גיל ההתבגרות זה לכל החיים וחבל (סליחה על הכנות)
את יכולה להיכנס לעוד אשכולות שאנשים ממליצים על רופאים וארגונים שמבינים בנושא

אקזמה בעור​

איזה רופא לבדיקת אלרגיה מומלץ מנסיון​

עזרה עם אטופיק​

פיג'מות חורפיות ואמצעי חימום לילדי אטופיק דרמטיטיס​

אני אישית טיפלתי אצל פרופסור אלי שפכר מנהל מחלקת העור באיכילוב (בזמנו)
רפואה שלמה

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הי,

לרופא משפחה ורופא עור לא היה הרבה מה לתת מלבד משחת אלוקום (סטרואידים) למרוח שבוע בחודש- עובר וחוזר ושוב עובר וכו
בשלושת השבועות שלא מורחים את המשחה מאד מגרד ויבש באזור הספציפי הזה, מה ניתן לעשות???
נשמח מאד לעצות המנוסים .
תודה רבה!!!!
היום הייתי עם בני בן שנתיים אצל רופאת עור פרטית, מומלצת מאוד (דר איב פינקלשטיין)
יש לו אטופיק בדרגה נמוכה-בינונית (ב"ה)

היא אמרה שאין כל בעיה עם סטרואידים- משחה לתינוק- (גם לי היא המליצה על אלקום.)
תינוק/ילד יכול להשתמש ב12 שפורפרות לחודש (!) במקרה חמור של אטופיק. (אנשים סתם חוששים כ"כ מסטרואידים, הכמות היא מזערית, ומה עדיף? שתינוק/ילד יתגרדו עד זוב דם?)
אבל אין לשים אלקום על הפנים בשום אופן!

על הפנים רק קרם לחות (כמו דרמסליק) פעמים ביום ומיד אחרי אמבטיה.
ומשחה נקודתית כמו אלידל (צריך מרשם רופא) פעמיים ביום.
וכמובן לא להשתמש בסבון-רק בשמן אמבטיה כמו אמול.

ממליצה לך לקבוע תור לרופא עור מומחה

יאט

משתמש פעיל
היום הייתי עם בני בן שנתיים אצל רופאת עור פרטית, מומלצת מאוד (דר איב פינקלשטיין)
יש לו אטופיק בדרגה נמוכה-בינונית (ב"ה)

היא אמרה שאין כל בעיה עם סטרואידים- משחה לתינוק- (גם לי היא המליצה על אלקום.)
תינוק/ילד יכול להשתמש ב12 שפורפרות לחודש (!) במקרה חמור של אטופיק. (אנשים סתם חוששים כ"כ מסטרואידים, הכמות היא מזערית, ומה עדיף? שתינוק/ילד יתגרדו עד זוב דם?)
אבל אין לשים אלקום על הפנים בשום אופן!

על הפנים רק קרם לחות (כמו דרמסליק) פעמים ביום ומיד אחרי אמבטיה.
ומשחה נקודתית כמו אלידל (צריך מרשם רופא) פעמיים ביום.
וכמובן לא להשתמש בסבון-רק בשמן אמבטיה כמו אמול.

ממליצה לך לקבוע תור לרופא עור מומחה
למה יש בעיה לשים אלקום על הפנים ?

כוכבה ה.

משתמש פעיל
הבן שלי ,כיום בן שלוש וחצי סבל בתור תינוק מאטופיק וגם לו היה פצע מוגלתי בפנים שהלך וחזר עם אלוקום.
התיעצנו עם גב, בורשטיין מנהלת עמותת קומי עורי לסובלים מאטופיק והיא אמרה לשים כן אלוקום או כל משחת סטרואידם אחרת אבל לדלל בוזלין ולאט לאט בזהירות מאד לדלל ביותר ויותר וזלין עד שבסוף נשאר רק וזלין... בלי משחה ובלי פצע- ובאמת עזר מאד מאז לא חזר(חייבת לציין שהיינו גם בשוויץ תקופה שגם מאד תרם להחלמה)
- כמובן בלי אחריות , יכולה להתייעץ איתה בעצמך, יש לה המווווון ידע ונסיון-

כוכבה ה.

משתמש פעיל
עוד נקודה- אנחנו שמנו לב שמה שגרם לו לגירוי החזק היה הסוג של המזרון בעגלה... והחלפנו אותו
וכמובן שאר הכללים עם אטופיק... (יש המון אשכולות בנושא...)

אלי365

משתמש פעיל
א. מנסיון, אבל לא במקרה חמור.
האטופיק זה סוג של גירוי שנהיה אחרי יובש!
לכן בתור מניעה, מרחנו הרבה קרם 'בפנטן', שהוא מעולה יותר מכל דבר אחר שראיתי.
במיוחד אחרי אמבטיות (די התאכזבנו מהאמול). נגענו ביד והרגשהו חיספוס קל של יובש, מיד מרחנו.

ב. כל זה לפני הופעת התסמינים, אבל אחרי כן כמעט לא מתרפא עם לחות. רק עם קורטיזון. (סטרואידים בלשון העם)

ג. דבר נוסף, ויש לו חשיבות במיוחד לאור העצות של קרמי הלחות של פוראוור וכדו'.
וזה נוגע לכל עניני היובש:
הלחות שהעור צריך היא דווקא לחות פנימית. כל משחה שיש בה הרבה מים water, יש לה סיכוי גדול ליבש במקום ללחלח. כמו כן, האלוורה שענינה להרגיע יתכן ויצא שכרה בהפסדה.
חשוב לקחת קרמי על בסיס חמאות שומן. ומותאמות לחומציות של העור.
אם יש הרבה גרדת, ניתן מרוח קצת [בנוסף] עזרקאין. זה מעולה.

ד. בגלל האמור כדאי לבדוק: יש שני סוגי בפנטן, יש קרם ויש משחה. לקרם יש מעלה כי בד"כ הוא נקרא בפנטן+ ויש בו גם חומר חיטוי, וזה מעולה למניעת חיידקים (שמתישבים בנגע ומאיטים את הריפוי). אבל אם הוא מכיל מים, עדיפה המשחה עשרת מונים.

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הדבר הכי מועיל באטופיק הוא....
לדעת שאין שום נוסחת קסם או משחה שעוזרת לכולם אותו דבר!!
לכל אחד עוזר משהו אחר, וגם לא בטוח..
מנסיון עם מס' ילדים במשפחה המורחבת.

ניסינו עשרות משחות וטיפולים שונים שעל כל אחד מהם קיבלנו המלצות חמות "שתכלס זה מה שהציל אותנו"...
אך לא אצלינו...

פשוט לנסות....
ולתחזק את העור בלי הפסקה
גם בזמנים שרואים רגיעה

בלי סבונים באמבטיה
כמה שיותר קרם לחות
כמה שפחות להזיע
להימנע מבריכה
ועוד ועוד.

אשכרה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הי,

נשמח מאד לעצות המנוסים .
תודה רבה!!!!
הבת שלי בדיוק אותו הדבר :(

ZIPI31

משתמש צעיר
יש רופאת עור בהדסה בשם מולכו ורד פסח
שהיא אלופה בתחום ועלות ביקור אצלה ממש זול 120 ש"ח!!!

אשכרה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אטופיק מגיע גם אחי אכילה חלבי או לא קשור?
נתתי לבן שלי חלבי ויצא לה אקזמה מאוד חזקה בנוסף שהיה לו כבר לפני אקזמה בינונית
יש כאלה שרגישים למוצרים מסוימים וזה גורם להם להתפרצות .

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
למה יש בעיה לשים אלקום על הפנים ?
סטרואידים גורמים לעור להיות דק יותר, ובפנים גם כך העור מאוד עדין.
לכן אם מורחים משחה עם סטרואידים, מדוללת מאוד, פעם ב- זה לא אמור להזיק, אבל אסור באופן קבוע.

אני ממליצה לדלל במשחה טבעית ולא בוזלין.
וזלין עשוי מנפט (כן, זה תוצר לוואי של תעשיית זיקוק הדלק ונקרא פטרולטום PETROLATUM) והוא בבסיסו חומר מאוד מייבש.
יש משחות על בסיס שמן זית וחמאת קקאו, טבעיות. הן הרבה יותר מזינות.
אם אין רגישות לקוקוס אפשר גם למרוח שמן קוקוס מכבישה קרה.
יש חמאת שיאה, טהורה בלבד - גם טובה.

@בכיוון הנכון צודקת לגמרי.
יש פה הרבה אשכולות.

בנוסף:

- ממליצה מאוד להוציא מהסביבה שלו את כל הבדים הסינתטיים, להשתמש רק בכותנה 100%.
גם למצעים, גם לשמיכות - שלא יגע בפליז, צמר, קטיפה וכל שאר הבדים המפנקים......

- להוציא בישום סינתטי מהבית (כולל הבושם של אמא, שהרבה תינוקות רגישים לזה... והתינוק הרי צמוד אליך, מה שיש עליך הוא גם סופג)

- לעבור לנוזל כביסה אקולוגי (יש בחנויות טבע, ממליצה על חברת ECO FRIEND ג'ל לא יקר ומאוד עדין, ויש גם מרכך).

- לקנות לו סבון עדין (סבון תינוקות של חברת "מיכל סבון טבעי" מאוד עזר לבן שלי, זה סבון טבעי לחלוטין. לא יכולה לומר שיעזור גם לכם כי כאמור - כל מקרה לגופו. אבל אפשר לנסות).

- אם הוא יונק, יש דברים שאולי הוא רגיש אליהם באוכל שלך. למשל - חלבי, תפוזים, עגבניות, תפוחי אדמה, קמח לבן, דגים, אגוזים, צבעי מאכל, מרגרינה, סויה, מונוסודיום. אין לי שום דרך לדעת מה אצלך, רק זרקתי כמה דברים שהרבה אנשים אלרגיים אליהם...

- כדאי גם לבדוק את התחום הרגשי, האם היה לחץ גדול במשפחה בזמן האחרון, אולי את עצמך היית בתקופה לחוצה. יש ילדים רגישים שסופגים את הלחץ של אמא וזה משפיע עליהם בכל מיני דרכים - קוצר נשימה, גרד בעור, דלקות גרון.

(אנחנו עשינו את כל האמור ובאמת היה שיפור, והבן שלי היה במצב ממש קשה. היום הוא בן 5, ב"ה בסדר גמור, מדי פעם קצת מגרד לו, בעיקר כאשר אוכל 'שטויות', הוא מאוד מודע לעצמו לגבי מה מזיק לו. עד לא מזמן עוד הקפדנו על ביגוד מכותנה וכו', סבון ונוזל כביסה - עדיין מקפידים. תזונה - מאוד מקפידים על מה שבשליטתנו... בחיידר לפעמים אוכל שטויות...).

@BRAYNDY בהחלט יכול להיות שחלבי גרם להתפרצות. בהחלט.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הי,

נשמח מאד לעצות המנוסים .
תודה רבה!!!!
דווקא נשמע אטופיק למתחילים:)
יש את הערכה הכי בסיסית לטיפול מונע באטופיק:
להשתמש רק אבקת כביסה לתינוקות ובלי מרכך,
להעדיף בגדי כותנה,
להשתמש בסבון רחצה עדין ללא חומרי שימור בישום וצבע (למשל ג'ונסון),
ולמרוח אחרי המקלחת משחה מרגיעה/ מטפלת, למשל קרם פנים של פלקסיטול, או סיקפלאסט לשאר הגוף.
זה כיתה א'. נקווה שאחרי שתסיימו אותה בהצטיינות יסלקו אתכם מבית הספר, זה הפרס הכי גדול :)

אלי @@@

משתמש מקצוען
מנסיוני לא נתקלתי במאכלים שמחמירים אטופיק
זה יותר קשור למגע ,חומרי ניקוי , סבונים, צמר ,תכשיטים, רצועת שעון מעור ובגדי עור, בשמים , וכדאי לשים לב שהלבשה תחתונה תהיה מכותנה בלבד ולא מעורב פוליאסטר ועוד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה