דרוש מידע אטופיק דרמטיטיס בעור

Trouble Maker

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לילד בן 2.5
הרופאה הביאה משחה סטרואידית (אלוקום) שבהתחלה עזרה מאד, ואח"כ כבר לא...
אשמח לקבל מידע ועיצות מה מומלץ\ממה כדאי להמנע וכו' (לא ידוע לנו על שום רגישות )

טריידמארק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הבעיה במשחות הקורטיזוניות שהן עוזרות לזמן מוגבל וברגע שמפסיקים איתן המצב חוזר לקדמותו עם ריביות. גם אנחנו עשינו בדיקת אלרגיה אצל רופא אלרגיה בקופה, וגילינו אלרגיות לחיטה וחלב. ההימנעות הועילה ב"ה.
לאחר מס' שנים בדקנו שוב ורמות האלרגיה ירדו פלאים (לא יודעת הסבר רפואי). היום הילדה בת 6, אוכלת הכל וכמעט בלי זכר לאטופיק בלעה"ר ישתבח שמו.
מצטרפת לקודמתי- מאחלת לכם המון כח להתמודד עם הדבר הזה. אמנם ב"ה לא מסוכן, אך אוהו כמה קשה ולא נעים. מי שהיה יודע...

נעליים

משתמש מקצוען
לילד בן 2.5
הרופאה הביאה משחה סטרואידית (אלוקום) שבהתחלה עזרה מאד, ואח"כ כבר לא...
אשמח לקבל מידע ועיצות מה מומלץ\ממה כדאי להמנע וכו' (לא ידוע לנו על שום רגישות )
ברוכה הבאה למועדון האטופיים

היה כבר אשכול ארוווווך על זה.
משחות בד"כ צריכים להחליף כל תקופה קטנה, ולכל אחד עוזר משהו אחר!
דוקא אני נסיתי בית מרקחת של משחות ומה שהכי עזר לבן שלי היה שמן זית!! וכמובן שמירה על מה שהוא אוכל בקשר לאלרגיות שלו.
לאיזור מגורים יש גם הרבה מה להגיד וכמובן עונה.
וכמו ש @לאנגער כתבה שבד"כ האלרגיות חולפות, הבן שלי כבר די גדול ומחכה שזה יעבור.

בהצלחה ושתעברו את זה בקלות.

נ.ב. יש את הארגון קומי עורי שאפשר להתייעץ איתם

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
כמה דברים לגבי אלרגיה:
קודם כל, אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור. אם יש אטופיק, זה אומר בעצם שיש פגיעה במחסום העורי, והעור לא מגן ואטום כפי שהוא צריך להיות, ואז חודרים חלקיקים פנימה ונהיה דלקת ובלגן.
ברור שאם הילד אלרגי לחלב / חיטה / ביצים ואתם תמנעו מלתת לו את המזונות האלרגניים יהיה שיפור.
ביחד עם זה, גם אם תימנעו האטופיק לא יעבור לגמרי. ברוב מוחלט של המקרים.
עוד דבר - בדיקות אלרגיה בודקות מקסימום 20 סוגי מזון. ומה עם כל השאר? אף אחד לא יבדוק לכם אם הילד אלרגי לפטריות, או לתפוחי אדמה.
אז אם יתמזל מזלכם ובבדיקות הקלאסיות תמצאו את כל מה שהילד אלרגי, באמת תראו שיפור גדול. ואם הוא אלרגי למשהו שלא ברשימה, ייתכן שתמשיכו 'לשבור את הראש' :(
(ומיותר להגיד שלהוריד מהרשימה את כל מה שאולי אלרגיים אליו, זה בטח לא רעיון טוב, כי למעשה כל מאכל שמכיל חלבון עלול לעורר אלרגיה, ובלי לאכול מאכלים עתירי חלבון הילד לא יוכל להתפתח או בכלל לחיות בעולם).

ועוד משהו חשוב מאד:
בגלל שאטופיק, כאמור, בראש ובראשונה פרושה פגיעה במחסום העורי, אז אלרגנים וגורמים מגרים חודרים דרך העור אולי עוד יותר ממה שהם משפיעים במזון.
וזה אחד הדברים שאנשים קצת נוטים לפספס, את החשיבות הגדולה של מניעת אלרגנים סביבתיים.
אבקות כביסה אחד הגורמים הכי מגרים שיש בסביבה.
סבוני רחצה / שמפו.
אבק.
עובש.
ועוד ועוד ....
ואם הילד מאד אלרגי למאכל מסוים, למשל לביצים או לדגים, אז גם אדי הבישול או הטיגון מעוררי גרד, בגלל שריח הוא בעצם חלקיקים שמרחפים בחלל, והעור הלא-אטום שלו סופג אותם ישירות, והחגיגה מתחילה.

נעליים

משתמש מקצוען
בגלל שאטופיק, כאמור, בראש ובראשונה פרושה פגיעה במחסום העורי, אז אלרגנים וגורמים מגרים חודרים דרך העור אולי עוד יותר ממה שהם משפיעים במזון.
וזה אחד הדברים שאנשים קצת נוטים לפספס, את החשיבות הגדולה של מניעת אלרגנים סביבתיים.
אבקות כביסה אחד הגורמים הכי מגרים שיש בסביבה.
סבוני רחצה / שמפו.
אבק.
עובש.
ועוד ועוד ....
בהחלט!
א.כביסה רק סנסיטיב
מרכך רק של תינוקות

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אלוקום זה פצצה של סטראוידים.
אין טעם לתת סטרואידים כי הם לא מרפאים. צריך לתת אותם רק במקרה של פצעים מוגלתיים.

ממליצה לך על קרם אדרמה אקסאומגה למריחה פעמיים ביום, אחרי שבועיים רואים הטבה ואז אסור להפסיק להמשיך תמיד גם במצב טוב.
לקלח כל יום במים נעימים, לא רותחים מדי. עם שמן רחצה ולא עם סבון.
לנגב בעדינות ולמרוח.

להחליף לאבקת כביסה תינוקלין. אין לך מושג עד כמה אבקות כביסה מגרות את העור.
לכבס גם את המצעים שלו והמגבות וכל מה שעלול לגעת לו בעור.

לבדוק אלרגיות אצל רופא אלרולוג.

לקרר לקרר לקרר, העור שלהם כואב כמו כוויה, וחום מגביר את הקושי. להתנהג ההפך מהאינטואיציה האימהית בנושא.

ממליצה לך לעשות הכל בהתחלה, ואחרי שיש חודש של מצב טוב, לראות במה את יכולה לשנות (סבון/שינוי של אבקת כביסה)

Trouble Maker

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה לכווולם!!
קראתי גם את האשכול הקודם והחכמתי...
אנחנו ב"ה גרים בצפון (סוג של הקדמנו רפואה למכה...:)
שאלה קטנה:
האם הגרד הוא דווקא איפה שיש פצעים (אצלו זה בפנים) או לאו דווקא.
וגם- האם שטיפה, מקלחת וכו' מרגיע?
ועוד משו. אני מנסה לעשות לו מבצעים- אם לא תגרד, תקבל.... (הוא מגרד עד זוב דם) השאלה אם זה הוגן?? אולי זו דרישה מוגזמת ? (הוא דווקא מצליח להתגבר יפה יחסית לגילו)

cherry c

משתמש סופר מקצוען
הגרד עושה פצעים, הפצעים הורסים את העור וגורמים לגירוי מוגבר, והגרד מתגבר.
זה מעגל שלילי שקשה לצאת ממנו.
לשאלתך ממש אבל ממש לא יפה לעשות לו מבצעים כאלה, היתה תקופה שאני סבלתי מגירוי וניסיתי לא לגרד כדי לא להגביר את הגירוי, וסבלתי ממש שאם מישהו היה אומר לי אל תגרדי,הייתי לא יודעת מה עושה.

מה שכן תגזרי לו ציפורניים פעמיים בשבוע, כדי שהפצעים לא יזדהמו, ותעשי את כל מאמץ כמו שכתוב לעיל להפחית את הגרד.

אגב ד"ר שגיא המליץ לי לקחת אותו שבוע ברצף לחוף ים התיכון, להפשיט אותו ולתת לו לספוג שיא השמש 10 דקות ללא קרם הגנה, ולחזור הביתה. חתיכת השקעה שלא כל אחד יכול.

שטיפה במים נעימים מרגיעה, אבל חובה למרוח אחרי זה קרם לחות טוב.
אמבטיה עם שיבולת שועל גם יכולה מאוד להיות.

mwp

משתמש מקצוען
*הבן שלי מגרד גם איפה שאין פצעים, לפעמים נגרם מהגירוד שריטות וכד'
*אמבטיה הרבה פעמים מקלה עליו כיון שזה מקרר את הגוף!! כמובן שאח"כ קרמים וכו', גם לאכול דברים קרים-גם בחורף עוזר לו,
*המבצעים לא נראה לי פיירים, אך אם מצליח להתגבר אני מעודדת אותו מאוד!! ולכן זה שווה לו, אני מנסה למצוא כל פעם משהו אחר להעסיק אותו בידיים ע"מ שלא ימשיך לגרד-אמנם לוקח זמן אבל שווה,
כמובן שלכל אחד זה שןנה אבל לאט לאט נכנסים ל"שיגרה".
מלא הצלחה!!!

טריידמארק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מעבר לכל העיצות הפרקטיות, חשוב לדאוג לעצמך לסביבה תומכת מבחינה נפשית- לשוחח, ליצור קשרים, לקראו ספרים ולהחליף "חוויות" עם עוד אמהות לילדים אטופיים.
לראות את הילד סובל, ולא להיות יכולים לעזור לו (לא תמיד ולא ולגמרי) ולשמוע את כל ההערות מהאנשים ברחוב.. זה קשה נפשית ומדכדך.
אצל הילדה שלי זה היה בפנים כך שכל מי שהיה רואה אותה היה מרגיש צורך לתרום פניני שפר (עם כוונות הכי טובות, אני בטוחה)
-יוו מסכנההה זה לא כואב לה?? (זה כואב לה מאוד. ומציק. ומגרד. תאמיני לי ששמתי לב)
-חבל שאת לא מורחת לה משחה XYZ אצל גיסתי זה עזר לגמרי (אני כבר אחרי המשחה הזו ועוד אלף משחות, הלוואי וזה היה עוזר)
-את חייבת ללכת לרופא ההוא וההוא. הוא מחולל ניסים. הנה- אני מתקשרת לקבוע לך תור- ומושיטה לי את הטלפון.. אחרי חודש נפגשים שוב בגינה- נו? מה הוא אמר? מה, לא היית??? חבל!! הילדה כ"כ סובלת למה שלא תעזרי לה? (כי מותר לי לקבל החלטות רפואיות לגבי הבת שלי בעצמי, ואיני חייבת לך דין וחשבון)
בקיצור הרבה בריאות, נחת, והעיקר אמונה שזה יעבור בסוף, בע"ה!

mwp

משתמש מקצוען
* ד"ר שגיא המליץ לי לקחת אותו שבוע ברצף לחוף ים התיכון, להפשיט אותו ולתת לו לספוג שיא השמש 10 דקות ללא קרם הגנה, ולחזור הביתה. חתיכת השקעה שלא כל אחד יכול.

*אמבטיה עם שיבולת שועל גם יכולה מאוד להיות.

Trouble Maker

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
האמת. קצת הפחדתן אותי. לא הסתכלתי על זה בתור דבר כ"כ רציני....
אז אני נאיבית ואתן ראליות??
אין מקרים שזה פשוט עובר לעולמים עם סוג המשחה השני (סו"ס אישרו לנו אלידל מהקופה,נקווה שיעזור)????

mwp

משתמש מקצוען
ניסתי את הדברים הללו עם כל ההשקעה הכרוכה בזה- ולבן שלי זה לא הועיל,
אל תנסי על ההתחלה את כל השיטות והעיצות ע"מ שתראי מה מועיל אצלכם!!
הארכתי לך יותר בפרטי:)

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אין מקרים שזה פשוט עובר לעולמים עם סוג המשחה השני (סו"ס אישרו לנו אלידל מהקופה,נקווה שיעזור)????
אין לזה תרופה.
צריך לחפש את הטיפול שמונע התקפים של המחלה.
אבל המחלה נשארת בעור.
זה יכול לרדת למינימום עם הגיל, באזור 2-3, או באזור 5-6 או באזור 13, גם אם זה עבר בילדות זה יכול לחזור בבגרות.

טריידמארק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
האמת. קצת הפחדתן אותי. לא הסתכלתי על זה בתור דבר כ"כ רציני....
אז אני נאיבית ואתן ראליות??
מאוד אינדיוידואלי. יש, ומכירה מקרוב, כאלו שיש להם טיפה, לתקופה קצרה פה ושם, כנראה מאיזשהו טריגר. כשהטריגר מנוטרל זה עובר והכל היסטוריה. ויש גם מצבים אחרים מתמשכים, כרוניים וחמורים יותר, כמו שאת רואה..
מאחלת לך שהילד שלך בקבוצה הראשונה. ואם והיה ולא, תדעי שיש איך לעזור ואת לא לבד.
העיקר הרבה בריאות!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה