עזרה מנסים להשיג בדחיפות משחה של ד"ר זמיר למשהי שסובלת במיוחד

שימחי1

משתמש חדש
קרובת משפחתינו, סובלת מאטופיק דרמטיטיס,
ובנוסף מרגישות לתרופות רבות קונבנציונליות עד כדי סכנת חיים.
הדבר היחיד שעזר לה באופן משמעותי ומידי, זו משחה של ד"ר אילן זמיר.
אלא שלאחרונה הפסיקו לשווק אותה,(הבנו שיש מניעה משפטית כל שהיא).

עכשיו עקב שינויים הורמונליים, היא נזקקת למשחה בדחיפות, כל שאר המשחות לא עוזרות,
חלק אפילו מחמירות את המצב, וקורטיזונים במצב הנוכחי, מסוכן לה לקחת.

הסבל הוא על אנושי, אין יום ואין לילה כפשוטו ממש.

מי שיודע על דרך להשיג את המשחה הנוכחית, או שיש ברשותו כמות אפילו מועטת,
שישאיר הודעה, או ישלח לי באישי

תזכו למצוות

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
שיהיה רפואה שלמה!
הוא גר בטלז-סטון. יתכן שיש לו בבית.
תבקשו מ-144 את מספר הטלפון של משפחת זמיר מרחוב אבינדב בטלז סטון.
[לחילופין ניתן לנסוע אליו הביתה. לא זוכר את מספר הבית המדויק, אבל נראה לי 15 - מול מספר 10].

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
קרובת משפחתינו, סובלת מאטופיק דרמטיטיס,
ובנוסף מרגישות לתרופות רבות קונבנציונליות עד כדי סכנת חיים.
הדבר היחיד שעזר לה באופן משמעותי ומידי, זו משחה של ד"ר אילן זמיר.
אלא שלאחרונה הפסיקו לשווק אותה,(הבנו שיש מניעה משפטית כל שהיא).

עכשיו עקב שינויים הורמונליים, היא נזקקת למשחה בדחיפות, כל שאר המשחות לא עוזרות,
חלק אפילו מחמירות את המצב, וקורטיזונים במצב הנוכחי, מסוכן לה לקחת.

הסבל הוא על אנושי, אין יום ואין לילה כפשוטו ממש.

מי שיודע על דרך להשיג את המשחה הנוכחית, או שיש ברשותו כמות אפילו מועטת,
שישאיר הודעה, או ישלח לי באישי

תזכו למצוות
זה עזר פשוט משום שזה הכיל קורטיזון, שלדבריכם אסור לה.

להלן "מניעה המשפטית כל שהיא", ממשרד הבריאות:
באגף לאכיפה ופיקוח של משרד הבריאות התקבלו תלונות של המטופלים בארץ ובחו"ל על טיפוליו של ד"ר אילן זמיר. ב-15.03.2017 רישיונו לעסוק ברפואה נשלל ל 5 שנים.

ד"ר אילן זמיר חשוד כי מכר וטיפל בבעיות עור כמו אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור) ואקזמה בקרמים שהציג כטבעיים או הומאופתיים "רכיבים טבעיים בלבד, לא מכיל סטרואידים ואנטיביוטיקה" אך בפועל הכילו סטרואידים ויוצרו ללא רישיון ובמקום לא מורשה. חומרים תרופתיים אלו נמצאו בשני סוגי הקרמים "Universal Family Cream, ד"ר אילן זמיר" ו-"HPDerm, Universal Family Cream". שימוש בסטרואידים מהסוג שנתגלה בקרמים הללו במעבדה של משרד הבריאות מחייבת מרשם רופא ושימוש לא זהיר או אינו מפוקח עלול לגרום לתופעות לוואי רבות, כגון אטרופיה (הרס) של העור, פגיעה באיכות העור/עור דק ושברירי, סימני מתיחה, פריחה דמוי אקנה, פורפורה, תגובה אלרגית הפרעות ברמות הסוכר, החמרה בזיהומי עור, התפרצות חוזרת של המחלה ועוד. הסיכון מוגבר בטיפול של ילדים ותינוקות.

בנוסף, ד"ר אילן זמיר חשוד כי אבחן והסיר שומות, נקודות חן ונגעי עור ללא לקיחת דגימה לביופסיה, בכך מנע זיהוי פתולוגי של גידול ממאיר.

כמו כן, למרות שרישיונו נשלל, חשוד כי המשיך להשתמש בתואר "רופא" או "רופא הומאופת" וכי הזריק חומרים שונים למטופלים בניגוד לחוק. יתר על כן, חשוד כי עסק ברקיחה, מילוי, סימון ומכירה של תכשירים בבקבוקונים ומשחות ללא אישור של משרד הבריאות. במרפאותיו נמצאו תכשירים וחומרים רבים בלתי מזוהים ממקור והרכב לא ידוע.

האגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות הגיש תלונה במשטרה ובשיתוף עם מפלג הונאה ירושלים, רשות המיסים ורישוי עסקים ערך ביקורות במרפאותיו של ד"ר אילן זמיר ברח' כנפי נשרים 24 בירושלים וברח' אהרונוביץ' 19 בבני ברק. בעקבות התלונות, הביקורות ותוצאות המעבדה שהתקבלו במשרד הבריאות הרופאות המחוזיות הוציאו צווי סגירה מנהליים לשתי המרפאות (מצ"ב צווי סגירה של שתי המרפאות ברח' כנפי נשרים 24 בירושלים ובאהרונוביץ' 19 בבני ברק).

הציבור מתבקש שלא להשתמש במוצרים שהוזכרו בשל חשד לנוכחות חומרים תרופתיים, קורטקוסטרואידים, ממקור לא מורשה והמחייבים פיקוח רפואי.

מומלץ לרכוש תכשירים שונים, כגון קרמים, טיפות, וכדורים של יצרן מורשה בלבד וכאשר על התווית מופיעים כל הרכיבים של התכשיר, ייצרן, תאריך תפוגה וכל פרט נוסף החייב על פי חוק. היעדר כל הפרטים הללו קיים חשד כי המוצר אינו חוקי ואיכותו אינה מפוקחת.

כמו כן, טיפול והסרת נקודות חן, שומות וגידולים של העור מותרת לרופאים מורשים בלבד.

בכל חשד לנזק כתוצאה מטיפולים הללו ניתן לפנות לאגף לאכיפה ופיקוח במייל <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> או בפקס: 02-6473933

צווי סגירה מנהליים:

רופאת מחוז תל אביב ד"ר רבקה שפר – אהרונוביץ 19 בני ברק

צו סגירה בני ברק.pdf2.

רופאת מחוז ירושלים ד"ר חן זמיר – כנפי נשרים 24 ירושלים

צו סגירה זמיר ירושלים.pdf

28112018a.jpg

שימחי1

משתמש חדש
אולי זה הכיל קורטיזון ואולי לא.
אולי מדובר בקורטיזון טבעי
בפועל לה כחולה- זה לא משנה.
מכיוון שהמצב שלה גובל בפיקוח נפש.
הרופאים ניסו להשתמש גם בתרופות שלא לוקחים בתקופות כאלה.
אבל הרגישות הגבוהה לתרופות גרמה לגוף שלה להגיב בפריחה מחרידה,
ובתגובות של אלרגיה מסוכנות עד כדי התנפחויות וסכנת חיים.

בנוגע לתרופות המכילות קורטיזון,
היא לא משתמשת בהם, מכיוון שתקופה קצרה אחרי שמפסיקים,
הבעיה חוזרת עם החמרה משמעותית.

לעומת המשחה של זמיר שלא גרמה לתופעות לואי,
ולאחר שהעור החלים, היא לא נזקקה לשימוש במשחה במשך תקופה ארוכה מאוד של מעל שנה.
ובלי המצב המיוחד, היא יכלה לכאורה להמשיך לחיות עם עור בריא.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יזון ואולי לא.
אולי מדובר בקורטיזון טבעי
ראיתי במו עיני בדיקת מעבדה.
זה הכיל קורטיזון סינטטי להפליא, בדיוק מהסוג שיש במשחות רפואיות, רק במינון של פי מאה מהן.
לה כחולה זה לא משנה????
אז למי זה כן משנה?
אם ייגרם נזק מצטבר, מי יסבול ממנו?

לגבי הסבל הנוראי, באמת נוראי :(

על אף שאני מכירה את כל סוגי הטיפולים לאטופיק, אני מהססת להגיד על משהו שכן בטוח הוא יעזור.
זה באמת לא פשוט.
האם היא מכירה טיפול בחבישה רטובה?
בשילוב עם משחות שעוזרות-לה-קצת זה יכול להגביר את האפקט.
ואם אין כלום להציע,
אני חושבת שתשקול לקחת את עצמה ו'לברוח' לדאבוס לכמה שבועות.
אם זה אפשרי במצבה.
(יקר יקר.... אבל לפי מה שאת מתארת, החיים שלה כרגע לא אפשריים)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
זה הכיל קורטיזון סינטטי להפליא, בדיוק מהסוג שיש במשחות רפואיות, רק במינון של פי מאה מהן.
לה כחולה זה לא משנה????
אז למי זה כן משנה?
אם היא אומרת שזה עוזר לה למשך שנה,
זה אומר שמה שמשנה לה כרגע זה להעביר את הסבל.

אולי עדיף לה כבר לקחת את המשחה יחד עם הסיכון (מה זה מסכן בעצם?) מאשר לא לחיות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אם היא אומרת שזה עוזר לה למשך שנה,
זה אומר שמה שמשנה לה כרגע זה להעביר את הסבל.

אולי עדיף לה כבר לקחת את המשחה יחד עם הסיכון (מה זה מסכן בעצם?) מאשר לא לחיות.
היא לא רוצה קורטיזון 0.1% כי אחר כך העור 'חוטף' ביותר חזק...
אז את מציעה לה לקחת במקום זה קורטיזון 10%?
ומי אמר שההחמרה עכשיו לא קשורה לשימוש המוגזם בקורטיזון ההוא?

קוי דמיון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מענין מאד שכל מטפל שקצת מצליח כבר יורדים עליו...........
זה לא המקרה הראשון וגם לא השני שאני אישית נחשפת אליו , והחשיפה התיקשורתית שלה חלשה ביותר.
אז מה, כולם נוכלים? רק הרופאים הקונבציונלים לא?????????(שידוע שממליצים על תרופות מסוימות לפי שיקולי רווח מול יצרני תרופות למיניהם)
לדעתי זה עיוות נתונים שנגרם מקנאה על ההצלחות של מטפלים אלה.

ו-גם לנו היה מקרה עם ילד עם אטופיק(אמנם ממש לא ברמה הזו) שמשחה שהורדה מהמדפים עזרה לו יותר מהכל ולא הצלחנו בשום אופן להשיג אותה.
ביקשנו והתחננו מאותו מטפל שבטוח יש לו עוד משהו באיזה מקלט חבוי ושרק ישחרר לנו ולא נספר לאף אחד......... והוא רק שאל אותנו אם אנחנו מתעקשים לראות אותו מאחורי סורג ובריח -אם לא אז שנניח לו.
עד היום כואב לי על המשחה הנפלאה הזו שאיננה עוד . ולא אני לא מאמינה שהיו בה קורטיזונים בכמות מידי גדולה כי כשהשתמשנו בקורטיזונים הקונבציונלים הרשמיים כמו:אלוקום ועוד יותר מזה אלידל (שירד בסוף גם הוא מהמדפים) ראינו על העור את המלאכותיות , העור היה נראה כאילו עבר איזה טיפול קוסמטי יחד עם שכבת מייקאפ עדינה ,ממש ראו שזה לא טבעי.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
זה לא המקרה הראשון וגם לא השני שאני אישית נחשפת אליו , והחשיפה התיקשורתית שלה חלשה ביותר.
אז מה, כולם נוכלים? רק הרופאים הקונבציונלים לא?????????(שידוע שממליצים על תרופות מסוימות לפי שיקולי רווח מול יצרני תרופות למיניהם)

ו-גם לנו היה מקרה עם ילד עם אטופיק(אמנם ממש לא ברמה הזו) שמשחה שהורדה מהמדפים עזרה לו יותר מהכל ולא הצלחנו בשום אופן להשיג אותה.
ביקשנו והתחננו מאותו מטפל שבטוח יש לו עוד משהו באיזה מקלט חבוי ושרק ישחרר לנו ולא נספר לאף אחד......... והוא רק שאל אותנו אם אנחנו מתעקשים לראות אותו מאחורי סורג ובריח -אם לא אז שנניח לו.
עד היום כואב לי על המשחה הנפלאה הזו שאיננה עוד . ולא אני לא מאמינה שהיו בה קורטיזונים בכמות מידי גדולה כי כשהשתמשנו בקורטיזונים הקונבציונלים הרשמיים כמו:אלוקום ועוד יותר מזה אלידל (שירד בסוף גם הוא מהמדפים) ראינו על העור את המלאכותיות , העור היה נראה כאילו עבר איזה טיפול קוסמטי יחד עם שכבת מייקאפ עדינה ,ממש ראו שזה לא טבעי.
אני חוזרת: ראיתי במו עיניי תוצאות בדיקות מעבדה על המשחה של זמיר.
וגם שמעתי את ההורים ששלחו את המשחה לבדיקה, אחרי שנגרם נזק נוראי לילד שלהם.
לא המצאתי את כמות הקורטיזון שבמשחה וגם לא את סוגו.
אלוקום מכיל עשירית מכמות הסטרואידים במשחה הנ"ל, אם מדברים על 'טבעיות'.
אלידל אינה מכילה סטרואידים, כי אם חומרים המעכבים את מערכת החיסון בעור.

ואם היה קל כל כך לרפא אטופיק דרמטיטיס,
כבר מזמן היתה חברת תרופות שהיתה שמחה לעשות מזה הרבה כסף.

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
אז מה, כולם נוכלים?
עליתם על זה.
הודאת בעל דין.
או שלדעתו של המטפל גם בית המשפט, המעבדות והפרקליטות משתפים פעולה עם הקונספירציה של חברות התרופות. וגם משרד הבריאות שמפסיד הון תועפות מחולאי הציבור.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען

מה שגלבוע אולי מתכוונת לרמוז זה שאתם ההוכחה לכך שהתרופה מסוכנת.
בעצם זה שהתחננתם אליו כלכך לקבל את המשחה.
כי אם המשחה היתה עוזרת לתמיד, לא הייתם מגיעים שוב כדי להתחנן, נכון?
הרי המשחה עזרה.
ומה שקרה זה שרמת הקורטיזון שלה עוזרת לתקופה, ואחכ האלרגיה חוזרת ברמה הרבה יותר גבוהה, עד שחשתם צורך להתחנן..

לא יודעת אם אכן זה כך, אבל אולי זן הסיבה לכך שלא מאשרים תרופות עם רמת קורטיזון גבוהה כל כך.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מה שגלבוע אולי מתכוונת לרמוז זה שאתם ההוכחה לכך שהתרופה מסוכנת.
בעצם זה שהתחננתם אליו כלכך לקבל את המשחה.
כי אם המשחה היתה עוזרת לתמיד, לא הייתם מגיעים שוב כדי להתחנן, נכון?
הרי המשחה עזרה.
ומה שקרה זה שרמת הקורטיזון שלה עוזרת לתקופה, ואחכ האלרגיה חוזרת ברמה הרבה יותר גבוהה, עד שחשתם צורך להתחנן..

לא יודעת אם אכן זה כך, אבל אולי זן הסיבה לכך שלא מאשרים תרופות עם רמת קורטיזון גבוהה כל כך.
גלבוע ממש לא אמרה את זה :)
שום משחה לא עוזרת לתמיד, לצערנו. אין באטופיק זבנג וגמרנו, אלא לחיות איתה בשלום במידת האפשר.
הסיבה שלא מאשרים תרופות עם רמת קורטיזון גבוהה כל כך, משום שהרפואה הקונבנציונלית, המושמצת הזו, לא רוצה לקחת אחריות על הנזקים הנגרמים מקורטיזון, שהעיקריים שבהם הנוגעים לאטופיק הם הידקקות של העור (מה שנקרא בלע"ז אטרופיה) ושיעור יתר.
אותו תהליך של הידקקות העור הוא זה שגורם למה שהרבה מטופלים אומרים - אחרי קורטיזון המצב משתפר לכמה זמן ואז מחמיר יותר.
אז הניסיון של הרפואה הקונבציונלית הוא להשתמש בקורטיזון מצד אחד, כי מה לעשות שזהו נוגד הדלקת הטוב ביותר כרגע, ולאחרים יש נזקים אחרים...
ומצד שני לא להפריז כדי לא לגרום נזקים.
וגם, עוד משהו חשוב, לייצר הגנה בדרכים אחרות בינתיים (וזה הסיבה שחשוב מאד מאד מאד להקפיד על קרם לחות לפחות פעמיים ביום, המלצה שהרפואה הקונבציונלית חתומה עליה אפילו שחברות התרופות לא מרויחות ממנה בכלל, כי הקרמים שהרופאים ממליצים עליהם עולים 15 ש"ח :D)

נערך לאחרונה ב:

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אז מה, כולם נוכלים?

בשני המקרים שהיכרתי, הבדיקה של המשחות והחשיפה של הקורטיזון המוגבר הטמון בהן, היתה בעקבות הורים שילדיהם נפגעו והם הלכו לבדוק והתחילו בלגן תקשורתי.
ואחד המטפלים ה'טבעיים' הנ"ל נקט בניסיונות השתקה שלא היו מביישים את המאפיה, אם כבר מדברים על השתקה.

לגבי שאלת ה'כולם נוכלים' -
תראי, (או תראה), לקורטיזון יש הצלחה מהממת (כפשוטו, גורמת להלם). זה נראה ממש כמו קסם.
עור שנראה פצוע ומציק בטרוף, פתאום נהיה חלק ויפהפה.
זה פיתוי. חד וחלק.
זה פיתוי לשים ממנו הרבה, ולקבל המון מטופלים מרוגשים ומאושרים שממליצים בכל פה. ולא לשכוח שהם משלמים גם 250 ש"ח לאריזה, והכסף זורם כמים...
כנראה שיש לא מעט מטפלים שלא עומדים בפיתוי הזה.

נ.ב. בלי להיות נביאה, רק מלהכיר את השטח, אני יכולה לתת כאן במקום שני שמות של מטפלים טבעיים פופולריים שהם הבאים בתור שיתגלה קורטיזון במשחות שלהם.
זה לא בעיה לזהות למי שמיומן -
מה שהולך כמו ברווז ושוחה כמו ברווז ועושה קולות של ברווז, כנראה שהוא ברווז.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לקורטיזון יש הצלחה מהממת

מה שהסביר לי רופא לפני כמה שנים, לגבי משחה קורטיזונית לאטופיק:

הקורטיזון הוא הורמון שהגוף אמור לייצר בעצמו בכמות מספיקה.
אם הוא מגיע מבחוץ בכמות גדולה, הגוף מחליש את הייצור הפנימי.
ואז יש הטבה מרשימה (כי החומר עובד), ואחר כך התפרצות גדולה (כי מעכשיו והלאה בלוטת יותרת הכליה תייצר עוד פחות מקודם).

@גלבוע , זה מתאים לידע שלך? או שזו סתם המצאה?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מה שהסביר לי רופא לפני כמה שנים, לגבי משחה קורטיזונית לאטופיק:

הקורטיזון הוא הורמון שהגוף אמור לייצר בעצמו בכמות מספיקה.
אם הוא מגיע מבחוץ בכמות גדולה, הגוף מחליש את הייצור הפנימי.
ואז יש הטבה מרשימה (כי החומר עובד), ואחר כך התפרצות גדולה (כי מעכשיו והלאה בלוטת יותרת הכליה תייצר עוד פחות מקודם).

@גלבוע , זה מתאים לידע שלך? או שזו סתם המצאה?
כן,
הגוף מייצר קורטיזול, שזו הגרסה הטבעית לקורטיזון, וזה הורמון שבין השאר נוגד דלקת.
אבל מה, כשיש דלקת מאד חזקה והגוף לא מצליח לייצר מספיק קורטיזול כדי להתגבר עליה, מאד עוזר אם מוסיפים 'מבחוץ'.
ואז מתחיל התהליך שאת מדברת עליו:
הגוף רואה שיש מספיק, אז מקבל שדר שאפשר להפסיק לייצר, מפסיקים את הקורטיזון הסינטטי, ובום.
קודם כל, התהליך הזה נוגע יותר לקורטיזונים דרך הפה או בהזרקה. (אבל גם בא לידי ביטוי במידה מסוימת בקורטיזונים במריחה).
שנית, יש דרך לנסות ללמד את הגוף לייצר בחזרה, וזה על ידי הפחתה איטית איטית בכמות הקורטיזונים. כמה שרופאים ממליצים על זה, על הפחתה מדורגת, כדאי לדרג אפילו עוד יותר. לאט לאט לאט.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ועוד משהו שחשוב לדעת, אם כבר מדברים על קורטיזון:
יש רמות שונות של סטרואידים (קורטיזונים בכינויים החביב).
אפשר לדמות את זה לחומרי ניקוי:
יש סבון כלים ויש סנט מוריץ, שניהם הם חומרי ניקוי.
אבל הם לא באותו חוזק.
הפער ביניהם הוא לא רק בכמה אחוז חומר פעיל יש בבקבוק 12% או 24% או 36%.
הפער הוא גם בסוג החומר -
בסבון כלים החומר חלש,
ובמסיר שומנים קר הוא חומר עוצמתי.

ככה בהשוואה במשחות עם סטרואידים -
יש משחות עם 0.1% חומר פעיל, אבל חזק,
ויש משחות עם 1.5% חומר פעיל, אבל חלש.

לא להכריע לפי האחוזים, אלא לפי עוצמת החומר הפעיל.

ואיך יודעים?
יש סקירה קלה על המשחות המקובלות בישראל כאן:
https://atopic-d.org/steroids-atopicdermatitis/
(מעתיקה לחסומים:
ניתן לסווג את המשחות המכילות קורטיזון לארבע רמות של עוצמה, מן החזק של החלש:
יש לשים לב שעוצמת המשחה מושפעת מסוג הסטרואידים וממקורו, ואינה נקבעת ע”פ אחוזי החומר הפעיל הרשומים על האריזה.
הסיווג שלהלן נעשה על פי החלוקה שפרסמה האגודה הבריטית לאקזמה.
שימו לב שאותו חומר פעיל מופיע לעיתים במשחה על בסיס שומני (חומר בסיס שקוף), ולעיתים בקרם על בסיס מים (קרם לבן). הקרם תמיד חלש יותר מן המשחה. כך למשל, משחת אלוקום שייכת לקבוצת הקורטיזונים החזקים, אך קרם אלוקום משתייך לבינוניים.

1. חזק מאד – (בעוצמה של פי 600 ממשחה ברמה חלשה)
למשל: דרמובט, דיפרוג’נטה (משחה)
2. חזק – (בעוצמה של פי 100-150 ממשחה ברמה חלשה)
למשל: דיפרוג’נטה (קרם), אלוקום (משחה), פוסיקורט, בטנובט (משחה), טופיקורט (משחה) ונרידרם (משחה) בטאקורטן (משחה)
3. בינוני – (בעוצמה של פי 2-25 ממשחה ברמה חלשה)
למשל: אלוקום (קרם), יומובט, בטנובט (קרם), בטאקורטן (קרם), פוליקוטן/טבע-קוטן (מכילה גם אנטיביוטיקה וחומר אנטי פטרייתי), דרמקומבין (מכילה גם היא גם אנטיביוטיקה וחומר אנטי פטרייתי),
4. חלש – בישראל לא ניתן לרכוש משחה המכילה רק קורטיזון חלש ללא חומר פעיל נוסף. קיימות המשחות אפלומיצין והיקומיצין, המכילות קורטיזון חלש בתוספת חומר אנטיביוטי.)

ויש גם 'מחשבון' לחישוב רמות הקורטיזון באתר של האגודה הבריטית לאקזמה, פעם היה לי את הלינק ואם הוא מעניין מישהו אני יכולה לחפש אותו.

שימחי1

משתמש חדש
יש כאן כמה עובדות שלכאורה סוטרות

1. המצאות קורטיזונים בכמות מטורפת בבדיקות מעבדה.

2. המשחה עזרה מאוד למשך למעלה משנה. ואת ההתפרצות האחרונה קשה לתלות במשחה לאור הזמן שחלף, לעומת השינויים שלכאורה הביאו להתפרצות באופן ברור.

3. מתוך נסיון ארוך,הבנתי שהיא יודעת לזהות קורטיזונים לפי התגובה של העור למשחה,
כאן היא לא הרגישה את זה, יכול להיות שהיה שם שילוב שמנע את זה, והיה כמובן שקט ארוך של למעלה משנה, שלא היה לה במשחות שהכילו קורטיזונים.

ויש גם תחושה לא נעימה כלפי כל הסיפור,
כי אם באמת הרבה אנשים נפגעו, הם היו לכאורה תובעים בעצמם.
מדובר ברופא שעובד המון שנים, איפה כל הנפגעים?

ולנקודה שהעלו שאם היה כ"כ קל לרפא- כבר מזמן היתה תרופה:
תסלחו לי על הכפירה החמורה בחברות התרופות, אבל זה ברור ששיקולים של עזרה לזולת, מעולם לא היו שם.
להיפך מדי פעם יש פרשיה שמושתקת על תרופה/ חיסון שאושרו, ומורדים מהמדפים, ולא פעם כשמחטטים קצת, עולים הרבה סימני שאלה. שלא לדבר על מקרים של תרופות שהחברות נמנעות לפתח, בגלל הפחד שהן יהיו מדי יעילות ויפגעו במכירות של תרופות אחרות.
ומשרד הבריאות? ברור שכל מי שעובד שם הוא זך, טהור, צדיק וישר ואף פעם אף פעם אין שם שיקולים של שוחד ולחצים... הכל נטו מקצועי וענייני.

אני אביא כמובן לידיעתה את העובדות שהובאו, אבל אני חושבת שאלו החיים שלה,(והסבל שלה...)
והיא צריכה להחליט אם לקחת את הסיכון או לא.

תודה לכל אלו שהמליצו על משחות רופאים, טיפולים אלטרנטיביים ורגשיים אבל הם אחרי הכל, שבעים מנסיונות בלי סוף .

כן אשמח שכל מי שנשארה לו המשחה הנ"ל, ויכול לעזור אפילו בכמות קטנה לפנות אלי באישי.

תזכו למצוות

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
3. מתוך נסיון ארוך,הבנתי שהיא יודעת לזהות קורטיזונים לפי התגובה של העור למשחה,
כאן היא לא הרגישה את זה, יכול להיות שהיה שם שילוב שמנע את זה, והיה כמובן שקט ארוך של למעלה משנה, שלא היה לה במשחות שהכילו קורטיזונים.
אני כן מכירה אנשים שמכירים היטב ועל בשרם אטופיק דרמטיטיס, וכן זיהו את הקורטיזון במשחה עוד לפני שפורסם.
לגבי השילוב - אכן ייתכן מאד שהיה שם שילוב יעיל שעשה את ההבדל.
אחת השיטות היותר יעילות להרגיע אטופיק דרמטיטיס היא על ידי 'משחה מעורבת' (אם זה מעניין, אני יכולה לתת שמות של רופאים בארץ שעושים את זה). משחה מעורבת מכילה קורטיזון יחסית חזק (נרידרם) יחד עם משחה אנטיביוטית, ומדולל בהמון המון פרפין, שזה הקרם הבסיסי ה'נקי'.
זה עובד גם בארץ וגם בחו"ל.

ולנקודה שהעלו שאם היה כ"כ קל לרפא- כבר מזמן היתה תרופה:
תסלחו לי על הכפירה החמורה בחברות התרופות, אבל זה ברור ששיקולים של עזרה לזולת, מעולם לא היו שם.
התכוונתי לומר שאם היה קל לרפא, מזמן היתה תרופה כי היו מרוויחים ממנה המון המון כסף.
זה הכל.
ברור ומוסכם על הכל שחברות תרופות רוצות להרוויח. הן בראש ובראשונה כלכליות.

ויש גם תחושה לא נעימה כלפי כל הסיפור,
כי אם באמת הרבה אנשים נפגעו, הם היו לכאורה תובעים בעצמם.
מדובר ברופא שעובד המון שנים, איפה כל הנפגעים?
תתפלאי, אבל גם אנשים שלא ממשרד הבריאות יודעים להשתיק פרשיות :cool:
במקרה אני מכירה אישית מישהו אחד שנפגע ומפחד לתבוע, כי חווה כמה דברים לא נעימים בדרך לתביעה.

ושנית, כמו מי שאת מספרת עליה, הרבה נעזרו ולא חוו נזק ממשי.
כי מבחינה רפואית, נזק שיגיע לאחר זמן ו/או לא יהיה ניכר לעין, זה סיבה מספיק טובה לא לאפשר גישה לתרופה/משחה. ונזק שייגרם 'רק' לעשרה אחוזים, או לשני אחוזים, גם הוא מספיק בשביל לא לאשר, אבל מבחינת מרפאים 'טבעוניים', אולי הרוב קובע :rolleyes:

ודי ברור לי שעוד משחות פלא שרצות עכשיו, בדיוק באותו הסיפור, חכו שנה-שנתיים וימצאו שם את הקורטיזון... בינתיים הרבה יספרו נפלאות, וחלק קטן ייפול ויקבל מכה כואבת.

תודה לכל אלו שהמליצו על משחות רופאים, טיפולים אלטרנטיביים ורגשיים אבל הם אחרי הכל, שבעים מנסיונות בלי סוף .
אפשר להבין.
:(

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  10  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה