אחת ולתמיד - איזה מחשב לקנות??? קריאה נואשת!

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים

אין הכי נמי

משתמש רשום
לדעתי כרגע, מה שאתה צריך לשים דגש עליו בגלל שהכי חשוב לך מסמכי וורד ארוכים, זו המהירות קריאה וכתיבה של הדיסק קשיח.

גם אם וורד לא יודעת לטפל בזה כמו שצריך, דיסק קשיח מסוג SSD בדגש על מהירות גבוהה של קריאה וכתיבה יקל לך מאוד על העבודה.

מעבד מספיק בהחלט I3.
ראם 8.
גרפיקה כלולה במעבד.

עכשיו זה רק עניין של נוחות, גודל המחשב, מסך, עיצוב, רזולוציה וכדו'

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לדעתי כרגע, מה שאתה צריך לשים דגש עליו בגלל שהכי חשוב לך מסמכי וורד ארוכים, זו המהירות קריאה וכתיבה של הדיסק קשיח.

גם אם וורד לא יודעת לטפל בזה כמו שצריך, דיסק קשיח מסוג SSD בדגש על מהירות גבוהה של קריאה וכתיבה יקל לך מאוד על העבודה.

מעבד מספיק בהחלט I3.
ראם 8.
גרפיקה כלולה במעבד.

עכשיו זה רק עניין של נוחות, גודל המחשב, מסך, עיצוב, רזולוציה וכדו'
אתה מבין בזה ברמה מקצועית?
חשבתי לקנות מעבד I5 8 גי'גה ראם ו-SSD. אבל אני חושב שמהירות המעבד הוא רק 1.6 GHZ. זה מספיק? (שוב, מדובר במחשב נייד).

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
תוכל לומר איזה דגם הSSD שישנו על המחשב שהנך מעוניין לקנות?
לא יודע.
אני מדבר על המחשב הזה:
https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=1017310
קיבלתי עליו המלצה מ @פרסומון ויש לי צד לקנות את זה ממנו (למרות שהמחיר שלו קצת יותר יקר מהמחיר הכי זול שיש בזאפ, אבל כאן המליצו עליו).

גלינג

משתמש סופר מקצוען

aeb

משתמש סופר מקצוען
אני מדבר על המחשב הזה:
קיבלתי עליו המלצה מ @פרסומון ויש לי צד לקנות את זה ממנו (למרות שהמחיר שלו קצת יותר יקר מהמחיר הכי זול שיש בזאפ, אבל כאן המליצו עליו).
הערה חשובה לתשומת לב: אדם שנתן הצעת מחיר על מחשב דגם מסויים, לא חושב שהוא מעוניין שיפרסמו את זה, וק"ו שלא יפרסמו את זה עם השוואת מחיר ממקום אחר... מקסימום אפשר לכתוב את ההצעה על מפרט בערך ובעילום שם של המציע. הוא הרי לא מפרסם את הקטלוג שלו...
אגב, סביר להניח שהמחיר שלו כולל התקנת מערכת הפעלה ותוכנות בסיסיות, שלא כלולות בזאפ...
אפשר לראות דוגמא
https://www.prog.co.il/threads/דרוש-מידע-דרוש-המלצה-למחשב-עסקי-מהיר-דור-7-נייד-רחב-מסך.415904/

אין הכי נמי

משתמש רשום
לא יודע.
אני מדבר על המחשב הזה:
מה שמוכרים בזאפ הוא לא אותו דבר ממה ש @פרסומון מוכר.. אצלו קדם כל יש לך למי לפנות כשיש לך בעיה ובגלל שקנית אצלו הוא יתחשב בך כראוי ויתן לך שרות VIP, וגם יש ניואנסים קטנים במחשבים שלא רואים בזאפ, למשל, יש המון חנויות שמוכרות בזול יותר אבל ללא מערכת הפעלה ובאחריות מוגבלת, יש דגמים דומים של המחשב עם מעבדים אחרים/חלקים דומים אבל זולים יותר, לכן בכל מצב מומלץ לקנות מאדם פרטי שממליצים עליו כמו @פרסומון , שעליו ניתן לסמוך שהוא נותן לך את המחשב אחרי בדיקה מעמיקה וייעוץ מקצועי.

מניסיון, זה עדיף.
זול זה יקר.
יקר זה זול.
בנוסף, הוא לא כלכך יקר.

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לעצם הבעיה שהוזכרה באשכול - - -

אם אתה עובד בוורד ב'תצוגה רגילה' (לא 'תצוגת הדפסה') זה גם עובד לך לאט?

הרעיון ב'תצוגה רגילה', שהוא לא מבצע חלוקה לעמודים כל הזמן, ולכן הוספת שורה אי שם בתחילת הקובץ לא גוררת אחריה שום פעילות, וממילא הכל זורם.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לעצם הבעיה שהוזכרה באשכול - - -

הרעיון ב'תצוגה רגילה', שהוא לא מבצע חלוקה לעמודים כל הזמן, ולכן הוספת שורה אי שם בתחילת הקובץ לא גוררת אחריה שום פעילות, וממילא הכל זורם.
רעיון. אבל לא בדקתי את הענין, כי לא נוח לי לעבוד ככה.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים

איזה מהירות נראה לך שצריך לזה?
ואם בנוסף לאותו מסמך יש לו עוד כמה מסמכי וורד פתוחים?
והאם קריאת הספרים באוצר החכמה זה גם קשור לזה? ואם כן אם פתוח לי עשר ספרים באוצר החכמה איזה מהירות צריך?

Y.E.S violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לדעתי אם יש לך מחשב מלפני 4 שנים אין הרבה עניין לקנות.
אתה יכול לחדש ולשדרג את המחשב.

לי המחשב היה תקוע, מחשב בן 10 שנים בערך, לקח לי 15 דק' לכבות אותו כל פעם וכמעט זרקתי אותו.
בסוף עשיתי גיבוי בכונן חיצוני לכל מה שהייתי צריך, אתחלתי את המחשב,
התקנתי מערכת הפעלה ווינדוס 7, אח"כ שדרגתי לווינדוס 10,
ואז התקנתי את כל התכנות שהייתי צריך, כולל וורד פרוץ.
עכשיו המחשב כמו חדש!

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
למה אתה מתכוון 'תצוגה רגילה', אצלי יש או תצוגת אינטרנט, או טיוטה. בטיוטה נעלמים כל התיבות טקסט אז זה לא רלוונטי, האם גם תצוגת אינטרנט זה מועיל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה