אחד הקמפיינים הטובים

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אלי אלימלך;1319587:
אגב המלצה: אם שמעת את המשפט הזה מהפרסומאי שלך, ברחחחחח, ברח ממנו ומהר!!!

שמעתי את זה מאותו פוליטיקאי...
ואגב, כשיעלו נושא, תמיד יהיו שיכתבו בעד ויהיו נגד.
למשל סימילק -מטרנה.
היו שהתנגדו לסימילאק (הכשר למשל) והיו למטרנה (סימילאק ידועה כטובה יותר לבטן התינוק).
עצם זה שהעלו את הנושא, כבר עשה טוב לשניהם.
עצם הויכוח עורר אנשים לחשוב על זה.
אם סימילאק יעברו הכשר- יש מצב שיעברו אליהם.
אם מטרנה ישדרגו פורמולה- יש מצב שאותם אלו מהאשכול יעברו.

זו הנעה למחשבה. ועוד ימצאו שעת כושר לשפר את הטעון ולהשקיט התנגדות.
וזוהי בעצם התוצאה של המשפט. גם אןם דברו עליו רע- ברגע שהוא ישפר את התחום הזה בלבד (כשרות למהדרין) כל מי שהתנגד פה בגלל זה, וכתב זאת, יוכל לעבור אליהם בלב שקט.

הסתייגות: אסור לפירסומאי להסתמך על המשפט הזה. אין לו לקחת ריזיקות שידברו עליו רע.
למרות שבכל מקרה לאתהיה לו ברירה כי יש מאות דעות בעולם.

יערי

משתמש מקצוען
אני רוצה להתייחס לא למכירה הסינית הזו ספציפית של 'לקראת' אלא לכל המהלך כולו.
אם הבנתי נכון השם 'לקראת' הוא בעצם מיתוג של ארגון מתנדבות גדול שכבר פעיל הרבה מאד שנים.
הכרותי את הארגון הזה החלה עוד לפני שנים רבות (אולי 10), מכך שכל שבוע הם היו מפרסמים בצניעות כתבה על הפעילות בהבית שלנו של המודיע., עם סיפורים שסיפרו מתנדבות.
הסיפורים היו מפעימים, ובצעירותי אז זה היה הדבר הראשון (וכמעט האחרון, עקב שייכותי המגדרית) שקראתי בעיתון הנ"ל. אני בטוח שאם היו מבקשים ממני לתרום אז, הייתי תורם עוד יותר מהר מהיום, כי באמת הפעילות שלהם היא מדהימה, עם המון המון קירוב של יהודים פשוטים-ויקרים שהתקרבו על ידי נרות השבת.
מה שקרה, שכבר כמה וכמה שנים הסיפורים הטובים והחמימים האלו בבית שלנו פסקו. וכנראה שנוצר בור תקציבי, שבעקבותיו החליטו למתג את הארגון ולפרסם אותו ככלל ארצי.
זה קרה שנה שעברה, והדבר הראשון שחשבתי שיעשו אחרי המיתוג, זה יהיה לחזור לסיפורים המחממים של אז, שהוכיחו את ההשפעה העצומה של הארגון. אבל מה שהם בחרו לעשות מיד אח"כ זה לעשות את המכירה הסינית של שנה שעברה.
וכאן אני מגיע לנקודה.
בהיצע הנרחב של המכירות הסיניות שקיים היום בשוק, ושכל אחד מנסה להעלות את רף המתנות שלו וכו', אני חושב שמכירה סינית יכולה להצליח בשתי דרכים. או שארגון גדול ומפורסם עושה את זה כמו 'עזר מציון', שלהערכתי זו המכירה הסינית שהכי מצליחה, כי הרבה יותר קל לאנשים להשתתף במכירה כזו כשכולם מכירים היטב את פעילותם. או שמציעים מתנות מפוצצות עם קטלוגים מפוצצים שמגרים את האנשים בגלל הריווחיות של המתנות.
ולכן כשיש כזה היצע גדול של מכירות סיניות, הדרך הכי טובה היא קודם כל להכיר את הפעילות המבורכת לציבור. קחו למשל את הידברות, שהשתתפתי במכירה סינית שלהם בסכום גדול מאד, רק אחרי שנודע לי מקרוב כמה הפעילות שלהם עצומה.
ולכן לדעתי הם היו צריכים קודם כל להפציף את הארץ עם סיפורים ואנקדוטות של הפעילות שלהם שבאמת מחממת את הלב, עם כמה שיותר אמצעים תיעודיים שיוכיחו את זה, כגון צילום של שולחנות שבת, ראיונות עם אנשים שהתקרבו בזכות זה, ראיונות עם שמות מלאים של מתנדבות וכו', ורק אחרי זה לצאת עם המכירה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אחרי שהחליטו על מכירה סינית, אין זמן להתחיל לכתוב סיפורים מדי שבוע, לכן כותבים את הסיפור בקצרה.

וזה מה שהם עשו עם משפחת שמיר.
הם תרגמו את כל ההתרגשות של המשפחה הזו, את הנרות שהאמא הדליקה ליד הבעל והילדים, את המטפחת שהיא שמה על ראשה לכבוד זה, את התפילות ליד שני הנרות עם השלהבת המרצדת שיוצרת אור של קדושה בבית, וכן את הקידוש שהאב החליט לעשות בעקבות זה וכו וכו, כל זה נכנס למשפט אחד על משפחת שמיר.

וזה מה שמרגש ויפה פה.
הויכוח על השם משפחת שמיר כן או לא הוא שולי בעיניי. כי כולם הבינו שמשפחת שמיר אמורה להיות משפחה חילונית. גם אם יש ארבעה באותו רחוב חרדי אוטנטי שנקראים בשם זה, זה עדיין לא הופך את השם לחרדי מובהק.

שמיר ושמור- זו מעין פראפרזה. אני אהבתי מאד.

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רק אני לא מצליחה להבין למה נדרשים פה סכומים כה עצומים וגיוס תרומות כה רחב??
ההוצאות שלהם מסתכמות סה"כ באלפי נרוניות חלב פשוטות, הדפסת התפילה ומדבקה קטנטנה עם זמן הדלקת נרות מידי שבוע. כל שאר העיסוק הוא בהתנדבות, אריזת הערכות וחלוקה ע"י מתנדבות.
לשם מה נדרש פה גיוס כה נרחב? כ"כ מסובך להתרים נרוניות חלב שעולות פרוטות?
נראה שנדרשים פה סכומים עצומים על כל הפרסום העצום

efrat1

משתמש סופר מקצוען
שינוע הערכות, הסעת המתנדבות, קניית שולחנות גם עולים כסף

יערי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י start;1319908:
ההוצאות שלהם מסתכמות סה"כ באלפי נרוניות חלב פשוטות, הדפסת התפילה ומדבקה קטנטנה עם זמן הדלקת נרות מידי שבוע. כל שאר העיסוק הוא בהתנדבות, אריזת הערכות וחלוקה ע"י מתנדבות.
יתכן שמדובר בגרעון מצטבר של שנים ללא תרומות, מלבד שרשרת התורמים בהמודיע שמימנו קצת מהעיתונים שחולקו שם.

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
גם המכירה הסינית של עזר מציון זה לא מה שהיה בשנים הקודמות.
יש צניחה משמעותית, לפי ראות עיני השתתפתי כמה שנים בערבים האלה, והמכירה של השנה הייתה די חלשה ביחס למכירה של שנה שעברה, אפילו בחצי קופה הסכום הסופי לא היה מרגש במיוחד.

BlueRay

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י efrat1;1319916:
שינוע הערכות, הסעת המתנדבות, קניית שולחנות גם עולים כסף

שינוע הערכות והסעת המתנדבות - גם נעשה בהתנדבות.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י start;1319908:

לפעמים כשנמצאים מחוץ לפרויקט, נראה שמה בס"ה צריך, אבל כשנכנסים פנימה ופתאום רואים את המערך ואת המינוס בבנק, מתחילים להבין...

יצא לי לעמוד עם אחד הארגונים בקשר של עד הכרת חשבון הבנק שלהם מבפנים.
פגשתי איזו מכרה שאמרה לי (היא לא ידעה שאני עובדת איתם): הם, יש להם מימון גדול מטעם איקס וואי, אני לא מבינה למה תמיד נראה שאין להם כסף.
היא המשיכה: את יודעת מה זה המימון של איקס? הוא מתפעל את כל המוסד ומפזר להם כסף".

שתקתי. לא יכולתי לחשוף שכל מה שהיא אומרת אפילו לא מתקרב למציאות. איקס לא מממן אותם, הוא כן נתן להם פעם תרומה של 1000 שקל, אבל כנראה עברו כמה שנים מאז. הוא מחזיק מהארגון שלהם אבל יש לו כמה וכמה ארגונים קודמים לתפעל, ו1000 שקל חד פעמי לא מתחילים ךהחזיק מוסד.

שתקתי. והיא נותרה בעמדה שלה.
למדתי שתי מסקנות:
1.רק כשאתה נכנס ראשך ורובך, אתה יכול להבין את המערך כולו.
2. עד כמה שאפשר, כדאי לחשוף את ההוצאות, לא לתת לבני אדם סביבך לחשוב שאתה לוקח את הכסף לכיסך האישי (אותו מוסד היה הפוך. ראש המוסד שילם מכספו כדי לא ליפול..) או אפילו לפרסום.
היה הוגן ואמין עם סביבתך, והיא תהיה הוגנת כלפיך ותשתדל לעזור לך.
(לא אומרת לחשוף את כל מקורות המימון ומערך הכספים, אבל שיתוף יותר הזדהות. הסתרה יוצרת התנגדות).

ידי זהב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י BlueRay;1319935:
שינוע הערכות והסעת המתנדבות - גם נעשה בהתנדבות.

לא מדויק. יש הרבה נקודות שהמתנדבות יוצאות או/ו חוזרות עם מונית.
לא יזיק גם עוד מתנדבים.

מדובר בחלוקת אלפים של ערכות. אני יודעת שבבית שמש מכינים מידי שבוע 1,000 ערכות. תחשבו סך כולל.

אם אתם מעוניינים להתנדב בפועל, זה לא פחות מאשר לתרום כסף, ואם אין לכם זמן פנוי, אז לתרום כסף זה גם להתנדב, נכון לאה ;)

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
העיצוב של העלון מאוד מוצלח
השם והמיתוג ברמה גבוהה
לגבי עצם העניין של מכירה סינית -
מקווה שיהיה להן משתלם, לדעתי - להרבה אנשים כבר נמאס ממכירות סיניות

מה שאהבתי בחוברת אלה הסיפורים
אבל
היה צריך לקחת את כל נושא הנרטיב יותר ברצינות, זה מה שמייחד את הארגון.

אגב -
מה תגידו על אישה שמתחילה להדליק נרות שבת ועושה זאת בטעות בלילה (ח"ו) אבל מזה היא מתעוררת לחזור בתשובה? (מדברת על סיפור אמיתי שמכירה מקרוב, שדווקא אינו קשור ל"לקראת")

נכון שזה נשמע מזעזע שהדליקה בלילה,
אבל הרבה סיפורי חזרה בתשובה מתחילים מטעויות כאלה

שעת סיפור

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
שקיות, מדבקות, הדפסה, פרוספקטים, עיצוב, נרונים, רואי חשבון, הנהלת חשבונות, מיסי עמותות, משכורות לרכזים בכירים (התנדבות היא בד"כ כמה שעות בשבוע, כשזה הופך למשרה מלאה הגיוני שאדם יתוקצב. אחרת איך יתפרנס?) שולחנות מתקפלים, פמוטים ממכסף, בקבוקי יין, מפות לבנות, זרי פרחים, גביע ותחתית, צלחות, מפיונים מבד וחבקים, סכו"ם, מפית לחלות, מארז לציוד.
דלקים, נהגים לחלק מהאזורים, שי למתנדבות לדרבון.
הכל בכפולות...
ויש עוד

עפולה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י start;1319908:
איך היה כתוב פעם בפרסומת 'ה... זה רק תירוץ'

[העיקר המכירה הסינית הנרות הם רק תירוץ].

שבט אחים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
לכל המתנדבות והמתנדבים שמקדשים שם שמים במרכזי הקניות בעת מלחמה
שבת שלום ושקט
גם לך אבריימי היקר

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה למי שהעלה את הנושא
בזכותך קניתי כרטיסים להגרלה
וזכיתי במצווה
בעז"ה מקווה גם לזכות במשהו גשמי

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
סקר

תכלס' השתתפתם במכירה או לא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה