דרוש מידע אז מי חוגג בחג?

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
זה שאלה למורה הוראה
לפי ההלכה זה לא פשוט בכלל
נכון לגמרי,
אבל לי למשל היה ברור שברור שאסור בשום אופן לעבוד בחול המועד,
ואז הרב אמר לי ספציפית- כמובן שזו לא הוראה לרבים אבל כן שתדעו שיש גם תשובה שכזו- שזה גם לא פשוט בכלל אשה ואמא שלא נמצאת בכלל כל הבין הזמנים בבית,
ועובדת בערב ר"ה וערב סוכות וכו וכו'

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ועדיין אם כל התנאים האחרים מתאימים לאשה חרדית (גם סביבת עבודה וחסימה לאינטרנט זה עניינים של דת) לא יודעת אם צריך להוריד רק על זה...
נכון. זה שאלה שתלויה לדעתי גם בסוג העבודה ועוד נתונים מסביב, כמו שכתבתי בהודעה שציטטת- לא כל עבודה אפשר לא לעבוד ואני לא חושבת שזהאמור להיות שיקול. אבל א"א בכלל בכלל להשוות בין הדוגמאות הנוספות שהבאת לעבודה בכל המועד.
כל שאר הזמנים זה לא נח בכלל בכלל (ואם שני בני הזוג עובדים אז בכללללללל) אבל חול המועד זה עניין הלכתי.
גם מי שעובד בחול המועד יש דברים שזה שאלה איך אפשר לעשות או האם אפשר לעשות (לדוגמא, אני מכירה אישית אחות בבית חולים שהרב אמר לה שתשתדל לכתוב ביד שמאל בחול המועד)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ואז הרב אמר לי ספציפית- כמובן שזו לא הוראה לרבים אבל כן שתדעו שיש גם תשובה שכזו- שזה גם לא פשוט בכלל אשה ואמא שלא נמצאת בכלל כל הבין הזמנים בבית,
ועובדת בערב ר"ה וערב סוכות וכו וכו'
ברור שזה הוראה אישית לך ואני גם לא יודעת מה הנתונים מסביב, אבל רוצה להבין- הרב אמר שעדיף לעבוד בחול המועד ובבין הזמנים לקחת חופש?

עד מתי

משתמש מקצוען
תכלס בזכותכן מעריכה יותר את המקום עבודה שלי.
חילוני אבל זה ברור שבכל המועדים שהזכרתם אני לא עובדת לא משנה מה יקרה
פורים , תשעה באב, חוה"מ , ערבי חגים
וכולם עובדים כרגיל
אולי דווקא כי לא מכירים את הדת
אמרתי שאני לא יכולה לעבוד הם מקבלים את זה כפשוטו

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
לא,
כן אמר שאם כל התנאים האחרים מצוינים לאשה חרדית, כמו שכתבתי: אינטרנט מסונן, סביבה חרדית, התחשבות בשאר השנה(גם בין הזמנים וגם ערבי חגים לחוצים וגם ט' באב ופורים וכו') וגם שעות וקרבה שמאפשרים לבעלי ללמוד ואני גם עובדת וגם מצליחה לטפל בילדים והבעיה היחידה בעבודה היא לעבוד בחול המועד אז לקחת את העבודה הזו.
כאמור- בסוף אני ב"ה גם לא עובדת בכלל בכלל בחול המועד
ברור שזה הוראה אישית לך ואני גם לא יודעת מה הנתונים מסביב, אבל רוצה להבין- הרב אמר שעדיף לעבוד בחול המועד ובבין הזמנים לקחת חופש?

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תכלס בזכותכן מעריכה יותר את המקום עבודה שלי.
חילוני אבל זה ברור שבכל המועדים שהזכרתם אני לא עובדת לא משנה מה יקרה
פורים , תשעה באב, חוה"מ , ערבי חגים
וכולם עובדים כרגיל
אולי דווקא כי לא מכירים את הדת
אמרתי שאני לא יכולה לעבוד הם מקבלים את זה כפשוטו
תעריכי מאוד ותודי לה'

וסתם קוריוז שהזכרת לי :)
קרובה שלי אמרה לבוס שלה שבט"ו אדר היא לא תעבוד כי זה פורים, והוא אומר לה- מה פרוש פורים? פורים זה בי"ד.
ולא הסכים להאמין לזהה שיש שוני בין ערים ליום שחוגגים שם את פורים :)

לא,
כן אמר שאם כל התנאים האחרים מצוינים לאשה חרדית, כמו שכתבתי: אינטרנט מסונן, סביבה חרדית, התחשבות בשאר השנה(גם בין הזמנים וגם ערבי חגים לחוצים וגם ט' באב ופורים וכו') וגם שעות וקרבה שמאפשרים לבעלי ללמוד ואני גם עובדת וגם מצליחה לטפל בילדים והבעיה היחידה בעבודה היא לעבוד בחול המועד אז לקחת את העבודה הזו.
כאמור- בסוף אני ב"ה גם לא עובדת בכלל בכלל בחול המועד
אוקיי. זה שונה ממה שהובן מההודעה שלך.
זה לא סותר את זה שעבודה בחול המועד היא בעייתית בשונה משאר הדוגמאות אלא פשוט עניין של אילוצים ודיעבד,
ואם היית צריכה לעבוד גם בחול המועד אז תלוי בעבודה אבל סיכוי טוב שהיית צריכה לשאול את הרב איך לעבוד בחול המועד.
ואני שמחה עבורך שבסוף את לא עובדת בחול המועד.

עד מתי

משתמש מקצוען
תעריכי מאוד ותודי לה'

וסתם קוריוז שהזכרת לי :)
קרובה שלי אמרה לבוס שלה שבט"ו אדר היא לא תעבוד כי זה פורים, והוא אומר לה- מה פרוש פורים? פורים זה בי"ד.
ולא הסכים להאמין לזהה שיש שוני בין ערים ליום שחוגגים שם את פורים :)

אוקיי. זה שונה ממה שהובן מההודעה שלך.
ואני שמחה עבורך שבסוף את לא עובדת בחול המועד.
הם כ"כ בורים אצלי
שגם אם אני אגיד להם שבט"ו בשבט אסור לעבוד הם יאמינו
כל שנה מאחלים לי חג שמח בט"ו בשבט בחגיגיות מוגזמת

klik's

משתמש מקצוען
לא כל עבודה אסור לעבוד בחול המועד
לדוג' עובד בחברה קדישא - אני בטוחה שמצווה לעבוד בזה בחול המועד
(אולי עושים את זה בשינוי... לא מאמינה)
בכל מקרה יש עוד כל מיני דברים שחייבים לעשות בחול המועד
ואני בטוחה שאם הבן אדם ישאל רב- הוא יגיד לו שמצווה לעבוד בחול המועד (ספציפית לעבודות קודש ממש)

וגם על עבודת חול,
יש רבנים, ולא לכל אחד יש את האפשרות לבחור
העולם בכלל לא מת בחול המועד- הרבה מאוד מהשירותים ממשיכים לעבוד כרגיל

אבל האמת שאני ממש מעריכה את אלו שעובדים, ועדיין חוגגים
לבושים בבגדים חגיגייים, מרגישים בתוך העבודה את המועד....

תותית מפונקת

משתמש מקצוען
ועדיין, יש מקומות עבודה חילוניים שיש בהם קבוצות של חרדים והמעסיק לא יכול לשחרר את כולם לחג, אז כן נותנים לבחור יום חופש מתוך כל החול המועד או משהו.
מה שכן, ברור שאני לא מכירה אף אחת שתעבוד מבחירה בחול המועד.
דבר ראשון - בואו נפשט את המצב יחד: כלללל חול המועד= 3 ימים. אופס... זה בהחלט לא נורא.
דבר שני - יש אפשרות להגיע יום שישי אחד במקום ,וכך נותרנו עם 2 ימים בלבד.
דבר שלישי- אם זה מקום עבודה חילוני אין קבוצה גדולה מידי של חרדים. ואם יש קבוצה נכבדת כזו , המעסיק צריך לדעת : שכמו שהוא מקצה להם מקום בנפרד. כמו שהוא קונה להם חלב מהדרין. כמו שהוא משלם להם פחות (אופס היה אסור לי לומר את זה...:sne:) ומנגד כמו שיש להם מוסר עבודה גבוה והם לא יושבים עם הסמארטפונים שלהם בעבודה ולא גוזלים אותו. אז כן, זה חלק מזה שהוא מחזיק קבוצה: חרדית 3 ימים בסוכות ועוד כמה בפסח, העולם לא מת.
על כגון דא נאמר כי אין השבע מבין את הרעב...
כפי שהסברתי לעיל בחירה שלך האם להיות "שבע" או "רעב" . גם אצלנו 'רשמית' עובדים בחול המועד.
אבל יש מקומות עבודה
שהעבודה כרגיל (לא צריכה לתת דוגמאות, חלק מכובד מהמשק)
שלא לדבר על מקומות שהעסק עובד יותר קשה (כמו שוק התרבות וכד', חנויות מזון, מפעלי שחיטה וכד')
ומקומות שהעבודה כמעט כרגיל, וא"א להפסיק עבודה
אבל הרבה עובדים רוצים חופשה (גם חילונים חלקם הגדול רוצים חופש, שלא לדבר על מקומות עבודה שכולם חרדים)
א"א לתת לכולם
מקומות שעובדים על אש טיפה יותר נמוכה- נותנים לעובדים להסתדר, עם כל הכבוד לך שאת רוצה חופש, כולם רוצים- אז תתחלקו, כל אחד יתן יומיים וכולם יקבלו יום וכד'
ומקומות שעובדים בקצב מוגבר- אין מצב של חופש, רק שעות נוספות...
א. לא דיברתי על מקצועות חיונים כגון: רופאים /אחיות שאז העבודה הינה עבודת קודש
ב. ממש לא כל העובדים רוצים חופשה דווקא בסוכות ובפסח.... (הם רוצים באוגוסט בד"כ)
וכפי שכבר ציינתי לעיל מדובר על 3 ימים (לא 30 , אני יודעת זה מבלבל . תספרו שוב)
הוא בכלל לא שכח- הוא זוכר, זה שיא העונה, ואם לא תגיעי בחול המועד- אל תגיעי בכלל לעבודה...

וזהו, וחורקים שיניים והולכים...
ויש אנשים שזו המציאות אצלם
וזה לא תמיד כיף וקל

יש לי חברה שעובדת רגיל רגיל, (גדולה ממני בכמה שנים טובות)
חיתנה ילדים, מארחת אותם בחג ובחול המועד
ועובדת....
אין לך מושג כמה שזה קשה
עם גישה כזאת עכשיו הכל מובן לי.....
נו באמת!! למה את בטוחה שאם אני לא אגיע לעבודה אני זו שאפסיד??? אין כאן יחסים של חסד!
אני מספקת עבודה והוא משלם עליה בכסף! אנחנו צריכים אחד השני במידה זהה. הוא אינו עושה עימי חסד שהוא מעסיק אותי כשם שאני איני עושה עימו חסד שאני באה לעבודה.
ברגע שאת מבינה שאנחנו תורמים אחד לשני - זה לא מקום של מרות אבסולוטית אלא של הידברות!!

אבל לא תמיד אפשר להיות "מפונקת"
אני כבר לא יכולה לספור כמה פעמים השתמשו בשם הניק כדי להסביר משהו שלא הצליחו להסביר(תתקדמו. זה שחוק כבר)

זושא כץ

משתמש מקצוען
בלת"ק
עובדים חרדיים בחינוך מיוחד החרדי
עובדים בארגוני חסד חרדיים

עט להשכיר

משתמש מקצוען
דבר ראשון - בואו נפשט את המצב יחד: כלללל חול המועד= 3 ימים. אופס... זה בהחלט לא נורא.
דבר שני - יש אפשרות להגיע יום שישי אחד במקום ,וכך נותרנו עם 2 ימים בלבד.
דבר שלישי- אם זה מקום עבודה חילוני אין קבוצה גדולה מידי של חרדים. ואם יש קבוצה נכבדת כזו , המעסיק צריך לדעת : שכמו שהוא מקצה להם מקום בנפרד. כמו שהוא קונה להם חלב מהדרין. כמו שהוא משלם להם פחות (אופס היה אסור לי לומר את זה...:sne:) ומנגד כמו שיש להם מוסר עבודה גבוה והם לא יושבים עם הסמארטפונים שלהם בעבודה ולא גוזלים אותו. אז כן, זה חלק מזה שהוא מחזיק קבוצה: חרדית 3 ימים בסוכות ועוד כמה בפסח, העולם לא מת.

כפי שהסברתי לעיל בחירה שלך האם להיות "שבע" או "רעב" . גם אצלנו 'רשמית' עובדים בחול המועד.

א. לא דיברתי על מקצועות חיונים כגון: רופאים /אחיות שאז העבודה הינה עבודת קודש
ב. ממש לא כל העובדים רוצים חופשה דווקא בסוכות ובפסח.... (הם רוצים באוגוסט בד"כ)
וכפי שכבר ציינתי לעיל מדובר על 3 ימים (לא 30 , אני יודעת זה מבלבל . תספרו שוב)

נו באמת!! למה את בטוחה שאם אני לא אגיע לעבודה אני זו שאפסיד??? אין כאן יחסים של חסד!
אני מספקת עבודה והוא משלם עליה בכסף! אנחנו צריכים אחד השני במידה זהה. הוא אינו עושה עימי חסד שהוא מעסיק אותי כשם שאני איני עושה עימו חסד שאני באה לעבודה.
ברגע שאת מבינה שאנחנו תורמים אחד לשני - זה לא מקום של מרות אבסולוטית אלא של הידברות!!

אני כבר לא יכולה לספור כמה פעמים השתמשו בשם הניק כדי להסביר משהו שלא הצליחו להסביר(תתקדמו. זה שחוק כבר)

תודי לה' שהסתדרת במקום עבודה שמאפשר את כל הנ"ל.

לקוות שתפנימי שיש מקומות עבודה עם תנאים שונים נראה לי מיותר.

תותית מפונקת

משתמש מקצוען
תודי לה' שהסתדרת במקום עבודה שמאפשר את כל הנ"ל.

לקוות שתפנימי שיש מקומות עבודה עם תנאים שונים נראה לי מיותר.
זו בחירה שלך ושלך בלבד.
כפי שכבר כתבתי:
הגדלתי, עכשיו זה נראה לי ברור יותר

noam1

משתמש מקצוען
תרגישי בנוח ותהני!
זה בכלל לא מלכתחילא לעבוד בחוה"מ,
ו...גם אני עובדת בחוה"מ... (בבית תוכנה, אם זה משנה לך)
ולא יודעת אם זה בגלל שהעבודה "קריטית" כמו בגלל שהמקום לא דתי
אבל הם כן "באים לקראת" וכל אחת צריכה לעבוד רק יום אחד ומהבית.
ויש גם אנשים שביקשו לעבוד רגיל...לא דתיים (כמובן)
אצלנו כולם בחופש ולכן תמיד מנצלים את חול המועד לשדרוגים....

אם צריך לשדרג שרתים ולהשבית את המערכת לכמה שעות חול המועד זה הזמן הכי מתאים... כמובן שבפסח אני מתנה את זה שלא יביאו חמץ..
אבל מאז הקורונה זה נהיה הרבה יותר פשוט כי אפשר לעבוד מהסוכה בבית וגם אין נקיפות מצפון על עבודה בחול המועד כי מהבית לא באמת עובדים

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
אצלנו כולם בחופש ולכן תמיד מנצלים את חול המועד לשדרוגים....

אם צריך לשדרג שרתים ולהשבית את המערכת לכמה שעות חול המועד זה הזמן הכי מתאים... כמובן שבפסח אני מתנה את זה שלא יביאו חמץ..
אבל מאז הקורונה זה נהיה הרבה יותר פשוט כי אפשר לעבוד מהסוכה בבית וגם אין נקיפות מצפון על עבודה בחול המועד כי מהבית לא באמת עובדים
אז אצלנו זה לא ככה...
ודווקא אתמול עבדנו הרבה הרבה יותר קשה מכל יום,
כי היה פחות כח אדם והרבה יותר בעיות מתמיד.

עובדת מהבית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
לא מדובר (רק )בענין של פינוק,
אלא בעיקרון שלא לעבוד בחול המועד .
או לפחות להקדיש את הכסף שמרויחים בימים אלו למטרות החג.

ציפורהנפש

משתמש רשום
עבדתי בשני מקומות חילוניים שבחגים יוצאים לחופשה מרוכזת, בטוחה שהם לא היחידים.
מאמינה שיש עוד מקומות שעובדים ונותנים לחרדים לקחת חופשה בימים האלו.
רוב(ככל) האנשים שסביבי לא עובדים.
ככה צריך להיות !

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא מבינה על מה מדברים כאן - להחריג עבודות שהן צורך המועד או דבר האבד.
אני עבדתי בכמה מקומות עבודה חילוניים, ובכולם לא היתה בעיה לקחת חופש בחול המועד.
גם חילונים לוקחים חוםש כי יש חופשה לילדים/ טסים לחו"ל ... .
(על חשבון הימי חופשה כמובן)

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת"ק חלקי
עיתונים יומיים יוצאים בחוה"מ
אמי תחי' שנים! עבדה בחוה"מ. (עיתון יומי דורש משמרת ערב- עד אחת בלילה...)
זוכרת את הדיונים- מתי תקח חופש מוצאי חג ראשון / שני או באחד מימי חוה"מ.
זה היה מעצבן. אבל גם חלק מהחיים.
בגדול, העיתונים היומיים עובדים כל השנה רק לא ביוה"כ וביום העצמאות (להבדיל)
ובימים האלה (יותר נכון ערבים) עובדים/ות מתייצבים בעבודה. (כן, כולל ט' באב)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה