אזרחות אירופאית

דיסק

משתמש פעיל
עימוד ספרים
שלום,
מישהו מכם עשה או יודע על מי שעשה אזרחות הונגרית או רומנית?
נשמח לשמוע על מישהו מומחה בתחום או מאכערים שמתמצאים בזה ויש להם נסיון.
תודה רבה

יועץ מספר 1

משתמש רשום
אכן כן

נכתב ע"י דיסק;1553184:
שלום,
מישהו מכם עשה או יודע על מי שעשה אזרחות הונגרית או רומנית?
נשמח לשמוע על מישהו מומחה בתחום או מאכערים שמתמצאים בזה ויש להם נסיון.
תודה רבה

אני עושה לי ולכל ילדיי המחיר הוא 1400 להורה ו1000 לילד לפי מה שביררתי זה הכי זול בארץ .
אם מעניין אותך המספר טלפון שלו תגיב לי ואני אחפש את זה

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
קראתי את כל האשכול השני וגם לי מתעוררת מדי פעם השאלה אם לעשות אזרחות שוויצרית(אולי יותר שווה מההונגרים;):rolleyes:)
השאלה אם יש גם חובות או רק זכויות כמו שכתבו בהודעה האחרונה באשכול הקודם.
והאם אני לא יכולה לעשות בעצמי את כל הפרוצדורה? למה צריך לשלם למעלה מאלף ש"ח לאדם אם אפשר לעשות זאת לבד, או שבאמת אי אפשר?

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש לי חבר שעשה אזרחות בלגית, אחד מהוריו היה בלגי כך שלא היה אמור להיות מורכב מידיי, אז הוא היה צריך להביא תעודת לידה (חדשה, לא היה טוב הישנה) מתורגמת על יד נוטריון (מחיר רגיל זה 500 שח בערך [הוא מצא מישהו שעשה לו בפחות]) והתעודה צריכה להיות מאושרת עם אפוסטיל (חתימה מיוחדת ) שנותנים רק במשרד החוץ בירושלים בשעות הבוקר, (35 ש"ח) ועוד אפוסטיל על התרגום ממזכירות בית משפט (35 ש"ח), בנוסף לזה הוא היה צריך למלא 4-5 דפים בצרפתית\גרמנית\פלמית (השפות הרשמיות שמה)

ליגה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אגב:
אין צורך לתת את תעודת הלידה לנוטריון עמ"נ לתרגם.
יש אפשרות להוציא ממשרד הפנים תעודת לידה דו לשונית.

naomif

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אני גם בררתי בעבר בקשר לאזרחות גרמנית ( יש לי את התנאים לקבל את זה לפי שנת העזיבה של סבי וסבתי ושאר הפרמטרים)
אך מאחר ואני כבר בעלת אזרחות כפולה (אמריקאית וישראלית) אני לא יודעת אם אני צריכה לוותר על אחת מהם...
למישהו יש מידע בעניין?

יום אביב

משתמש מקצוען
נעמי, אין לי מושג לגבי אזרחות גרמנית אך מידיעה, לגבי אזרחות אנגלית (ואירית) אין צורך לוותר על אזרחות ישראלית או אמריקאית בשביל זה. (לי עצמי יש ארבע אזרחויות)

naomif

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י e12;1580712:
נעמי, אין לי מושג לגבי אזרחות גרמנית אך מידיעה, לגבי אזרחות אנגלית (ואירית) אין צורך לוותר על אזרחות ישראלית או אמריקאית בשביל זה. (לי עצמי יש ארבע אזרחויות)

תודה רבה!

ויש למישהו מושג אם בכל האזרחויות האלה אפשר על שם הסבא/סבתא גם בלי שהילדים של הניצולי שואה עצמם יעשו זאת? אני כמעט בטוחה שאמי לא תסכים לקבל אזרחות גרמנית...

יום אביב

משתמש מקצוען
בדקתי את זה בעבר. בשגרירות הצרפתית נאמר לי במפורש כי אם במשך חמישים שנה לא הוציא האדם אזרחות- הוא איבד את זכותו לכך על אף שהיה זכאי, וילדיו לא יוכלו להוציא אזרחות. ייתכן שזה שונה ממדינה למדינה.

חצי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא אכנס בכל נושא הביוקרטי אבל..
למי שמעוניין לעשות את זה יקח בחשבון שזה ביוקרטיה מאוד גדולה וצריכים עצבי פלדה להמשיך עד הסוף,

וקחו בחשבון שזה לא יקח לכם פחות מ7-8 חדשים וזה בארץ מבוססת כמו גרמניה/אוסטריה אבל בארצות הפרימיטביות כמו רומניה/הונגריה וכדו' זה יכול לקחת אפי' שנה וחצי, ואז כבר תצחקו מהמחיר כי הוא כבר בדיחה נגד כל הביוקרטיה...

חשוב לציין שאזחות אירופית עושים לא רק לכל צ' שלא תבוא אלה יש בזה הרבה הטבות כמ:
אפשר לנסוע לארה"ב בלי ויזה ואפשר לשהות באירופה ללא הגבלה ואם תרצו אי פעם אתם או בניכם לגור באירופה לא תצטרכו אז להתחיל הכל מהתחלה... ועוד הרבה הטבות. להפסיד בטח אי אפשר..

gg

משתמש מקצוען
אני כאזרחית בריטית חושבת שבודאי שווה לעשות אזרחות אירופאית

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י gg;1580880:
אני כאזרחית בריטית חושבת שבודאי שווה לעשות אזרחות אירופאית

אשמח מאוד אם תסבירי לנו למה??
לאחת כמוני שלא מתכננת ליסוע לחו"ל מרצוני החופשי, ולא נראה לי שזה בגדר השתדלות כרגע לחשוב על בריחה לאירופה :rolleyes: אשמח לדעת למה כדאי לעשות את המאמץ, אני לא שואלת בהתרסה אלא פשוט מעניין אותי אם שווה את המאמץ? ביררנו הערב בעקבות האשכול פה, ולבעלי יש אזרחות שוויצרית, ואם אני רוצה אני יכולה לעשות לי ולילדים השאלה מה זה מועיל לי???

judy

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לעשות אזרחות שויצרית זה תהליך ארוך ומתיש
זה לוקח המון זמן.........(כשנה וחצי)
ילדים להורה שויצרי זה לא בעיה,אבל לבן זוג זה סיפור.....

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לכל המוציאים אזרחויות מסוגים שונים -
תבדקו את חוקי הירושה והעיזבון בארצות הנ"ל.
יש ארצות שבהן יש חוקי ירושה נוקשים, מיסים גבוהים ועוד. זה אולי לא רלוונטי כרגע, אבל אחרי 120 שנים טובות זה עלול לפגוע בצאצאים שלכם.

חצי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י ariels;1581233:
לכל המוציאים אזרחויות מסוגים שונים -
תבדקו את חוקי הירושה והעיזבון בארצות הנ"ל.
יש ארצות שבהן יש חוקי ירושה נוקשים, מיסים גבוהים ועוד. זה אולי לא רלוונטי כרגע, אבל אחרי 120 שנים טובות זה עלול לפגוע בצאצאים שלכם.

מי שיש לו 4 אזרחויות צריך לשלם 4 פעמים מיסים?

נראה לי שמשלמים רק לארץ בו אתה גר בפועל

efratesh

משתמש פעיל
מקפיצה שוב
בשביל חברה...
אם הסבתא עם אזרחות הולנדית/בלגית איך אפשר להוציא אזרחות (לנכדה)?
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה