מידע שימושי אזהרה לא לשלוח צילום ת.ז

המליונרית

משתמש מקצוען
אני גם מתפלאת למה שליח של הכרטיס אשראי מצלם את התעודת זהות?
למה לא מספיק שהוא רואה ומאמת את הזהות?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
השבוע קיבלתי חבילה משליח
לא היה עלי ת.ז רק רשיון ובשום אופן לא הסכים לשחרר על סמך זה
קבע לי מועד חדש שבו אציג לו ת.ז וצילם אותה.
זה היה כ.א חדש ואמר שזה הוראה חד משמעית שקיבל מהבנק
חברת אשראי לעניין זה כבנק לכל דבר
יתרה מזו, גם אם השליח היה ''משחרר'' לך את החבילה על סמך צילום הרישיון, הביקורת היו יוצרים איתך קשר תוך יום, ובאין מענה גם יחסם הכרטיס.

shaini

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
השבוע קיבלתי חבילה משליח
לא היה עלי ת.ז רק רשיון ובשום אופן לא הסכים לשחרר על סמך זה
קבע לי מועד חדש שבו אציג לו ת.ז וצילם אותה.
זה היה כ.א חדש ואמר שזה הוראה חד משמעית שקיבל מהבנק
התוכחתי עם חברת האשראי מקס, הפחיתו מסגרת ואישרו עם דרכון/רשיון.

רינהרינה

משתמש מקצוען
זה לא כך.
כמעט בכל מקום רישום שרושמים את עצמך או את הילדים מבקשים צילום של תעודת זהות. לכן הרבה נותני שירות וחברות יודעים את תאריך ההנפקה, וזה לא דבר סודי.
וכן בחשבונות רבים ובקבלות רבות היכן ששלמו בכרטיס אשראי - מקובל שמדפיסים 4 ספרות אחרונות, על אף ששאר המספרים לא נכתבים (יש כוכביות במקומם). לכן גם ה 4 ספרות אחרונות הן לא דבר סודי.
באתרים ממשלתיים לא מסתפקים ב4 ספרות אחרונות של כרטיס האשראי, אלא דורשים בשביל ההזדהות פרטי אשראי מלאים כולל תוקף ו3 ספרות.

בעולם המקולקל של היום שהכל נהיה דיגיטלי וממוחשב ויש מעקב אחרי כל אדם ואדם,אזי צריך להימנע מהזמנות של חבילות שכאלה.
גם ככה יש מספיק נוכלים שיכולים ברגע להתחזות לאחר.
שימרו על כספכם ואל תתפתו למסור מידע אישי לאחרים.

אלי @@@

משתמש מקצוען
לא הבנתם אותי נכון כאשר מתקשרים לחברת אשראי ולדוגמא רוצים לשנות מס טלפון הנציג יבקש 4 ספרות אחרונות של כרטיס אשראי ושאלת זיהוי ותאריך הנפקה היא שאלת זיהוי שמספקת אותם (מניסיון) הכוונה היא שנציג יוכל לתת פרטים על הכרטיס למי שמזדהה בצורה כזו.
לא הגיוני מה שאתה אומר
כי צריך להתקשר מהמספר שמעודכן שהוא שייך לאשראי
ובשביל לבצע פעולות צריך שיהיה מופעל שירות פעולות בטלפון וצריך בשביל זה גם סיסמה בנפרד אחרי הקשת התעודת זהות
אני אישית רציתי לשנות את המספר שלי בבנק ובגלל שלא היה לי סיסמה לטלפון אחרי סידרת שאלות זיהוי מהירח כולל מה גיהצתי לאחרונה באשראי ומה ירד לי לאחרונה מהחשבון וכמה עלה לי בחנות ההיא ועוד קיבלתי תשובה שהזיהוי נכשל ואני צריך להגיע לבנק בשביל לשנות מספר
אז לא נראה לי שכ"כ בקלות אפשר לעקוץ

רינהרינה

משתמש מקצוען
לא הגיוני מה שאתה אומר
כי צריך להתקשר מהמספר שמעודכן שהוא שייך לאשראי
ובשביל לבצע פעולות צריך שיהיה מופעל שירות פעולות בטלפון וצריך בשביל זה גם סיסמה בנפרד אחרי הקשת התעודת זהות
אני אישית רציתי לשנות את המספר שלי בבנק ובגלל שלא היה לי סיסמה לטלפון אחרי סידרת שאלות זיהוי מהירח כולל מה גיהצתי לאחרונה באשראי ומה ירד לי לאחרונה מהחשבון וכמה עלה לי בחנות ההיא ועוד קיבלתי תשובה שהזיהוי נכשל ואני צריך להגיע לבנק בשביל לשנות מספר
אז לא נראה לי שכ"כ בקלות אפשר לעקוץ
כנראה כי אצלך מדובר בכרטיס אשראי ששיך לבנק,
בכרטיס אשראי שלא שייך לבנק אף פעם לא יגידו להגיע לבנק אלא יסתפקו בזיהוי טלפוני.

מרחבית

משתמש מקצוען
דיברתי על זה לפני חמש שנים! עם בכיר במשרד הפנים (נתתי לו דוגמא מהר הכסף וכל הזיהוי הממשלתי מאז שנפרץ אגרון שנשאר רק תאריך הנפקה ותוקף דרכון ויציאה מהארץ שברירת המחדל של חרדים היא שלא יצאו) והצעתי לו את ההצעה הכי הגיונית שיעבירו אחורה ואמר לי שאין מה לעשות מכל מיני תירוצים שונים ומשונים
וכשטענתי לו שכל שליח שמביא חבילה מהדואר רוצה לצלם את התז ויכול אחכ להשתמש בזה ובלי זה לא מוסר חבילה אמר לי שלפי החוק אסור לשליח לדרוש מידע אישי וזה כולל תז ואמר לי על עצמו שיש לו תעודת זהות ישנה שכבר הנפיק אחריה חדשה ולכל מי שדורש צילום תז מביא לו את הישן שכבר לא בתוקף
מה יש לנו כאן (לפי התאור הנ"ל)? -
בכיר במשרד הפנים המאשר שאכן יש בעיה, ואומר שאין מה לעשות.
כמודע לבעיה, מצא לעצמו פטנט איך להסתדר...
ומה עם מיליוני אזרחי ישראל?

נערך לאחרונה ב:

ילילי

משתמש מקצוען
דיברתי על זה לפני חמש שנים! עם בכיר במשרד הפנים (נתתי לו דוגמא מהר הכסף וכל הזיהוי הממשלתי מאז שנפרץ אגרון שנשאר רק תאריך הנפקה ותוקף דרכון ויציאה מהארץ שברירת המחדל של חרדים היא שלא יצאו) והצעתי לו את ההצעה הכי הגיונית שיעבירו אחורה ואמר לי שאין מה לעשות מכל מיני תירוצים שונים ומשונים
וכשטענתי לו שכל שליח שמביא חבילה מהדואר רוצה לצלם את התז ויכול אחכ להשתמש בזה ובלי זה לא מוסר חבילה אמר לי שלפי החוק אסור לשליח לדרוש מידע אישי וזה כולל תז ואמר לי על עצמו שיש לו תעודת זהות ישנה שכבר הנפיק אחריה חדשה ולכל מי שדורש צילום תז מביא לו את הישן שכבר לא בתוקף
הוא בטוח שזה כבר לא בתוקף?

אני הוצאתי ת.ז חדשה לפני שנתיים ובמערכת הממשלתית הוא עדיין נכנס לי רק עם התאריך הנפקה של התעודה הקודמת.
המערכת שלהם לא מתעדכנת וזה ממש מעצבן.

אלי @@@

משתמש מקצוען
כנראה כי אצלך מדובר בכרטיס אשראי ששיך לבנק,
בכרטיס אשראי שלא שייך לבנק אף פעם לא יגידו להגיע לבנק אלא יסתפקו בזיהוי טלפוני.
דיברתי על שני מקרים שונים
1 מקרה שקרה לי עם הבנק
2 אמצעי בטיחות באשראי מספר טלפון מעודכן , סיסמה , ואז שאלות זיהוי ע"י פקיד
ובכלל אני שואל את עצמי גם אם מישהו יתחזה אליי בחברת אשראי מה אפשר לעשות עם זה הוא לא יכול לגנוב ממני כסף ע"י זה רק לקבל פרטים לא יותר

רינהרינה

משתמש מקצוען
ובכלל אני שואל את עצמי גם אם מישהו יתחזה אליי בחברת אשראי מה אפשר לעשות עם זה הוא לא יכול לגנוב ממני כסף ע"י זה רק לקבל פרטים לא יותר
אולי לעדכן כתובת חדשה ולבקש שישלחו לשם כרטיס חדש כי הקודם נאבד?
אם מדובר בכרטיס שאתה לא מגהץ ביום יום הוא יכול להספיק המון רכישות עד שתשים לב לתרמית.

gpt

משתמש פעיל
זו בעיה גדולה, וחוסר אחריות של ממש.
לא יודעת למי צריך לפנות בעניין, אולי לחברי כנסת מסוימים שיכולים לפעול בנושא. לא יודעת אם עכשיו זה הזמן בגלל המלחמה. אך בכללות הדבר ודאי דורש תיקון.
יש בעיה אחרת במקומות מסוימים, שלשם אימות שולחים SMS עם קוד אימות, בלי יכולת לבקש קוד אימות קולי.

כל מקום שנותן שירות צריך לגבש דרך איך לאמת את הלקוח בצורה שהיא גם יעילה ונגישה לו, וגם עם רמת בטיחות גבוהה.
הבעיה היא שאם יש אימות טלפוני קל מאוד לפרוץ,
אם לא צריך להקיש על מקש כדי לשמוע את הקוד אפשר לפרוץ לתא הקולי בקלות רבה מאוד.

1 היה אברהם

משתמש פעיל
כבר לא זוכרת...
איך מפעילים?
אם זוכרים את הקוד מסירה (4 ספרות) אפשר להפעיל בקלות בשליחת מייל למשרד הפנים
אם לא, צריך להתקשר למשרד הפנים ולהמתין חצי שעה במקרה הטוב..

בכל אופן התעודה שלך לא פעילה, דהיינו לא קיימת! בבנק לא יקבלו אותה!

ילילי

משתמש מקצוען
אם זוכרים את הקוד מסירה (4 ספרות) אפשר להפעיל בקלות בשליחת מייל למשרד הפנים
אם לא, צריך להתקשר למשרד הפנים ולהמתין חצי שעה במקרה הטוב..

בכל אופן התעודה שלך לא פעילה, דהיינו לא קיימת! בבנק לא יקבלו אותה!
מקסימום יש לי את הקודמת...
תודה רבה על המידע.

מה יהיה?

משתמש רשום
מקסימום יש לי את הקודמת...
תודה רבה על המידע.
אבל זה הסיבה ש
אני הוצאתי ת.ז חדשה לפני שנתיים ובמערכת הממשלתית הוא עדיין נכנס לי רק עם התאריך הנפקה של התעודה הקודמת.
המערכת שלהם לא מתעדכנת וזה ממש מעצבן.
ברגע שתפעילי את החדש תוכלי להיכנס רק עם החדש

1 היה אברהם

משתמש פעיל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה