או טו טו ויוצאים חזרה לאור

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
חברי הקהילה המיוחדים -
יש משהו שאתם רוצים להגיד לנו בקשר לקהילת הכתיבה?
משהו שתרצו שיהיה פה, משהו שמציק לכם, משהו אחר?
זו ההזדמנות שלכם להתבטא ולהשפיע.
אנו סוגרים את הקצוות האחרונים לקאמבק של הפורום, ונשמח שתביעו את דעתכם. - קדימה!

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
לא יודע אם אני חבר קהילה מיוחד או רגיל אבל אני באופן אישי הייתי רוצה שיהיה יותר ביקורת, גם על תוכן הכתיבה והעלילה וגם יותר נוקבת, לפחות לזאטוטים כמותי שזקוקים לכך.
אולי שתהיה אפשרות לבחור נושא מקדם שיבהיר אם זה רק 'שיתוף' או 'תנו לי ביקורת'.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
תודה.
מציע לכל מי שיושב ומקטר -
הנה, נתנו את ההזדמנות לכם להראות שיש לכם מה להציע בקטע של לעשות משהו ולא רק לרטון. נצלו אותה.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אל תהרוס, זה התענוג.
לגרד בפטריות ולקטר על כל העולם.

משהו שמפריע לי, לא יודע כמה הוא בר תיקון. יש כאן כמה אנשים בעלי לב זהב ועין טובה שמעניקים טורים של תשבחות על כל משפט שנכתב כאן, זה דבר מקסים לאורך החיים וגם בפורום של הצלמות,
כאן בפורום אולי היה מומלץ לתת רק מעט מילות הלל בשביל התחושה הטובה של הכותב וכדי לרכך את הביקורת וההערות שיבואו לאחריהן.

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אל תהרוס, זה התענוג.

משהו שמפריע לי, לא יודע כמה הוא בר תיקון. יש כאן כמה אנשים בעלי לב זהב ועין טובה שמעניקים טורים של תשבחות על כל משפט שנכתב כאן, זה דבר מקסים לאורך החיים וגם בפורום של הצלמות,
כאן בפורום אולי היה מומלץ לתת רק מעט מילות הלל בשביל התחושה הטובה של הכותב וכדי לרכך את הביקורת וההערות שיבואו לאחריהן.
זו הבעיה?
יש מספיק שירות ותשבחות גם עבורך, מר דוכסוסטוס:rolleyes:

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אל תהרוס, זה התענוג.

תודה דוכסוסטוס איזה קטע זהב מלא דבש ומגדנות יואווו
סתם. צודק. תתחיל להעלות, קבל לפנים.
גירוד נעים לשאר!

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פירגונים זה הקטע החלש שלי.
הפתרון הקל והזמין זה לנשל את כולם מהתכונה הזו.

שחרר קצת ספוילרים, אני עובר לגרד בקרחת.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פירגונים זה הקטע החלש שלי.
הפתרון הקל והזמין זה לנשל את כולם מהתכונה הזו.

שחרר קצת ספוילרים, אני עובר לגרד בקרחת.
משהו בקטע של פורום פעיל עם אתגרים מתגמלים וכזה. כמה שפחות ריטונים ומרירים.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תתחיל להעלות, קבל לפנים.
קח ספוילר ותן בשיניים. אני מזוכיסט מושבע - צמא לביקורת כמו לכרסתנים שידרכו לי הציפורן החודרנית.
----------------
בלילות היה עזרא עציוני מקלף את המדבקות 'קודם יוצאים אחר-כך נכנסים' מהדלתות של הרכבת הקלה ותולה בפתחים של איצקוביץ. בימים היה מתרווח על ספת הבד הכחולה ומאזין לשיעורי תורה בערוצי הקודש, מערבב באצבע מגויידת את תה הכורכום הרותח ושותה אותו בלגימה אחת ארוכה.

למרות שהכיר במעלת צדקותו ובתבונה הנדירה שניחון בה במתנת חינם מאת הבורא, בכל זאת לא חיפש פרסום וכותרות ולא ביקש שררה ותפקידים שכן מעודו היה איש אמת ומטבעו אימץ את הפשטות והשתיקה היפה ונדחק אל צדי הדרכים.

בטרם מאירה השמש חומק הוא ממיטתו, לוגם מתה הכורכום כדי מחצית הכוס, מתעטף בחלוק הצמר המנומר ופונה לשיעור המשניות בבית הכנסת הגדול. צלליתו העטופה בערפל ובסוד תמידי נעלמת בחיק החשכה והרחובות הנמים של בני ברק ומוסיפה לדמותו העמומה מנה נוספת של מסתורין כמוס ואגדה.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מגויידת ורותח והנדירה תעיף, מה זה.
שמות תואר מיותרות.
יש חוסר קיצוני בקו מנחה של הסיפוריות כאן. בקטע הראשון הוא נשמע ישיש חצי מצחיק חצי בטלן, מהסוג שקורע אותך מצחוק וגורם לך לרחם על אשתו בו זמנית.
בקטע השני הוא תמהוני נרקיסיסט ה
ו מגלומן,
ובשלישי הוא סתם מסתורין רומנטי. אין שום קשר. שלושה בני אדם.
חבל, תחשוב עליו, צייר לך אותו ממש מול העיניים כתוב בשבילו, כביכול הוא כותב. ואז נוכל להתענג מה וירטואוזיות של ההמצאות היפות שלך, ובלי להתבלבל בכל קטע מחדש.

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
קח ספוילר ותן בשיניים. אני מזוכיסט מושבע - צמא לביקורת כמו לכרסתנים שידרכו לי הציפורן החודרנית.
----------------
בלילות היה עזרא עציוני מקלף את המדבקות 'קודם יוצאים אחר-כך נכנסים' מהדלתות של הרכבת הקלה ותולה בפתחים של איצקוביץ. בימים היה מתרווח על ספת הבד הכחולה ומאזין לשיעורי תורה בערוצי הקודש, מערבב באצבע מגויידת את תה הכורכום הרותח ושותה אותו בלגימה אחת ארוכה.

למרות שהכיר במעלת צדקותו ובתבונה הנדירה שניחון בה במתנת חינם מאת הבורא, בכל זאת לא חיפש פרסום וכותרות ולא ביקש שררה ותפקידים שכן מעודו היה איש אמת ומטבעו אימץ את הפשטות והשתיקה היפה ונדחק אל צדי הדרכים.

בטרם מאירה השמש חומק הוא ממיטתו, לוגם מתה הכורכום כדי מחצית הכוס, מתעטף בחלוק הצמר המנומר ופונה לשיעור המשניות בבית הכנסת הגדול. צלליתו העטופה בערפל ובסוד תמידי נעלמת בחיק החשכה והרחובות הנמים של בני ברק ומוסיפה לדמותו העמומה מנה נוספת של מסתורין כמוס ואגדה.

אם עזרא היה מניח את מדבקות הניילון, שהם למעשה רכוש 'רכבת ישראל' ובמקום זה היה יושב בקצה הקרון וקורא מתוך ניילוניות קטעים קצרים ושואף לראותיו טאננים משיח הדסים אשר בחיקו, או שמא יטיל את אצבעותיו תימנה בצורה הדומה ל'משולשתא', או שמא יפצח בניגון 'ותחסרהו מעט מאלוקים' במנגינה שנלקחה מהשיר 'כי אשמרה שבת' והאמת שלא אכפת לי שעזרא יתעקש לעלות לרכבת עם עז בת שנתה בטענה שהיא חיית מחמד, ואף יברר עם הרכבת מגיעה עד לשערי הר הבית.
ולך @אבימי אני יכול להציע רעיון, שהביקורת תעשה בצורה הנ"ל כלומר, כדי לרענן את הביקורת ניתן להוסיף דוגמא חלופית, או ביטוי אחר שיציגו לכותב זוית נוספת. וישמשו כדוגמא מוחשית כמו דום-דום 9 מילימטר מול חיצים רעילים דתקופת הברונזה.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
חברי הקהילה המיוחדים -
יש משהו שאתם רוצים להגיד לנו בקשר לקהילת הכתיבה?
משהו שתרצו שיהיה פה, משהו שמציק לכם, משהו אחר?
זו ההזדמנות שלכם להתבטא ולהשפיע.
אנו סוגרים את הקצוות האחרונים לקאמבק של הפורום, ונשמח שתביעו את דעתכם. - קדימה!

כחדש כאן,
לא אצטרך אפילו ארבעים תעניות לשכוח את הפורום הישן כדי להתרגל לחדש.
קדימה, שחררו!

ידידיה חבר

מהמשתמשים המובילים!
כמנהל השני כאן (לא חוץ מ @אבימי - אלא בנוסף אליו, בשת"פ מלא מלא), הייתי מציע כך:

אל תגידו רק מה אתם רוצים, תגידו גם למה אתם שואפים!

לא משנה אם השאיפה שלכם היא להוציא ספר, לקבל טור קבוע בעיתון, או סתם להיות כותב לא סתמי בכלל - בואו דברו!

אנחנו לא יכולים להבטיח כלום, אבל בהחלט מוכנים להשתדל שהפורום יעזור לכולנו.

חברים לחגור, ממריאים!

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לפני תקופה, כשרפרפתי פעם ראשונה בחיים מעל הפורום כאן מלמעלה,

התרשמתי שהשאיפה הכי חזקה של החברים כאן היא להוציא ספר.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים

פסיק

עורך תורני וכותב תוכן
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
מגויידת ורותח והנדירה תעיף, מה זה.
שמות תואר מיותרות.
יש חוסר קיצוני בקו מנחה של הסיפוריות כאן. בקטע הראשון הוא נשמע ישיש חצי מצחיק חצי בטלן, מהסוג שקורע אותך מצחוק וגורם לך לרחם על אשתו בו זמנית.
בקטע השני הוא תמהוני נרקיסיסט ה
ו מגלומן,
ובשלישי הוא סתם מסתורין רומנטי. אין שום קשר. שלושה בני אדם.
חבל, תחשוב עליו, צייר לך אותו ממש מול העיניים כתוב בשבילו, כביכול הוא כותב. ואז נוכל להתענג מה וירטואוזיות של ההמצאות היפות שלך, ובלי להתבלבל בכל קטע מחדש.

ואוסיף על הדברים לומר כסרח עודף, שעדיף משפט אחד קולע ונעים למראה, מאשר כמה משפטים עם מילות גבוהות שאינם תואמות אחת אל חברתה, ותו לא.

זרקת משפטים,
על הכתיבה נרגש שהכותב עדיין לא הסיק אם הוא (הדמות כמובן) נמוך או גבוה שעיר או קירח וכו'

איך כתב @אבימי ? חבל

אין זה מדרכי לכתוב ביקורות כך, אבל ביקשת והתחננת, אז קבל...

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
----------------

לדעתי, המנוגדת לדעת מרנן פה, (מר @אבימי ומר @יואב ברק ) הכתיבה גופה מקסימה ושובת לב. והדמות - מוכרת לי אישית...
החטא שחטא בו בכל זאת הכותב (המתחנן שנתוודה במקומו ונפרוט חטאיו, נקווה שהשאיר לנו רק את הכרת החטא ולא את הקבלה על העתיד), הוא חטא החקיינות הנפוץ. ניכר היטב בין שיתי הסיפורון אצל שולי גלימתו של עזרא יקירנו, כי הכותב עושה מאמץ עליון לחקות מישהו או משהו.
הנושא נבחר בגלל הפופולריות שלו בכיכרות, ולא מחמת חיבור או הבנה כלשהי שנצנצה בכותב. הסגנון והנוסח מתמרנים מסופר פלוני אלי סופרת פלמונית.
האמת, הייתי אוסף בתשליך חטאים כאלו.

(אם יש משהו שמפריע לי באמת בחקיינות, שיש לה הרבה צדדים חיוביים, הוא העובדה שהחקיינים אינם מקוריים בחקיינותם, אלא מחקים אחרים שמחקים. כלומר נהיה טרנד לחקות סופרים כאו"א [כאלו ואחרות] והסחף העדרי הזה משבש את שארית דעתי עלי)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה