אופק חדש- הלנו אם לצרינו?

ריבקולה

משתמש רשום
בימים האחרונים מתכוננים בכל הרשתות בחינוך החרדי להכנס למערכת אופק חדש.
והדעות חלוקות בעד ונגד.
מה דעתכם בנידון? אנא שתפו לטובת הנבוכים/ות...

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
יתרונות:
שכר גבוה יותר בסך הכללי
אפשרות לקבל שכר על שעות תפילה, ישיבות למיניהן, עבודת הכנה וכדומה

חסרונות:
יותר שעות עבודה: אמנם השעות האלו מיועדות לעבודה שגם ככה עשו בעולם הישן רק בלי תשלום, אבל יש הרבה מורות שיעדיפו לעשות את העבודה הזאת בערב כשהילדים ישנים, ולא בצהריים כשהילדים בצהרון.
(עד ההסכם האחרון השכר פר שעה באופק היה נמוך יותר מאשר בעולם הישן. לא בדקתי אם ההסכם החדש שינה את זה או לא)
אין שעות חינוך
משרת אם נותנת תוספת קטנה יותר

בעיני, למי שחשוב לה לחזור הביתה באחת כל יום, ומוכנה לרדת בשכר בשביל זה- לא כדאי להיכנס לאופק.
לכל מי שמעדיפה משכורת סבירה יותר גם אם במחיר של יותר שעות בעבודה- עדיף אופק. (אלא אם היא מצליחה להשיג מעל 100% משרה בעולם הישן, ואז לא בטוח שאופק עדיף לה)

ריבקולה

משתמש רשום
יתרונות:
שכר גבוה יותר בסך הכללי
אפשרות לקבל שכר על שעות תפילה, ישיבות למיניהן, עבודת הכנה וכדומה

חסרונות:
יותר שעות עבודה: אמנם השעות האלו מיועדות לעבודה שגם ככה עשו בעולם הישן רק בלי תשלום, אבל יש הרבה מורות שיעדיפו לעשות את העבודה הזאת בערב כשהילדים ישנים, ולא בצהריים כשהילדים בצהרון.
(עד ההסכם האחרון השכר פר שעה באופק היה נמוך יותר מאשר בעולם הישן. לא בדקתי אם ההסכם החדש שינה את זה או לא)
אין שעות חינוך
משרת אם נותנת תוספת קטנה יותר

בעיני, למי שחשוב לה לחזור הביתה באחת כל יום, ומוכנה לרדת בשכר בשביל זה- לא כדאי להיכנס לאופק.
לכל מי שמעדיפה משכורת סבירה יותר גם אם במחיר של יותר שעות בעבודה- עדיף אופק. (אלא אם היא מצליחה להשיג מעל 100% משרה בעולם הישן, ואז לא בטוח שאופק עדיף לה)
תודה על המשוב. סיכמת את זה בצורה ברורה ובהירה!
לי נראה שהרבה מעובדות ההוראה בחרו במקצוע זה גם בגלל האידיאל להיות יותר בבית עם הילדים. ההסכם החדש גורם לכל מורה להיות כמו כל עובדת הייטק.
מה גם, שהוראה היא מקצוע תובעני מאד. לא סתם משרה מלאה של מורה היא פחות מעובדת הייטק. ההוראה שוחקת. לדעתי, תוספת השעות האלה פוגעות גם במורים וגם בתלמידים!
בשורה אמיתית לעובדי הוראה היא להעלות את ערך השעה, ולא נתינת אופציה של תוספת שעות....

אינפורמציה

משתמש מקצוען
לי נראה שהרבה מעובדות ההוראה בחרו במקצוע זה גם בגלל האידיאל להיות יותר בבית עם הילדים. ההסכם החדש גורם לכל מורה להיות כמו כל עובדת הייטק.
מה גם, שהוראה היא מקצוע תובעני מאד. לא סתם משרה מלאה של מורה היא פחות מעובדת הייטק. ההוראה שוחקת. לדעתי, תוספת השעות האלה פוגעות גם במורים וגם בתלמידים!
בשורה אמיתית לעובדי הוראה היא להעלות את ערך השעה, ולא נתינת אופציה של תוספת שעות....
ממש לא
רב המנהלות לא דורשות להשאר בשעות האלה
מקסימום נשארים פעם בשבוע...

ממש לא
הן בפן של סביבת ותוכן העבודה אין ספק שמקצוע ההוראה שמור יותר וד''ל
בשנים הראשונות ההוארה אכן שקה מאד
אך על פי רוב מי שכבר כמה שנים בהוראה [אלו שההוראה אכן מתאימה להם ]
הקושי יורד משמעותית

ריבקולה

משתמש רשום
ממש לא
הן בפן של סביבת ותוכן העבודה אין ספק שמקצוע ההוראה שמור יותר וד''ל
בשנים הראשונות ההוארה אכן שקה מאד
אך על פי רוב מי שכבר כמה שנים בהוראה [אלו שההוראה אכן מתאימה להם ]
הקושי יורד משמעותית
הקושי להכין שיעורים ומערכים אכן יורד באופן משמעותי, אבל מדובר על העבודה בפועל. ללמד ילדים 7 שעות ביום זה שוחק ודורש מאמץ, גם אם מדובר בכיתות ממושמעות.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
חוץ מזה שלעובדות ההוראה עדיין ישנם 3 חודשי חופש בשנה ולא 12 ימים בלבד כמו כל עובדת הייטק.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
חוץ מזה שהחופשות הן ממש לא חופשות של הייטק, גם השעות לא.
בהייטק שבוע עבודה סטנדרטי הוא של 9 שעות ביום, חמישה ימים בשבוע.
אצל מורות באופק חדש הסטנדרט הוא 7 שעות ביום, 4-4.5 ימים בשבוע. (רוב המורות לא עובדות משרה מלאה)

מסכימה שההוראה שוחקת. לא יודעת אם יותר או פחות מהייטק- מעולם לא הייתי הייטקיסטית.

גיטר

משתמש רשום
לא.....
יש מידע האם באופק חדש עובדות חינוך העצמאי יוכלו לעשות תואר אקדמאי?

ה' אחד ושמו אחד

משתמש פעיל
(אלא אם היא מצליחה להשיג מעל 100% משרה בעולם הישן, ואז לא בטוח שאופק עדיף לה)
אם יש לי 117% משרה בעולם הישן לא שווה עבורי אופק?
כי בסימולציות שכר זה נותן שכר הרבה יותר גבוה,

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
הבעיה היא אצל עובדי הוראה שצריכים להחתים...
לא צריך להחתים
אבל בהחלט צריכים להיות..
ותלוי כמובן במנהלת, אבל יש בבתי ספר כל כך הרבה עבודה שאף אחת לא תשחרר מהר
אם היא 'בן אדם' בשעת הצורך (לא 'דחוף מאוד' אלא כל צורך נורמלי) תשחרר על חשבון שהיה ולפעמים גם פרטני
2. 'שעת משרת אם' זה ממש מתנה להורים עם ילד עד גיל שנתיים - (מחשיב עוד שעה בשבוע לפחות, מקפיץ את אחוזי המשרה משמעותית)

שלומי ברגר

משתמש פעיל
האם זה נכון שמי שאין לו תואר מפסיד מכל הסיפור של אופק חדש??

אגב,
בשביל להמשיך להיות באופק חדש כמה שנים - חייבים תואר! אני לא מבין מה חושבים מנהלי המוסדות, איך כל האברכים הרכים יעשו תואר - כשחלק גדול מהם שוללים זאת מבחינה אידיאולוגית.

יוסי בר

משתמש פעיל
האם זה נכון שמי שאין לו תואר מפסיד מכל הסיפור של אופק חדש??

אגב,
בשביל להמשיך להיות באופק חדש כמה שנים - חייבים תואר! אני לא מבין מה חושבים מנהלי המוסדות, איך כל האברכים הרכים יעשו תואר - כשחלק גדול מהם שוללים זאת מבחינה אידיאולוגית.
אפשר אקוולנטי בסמינרים

ה' אחד ושמו אחד

משתמש פעיל
מבחינה אידיאלוגית אני לא נכנסת שכל אחד ישאל את רבו,
אך מה הבעיה לעשות תואר?
זה דבר כ"כ פשוט היום ויש מקומות מעולים שעושים את זה באוירה הכי שמורה שיש

שלומי ברגר

משתמש פעיל
אקווילונטי קביל כמו אקדמאי.
אבל יש שמועות כבר כמה שנים שהם רוצים להפסיק את זה.
בכל אופן, כנראה חברי הכנסת החרדים לא יתנו לבטל את זה בינתיים.

שלומי ברגר

משתמש פעיל
מבחינה אידיאלוגית אני לא נכנסת שכל אחד ישאל את רבו,
אך מה הבעיה לעשות תואר?
זה דבר כ"כ פשוט היום ויש מקומות מעולים שעושים את זה באוירה הכי שמורה שיש
1. אין על מה להתווכח שיש הרבה קהילות שאסרו זאת אצלם ורוב בני הקהילות האלו לא יעשו תואר בשום אופן!
2. אני לומד עכשיו תואר במקום מאד מאד שמור וגם שם יש פירצות שגורמות לי להבין למה הרבה אוסרים את זה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

פרק קמב א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה