אונטערן שטוהל - הצגה באידיש חוה"מ פסח ע"ט

מצב
הנושא נעול.

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שלום לכם אני חדש כאן בפורום ומאוד נהנה מהשיח על ההצגות, לעניות דעתי לא תהיה לאונטערן בעיה עקרונית שיתרגמו את ההצגות, אבל יש כאן 2 בעיות.
1. הם לא ישלמו על כך ומי מסכים להתנדב? (לא אני - למרות שהאידיש שלי פרפקט ותרגמתי להנאתי חמש ספרי מתח מאידיש לעברית).
2. הם לא מסכימים להוציא את הסקריפט, את התסריט, אז איך תתרגמו תסתכלו בסרט ותעצרו כל עשר שניות? מי יסכים לעשות את זה?
עוד דבר, העברית קצת מורידה מההנאה, קראתי את התרגום שנכתב פה, נהניתי מהתרגום אבל לא מהסיטואציה.
גם שאול חיון תרגם שתי מערכונים ישנים לעברית וזה לא היה מוצלח כל כך

ישארליק770

משתמש מקצוען
שלום לכם אני חדש כאן בפורום ומאוד נהנה מהשיח על ההצגות, לעניות דעתי לא תהיה לאונטערן בעיה עקרונית שיתרגמו את ההצגות, אבל יש כאן 2 בעיות.
1. הם לא ישלמו על כך ומי מסכים להתנדב? (לא אני - למרות שהאידיש שלי פרפקט ותרגמתי להנאתי חמש ספרי מתח מאידיש לעברית).
2. הם לא מסכימים להוציא את הסקריפט, את התסריט, אז איך תתרגמו תסתכלו בסרט ותעצרו כל עשר שניות? מי יסכים לעשות את זה?
עוד דבר, העברית קצת מורידה מההנאה, קראתי את התרגום שנכתב פה, נהניתי מהתרגום אבל לא מהסיטואציה.
גם שאול חיון תרגם שתי מערכונים ישנים לעברית וזה לא היה מוצלח כל כך
ועוד דבר (לא רוצה לצנן התלהבות של אף אחד אבל...) לדעתי, אם הם רוצים, הם מוצאים תוך שניה מישו מקצועי שמוכן לעשות את זה אולי גם באנגלית ופשוט בדיסק שיימכר יהיה גם אפשרות לכתוביות.... לדעתי אם הם ירצו הם ימצאו, יש ממש חברות שעוסקות בתרגום-ואני בטוחה שאתם לא הראשונים שחושבים\מציעים את זה...:rolleyes:

נערך לאחרונה ב:

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
ועוד דבר (לא רוצה לצנן התלהבות של אף אחד אבל...) לדעתי, אם הם רוצים, הם מוצאים תוך שניה מישו מקצועי שמוכן לעשות את זה אולי גם באנגלית וזפשוט בדיסק שימכר יהיה גם אפשרות לכתוביות.... לדעתי אם הם ירצו הם ימצאו....
לדעתי זה הדבר היחיד. ומאמינה שלא קשה לחשוב על זה לבד (אם כן, אז תזכרו מי הציע כאן את הרעיון...)
וברור שלא שווה לעשות את זה לבד בלי שיתוף פעולה שלהם. אבל אפילו שהתרגום מוריד קצת מהיופי, עדיין כנראה יהיו הרבה שיקנו. אין מבחר של סרטים חרדיים למי שמעוניין בזה.

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מתי נדע אם יהיה שידור בבני ברק?
באינטערן שווערד כבר באמצע אלול ידעו את כל הפרטים, חודש לפני ההצגה...
אין לי סבלנות כי יש לי השערה על מה יהיה הסיפור הפעם ואני במממממממממממממתח אם צדקתי

Music Table

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
אין לי סבלנות כי יש לי השערה על מה יהיה הסיפור הפעם ואני במממממממממממממתח אם צדקתי
אז מה הסיפור?!

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני לא אהרוס לכם את ההנאה?? אההה איך קוראים לזה, אה, ספוילר???
נוווו טוב...
ההשערה שלי שההצגה תתבסס על הסיפור של המנורה שהוונדלים לקחו אותה מהרומאים עד שבסוף היא הגיעה למלך הביזנטי יוסטיניאנוס ואיך הצליחו להוציא אותה מידיו במרמה לקבור אותה באדמת ארץ ישראל, סיפור אמיתי אגב...
אני לא בטוח שזה זה, אבל בתמונות ראיתי שלד של אונייה, אז זה כבר יותר נראה לי, הם גם כותבים שזה קרה ברומא לפני 1500 שנה, לא קרו שם הרבה דברים מיוחדים באותה תקופה חוץ מהסיפור הזה...
אבל זאת רק השערה, נחכה...

Music Table

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
אז מה הסיפור?!
אני לא אהרוס לכם את ההנאה?? אההה איך קוראים לזה, אה, ספוילר???
נוווו טוב...
ההשערה שלי שההצגה תתבסס על הסיפור של המנורה שהוונדלים לקחו אותה מהרומאים עד שבסוף היא הגיעה למלך הביזנטי יוסטיניאנוס ואיך הצליחו להוציא אותה מידיו במרמה לקבור אותה באדמת ארץ ישראל, סיפור אמיתי אגב...
אני לא בטוח שזה זה, אבל בתמונות ראיתי שלד של אונייה, אז זה כבר יותר נראה לי, הם גם כותבים שזה קרה ברומא לפני 1500 שנה, לא קרו שם הרבה דברים מיוחדים באותה תקופה חוץ מהסיפור הזה...
אבל זאת רק השערה, נחכה...
נכון! נחכה!

בערל דוב 915

משתמש מקצוען
ועוד דבר (לא רוצה לצנן התלהבות של אף אחד אבל...) לדעתי, אם הם רוצים, הם מוצאים תוך שניה מישו מקצועי שמוכן לעשות את זה אולי גם באנגלית ופשוט בדיסק שיימכר יהיה גם אפשרות לכתוביות.... לדעתי אם הם ירצו הם ימצאו, יש ממש חברות שעוסקות בתרגום-ואני בטוחה שאתם לא הראשונים שחושבים\מציעים את זה...:rolleyes:
לדעתי זה הדבר היחיד. ומאמינה שלא קשה לחשוב על זה לבד (אם כן, אז תזכרו מי הציע כאן את הרעיון...)
וברור שלא שווה לעשות את זה לבד בלי שיתוף פעולה שלהם. אבל אפילו שהתרגום מוריד קצת מהיופי, עדיין כנראה יהיו הרבה שיקנו. אין מבחר של סרטים חרדיים למי שמעוניין בזה.
מצד שני החברות הגדולות לוקחים המון כסף, ואולי לא משתלם להם
מה שהציעו כאן נראה שיצא להם משהו יותר זול

בערל דוב 915

משתמש מקצוען
מזהים את מקור הסצנה?

• היכן הוא? כבר מאוחר כל כך. אני מאמין שיגיע בקרוב. איפה הוא? הו, אני מחכה לך כבר זמן רב!
  • אל תדבר בקול גבוה כל כך. עוד יוכלו לשמוע אותנו משוחחים. תקשיב, ויטלי.
  • כן.
  • מהיום והלאה כבר לא נוכל להיפגש כאן בשוק בגלוי. אני חושש שעלו על עקבותיי.
  • אוי וויי, מה יהיה?
  • הקשב,
  • כן.
  • מהיום והלאה תעביר אליי את המסמכים דרך השארת פתק מתחת לספסל.
  • אהה. אני מבין.
  • כאן בשולי השוק, תניח עבורי כל בוקר, עוד לפני שאנשים מגיעים, תניח עבורי את ההוראות ואני כבר אוודא לקחת אותן משם כשעין לא רואה.
  • שיהיה כך, מה ניתן לעשות. בינתיים יש לך כאן הוראות שגריגורי שלח אלייך, תבצע אותן.
  • טוב מאוד.
  • אני מקווה שיגיעו זמנים טובים יותר שנוכל להמשיך להיפגש.
  • הבאתי גם עבורך מסמכים שתמסור לידי גרף פדרביץ בלבד. אלה הן הוראות מדוייקות, מסמכים חשובים מאוד שרשמתי אתמול בישיבת הגנרלים, זה סודי ביותר, תמסור אותם לידי גרף פדרביץ בלבד.
  • אבצע זאת בדיוק כפי פקודתך.
  • ויטלי,
  • כן.
  • זמנים טובים מגיעים.
  • אני מקווה כך.
  • תהיה בריא.
  • תהיה בריא.
  • אל תשכח!
  • מתחת לספסל.
באמת מושלם
מעניין כמה זמן לקחת ל
אתם צודקים חלקית.
אבל בכל זאת, תהנו:

• שמעיה, לאן אתה הולך?
  • מה יש?
  • מה אתה כל כך לחוץ? מה אתה כל כך מודאג?
  • אתה יודע שכל המצב עם הבחירות כל כך לחוץ כרגע…
  • מה זאת אומרת לחוץ?
  • אני צריך להרים קמפיין, זה כבר לא לכוחותיי! אני מתגלגל לי כל לילה במיטה, ממש אין לי כוחות להירדם!
  • יש משהו שונה השנה? שינית את הקמפיין שלך, או שהוא נשאר כרגיל?
  • ״סיעתא ד׳שמעיה״, זה היה הקמפיין שלי במשך כל השנים, אני לא מחליף אותו.
  • טוב מאוד, טוב מאוד.
  • אנשים מאוד אוהבים אותו. זה כולל את שמי וזה ״בסיעתא דשמיא״. אבל, זה לא קל לרוץ לראשות הקהילה. כל קול קובע. למרות שאין לי מתמודדים מולי, אבל אני חייב לפחות 40 אחוז, אחרת אני יכול לצאת לחפש לי עבודה.
  • כן, אבל שמעיה, אני לא מודאג, אתה הרי אדם חזק, צריך לפחד בשבילך?
  • חזק? זה מה שאני. אדם חזק, ראש הקהל חזק, אתה יודע מה עוד?
  • נו?
  • עייף חזק… אבל אני עוצמתי מאוד.
  • כן, כן.
  • שום דבר בעולם יכול עלי. תאמין לי, אני לא מפחד לא מהאמריקאים, לא מהבריטים, לא מהפרנס, לא מדוב, לא מזאב ולא מאריה!
  • אתה לא מפחד מאריה?
  • לא! אני?!
  • מה זאת אומרת, מה אתה עושה כשאריה רודף אחריך?
  • אני מטפס על עץ.
  • אהה. ומה אתה עושה אם גם האריה מטפס על העץ?
  • אני קופץ למים.
  • ואם גם האריה קופץ למים?
  • אני מתחיל לשחות.
  • ואם גם האריה מתחיל לשחות?
  • אני שוחה מהר.
  • ואם גם האריה שוחה מהר?
  • אני שוחה מהר עוד יותר.
  • ואם גם האריה שוחה מהר יותר?
  • רגע, רגע, לצד מי אתה? לצידי או לצד האריה?
  • אתה חברהמן…
  • יו! מה זה?
  • אני אומר לך, אין לי ספק שזה מהסוכה של סנדר. אני לא מבין איך אתה גר לידו. איזה שלומיאל… אני הולך להוביל את הסכך שלו לקצה העיר, שיחפש אותו שם… הוא לא אדם נורמלי.
  • אתה מספר לי? אני סובל ממנו מרורות.
  • תעזוב את הסכך שלי! תעזוב את הסכך שלי! תעזוב את הסכך שלי!
  • תסתכל עליו…
  • מה עשית כאן למטה?
  • הייתי צריך לבדוק אם ״חמתה מרובה מצילתא״, שיש יותר שמש מצל, אלה הן הלכות קשות!
  • כאן למטה בדקת? אין כאן שום שמש!
  • מה, כבר בדקת? למה לא אמרתי לי? אני בודק כאן כטיפש כבר 15 דקות. תעזבו את הסכך שלי, לכו מכאן!
  • אני יכול להבין למה החפצים שלך מתעופפים כאן באויר?
  • אני יכול להבין למה אתה חייב לעמוד כאן בדיוק כשהחפצים שלי נופלים למטה?
  • או! זו הסוכה שלך?
  • כן.
  • גם כן סוכה.
  • רגע זו סוכה מתחת לגג, אני לא מבין, אני לא יודע אם היא כשרה.
  • יש הרבה שיטות בכך, לא מקבלים כך.
  • זאת סוכה?! זה נראה יותר כמו רעידת אדמה. תראה, זה לגמרי הפוך שם.
  • אוח, הרשי שלי, מוישי שלי, הרשי! למה עשית שם גימ״ל הפוכה? אח, הוא סובב אותה, הוא לא יודע איך כותבים גימ״ל. הם לא מפסיקים לעשות שם טעויות. עזבו, אני אבנה את הסוכה!
  • כל היום הוא כבר עושה טעויות. כמה טעויות כבר יכול אדם אחד לעשות ביום?
  • הוא קם מוקדם מספיק…
  • ממתי קמת מוקדם?
  • אתה עושה צחוק ממני? אל תעשה צחוק ממני!
  • אני לא עושה צחוק ממך, אלא מהסוכה שלך!
  • אתה עושה צחוק מהסוכה שלי? אני לא מצביע עבורך.
  • אל תצביע עבורי… אני לא צריך את ההצבעה שלך. תחזיק לך בהצבעה שלך ובסוכה ההרוסה שלך.
  • תרגע, אתה לא מכיר את סנדר, הוא לא יצביע עבורך ואתה צריך כל קול. תתנצל לפניו.
  • דווקא, זאת סוכה יפה! חשבתי שזהו השכן הגוי שלך שבנה אותה. לך? לך זה כן מתאים. יפה! איך אפשרת לעצמך סוכה כזו?
  • כן, כן. אתה נהנה, הא? אוקיי, אוקיי, אני כן מצביע עבורך.
  • תודה, תודה.
  • כבר רציתי לומר לך זאת קודם לכן…
  • תראו איזה יופי של סוכה! תראו את הפרחים שאני שותל כאן, זה מדהים.
  • יפה מאוד.
  • וזה עדיין לא הכל. זה עוד יצמח עד ללמעלה ויהיה לי נוי סוכה מבחוץ, זה יהיה יפיפיה.
  • מה, זה יצמח גבוה?
  • זה יצמח עד כאן בערך.
  • אתה יודע שסוכות עוד שלוש שבועות?
  • אוי, מה איתך? זו שנה מעוברת!
  • איזה שטויות…
  • אל תדאג.
  • איזה יופי.
  • כן, זה יפה. השכנים משתגעים מהסוכה הזו.
  • אני מתאר לעצמי…
  • זה עוד רחוק מלהיות גמור, ישנם עוד כל כך הרבה פרטים שאתה עוד לא רואה, זה יוסיף לסוכה… יהיו עוד כמה מסמרים על הקרש הזה. אני עוד הולך להחליף את כל… את מספר המנעול. תגיע עוד נקודה כאן בבי״ת…
  • וואו, אתה צריך רק להזדרז, כבר כמעט סוכות.
  • אני יודע, אני יודע. יש לי רק בעיה אחת דחופה אולי תוכל לעזור לי בזה. אני זוכר שקניתי את כל הקרשים והם הגיעו כבר עם החורים ואני לא מוצא אותם עכשיו, אני חייב לקנות חורים חדשים.
  • איבדת את החורים?
  • אתה הולך לקנות חורים?
  • כן. אני הולך עכשיו.
  • תן לי את הכסף, אני אקנה אותם בשבילך.
  • אתה תקנה אותם בשבילי?
  • תן לי רק את הכסף.
  • אוקיי, יש לי באמת הרבה עבודה כאן. אבל תקנה לי את הגודל הגדול הזה…
  • כן, כן.
  • דקה, היה לי כאן כסף… לא, זה היה בכיס השני… אני לא מוצא את הכסף… איבדתי אותו… רק רגע.
  • נו?
  • הו! מצאתי!
  • מה, את הכסף?
  • לא, את החורים.
[/QUOT
באמת מושלם מעניין כמה זמן לקח לך התרגום של הקטעים אלו

יצחק אייזנברג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הוא לא סנוב מן הסתם זה ההנחיות כדי למנוע הדלפות.....
תארי לעצמך שאת עסוקה כל כולך במשהו שהזהירו אותך ש"אוי ואבוי" אם זה ידלוף החוצה ומישהו ניגש ככה באלגנטיות למחשב.....
מה התגובה הראשונה שתעשי?
אולי אפשר להוריד את החלון אבל שוב... זה היה באינסטינקט.....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה