אולי המוכר נפגע - איסטניסיות

me80284

משתמש מקצוען
תחת השמיים אין עוד
וזה לידיעתכם מקרא מפורש

שולמית אור

משתמש מקצוען
נראה לי שעל האשכול הזה אמר החכם מכל אדם יוסיף דעת יוסיף מכאוב:(:(:(
ובמחשבה שניה ובמחילה מכולם אולי על זה מתאים יתר לומר יוסיף חרדה יוסיף מכאוב....
מי שהוריד אותנו לעולם הזה (אם כל המוטים של האוטובסים ידיות מתגים כסף מזומן וכו') זה הקב"ה בעצמו והוא יודע מכל הבעיות שיכולות חלילה לקרות ואין רצונו שאנחנו נשתגע..
ואם אנו רוצים לקיים את "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" עדיף שפשוט נוריד קצת(?.) מהלחץ
וכך נשמור יותר על בריאות ורוגע נפשותינו.

אזעקות הרגעה כאלו יכולות להגיע רק ממי שאין לו מושג על מה אנחנו מדברים, ואשריו.
אינסטניסיות היא לא שכלית, ולא נובעת מעודף דאגה לבריאות.
זה פשוט מגעיל אותך ודי, בלי הסברים מדעיים.

אפילו יסבירו לך שהחיידקים שיש על מעקה המדרגות דווקא מוסיפים בריאות, ועוד יותר אם הגיעו מהומלס שהתחכך שם, זה פשוט לא יעזור. זה מגעיל!!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מה יכול להיות שונה מהאסטרואידים של פעם לשל היום?

מוטב לא להכנס לזה.
בוא נגיד ככה: התאוריה המדעית על הגעת המים לכדור הארץ מהחלל, היא לא משהו שהיו לומדים בבית יעקב.

נכון.
וזה מוביל לכך שהמשתתפים באשכול הזה, חציים איסטניסים מוגעלים, וחציים רציונלים משועשעים... :cool:

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
מוטב לא להכנס לזה.
בוא נגיד ככה: התאוריה המדעית על הגעת המים לכדור הארץ מהחלל, היא לא משהו שהיו לומדים בבית יעקב.
רותי, את הסיפור על המחקר הזה סיפרה לנו מורה בסמינר
והיא גיבתה זאת במאמר חז"ל.
התיאוריה עצמה שאת מדברת עליה היא לא מה שהתכוונתי.. אלא למחזור הקבוע של המים - שחלקו מהתאדות וחלקו מגיע מבחוץ

אבל באמת סטינו מהאשכול..

טעם של פעם

משתמש פעיל

אפילו יסבירו לך שהחיידקים שיש על מעקה המדרגות דווקא מוסיפים בריאות, ועוד יותר אם הגיעו מהומלס שהתחכך שם, זה פשוט לא יעזור. זה מגעיל!!
נכון מאוד! זה ענין רגשי נטו!
אבל כשיודעים שזה לא משהו שיש לו רק צד חיובי, לפחות אפשר אולי להוריד קצת או לפחות לא להגביר הילוך. אחרת אין סיכוי לצאת (או להוריד) מזה.

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
לכל האסטניסיות
האשכול הזה לא מגעיל אותכם?:rolleyes:
80% מהדברים הכרתי כבר וכל השאר נתן לי רעיונות חדשים איך להקשות על החיים...
ולכל התוהים למה במהלך שנות נשואיי נתתי את דירתי לשבת פעמים ספורות בלבד, אגלה שיומיים אחרי אותה שבת אומללה הסתובבתי עדיין עם תרסיס האקונומיקה ביד ולא נרגעתי עד שוודאתי שכלללללל הבית מחוטא במיליון אחוז, כולל: ראשי מיטה, ידיות הדלתות, רצפה, מתגי החשמל ומה לא....

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
1.בקשר למים השתכנעתי ואני עובר לקוקה קולה
2.אותי משום מה מפחיד הכיור בשירותים במטוס שכל הערב רב מכל המדינות שנמצאים במטוס משאירים שם דוגמיות מהחיידקים שלהם
3.אגב נקניק בשרי אני אוכל בתיאבון
4.תארו לכם אם היינו נזהרים מחיידקים כמו שנזהרים ממשהו חמץ
5.מספרים שבימי הצנע שהמים היו במשורה (אגב אם יש למישהו את דף ההנחיות איך למחזר את המים המוקצבים זה מאוד מעניין) יזם פיקח לקח ממי המקווה שלא הוחלפו לייצר את האקנומיקה אולי עד היום הצבע משם

שרשרת

משתמש מקצוען
בפרום פרסום מישהו פעם הביא את זה.
במה אנחנו באמת נוגעים....
9a7dda30ffe0d4a0e7a814ae4548fa43-650-80.jpg

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
עדכון:
ברוך השם :) יום שישי הלכתי לקנות משהו כדי להחליף מילה עם המוכר,
אחרי ששילמתי (הוא לא הציע לי שקית אם שאלתם ;) ) אמרתי לו שאני מצטערת על אמול.. הוא חייך ואמר "שטויות, זכותך המלאה"
אמרתי לו משהו על זה שלא הייתי צריכה לומר אבל זה היה נראה מיותר.
:D
אני את שלי למדתי ואם עוד מישהו כאן והיה זה שכרי.

כל הכבוד ותודה על העדכון, היינו במתח (סליחה שרק עכשיו שמתי לב...).

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
מים מינרליים זהים בדיוק למים רגילים, מבחינת המקור שלהם.

הביוב זורם לים, השמש מאדה את המים, הם מתעבים לעננים, העננים מורידים גשם באיזה נחל עם שם אריסטוקרטי בצפון איטליה.
מי הנחל הצלולים נאספים בבקבוקים חד פעמיים, נקראים בשם לועזי מפולפל, ונכנסים היישר לפיותיהם האנינים של האיסטניסים כולם.

השאלה רק מי התפלל על הגשם הזה :)

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא יודעת אם תסכימו איתי, אבל אני ממש חושבת שהאיסטניסיות היא חלק מהתהליך הלא-שמח שהעולם עובר: אנחנו פשוט מתנתקים מעצמנו ומהחיים.
הפסקנו להיות מחוברים לטבע, הפסקנו להיות מחוברים לאנשים אחרים. הפסקנו להיות מחוברים לחיים הפשוטים.
הכל מגעיל. זר. מנוכר. מסוכן. לא טבעי.
התפיסה שלנו של החיים נהייתה: צריך להילחם, לשלוט, להיזהר, להתרחק.

איך נוכל להרגיש טוב ובטוח עם תפיסה כזאת?

כמה שזה נשמע תאוריה באוויר, אבל אני ראיתי בחיים שלי שהשינוי בתפיסה הזו הוא מאד משמעותי גם בנושא של איסטניסיות מוגזמת. תנסו ותראו...

שורי פלד

משתמש מקצוען
לא יודעת אם תסכימו איתי, אבל אני ממש חושבת שהאיסטניסיות היא חלק מהתהליך הלא-שמח שהעולם עובר: אנחנו פשוט מתנתקים מעצמנו ומהחיים.
הפסקנו להיות מחוברים לטבע, הפסקנו להיות מחוברים לאנשים אחרים. הפסקנו להיות מחוברים לחיים הפשוטים.

כמה שזה נשמע תאוריה באוויר, אבל אני ראיתי בחיים שלי שהשינוי בתפיסה הזו הוא מאד משמעותי גם בנושא של איסטניסיות מוגזמת. תנסו ותראו...
קל להגיד, קשה במציאות החיים

שרשרת

משתמש מקצוען
דוקא הלכות דרך ארץ מלאות הלכות מהסוג הזה:
לא להניח לחם נגוס על השולחן, לא להשאיר כוס ששתו ממנה
"אחר ששתית ונשאר יין בכוס לשתיית חבירך קנח מקום נשיקת הפה משום מיאוס "

מרחבית

משתמש מקצוען

בדיוק רציתי לכתוב שקראתי טענה של איש מקצוע מתחום בריאות הנפש, שטען שמאז גילו את החיידקים ומאז שמתפרסמים אזהרות אין סופיות, אנשים, כולל ילדים, מתרחקים מוגזם מאחרים, וזה לא דבר בריא.
איסטניסיות קשורה הרבה לחינוך והרגלים.

שורי פלד

משתמש מקצוען
בדיוק רציתי לכתוב שקראתי טענה של איש מקצוע מתחום בריאות הנפש, שטען שמאז גילו את החיידקים ומאז שמתפרסמים אזהרות אין סופיות, אנשים, כולל ילדים, מתרחקים מוגזם מאחרים, וזה לא דבר בריא.
איסטניסיות קשורה הרבה לחינוך והרגלים.
להתרגל לאיסטניסיות קל מאוד
הבעיה לצאת מזה

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קל להגיד, קשה במציאות החיים
זה עבודת חיים כללית של ללמוד להרפות, לזרום עם המציאות ועם החיים.
זה אמנם תהליך ולא הולך באינסטנט, אבל כשמצליחים ללמוד את זה ולהתחבר מחדש לעצמנו ולחיים, זה מדהים ומתגמל ברמות.

מרחבית

משתמש מקצוען
להתרגל לאיסטניסיות קל מאוד
הבעיה לצאת מזה

נכון לגמרי. גם אני איסטניסית מאוד בחלק מהתחומים, ולא רואה איך לצאת מזה, חוץ מלחשוב מה שפחות על תהליכים, לא להיכנס למטבח ציבורי וכדו'.
לגבי ילדים - נראה לי שכדאי לחנך ולהרגיל בצורה של להיזהר מלהגעיל אחרים, אך לגבי עצמם לא להיות קיצוניים איתם. בפרט, כמו שכתבו, שעודף סטריליות לא בריא. כך שאין בזה תועלת משום צד.
מובן שמה שנקבע בהלכה - שריר ועומד וקיים.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
יו...גילתי שגם אני מלקקת את האצבע...איזה זקנה אני...

• תודה
Reactions: GRN

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רותי, את הסיפור על המחקר הזה סיפרה לנו מורה בסמינר
והיא גיבתה זאת במאמר חז"ל.
התיאוריה עצמה שאת מדברת עליה היא לא מה שהתכוונתי.. אלא למחזור הקבוע של המים - שחלקו מהתאדות וחלקו מגיע מבחוץ

אבל באמת סטינו מהאשכול..
יש כזה מחקר, אך מדובר במחקר פרטי של כמה חוקרים שעדיין לא התקבל על הקהילה המדעית (הוא מצוטט בכמה מחבתי"ם שהזדרזו להביא ראיה ממנו לדברי חז"ל הנ"ל), ובכל מקרה לא מדובר באחוז גבוה מכלל תצרוכת המים כיום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה