אוי, הדור ... המובחר ביותר!

coprint

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה המודעה.

קבצים מצורפים

• אוי הדור המובחר ביותר.jpg
    1.1 MB · צפיות: 39

אשר לב

סופר, עורך וקופירייטר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הפרויקט גדול. ההוצאות שמשקיעים בו, עוד הרבה יותר.
ועם כל זאת שאני ברסלב, "בודד" שזוכה ב"ה להיות "מתבודד" - יש לי ביקורת טכנית על הפרויקט באופן כללי.
לא יודע אם כאן המקום לכתוב את זה. ננסה.

המסרים כאן מדברים בשפה של המתבודד ולא בשפה של הבודד.
הוי אומר, אתה לא פונה בשפה של הרחוב, אפילו לא בשפתו הרגשית - אלא מנסה להכניס אותו אל העולם שלך.

לעניות דעתי, זו טעות.
סגנון הכתיבה הזה, שאולי לעתים גם אני כותב כמוהו - לא מיועד לעם.
העם מדבר בשפה שונה.

השאלות מוצגות כאן בשפה של מי שכבר כואב את המצב ותמה על מה עשה ה' ככה וכדומה - אולם רגש החיסרון מצוי אצל הרבה יותר אנשים.
מה חבל, למה לא נפנה גם אליהם. כבר משקיעים כה הרבה...

עד כאן עיקרי הדברים, על קצה המזלג ממש, מתוך לחץ של זמן.
(אולי ארחיב ואערוך בהמשך)

מתוך הערכה כנה
וכבוד אמיתי

גשן

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
גם אני ברסלב'ר ב"ה, וכאחד שמכיר קצת את הנפשות הפועלות בקמפיינים הללו, ארשה לעצמי להגיב על קודמי.

ראשית כל - מנקדות מבט אישית - אם נשתמש בפרסומת הזולה של היום זה לא ידליק את הלב היהודי - רחוק ככל שלא יהיה - שירגיש מעט קרבת ה'! (תקנו אותי אם אני טועה)

שנית, מה ששמעתי מהם, אחת המטרות בשימוש בסגנון גבוה רוחני זה היא, כדי לעורר את הנפשות הצמאות ולהראות להם כי יש משהו מעבר לתאוות העוה"ז והבליו, משהו יותר ערכי יותר רוחני יותר משביע יותר - - -

אגב, לאחרונה הם מפרסמים סיפור על אחד, שלדאבוננו גלש ונפל עמוק אל תוך זוהמת רפש האינטרנט, וכבר עזב את המשפחה ואת כל היהדות רח"ל. והנה בחודש סיון העבר ראה את המודעות "תפילה חדשה משער החמישים" (מילים שאינן מובנות לאף אחד מאיתנו :)) ובזה נדלק שוב הניצוץ בקרבו וחזר לדרך הישר.....

אשר לב

סופר, עורך וקופירייטר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ברור שבאמת הכל עניין של אסטרטגיה.
אבל לכל אסטרטגיה טובה - יש חולקים.

אדייק מעט את כוונתי:
אין כוונתי להשתמש בפרסומת הזולה של היום, ברור שזה לא ידליק את הלב היהודי. בכדי להרגיש מעט קרבת ה', צריך פרסומת נקיה, נפשית ורוחנית.
עיקר הבעיה האישית שלי עם הקמפיין, היא השימוש בסגנון כתיבה רוחני וגבוה זה.
אינני סבור שבכדי לעורר את הנפשות הצמאות ולהראות להם כי יש משהו מעבר לתאוות העוה"ז והבליו – משהו יותר ערכי, יותר רוחני, יותר משביע – יש להשתמש במילים מעורטלות וגבוהות.

דוגמה:
הקמפיין של "בודד תתבודד" עם התמונה של האייל הכוסף.
לדעתי אם הטקסט היה מנוסח בלשון "פשוטה" יותר, הוא היה יותר אפקטיבי.

דהיינו, אילו לא היה כתוב בו בסגנון: אבי אבי, רכב ישראל ופרשיו, מתי יבוא היום בו אף אנוכי הקטן השקוע במ"ט קליפין, אזכה לחוש בנועם טוהר שער המ', עליו אמרו צדיקים...

אלא היה כתוב: אבי שבשמים, קשה לי לחיות בתוך המהומה הזאת אשר מסביבי. רק אתה יודע כמה אני שקוע במקומות של חושך. רק אתה יודע עד כמה הם לא טובים עבורי... הכל שחור...

ובמקום "מתי יבוא היום הנכסף בו אזכה אף אנוכי" – היה כתוב "מתי גם אני יזכה".

לענ"ד, השפה הפשוטה והלא מצטעצעת, יותר "מדברת" ונוגעת בעומק הלב.

כמו שאת המשפט האחרון הייתי יכול לכתוב כך:
על פי עניות דעתי הקטנה והשפלה, אותה שפה המדברת בלשון של פשטות וענווה, אשר אינה עסוקה בצעצועי לשון ושפה, בטח ובטח ואין כל שמץ של ספק שהיא הרבה יותר פותחת את הלב היהודי הצמא ומבקש ומביאה אותו לידי מעשה.

מקוה שהצלחתי להסביר את עצמי.
ושוב, מטרתי היא לייעל את הקמפיין היקר והקדוש הזה, ולא חלילה לגרום חלישות הדעת.

ישראל זלמן

משתמש רשום
מה עם חלק ב'?
הדור המתבודד?
הרב "איש קטן" שהוא גדול, אם תוכל בבקשה להעלות.

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
נקודה שחשבתי.
"בודד - תתבודד"
מציג כביכול שרק מי שבודד אמור להתבודד, אף שבעיקרון מטרת הקמפיין לשווק שעל כל אחד ואחד להתבודד.

אשמח להסבר...

coprint

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גם 'איש קטן' וגם האומן סטודיו רימון

קבצים מצורפים

• הדור המתבודד .jpg
    1.1 MB · צפיות: 25
  • סטיקר הדור המתבודד copy.png
    KB 36.2 · צפיות: 23

צדיק הכיתה

משתמש רשום
שאלה סקרנית: הקמפיין עובד ומצליח? ההסעות יוצאות כל לילה מלאות באנשים שהם לא חסידי ברסלב?

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
רעיון שלא עלה על דעתי מעולם , נשמע מעניין...

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
המילים בודד תדבודד זה נראה מילה נרדפת לאשמה כמו שאומרים למשהוא מה שבישלת תאכל!

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אני לא הבנתי את המשמעות עד שלא ראיתי את הכיתוב למטה : לבירור על שדה באזור מגוריך....
הקמפיין לא מובן למי שלא בא מהעולם הזה

צבע

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
למיטב ידיעתי
הקמפיינים האלה מיועדים לברסלברס ולמתקרבים לברסלב
שמבינים את השפה הזו ומתחברים אליה.

המטרה של הארגון הזה, נראה לי (תקנו אותי אם אני טועה)
היא לעודד אנשים שגם ככה מתבודדים
לעשות התבודדות בשדות ובמקומות מחוץ לישוב
(שרבי נחמן מברסלב מדבר על זה הרבה)

ואני דווקא פרשתי את המילים 'בודד תתבודד'
בתור- אם אתה כבר בודד, תנצל את הזמן ותעשה התבודדות.

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י צבע;1700410:
למיטב ידיעתי
הקמפיינים האלה מיועדים לברסלברס ולמתקרבים לברסלב
שמבינים את השפה הזו ומתחברים אליה.

המטרה של הארגון הזה, נראה לי (תקנו אותי אם אני טועה)
היא לעודד אנשים שגם ככה מתבודדים
לעשות התבודדות בשדות ובמקומות מחוץ לישוב
(שרבי נחמן מברסלב מדבר על זה הרבה)
אני גם הבעתי את תמיהתי בפני אחד העומדים מאחורי המיזם הזה וטענתי לו שהמיזם הזה - נראה כמיועד לכאלה שהם בין כה בעניין.

התשובה שלו הפתיע אותי! הוא אמר שבליל פורים (זה היה בשנה שעברה - 'פורים תשע"ד') יצאו מטעם האירגון כמה אוטובוסים מלאים בבחורים, מאחת הישיבות הלטאיות המובילות שכמובן לא אציין כאן את שמה, להתבודדות בשדה.

המעניין הוא, שבאותה התקופה הם היו מביאים ציטוטים על מעלת ההתבדדות אך ורק מדברי ר' נחמן ותלמידו.

צבע

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
וואו! מעניין.
טוב, אבל נראה לי שהבחורים האלה נכנסים לקטגוריה של 'מתקרבים לברסלב'.
זאת אומרת שהם לא ברסלבים, אבל יש להם איזושהיא זיקה לנושא
ובתכלס הם מבינים את הציטוטים ואת השפה של המודעות האלה.

היום יש הרבה 'ברסלבים בסתר' בעולם הישיבות :)

אבל זה באמת מפתיע.

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י צבע;1700516:
וואו! מעניין.
טוב, אבל נראה לי שהבחורים האלה נכנסים לקטגוריה של 'מתקרבים לברסלב'.
זאת אומרת שהם לא ברסלבים, אבל יש להם איזושהיא זיקה לנושא
ובתכלס הם מבינים את הציטוטים ואת השפה של המודעות האלה.

היום יש הרבה 'ברסלבים בסתר' בעולם הישיבות :)

אבל זה באמת מפתיע.
לא בהכרח שהם היו כאלה שמתקרבים.
אולי בעיקבות ההתבודדות באה ההתקרבות...

למעשה, התבודדות היא לא טאבו של הברסלברס' חסידים, החפץ חיים היה מתבודד כל יום, ויש דעות (כמדומני דעתו של הרמב"ן) שמצוות התפילה מדאורייתא - היא כזו שבאה בשעת מצוקה ובמילים פשוטות.

צבע

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא התכוונתי שהם באמת התקרבו אח"כ לברסלב,
אלא שהם מכירים קצת את המושגים שמדוברים בקמפיינים האלה.
ולכן הם נכנסים לקטגוריה של 'מתקרבים'- דהיינו שהם לא ממש ברסלבים,
אבל הם כן כאלה שיש להם מושג על מה מדובר כשהם רואים מודעה כזו.

עכשיו הובנתי?

וזה נכון שהתבודדות היא לא אמורה להיות טאבו של הברסלבים, וגם הח"ח היה מתבודד וכו'
אבל בתכלס היום תנסה להגיד את כל זה לליטאי..:D
אני מתכוונת שהיום אצל המשגיחים וראשי הישיבות הליטאים יש קצת התנגדות למושגים שמגיעים מברסלב.

E&A

משתמש מקצוען
ואני התכוונתי, שהם לא בהכרח 'מכירים קצת' את המושגים שמדוברים בקמפיינים האלה...

למדתי בישיבות ליטאיות ואני מכיר טוב את המערכת ואת הישיבה הזו וזה לא ממש מסתדר לי!

הדוגמא שהבאתי, היא הייתה דוגמא לכך ש'הקמפיין' הוציא את הבחורים לשדה. זו הסיבה לכך, שאותו אדם הקשור למיזם, הביא את הסיפור הזה כראיה לכך שהקמפיין מוצלח.

בציבור הליטאי, בחור שלא החליט סופית לעבור את הקווים - הוא לא ירשה לעצמו לפרסם בפומבי שיש לו שיכות לנושא הברסלבי (שידוכים וכאלה...). לכן, עם קבוצה של כ200 בחורים ליטאים הלומדים באותה הישיבה יוצאים יחד לשדה בליל פורים, זה מצביע על תופעה של קמפיין שעשה את העבודה.

צבע

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י E&A;1700631:
בציבור הליטאי, בחור שלא החליט סופית לעבור את הקווים - הוא לא ירשה לעצמו לפרסם בפומבי שיש לו שיכות לנושא הברסלבי (שידוכים וכאלה...). לכן, עם קבוצה של כ200 בחורים ליטאים הלומדים באותה הישיבה יוצאים יחד לשדה בליל פורים, זה מצביע על תופעה של קמפיין שעשה את העבודה.

נכון.
ואולי זה היה בגלל פורים... :p

באמת מעניין ומפתיע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה