אוטיזם? אספרגר? איזו מילה מפחידה...

• פותח הנושא tovat
  • פורסם בתאריך

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אני מכירה פסיכולוגית שלאחרונה התחילה לעשות איבחונים לASD

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

שירטיול

משתמש רשום
מישהו יודע אולי:
אם הילד מקבל קצבת נכות 50% על לקות שפתית מ- 6/22 ושבוע הבא אנחנו אמורים לעבור אבחון פסיכולוגי דרך הקופה (שחיכינו לו מלאאאאאאא זמן) ורק אז נגיש את התביעה (אם יהיה צורך כמובן) יש מצב שהם יתנו רטרו עד התקופה שהוא התחיל לקבל קצבת נכות? או שמקסימום שנה אחורה מרגע הגשת התביעה החדשה?

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
מישהו יודע אולי:
אם הילד מקבל קצבת נכות 50% על לקות שפתית מ- 6/22 ושבוע הבא אנחנו אמורים לעבור אבחון פסיכולוגי דרך הקופה (שחיכינו לו מלאאאאאאא זמן) ורק אז נגיש את התביעה (אם יהיה צורך כמובן) יש מצב שהם יתנו רטרו עד התקופה שהוא התחיל לקבל קצבת נכות? או שמקסימום שנה אחורה מרגע הגשת התביעה החדשה?
הי' לנו מקרה דומה (עם הפסקת קצבה לכמה חודשים), וקיבלנו רטרו על שנה מיום הגשת התביעה החדשה.

שירטיול

משתמש רשום
אם הוא זכאי לקצבה עד 8/24 זה נקרא בקשה חדשה או החמרת מצב או משהו אחר?
וגם הבנתי שבקופה יכולים להגיש את הבקשה לביטוח לאומי, יש למישהו ניסיון עם זה?

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
אשמח לשיתוף שמות בעלי המקצוע.
האבחונים נעשו במכון מסילות באשדוד
הנוירולוג הוא ד"ר פולק מרטין מאשקלון (כשהוא שמע שיש לנו כבר אבחון מפסיכולוג ופסיכיאטר בשום פנים ואופן לא הסכים לבצע אבחון נוסף וטען שאין צורך. שלפי משרד הבריאות מספיק פסיכולוג ופסיכיאטר אפילו אם הם פרטיים)

קידום !

ו אבחון ו טיפול רגשי ו יעוץ והכוונה ו
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני מכירה פסיכולוגית שלאחרונה התחילה לעשות איבחונים לASD
מי זה ?

אשמח מאוד למי שיש שמות של מטפלים רשמיים ב- ASD
וכן אנשים שמאבחנים ASD - [לא לצורך תקציב - אלא לצורך טיפול]

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
פסיכולוגים שמטפלים - מאוד קשה למצוא
מי שאני מכירה עושה בעיקר אבחונים

באיזה עיר אתם מחפשים?

קידום !

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ירושלים

זוהר ומחכים

משתמש רשום
מנוי פרימיום
פסיכולוג חרדי, מומחה בפסיכולוגיה חינוכית, מתמחה בפסיכולוגיה קלינית. בעל הכשרה מוכחת לאבחון הפרעת תקשורת (ASD).

מנוסה בעבודה עם מגזר דתי וחרדי- ילדים, מתבגרים ומבוגרים.

בתחום האבחון: עורך אבחוני תקשורת (אוטיזם), אבחונים פסיכולוגיים, פסיכודידקטיים ופסיכודיאגנוסטיים.

בתחום הטיפול: עוסק בטיפול אינטגרטיבי, טיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT), EMDR, טיפול דינמי וטיפול נרטיבי לפי ההתאמה ללקוח. הדרכת הורים לבנייה ושיפור של התנהגות הילד. טיפול זוגי ומשפחתי. מנחה קבוצות טיפוליות ליילדים ולהורים.

אליעזר סוקניק​

פסיכולוג מומחה​

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-136271

תל אביב והסביבה, ירושלים וסביבותיה
055-6686898

קידום !

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
מבררת על הדרכת הורים ל ASD בתפקוד גבוה
מה כדאי/ מומלץ?

אורית orit

משתמש חדש
הבן שלי בן 12 לא מבין קודים חברתיים , עם תחושתיות יתר והתנהגויות מוזרות ולא תואמות גיל (לא תמיד)
אין לו חזרתיות וכד' והוא כן יודע לתקשר בחום , המטפלת הרגשית שלו כן חושבת שהוא ASD ברמה גבוהה , אבל הפסיכיאטר שהופנינו אליו מעזר מציון טוען שהוא ODD וזה גם לא נראה לי מדויק כי יש לו התפרצויות זעם אבל זה נראה יותר מתסכול- יש למשהו נסיון בתחום הזה של ילד מאוד מבלבל שמזכיר בעיות תקשורת אך לא ממש
תכלס אנחנו מוציאים הון כדי לטפל בו והיינו שמחים אם היה איך לפחות לקבל איזה החזרים על כך

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
הבן שלי בן 12 לא מבין קודים חברתיים , עם תחושתיות יתר והתנהגויות מוזרות ולא תואמות גיל (לא תמיד)
אין לו חזרתיות וכד' והוא כן יודע לתקשר בחום , המטפלת הרגשית שלו כן חושבת שהוא ASD ברמה גבוהה , אבל הפסיכיאטר שהופנינו אליו מעזר מציון טוען שהוא ODD וזה גם לא נראה לי מדויק כי יש לו התפרצויות זעם אבל זה נראה יותר מתסכול- יש למשהו נסיון בתחום הזה של ילד מאוד מבלבל שמזכיר בעיות תקשורת אך לא ממש
תכלס אנחנו מוציאים הון כדי לטפל בו והיינו שמחים אם היה איך לפחות לקבל איזה החזרים על כך
יש לו תחומי עניין חזרתיים?
הוא מתעקש על דיוק דברים?
הדיבור שלו בטון אחיד?
הוא מגלה אמפטיה לאנשים סביבו?

אורית orit

משתמש חדש
יש לו תחומי עניין חזרתיים?
הוא מתעקש על דיוק דברים?
הדיבור שלו בטון אחיד?
הוא מגלה אמפטיה לאנשים סביבו?
זהו תחומי עניין חזרתיים לא
מתעקש על דיוק דברים- אשמח להרחבה- הוא מאוד קנאי לאמת וגם נניח דוגמא שעלתה לי עכשיו היתה מריבה בין האחים ובטעות הוא הואשם בה והסתבר שזה לא הוא אז הוא יכול להגיד לי אמרת שאני אשם (הייתי באמצע לבשל וכולם התלוננו עליו אז בחוסר שימת לב הערתי לו מייד בלי לברר מידי) אז אני אשם וזהו , ולא יעזור הסברים
דיבור לא בטון אחיד - המעניין הוא שמול אנשים מבוגרים שכביכול נותנים לו תשומת לב- שכנה נחמדה/ המטפלת הרגשית הוא מתחיל לדבר כמו תינוק
הוא כן יכול לגלות אמפטיה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה