עזרה אודה רעיונות להחדרת חשיבות האמת לילד בן 8

המאחד

משתמש פעיל
ילד בן שמונה, מקסים, אינטלגנט ובעל לב טוב.
עם נטייה לסלף דברים.

אשמח לרעיונות חינוכיים, סיפורים יפים תואמי גיל.

תודה

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש את ה"ספר טעם של אמת" - של אמא של לאהלה

עושה רושם שמדובר בילד בעל דמיון עשיר במיוחד.
חברתי היתה עושה עם הבן שלה תירגול.
אחרי כל סיפור מצוץ, היא היתה יושבת איתו ואומרת: "מה שסיפרת לנו עכשיו, זה מה שאתה מאד רוצה שיהיה, עכשיו אתה מספר מה היה בלי מה רצית שיהיה"
כך היא היתה מנסה לעזור לו להפריד בין הדמיונות, לבין הסיפור המקורי.

המאחד

משתמש פעיל
@לעת עתה זה רלוונטי, גם לשאלה כמו, הכנת שיעורי בית/סגרת את המיטה/שמת את הפיגמה בכביסה.

יכול לעות כן וזה בעצם לא...

ששונית

משתמש מקצוען
התנהלות מאוד תואמת גיל
ספרים ומאמרים רק ירעו את היחסים ביניכם באופן שיהיה קשה לתקן
צריך להוכיח לו שבתכלס הוא מפסיד מזה בבית, בחיידר ובשכונה.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם תוכלו להשיג את הספר 'מבצע אלול' של מאיר ברעם (הרב וולך, למי שלא יודע) - פצצה של ספר, מלא חיים והומור, כובש ילדים (וגם מבוגרים) והמסר מחלחל בלי הטפות - קניין חזק לכל החיים.

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
@לעת עתה זה רלוונטי, גם לשאלה כמו, הכנת שיעורי בית/סגרת את המיטה/שמת את הפיגמה בכביסה.

כן בהחלט.
זה בעיקר.
הילד אמור להזדהות עם הדמות.

אגב, זה אופייני יותר בילדי קשב.
התנהלות מאוד תואמת גיל
תואם לגיל 6. גיל 8 הוא גבולי לעניין.

מיסיט

משתמש פעיל

עוקבת כי גם אני מחפשת פתרון איך לשאול אפילו, נטלת ידים? התשובה כן למרות שיודעת שלא, כנל בברכת המזון מילא יש דברים שאפשר לראות ולומר הנה לא עשית. אבל איך להוכיח לו דברים שלא ניתן להוכיח וכל זאת בלי לפגוע באמון בילד ובדבריו.

אלי7:)

משתמש מקצוען
אני בסה"כ צעירה
אבל יש לי עצה שעוד לא אמרו כאן ואני חושבת שממש תוכל להתאים לכמה מהשואלות.
אל תעמידו את הילדים במצב שהם צריכים לשקר, ז"א אם אתם יודעים/לא בטוחים שהילד
הכנת שיעורי בית/סגרת את המיטה/שמת את הפיגמה בכביסה.
אל תשאלו האם עשה את זה אלא פשוט הזמינו אותו לעשות את המשימה
הרבה מהתשובות תלויות בשאלה שלנו לדוגמה אם שואלים ליד בוכה מי הרביץ לך סביר להניח שהוא ימציא ויפיל את האשמה על מישהו גם אם בוכה מסיבה אחרת...
מקווה שעזרתי במשהו
בהצלחה

מיסיט

משתמש פעיל
לא תמיד זה עובד כי פעמים אני אומרת לו תעשה .....והוא אומר כבר עשיתי למרות שיודעת שלא, יהיו פעמים שאני אדרוש שיעשה כדי שאראה אבל זה לא מוצלח מבחינתי. בנושאים מסוימים עוד הצלחתי להרגיל כללים שאני צריכה לראות או לשמוע אבל...מה הלאה?
תודה על העצה!

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא תמיד זה עובד כי פעמים אני אומרת לו תעשה .....והוא אומר כבר עשיתי למרות שיודעת שלא, יהיו פעמים שאני אדרוש שיעשה כדי שאראה אבל זה לא מוצלח מבחינתי. בנושאים מסוימים עוד הצלחתי להרגיל כללים שאני צריכה לראות או לשמוע אבל...מה הלאה?
אני מבקשת ממנו להביא את הילקוט ויחד איתו פותחת את הספרים.

בא מותק, נבדוק מה חדש בכיתה... מה קורה עם הילקוט שלך?
פותחים ספר ספר וכו'....

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני מבקשת ממנו להביא את הילקוט ויחד איתו פותחת את הספרים.

בא מותק, נבדוק מה חדש בכיתה... מה קורה עם הילקוט שלך?
פותחים ספר ספר וכו'....
הכנת שיעורי בית היא באחריות הילד!!!
חשוב לזכור לא לקחת ממנו את האחריות לזה.

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פעם נכנסה אישה ליחידות אצל הרבי מלובביץ' עם בנה והתלוננה שהוא מאוד חצוף.
הרבי פנה אליו ושאל האם הוא שומע בקול המורים והילד ענה: לא.
הרבי שאל האם לפחות בבית הוא שומע בקול אמא והילד ענה: לא.
הרבי פנה ואמר לאמא שיש לה ילד מאוד טוב כי למרות שהוא מתנהג לא בסדר, הוא לא משקר ואומר רק את האמת!
(ייתכן שהסיפור לא מדויק ב100% אני לא זוכרת את הפרטים)

אז לדעתי כדאי לחפש איפה אפשר להחמיא ולעודד את הילד על כל דבר נכון שהוא אומר, גם אם זה משהו שלילי.
להדגיש כל הזמן: "כל הכבוד שבאת ואמרת לי את האמת, אפילו שזה לא קל".
כשהילד יראה שהדיוק בעובדות חשוב לכם ומשמח אתכם לא פחות מהתוצאות והמעשים, אולי הוא יתחיל יותר להיצמד לאמת.

שלולית

משתמש מקצוען
אם תוכלו להשיג את הספר 'מבצע אלול' של מאיר ברעם (הרב וולך, למי שלא יודע) - פצצה של ספר, מלא חיים והומור, כובש ילדים (וגם מבוגרים) והמסר מחלחל בלי הטפות - קניין חזק לכל החיים.
ספר מדהים, אבל מעביר ממש לא נכון את הנושא של אמת. קיצוני מדי וגם לא נכון הלכתית בחלקים מסוימים.

שלולית

משתמש מקצוען
ילד בן שמונה, מקסים, אינטלגנט ובעל לב טוב.
עם נטייה לסלף דברים.

אשמח לרעיונות חינוכיים, סיפורים יפים תואמי גיל.

תודה
ממש ממליצה להשיג ולשמוע את ההדרכה של הרב יעקובזון בנושא.
יש לי ילד ששיקר המון, והתנהגתי איתו כל הזמן באותו עיקרון שהרב יעקובזון מעביר כל כך יפה ומדויק: כמה שפחות לעשות ענין. להעלים עין כשאפשר. אם מתברר שקר בגלוי - להגיב בצורה רגועה ולא לעשות עסק.
השקרים אצל הילד שלי חלפו לגמרי, אני יכולה לסמוך היום לגמרי על מה שהוא אומר,ברוך השם, ואצלו זו הייתה בעיה של ממש, לא כזו מינורית כמו שאת מתארת.
הרעיון זה שילד מתנהג כמו שהוא מאמין שהוא. אם עושים ענין, הוא בעצם מפנים שיש לו בעיה בנושא. אם נותנים בו אמון, הוא מתרגל לראות בעצמו ילד שאפשר לסמוך עליו שמילה שלו היא מילה.
ואגכב, בגיל שמונה הדמיון עדיין מתערבב קצת עם המציאות, זה נורמלי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה