אברטק או מפתחים?

אלף זעירא

משתמש רשום
אשמח לשמוע מידע על שתי מסגרות הללו ללימודי תכנות לגברים חרדים.
איזה מהם עדיף מבחינת המקצועיות, השמה, ובכלל אשמח לשמוע כמה שיותר פרטים ומידע על הנעשה שם בפנים. תודה.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אשמח לשמוע מידע על שתי מסגרות הללו ללימודי תכנות לגברים חרדים.
איזה מהם עדיף מבחינת המקצועיות, השמה, ובכלל אשמח לשמוע כמה שיותר פרטים ומידע על הנעשה שם בפנים. תודה.
על אברטק אני לא יודעת, על מפתחים בררתי בשבועות האחרונים ומישהו שברר לי מבפנים כתב לי:
במחזור הראשון 14 עובדים מתוך 26
במחזורים השני והשלישי לא היו בכלל השמות.
אין תעודה רצינית בסוף.

יוספוב

משתמש מקצוען
על סמך מישהוא שלמד באברטק (JBH)ודיברתי איתו

א, התנאים מעולים ממש, לומדים בכולל בבוקר עם מלגה מכובדת מאד, ואח"כ לימודים עד 6 בערב
ב, נלחמים שם למצא עבודה לכולם, ומי שלא מוצא עובד אצלם (במשכורת נמוכה)
ג, חצי מהמחזור מועפים באמצע השנה, אין סנטימנטים.
ד, המורים שם לא מתאמצים במיוחד, מי שלא עומד בקצב - החוצה. (זוהי רוח המפקד כמובן)
ה, 90% מאלו שמסיימים מסלול הם כאלו שיש להם רקע מסויים (כלומר שיש להם אנגלית, או שלמדו במוסדות של ליב"ה וכד')

המסקנה שלו: התכנית לא מותאמת לבוגרי החינוך האולטרה חרדי, מוכשרים ככל שיהיו

מי שיודע לאשר או להכחיש - מוזמן בכבוד.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני מציע לשקול ברצינות האם אכן אתם צריכים להיות נעולים על מסגרת לימוד חרדית דווקא.
כמה נקודות למחשבה
העבודה בהמשך בין כך תהיה במקום מעורב ברוב רובם של המקרים, ואם זה לא בא בחשבון צריך לחשוב עד כמה בכלל התחום מתאים
הרמה הרוחנית של הלומדים במסגרות החרדיות לא בהכרח גבוהה מאוד. וכאשר אתה נחפש ל״אברך״ שרואה סרטים זה עלול להשפיע עליך הרבה הרבה יותר מאילו היית נחשף לחילוני שרואה סרטים.

90% מאלו שמסיימים מסלול הם כאלו שיש להם רקע מסויים
הגיוני. המקום לעידוד הוא, שכל אחד יכול לרכוש את הרקע ברמה כזו או אחרת באופן עצמי.
לבנות על קורס כזה או אחר, שהוא יהיה בבחינת ״כל בו״ זה פשוט לא נכון. בכל מקרה ובכל קורס צריך עבודה עצמית מחוץ למסגרת.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ראיתי עכשיו את הפרסומות של מפתחים.
התחמם לי הלב לשמוע שהם פצחו את סוד הלמידה של המגזר החרדי
ובמקום לעבור מלימוד ישבתי שבנוי בסגנון של דיונים לאוניברסיטה שהיא בסגנון של שיעורים ואז חזרה לעבודה בסגנון דיונים, אז הם פשוט עושים לימודים בסגנון של דיונים + חברותות.

אני מסכים לגמרי עם התזה הזאת ואומר את זה לכל מי שמוכן לשמוע אותי
רק שקשה לי להאמין שהם וויתרו על כל השיעורים, כי במתכונת ישיבתית יש 90% לימוד עצמי/חברותא
ויש רמי"ם שיושבים בצד שמוכנים לדון עם כל מי שיש לו שאלה , והשיעור הוא רק בשביל לתת כיווני חשיבה + דיון קבוצתי.

לכן בלימוד בסגנון ישיבתי אין כל כך סיבה להעיף מישהו שלא מפריע או שמקלקל בחורים
כי אם יש מישהו שלא עומד בקצב של החברותא, לא צריך להעיף אותו, פשוט עושים התאמה מחדש.

וגם לא צריך לעשות ימי התאמה כל כך מסובכים
מי שרוצה לבוא ללמוד, פשוט שיקח ספר על תכנות, ישב בצד ויקרא בשקט ויבוא לשאול שאלות אם הוא לא מבין
אם אחרי כמה ימים הוא רואה שהוא לא מתקדם, אולי נשלח אותו ללמוד מהבית כי אין לנו מקום לכולם לשבת באותו חדר
אבל יוכל להמשיך לקבל תמיכה דרך פורומים.

אבל מה הבעיה?
כנראה אי אפשר לקחת על זה 15K או לקבל 32K מהמדינה (והם דורשים מינימום 250 שעות הכשרה...)
אז כל העיתונים ממשיכים לפרסם על לימודים יקרים
ולאף אחד לא שווה להקים תוכנית כמו שתיארתי לעיל....

נערך לאחרונה ב:

אלף זעירא

משתמש רשום
על סמך מישהוא שלמד באברטק (JBH)ודיברתי איתו

א, התנאים מעולים ממש, לומדים בכולל בבוקר עם מלגה מכובדת מאד, ואח"כ לימודים עד 6 בערב
ב, נלחמים שם למצא עבודה לכולם, ומי שלא מוצא עובד אצלם (במשכורת נמוכה)
ג, חצי מהמחזור מועפים באמצע השנה, אין סנטימנטים.
ד, המורים שם לא מתאמצים במיוחד, מי שלא עומד בקצב - החוצה. (זוהי רוח המפקד כמובן)
ה, 90% מאלו שמסיימים מסלול הם כאלו שיש להם רקע מסויים (כלומר שיש להם אנגלית, או שלמדו במוסדות של ליב"ה וכד')

המסקנה שלו: התכנית לא מותאמת לבוגרי החינוך האולטרה חרדי, מוכשרים ככל שיהיו
ב, נלחמים למצוא עבודה במקומות עם משכורות גבוהות? וכמה זה המשכורת הנמוכה אצלם?
ה, האנגלית שהם מלמדים לא סוגרת פערים?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ולאף אחד לא שווה להקים תוכנית כמו שתיארתי לעיל....
רעיון מעניין מאוד
אבל לדעתי צריך עוד לשייף אותו. עיקר הקושי שאני רואה: פלפולים בלתי רלוונטים לעולם המעשה, וההספק (כוונתי ל-״עספעק״)

אני זוכר איך שהתחלתי ללמוד HTML עם כל הלומדעס ושגעתי מישהו עם חקירה סופר חשובה: למה צריך תגית מיוחדת לתחתית הטבלה (לא זוכר כבר איך היא נקראת), והא תיפוק ליה משום תגית של שורה רגילה. ועל כל תשובה שענה לי הקשיתי כמה קושיות.
הנדסת תכנה זה לא דבר כזה עמוק כמו התורה, והתעמקות היתר בדרך כלל זה סתם בזבוז זמן.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
רעיון מעניין מאוד
אבל לדעתי צריך עוד לשייף אותו. עיקר הקושי שאני רואה: פלפולים בלתי רלוונטים לעולם המעשה, וההספק (כוונתי ל-״עספעק״)
הרעיון הוא יותר משהו בכיוון של:
לתת לתלמידים מדריכים כתובים
ולתת להם ללמוד לבד, ולמי שיותר נוח בחברותא שילמד בחברותא.
למי שיש שאלות יכול לגשת ל"מיישיב" ולשאול שאלות ענייניות.
לתת לתלמידים מחשבים עם כל הסביבה מוכנה (כי זה מעצבן להתקין בהתחלה).
לתת הכוונה לתלמידים על איזה נושאים להתמקד, לתת להם חומר טוב על רשתות ופרוטוקולים (לדעתי חשוב פי 100 ממתמטיקה).
לעורר עניין בחקירת טכלונוגיות חדשות ואם מישהו יגלה את ראסט, לא צריך להגיד לו שזה לא רלוונטי כי אנחנו לומדים ג'אווה....

בשלב של הפרוייקטים, לתת רעיונות לפרוייקטים מעניינים
כל אחד לפום דרגא דיליא, אבל לתת דגש על כל התמונה החל מהקמת השרת, הבנת הפרוטוקולים ברמה בסיסית
ובניית והבנת מסד נתונים (גם בזה אני חושב שצריך להתחיל מSQLite אבל זה כבר נושא אחר), וכמובן גם צד לקוח (פשוט אני לא מבין בכלל בצד לקוח, אז לא יודע במה צריך להתמקד).
בשלב הזה אפשר לתת את העבודה בקבוצות יותר גדולו, ולעורר דיונים מה כדאי לעשות? מתי?, ואם יש וויכוח איזה מסד נתונים כדאי SQL VS NoSQL אז זה סימן שאנחנו בכיוון הנכון.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ואיך שכחתי את הקטע החשוב
לא להתחיל עם אנגלית!
מספיק שהבן אדם יודע לקרוא אנגלית בסיסית, והוא יסתדר מצויין עם מדריכים בעברית.

רק אחרי שהבן אדם רואה שהתחום באמת מתאים לו הוא צריך ללמוד אנגלית במקביל לתכנות
ואז זה אמור להיות הרבה יותר קל, כי זה הרבה יותר מעניין לקרוא ספר על רשתות מאשר סיפורי מתח באנגלית.

יוספוב

משתמש מקצוען
ב, נלחמים למצוא עבודה במקומות עם משכורות גבוהות? וכמה זה המשכורת הנמוכה אצלם?
עובדים קשה בהחלט כדי שכולם ימצאו עבודה במשכורת רגילה של מתחיל, (לפעמים ממש מתחננים בשם עזרה והזדמנות לחרדים וכ"ו כך שלא מדובר במשכורות גבוהות )
המשכורת אצלם נע בין 4 ל 6, 5 שעות עבודה
האנגלית שהם מלמדים לא סוגרת פערים?
לא, דווקא במתמתיקה סוגרים ב 3 חודשים פער של 3 יחידות!
באנגלית באים אברכים שלא יודעים מה זה "A" אחרי שלש חודשים הם יודעים לקרא abc ולא מעבר
ואז זה אמור להיות הרבה יותר קל, כי זה הרבה יותר מעניין לקרוא ספר על רשתות מאשר סיפורי מתח באנגלית.
כדי לקרא ספר באנגלית צריך אולי שנה לחרוש באנגלית וללמוד בלי הפסקה (לא מדבר על אלו שיש להם כשרון מיוחד לזה)

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
@יוספוב
ב-3 חודשים מגיעים לרמה של 3 יחידות במתמטיקה, ובמשך 3 חודשים לומדים רק ABC?
נשמע לי פער רציני בין הזמן להספקים בין מתמטיקה לאנגלית.
בעיקרון אם מתמקדים רק באנגלית במשך 3 חודשים, אני מאמין שגם בן אדם ממוצע בלי שום ידע באנגלית אמור להיות מסוגל לקרוא מאמרים פשוטים בנושאים מקצועיים, השפה שם בד"כ לא ספרותית, וגם המילים החדשות הן לא רבות ואפשר בקלות לגגל אותן, ויש גם תוספים לדפדפן שמביאים לך את התרגום במקום.
1624882573513.png

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כדי לקרא ספר באנגלית צריך אולי שנה לחרוש באנגלית וללמוד בלי הפסקה (לא מדבר על אלו שיש להם כשרון מיוחד לזה)
לא יכול לענות על זה כי אני יודע אנגלית מהבית.
אבל כשניסיתי ללמוד אידיש, הספיק לי ללמוד אוצר מילים בסיסי מהסביבה + שיחון קטן.
ואז ניסיתי לקחת עלון של שבת באידיש ולנסות להבין מה כתוב, לא הבנתי הכל, אבל הבנתי את הנושא.
לא התקדמתי בסוף כי לא חשוב לי כל כך לדעת אידיש, וזה בדיוק הנקודה!
למי שחשוב לדעת את השפה הרבה יותר קל ללמוד אותה!
לכן מי שעובר לגור בארה"ב לומד אנגלית הרבה יותר מהר.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
@יוספוב
ב-3 חודשים מגיעים לרמה של 3 יחידות במתמטיקה, ובמשך 3 חודשים לומדים רק ABC?
נשמע לי פער רציני בין הזמן להספקים בין מתמטיקה לאנגלית.
בעיקרון אם מתמקדים רק באנגלית במשך 3 חודשים, אני מאמין שגם בן אדם ממוצע בלי שום ידע באנגלית אמור להיות מסוגל לקרוא מאמרים פשוטים בנושאים מקצועיים, השפה שם בד"כ לא ספרותית, וגם המילים החדשות הן לא רבות ואפשר בקלות לגגל אותן, ויש גם תוספים לדפדפן שמביאים לך את התרגום במקום.
צפה בקובץ המצורף 918208
מניסיוני (למדתי גם מתמטיקה וגם אנגלית מאפס בגיל מבוגר), @יוספוב צודק.
בשלוש חודשים זה לגמרי סביר עם השקעה להגיע לרמת 3 יחידות, לעומת זאת לאנגלית לוקח הרבה הרבה הרבה יותר זמן.

למי שמגיע מאפס שלוש חודשים זה בערך זמן שאפשר לדעת a b c ולקרוא את הכתוב בלי להבין מילה, לאוצר מילים בסיסי שיאפשר איכשהו לקרוא מאמרים פשוטים בעזרתו של גוגל צריך שנה ++ של השקעה יום יומית.

נערך לאחרונה ב:

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מניסיוני (למדתי גם מתמטיקה וגם אנגלית מאפס בגיל מבוגר), @יוספוב צודק.
בשלוש חודשים זה לגמרי מספיק עם השקעה להגיע לרמת 3 יחידות, לעומת זאת לאנגלית לוקח הרבה הרבה הרבה יותר זמן.

למי שמגיע מאפס שלוש חודשים זה בערך זמן שאפשר לדעת a b c ולקרוא את הכתוב בלי להבין מילה, לאוצר מילים בסיסי שיאפשר איכשהו לקרוא מאמרים פשוטים בעזרתו של גוגל צריך שנה ++ של לימוד יום יומי.
למדתי שפות חדשות בגיל מבוגר (אמנם לא אנגלית, שגם אותה למדתי לבד בגיל יחסית צעיר), וקשה לי לקבל את זה ש-3 חודשים מספיקים רק ל-ABC.
מצד שני, היה לי אתר שמלמד ממש טוב, אולי זאת השיטת לימוד שבעייתית?

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
היינו הך.
אחרי שידעתי את האלפא ביתא הרוסי, כבר יכולתי לקרוא את הכתוב בלי להבין מילה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה