עזרה אבטלה-דחוף!

beky

משתמש חדש
אני אמורה לפתוח תיק במשרד התעסוקה
ואני לא ממש יודעת מה זה אומר
אני שכירה שפוטרתי בהסכמה; האם זה נותן לי דמי אבטלה כרגיל?
בנוסף יש לי עוסק פטור שבקושי מכניס לי משהו אולי איזה 3000 שקל לשנה;
אני עומדת לסגור את העסק הזה בלי קשר.
כרגע אני גרה במרכז ועומדים לעבור דירה לצפון בעוד כ3 חודשים; מה שאומר שגם אם יציעו לי עבודה כרגע זה מסובך;
האם כדאי להגיד להם על המעבר? או שעדיף להתחמק מזה?
מי מבין בזה ויודע לענות???? תודההההה
כל תגובה תעזור!

רותיס

משתמש פעיל
את חייבת מכתב פיטורין מהמעסיק , לא חושבת שכדאי שיהיה רשום שם שזה בהסכמה.

לדעתי אל תגידי להם בינתיים על המעבר.
וכמובן בחודשים שתחתמי אבטלה אל תצהירי על הכנסות מהעסק שלך כי הם יקזזו לך אותם מהדמי אבטלה

מטב

משתמש מקצוען
אני שכירה שפוטרתי בהסכמה; האם זה נותן לי דמי אבטלה כרגיל?
כמדומני שאין בעיה התפטרות מרצון. הבעיה היא בהתפטרות ללא סיבה. אם כי עדיף שיהיה כתוב שזה פיטורין או הפסקת עבודה עונתית, ולא יופיע שה בהסכמה.
בנוסף יש לי עוסק פטור שבקושי מכניס לי משהו אולי איזה 3000 שקל לשנה;
מחשבים את דמי האבטלה המגיעים לך, ומקזזים מתוכם את סכום אותו את מרויחה כעצמאית. (גובה ההכנסה מחושב לפי המקדמות). במידה ותרויחי מהעסק פחות מהסכום שחושב לך, היתרה תוחזר בהגשת הדו"ח השנתי.
כרגע אני גרה במרכז ועומדים לעבור דירה לצפון בעוד כ3 חודשים; מה שאומר שגם אם יציעו לי עבודה כרגע זה מסובך;
האם כדאי להגיד להם על המעבר? או שעדיף להתחמק מזה?
לא חושב שיש בעיה עם המעבר. אם כי, מה שלא חייבים לומר, עדיף לא לומר...
כך נראה לי.
ובאופן כללי, לא נראה לי שקשה להתחמק מההצעות שהם מציעים - אם הם מציעים.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
זה אמור רק לעזור לך
אם את יעל גיל 30 אז חודש את חותמת בלי הצעות עבודה כלל
אם אחרי חודש הם יציעו לך עבודה את פונה למעסיק ,ושונות את ההצעה ב"עניין רב" ובסוף השיחה מציינת שאת תבואי לראיון רק שיקח בחשבון שעוד חודש את עוברת דירה לצפון...

מטב

משתמש מקצוען
שונות את ההצעה ב"עניין רב" ובסוף השיחה מציינת שאת תבואי לראיון רק שיקח בחשבון שעוד חודש את עוברת דירה לצפון...
או מסבירה לו שאת מאוד תשמחי לעבוד אצלו, רק שיידע כי קשה לך עם דיוק בזמנים וכו' ;)
באופן כללי, עד כמה שידוע לי, ניתן לדחות את ההצעה משירות התעסוקה אם את מוצאת איזו דרישה קטנה שלא מופיעה אצלך. כדוגמת "יכולת עבודה בצוות" או איזה קורס זוטר שלא באמת אמור להפריע לקבלה לעבודה.

beky

משתמש חדש
כמדומני שאין בעיה התפטרות מרצון. הבעיה היא בהתפטרות ללא סיבה. אם כי עדיף שיהיה כתוב שזה פיטורין או הפסקת עבודה עונתית, ולא יופיע שה בהסכמה.

מחשבים את דמי האבטלה המגיעים לך, ומקזזים מתוכם את סכום אותו את מרויחה כעצמאית. (גובה ההכנסה מחושב לפי המקדמות). במידה ותרויחי מהעסק פחות מהסכום שחושב לך, היתרה תוחזר בהגשת הדו"ח השנתי.

לא חושב שיש בעיה עם המעבר. אם כי, מה שלא חייבים לומר, עדיף לא לומר...
כך נראה לי.
ובאופן כללי, לא נראה לי שקשה להתחמק מההצעות שהם מציעים - אם הם מציעים.

תודה על הפירוט

אולי מעניין אותך גם...