אבחון וטיפול רגשי

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
הילד שלי, בן 7, ילד מקסים ואהוב, מרבה מאד לבכות, עצוב רוב היום, מתפרץ בכעסים ללא פרופורציה. לא קרה משהו משמעותי במשפחה שיכול להוות גורם אפשרי.
אני חוששת שיש לו קושי רגשי כלשהו.
איך ניגשים לתחום הזה בכלל? למי פונים? איך פונים? איך יודעים למי לפנות? אני לא מכירה בכלל את התחום...
אשמח לכל עצה בנושא.

מושי998877

משתמש רשום
כדאי לנסות לברר עם המלמד או המנהל בחדר אם לא רואים משהו בעיה בכתה
לא כל פעם צריכים לגשת מיד למטפל

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מושי998877;2128126:
כדאי לנסות לברר עם המלמד או המנהל בחדר אם לא רואים משהו בעיה בכתה
לא כל פעם צריכים לגשת מיד למטפל

כבר נעשה, ואין משהו מיוחד שמלמד יכול להצביע עליו.
זה גם לא משהו חדש, אלא משהו שהתחיל לפני תקופה די ארוכה, בקטנה, והולך ומחמיר עם הזמן.

מושי998877

משתמש רשום
הצוות בחיידר לא יודע להגיד לכם על מטפלים שהם עובדים איתם?
בדרך כלל יש להם קשרים

אסתי-בראון

להיות אמא מחוברת
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
לפני שניגשים למטפל
אני הייתי מציעה לנסות להקדיש לו יותר זמן בימים הקרובים. אני בטוחה שאת אמא דואגת ואוהבת, אז פשוט להעלות את המינון.
ליזום יותר שיחות, יותר חיבוקים, יותר מחמאות.
להתעניין יותר. לספר לו בדיחות "כי אני חושבת שזה מאד מצחיק אז בוא נצחק ביחד".
לצאת לטיול קצר בסביבה רק איתו. לשחק איתו. להיות יותר איתו.
מניסיון שלי כאמא, אני חושבת שתופתעי.
א. התופעות הללו יצטמצמו מאד מאד.
ב. הילד יכול לשתף אותך בדברים שלא חלמת עליהם.
בהצלחה.
וברור, שאם רואים שהבעיה לא נפתרת בצורה כזו, אלא נמשכת, להמשיך לברר על אפשרות של טיפול ריגשי.

hadasad3

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אם את רוצה אבחון לכי לד"ר גד דואר הוא אלוף עם ילדים!!

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אסתר;2128250:
לפני שניגשים למטפל
אני הייתי מציעה לנסות להקדיש לו יותר זמן בימים הקרובים. אני בטוחה שאת אמא דואגת ואוהבת, אז פשוט להעלות את המינון.
ליזום יותר שיחות, יותר חיבוקים, יותר מחמאות.
להתעניין יותר. לספר לו בדיחות "כי אני חושבת שזה מאד מצחיק אז בוא נצחק ביחד".
לצאת לטיול קצר בסביבה רק איתו. לשחק איתו. להיות יותר איתו.
מניסיון שלי כאמא, אני חושבת שתופתעי.
א. התופעות הללו יצטמצמו מאד מאד.
ב. הילד יכול לשתף אותך בדברים שלא חלמת עליהם.
בהצלחה.
וברור, שאם רואים שהבעיה לא נפתרת בצורה כזו, אלא נמשכת, להמשיך לברר על אפשרות של טיפול ריגשי.

את צודקת מאד!
לצערי, אנחנו גם אחרי הניסיון הזה. די ברור לי שיש משהו ש"יושב" עליו, אבל נדמה לי שגם הוא עצמו לא מודע לזה. לכן אנחנו רוצים אבחון מתאים.

נכתב ע"י hadasad3;2128252:
אם את רוצה אבחון לכי לד"ר גד דואר הוא אלוף עם ילדים!!

תודה על ההמלצה. יש לך פרטים? איך מגיעים אליו?

hadasad3

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הוא חרדי גר באזור רחוב עוזיאל בבני ברק
הוא ממש מעולה.
אם תרצי את המספר שלו אני אוכל להשיג לך אותו
הוא נקרא אחד הטובים בתחום.

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י hadasad3;2128282:
הוא חרדי גר באזור רחוב עוזיאל בבני ברק
הוא ממש מעולה.
אם תרצי את המספר שלו אני אוכל להשיג לך אותו
הוא נקרא אחד הטובים בתחום.

בדיוק מצאתי את אתר האינטרנט שלו, תודה.
זה נראה שהוא מטפל בקשיים לימודיים, הוא עוסק גם בקשיים רגשיים, בלי קשר ללימודים?

hadasad3

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני יודעת שהוא מתעסק עם הרבה נושאים.
אולי תנסי ליצור איתו קשר דרך האתר.
או שאת רוצה שמחר אני אנסה לברר לך.

גולדא

משתמש רשום
לדעתי לפני טיפול צריכים לבדוק בדיקת שמיעה / ראייה אולי זה מה שמציק לו .
או משהו בתלמוד תורה לא בסדר אולי מציקים לו

סבתא של נעה

משתמש סופר מקצוען
גד דואר מצויין לאבחונים דידקטיים וקשיי למידה
אבחון רגשי זה ממש לא הנושא שלו
באיזה אזור את גרה?

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
ממליצה לפנות להניה לוברבלום ממכון מגן.
יש לה נסיון של שנים בתחומי טיפול רבים ומגוונים
היא מאבחנת ומפנה לגורם מטפל מתאים.

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
חיים ולדר מטפל מוצלח ביותר בנושאים אלו ניתן לקבוע אצלו תור דרך המרכז לילד ולמשפחה בבני ברק

bekki

משתמש מקצוען
בכי ועצבות כרוניים זה לא עניין של עוד שעות חיבוק של אמא.[זה נפלא.אבל נשמע שזה יותר מזה]
אחרי בירור מול המלמד איך היחס של הילדים בכתה אליו ושל הצוות, פשוט תפני לרופא ילדים לבדיקות דם ולהפניה להתפתחות הילד. יש לך שם צוות מלא החל בפסיכולוג ילדים/ מטפלים באומנות ומוסיקה וכו'.

בהצלחה!

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י סבתא של נעה;2128334:
באיזה אזור את גרה?

אני גרה בביתר עילית.

נכתב ע"י לללי;2128362:
ממליצה לפנות להניה לוברבלום ממכון מגן.
יש לה נסיון של שנים בתחומי טיפול רבים ומגוונים
היא מאבחנת ומפנה לגורם מטפל מתאים.

איך פונים אליה?

נכתב ע"י bekki;2128366:
בכי ועצבות כרוניים זה לא עניין של עוד שעות חיבוק של אמא.[זה נפלא.אבל נשמע שזה יותר מזה]
אחרי בירור מול המלמד איך היחס של הילדים בכתה אליו ושל הצוות, פשוט תפני לרופא ילדים לבדיקות דם ולהפניה להתפתחות הילד. יש לך שם צוות מלא החל בפסיכולוג ילדים/ מטפלים באומנות ומוסיקה וכו'.

בהצלחה!

התפתחות הילד (לפחות אצלנו) זה תהליך של חצי שנה לפחות עד שמגיעים לאיזשהו טיפול... עייפתי מהם כבר... מה גם שרופא הילדים שרופא הילדים לא ממש התייחס ברצינות לתלונות וקבע שהילד בסדר גמור (עשינו בדיקות דם שיצאו תקינות, ואנחנו בדרך לבדיקות ראיה ושמיעה - אבל האינטואיציות שלי אומרות שזה רגשי).

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בראש מילה;2128382:
אני גרה בביתר עילית.

איך פונים אליה?

התפתחות הילד (לפחות אצלנו) זה תהליך של חצי שנה לפחות עד שמגיעים לאיזשהו טיפול... עייפתי מהם כבר... מה גם שרופא הילדים שרופא הילדים לא ממש התייחס ברצינות לתלונות וקבע שהילד בסדר גמור (עשינו בדיקות דם שיצאו תקינות, ואנחנו בדרך לבדיקות ראיה ושמיעה - אבל האינטואיציות שלי אומרות שזה רגשי).

באיזה קופה את?

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י בראש מילה;2128382:

אל תתקרבי להתפתחות הילד. תחכי חודשים עד שתשכחי על מה בכלל פנית.
תבקשי מהרופא הפניה לטיפול רגשי דרך הקופה (במכבי יש. אני מאמינה שבכל קופה יש עד גיל מסוים, תלוי בסוג הביטוח שלכם) חשוב שבהפניה יהיה כתוב: מכון לטיפול רגשי או משהו כזה, ולא הפניה למכון להתפתחות הילד.
ואם הרופא לא מתייחס ברצינות - תפני לרופא אחר. את האמא של הילד, ולא הוא!

ואם כבר בדיקות ראיה - תפנו לרופא שמתמצא במיקוד ראיה, שזה נושא מורכב יותר מרפואת עיניים מתחילה.

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לב הענין;2128400:
אל תתקרבי להתפתחות הילד. תחכי חודשים עד שתשכחי על מה בכלל פנית.
תבקשי מהרופא הפניה לטיפול רגשי דרך הקופה (במכבי יש. אני מאמינה שבכל קופה יש עד גיל מסוים, תלוי בסוג הביטוח שלכם) חשוב שבהפניה יהיה כתוב: מכון לטיפול רגשי או משהו כזה, ולא הפניה למכון להתפתחות הילד.
ואם הרופא לא מתייחס ברצינות - תפני לרופא אחר. את האמא של הילד, ולא הוא!

ואם כבר בדיקות ראיה - תפנו לרופא שמתמצא במיקוד ראיה, שזה נושא מורכב יותר מרפואת עיניים מתחילה.

ברור.
גם אם הרופא לא מתרשם,את כמבוטחת יכולה לדרוש.
ואכן את יכולה לבקש הפנייה מיידית לפסיכולוג ילדים או מטפל מוסמך.
רק שתדעי שגם קופת חולים מפנה היום למכונים שהמטפלים הרגשיים שלה לא מספיק רציניים.וסליחה על ההתבטאות.

מגן - הניה לוברבוים
025000497

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה