**Review: חוויית שימוש ב-Rebelle 3**

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
**Review: חוויית שימוש ב-Rebelle 3**

ערב טוב, חם ולח לכולם!

לאחר האשכול שנפתח כאן, התוודעתי לתכנה החדשה מבית סמית' מיקרו, והחלטתי לנסות אותה. גרסת הדמו גירתה את חושיי, ומאחר וספר שאני מציירת עכשיו היה נראה לי מתאים בול לשימוש בכלי כזה, קניתי את הגרסה המלאה.

אז איך היא?

במילה אחת: מרגשת
בשתי מילים: טעונת שיפור

ואני הולכת לפרט. אכתוב קודם את הבאגים והחסרונות שמפריעים לי (כי אני פולנייה בנשמתי), ואחר כך אפרט על המעלות שלה.

~דברים שפחות אהבתי ב- Rebelle 3 :( ~

קודם כל, הפרט הראשון שהפריע לי בתכנה היה:
*איטיות תגובה*
ביחס לתכנות אחרות כמו מנגה, פוטושופ, התוכנה עובדת לאט. מאד לאט. בשביל מישהי שהתרגלה להריץ את העניינים במהירות, הקצב של Rebelle 3 שונה לחלוטין מכל השאר. יש בזה גם חלק מהחוויה של 'איור אמיתי', אבל בינינו, זה מותח עצבים.

בגיפ הזה תראו שניסיתי להזיז את משטח העבודה בעזרת שימוש במקש הרווח, אבל התכנה קלטה מאוחר מדי שלחצתי על הרווח. מה שקורה כל הזמן הוא קשקושים מרגיזים על משטח הציור.
gif-1.gif

בגיפ הזה, שוב, שימוש בCtrl+Shift+Z, מגיב באיטיות שקשה להתרגל אליה.
הוספת שכבה איטית :( כל דבר לוקח יותר מדי זמן
gif-2.gif

בגיפ הזה, בכלל התכנה נתקעה בגלל שפקדתי עליה כמה דברים רצופים בחוסר סבלנות של חניכת מנגה סטודיו.
Gif-3.gif

בגדול, אלו באגים קטנים. לכן הכותרת היא 'חוויית השימוש', כי זה לא קריטי לשום דבר אחר. רק לאופן שבו תחוו את התוכנה.

ב. הדבר השני שהציק לי:
*אי אפשר לפתוח כמה קבצים בתכנה במקביל*
כשניסיתי, הם נפתחו בחלונות שונים, ולא בתוך התוכנה בתוך סרגל כרטיסיות עליון, כמו בשאר התוכנות. כמו כן, התוכנה הוציאה הודעות התרעה שמומלץ לסגור חלק מהקבצים כי זה מכביד על התהליך. וזה אכן הכביד, בחיי.

ג.
*קבצים כבדים גורמים לתוכנה לקרוס*
כמו שכתבתי כבר באשכול שפתחו בשבוע שעבר, התוכנה קרסה לי כשפתחתי קנבס בגודל של 410*210 ס"מ. לא מאשימה אותה, זה באמת גדול, אבל רק שתדעו. במקום זה, פתחתי בחצי מהגודל הזה, אבל ברזולוציה כפולה. עבד.

ד.
*והתלונה האחרונה להיום: הגודל של המברשות מוגבל*

כן, זה נשמע מינורי. אבל עבורי, בעלת נרבים מסוגים נדירים ביותר, זה הרגיש קריטי. אי אפשר להגדיל את המברשות לגודל ענקי. הגודל המקסימלי שלהם קטן יותר משאר התכנות שאני מכירה, מה שאומר שאם אתם רוצים לצבוע שטח גדול, זה הולך להיות מסובך כשתשמשו במברשת מים שקופה והקווים יעלו זה על זה. בהצלחה.
הפתרון שלי: לבטל כל סוג של שקיפות, לטעון צבע עד הסוף ולקוות לטוב!

זהו, עכשיו לחלק הטוב! אם שרדתם עד עכשיו, אז כן, מגיע לכם לקבל את השוקולד החלבי שבתחתית הגביע של הטילון.
מגיע או לא מגיע?

~דברים שאהבתי ב- Rebelle 3 :) ~

א.
*תחושת צבע אמיתי וחי, דינמיקה מטורפת*
מרגישים את הצבע נספג בדף באיטיות ומקבל את המרקם שלו. הדף 'מרגיש' את הלחץ של העט ומכוון לפי זה את כמות הצבע שנשפך ונספג. נשמע רגיל מדי?בתור אחת שלמדה לצבוע בצבעי מים אמיתיים, והשתמשה בזה לאורך זמן די רב, התוכנה הזאת היא ריגוש לא רגיל! זה שחזור של החוויה האמיתית, בכלים דיגיטליים ועם אין סוף אפשרויות נוספות.
אפילו באינקינג עם העט של התכנה, יש תחושה אמיתית יותר. הצבע 'מתקבל' על הדף בצורה מגניבה!! סוואגגגג

ב.
*פשטות*
התוכנה פשוטה! יש בה המון, אבל לא בכמות שמבלבלת אנשים לא מדי טכניים (אני). יש בה כל מה שצריך, ובדיוק מה שצריך. ההרגשה נעימה, מסודרת. מובנת. בתור אדם די איטי בתוכנות, הקליטה שלי בRebelle 3 הייתה מהירה! מה שאומר שלכל אחד אחר יש תקווה. זקפו את ראשיכם והביטו אל האופק! אם אני הצלחתי, אפילו מאפרה יכולה להצליח.

ג.
*תחושה של 'הדבר האמיתי'- יחד עם נוחות טכנולוגית*
אני לא יודעת ממה זה מורכב. שילוב של המברשות, הטקסטורה, הדפים, ואולי גם איטיות התגובה (חיוך אירוני)? מה שברור, זה מרגיש קרוב מאד לציור מסורתי עם מברשת ודפי בריסטול, אבל עם נוחות טכנולוגית נוחה באופן נוח ביותר (!).

*בתוכנה יש כלים שמדמים פעולות שהייתי עושה במציאות, לדוגמא ספוג שמייבש את המשטח, ולעומתו- מים, להרטבת הדף. יש לחצן שמייבש את כל השכבה (נוח מאד, וקולטים להשתמש בו אחרי כמה טעויות מצערות בהן צבעים נספגים זה זה), ויש לחצן שמרטיב אותה. כשלומדים להשתמש בכלים האלו זה משפר את התוצאות בכמה רמות.

*לעומת זאת, שלא כמו במציאות, יש לחצן שמאפשר עצירת כל הדינאמיקה של הצבע עד שתסיימו לצבוע את כל מה שאתם רוצים. רק כשתשחררו אותו, הצבע יתחיל להיספג ותוכלו לראות את הצבעים מתפשטים על הדף ביחד ומתערבבים זה עם זה בו זמנית, בקצב שתבחרו.
הו, כמה הייתי רוצה דבר כזה, אי אז, כשעשיתי את צעדי הראשונים עם מברשות מים על דף בריסטול. כמה.

*אתם יכולים לשלוט על הזרימה של שובלי הצבע, ולאיזה כיוון שתבחרו. או לבטל אותה. תראו לי דבר כזה במציאות. אין. אמרתי לכם.

ד.
*שירות לקוחות מעולה!*
אולי קצת לא קשור, אבל שתדעו. כשקניתי את התוכנה, לא ממש הבנתי איך להתקין אותה, כי היה לי כבר חשבון בסמית' מיקרו ולא קיבלתי את הקוד אלי, בקיצור, אני איטית בטכנולוגיה, כמו שאמרתי. אז שלחתי להם מייל, והם חזרו אלי תוך פחות מ12 שעות עם הדרכה מפורטת. למרות שכבר התקנתי את התוכנה והייתי כבר עסוקה בלחטט עמוק עמוק בקרבייה המימיים, זה היה נחמד לגלות שהחבר'ה שם לא סתם יושבים במשרד ושומרים על הדפים שלא יעופו ברוח.

לסיכום:
Rebelle 3 היא תוכנה מגניבה שהלוואי והייתי מכירה קודם! (אם היא הייתה קיימת?) הפשטות שלה מפתיעה, והקלות שבה מתקבלות תוצאות- מפתיעה עוד יותר! איזה 'מפתיעה'?? מ--- מ--- אוקי, מפתיעה.

אישית, למרות כל החסרונות שלה- התרגלתי אליהם במהירות, ולמדתי לסלוח לה ולזרום עם השגעונות החולפים שלה. (מבזק חדשות: יש 'מנהל המשימות' בימינו. זה כמו אבא שחוזר הביתה וסוגר את כל התוכנות שלא התנהגו יפה. לפעמים, אבא חוזר שיכור. זה כשמנהל המשימות נתקע גם הוא. זה לא לילדים, הסיפור הזה.)
אישית #2: התחושה הממכרת שלה גורמת לי לאופוריה שמצמידה אותי לכיסא עד שאני מתעוררת מהזייותי עם כאבי גב חדים וקרקורי רעב וצמא של יובלות שחלפו בלי שהרגשתי. "הזמן חולף כשנהנים" זה אנדרסטייטמנט במקרה שלי.

ועכשיו לא אישית: זה עניין של טעם. הסגנון הזה הוא לא הסגנון שהתרגלתי לאייר בו במחשב, אבל הופתעתי לגלות שאני מאד אוהבת אותו! אם אתם אוהבים תוכנות עם פיצ'רים מגניבים שמדמים חוויית איור אמיתי, ואתם אוהבים את חוויית האיור האמיתית של צבע ומרקם עמוק, ולא אכפת לכם לעבוד בהרבה יותר סבלנות ועדינות- כדי לקבל תוצאות מגניבות שנראות רכות, חיות ונושמות כמו איור מסורתי,
אז התוכנה הזאת בשבילכם.

הלוואי שהייתי יכולה להעלות הרגע דברים יפהפיים שיצרתי בכלום זמן! ברגע שהספר ייצא לאור, אני אטיס לפה על טיל את התוצאות כדי שתבינו על מה דיברתי.

לילה טוב ויצירתי לכולם!

נ.ב. אפשר לשאול כל דבר על התכנה בתגובות, ואענה ככל שאוכל!

קבצים מצורפים

• Gif-3.gif
    Gif-3.gif
    KB 613.1 · צפיות: 112

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה לך על הזמן שהקדשת להתייחס אליה!
לי מאוד עזר ובטוחה שלעוד.
יישר כוחך :)

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אני בדמו כבר חשתי תסכול בלצייר לא זז... כמעט.
אולי לא ציינתי, אבל יש לי מחשב על שמיועד לדברים כבדים הרבה יותר, אז הוא סוחב סבבה יחסית.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תודה על הפירוט
יש מצב שאת מעלה קצת הסבר על כלים ספציפיים שהזכרת כאן?

מיכל.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
חתיכת פרסומות עשית לה, למרות החסרונות.. (המשמעותיים:()
תודה על ההשקעה בפירוט ומצטרפת לבקשה על ההסבר-כלים.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
@ronitg @מיכל. בבקשה!
(או שעדיף באשכול נפרד?)

פירוט על הכלים ב-Rebelle 3

חלק מהכלים הם כאלו שיש גם במנגה. כמובן שבריבל הם מגניבים יותר, בגלל הפיצ'רים שמתאימים את הכלים לאופי של התוכנה.

1. מברשות:
לריבל יש מבחר קטן של מברשות (משמאל לימין בתמונה):
מברשת מים, מברשת צבע שמן/אקריליק, צבע פסטל, עפרון, עט- אינק, מארקר (כמו הלורדים עם הראש הרך שנראים כמו צבעי מים), אירבראש, והאחרון הוא המחק.

עוד לא הספקתי לבדוק את כולן, אלא השתמשתי בעיקר במברשת מים רגילה- זו שרואים בתמונה. יש 3 פרמטרים קריטיים, שישפיעו על האופן שבו הצבע יתקבל, והם לחץ המברשת, כמות הצבע על המברשת, וכמות המים על המברשת.
עד עכשיו המברשת שלי נמצאת על סביבות 45 בPressure, ובערך 40 בLoading. אבל עניין של טעם וסגנון.

מה שמגניב בריבל, למרות הרושם שיש לצבעי מים שזה סגנון צביעה קשה, כי הצבע מתקבל במהירות וכל חזרה על שכבה גורמת לקווים כפולים כהים יותר, וצריך לעבוד מהר אבל בעדינות... וכל הכאב ראש הזה, בריבל שמתי לב שאחרי ששמים את הצבע על הדף והוא נספג, בגלל שהשכבה עוד רטובה, אפשר בכיף לעבור עם המברשת עוד על חורים ופשלות שיצאו, והצבע מתאחה בטבעיות לתוך עצמו. זה דבר שלא קיים בצבעי מים אמיתיים, אבל זה העולם הדיגיטלי, רבותיי!

אה, ועוד משהו. מצאתי יתרון מהירות בריבל על פני מנגה! במנגה כשהייתי מגדילה מברשת וצובעת שטח גדול, המברשת הייתה מגיבה בדיליי כי היה קשה לקובץ לעכל את השינויים במהירות. בריבל, לא משנה כמה מהר אתה מריץ את המברשת או איזה גודל היא, אין דיליי במברשת.
כל הכבוד, ריבל. כל הכבוד.

מברשות 2.jpg

2. כלי מריחת צבע:
האמת , לא השתמשתי. זה בטח יותר לשימוש בציור אקריליק ושמן. זה אמור להיות מגניב, מה שכן, קיים גם במנגה ואין לי מושג לגבי יתרונות/ חסרונות על פני תכנות אחרות. לא באתי לריבל בשביל זה, אבל מי יודע, אולי יום אחד... :/
מריחה 2.jpg

3. כלי המים:
בכלי הזה אפשר לשחק בכמות המים, ולהרטיב את הדף או שכבה של צבע שעשיתם. בד"כ שימש אותי כדי להגדיל את זרימת הצבע לצדדים במקרה שרציתי את זה.

מים 2.jpg

4. כלי הספוג:
התשובה ל'הצילו, יותר מדי מים/צבע'. משתמשים בזה כשצריכים לייבש מים מחלק ספציפי בדף.
ספוג 2.jpg

5. מציג רטיבות:
הלחצן הזה יציג לכם את כל האזורים שעדיין רטובים בציור שלכם, ככה שלא תעברו עליהם בטעות במברשת עם צבע ואז יהיה לכם בלגן שלם של מריחות.
מציג רטיבות.jpg

6. לחצן 'ייבוש שכבה':
במקום להסתבך, אני התרגלתי בכל פעם שאני מסיימת משהו והוא מוצא חן בעיני כמו שהוא, ללחוץ על הכפתור הזה שמייבש לי את כל השכבה. ככה אני בטוחה שלא יתערבבו לי כתמי צבע זה בתוך זה.
ליייבש שכבה.jpg

7. לחצן 'הרטבת שכבה':
קורה, תתפלאו. אתם רוצים להרטיב את הדף, כדי שהצבעים יספגו. יותר קל לעשות את זה עם הלחצן הזה, במקום להשתמש בכלי המים שהוא קטן יותר.
להרטיב שכבה.jpg

8. לחצן 'ייבוש מהיר':
לא השתמשתי בו, אבל אני מניחה שיש לו איזה שהוא יתרון (גלגול עיניים מסיבי). נסו וספרו לי מה הקסם הנורא שקורה כשמשתמשים באופצייה הזאת!
ייבוש מהיר.jpg

9. לחצן 'עצור/ שחרר':
אוקי, זה הפיצ'ר הכי מגניב וסוואגי בתכנה הזאת!! קשה להסביר, פשוט תנסו. לפני שאתם מתחילים לצבוע משהו (עדיף עם הרבה מים ועם לחצן ה'טינט' דלוק), תלחצו על זה ותעצרו את העסק. כשאתם גומרים, תלחצו שוב כדי לשחרר, ותראו את כל הצבעים מתפשטים ביחד זה על זה ונוזלים בבת אחת, חגיגה לעיניים וללב!
אגב, זה שימושי גם, לא רק מגניב.
לעצור ולשחרר.jpg

10. כלי ה'טינט'- זרימת שובלי צבע:
כאן אתם יכולים לכוון אם בכלל, את זרימת שובלי הצבע בציור שלכם. לחיצה אחת על המרכז, הוא נהפך לתכלת ומופיע מחוג מחובר אליו. כוונו את המחוג לכיוון שאליו תרצו את הצבע. אפשר לעצור אותו ברגע שמספיק לכם. (במקרים שהשתמשתי בו, לפעמים הוספתי עוד מים עם כלי המים, כדי להגביר את זרימת הצבע, ושיחקתי עם המים ואתו עד שקיבלתי תוצאה מגניבה)
טינט.jpg

11. תמונת רפרנס
את זה גיליתי היום, אבל בגלל שאי אפשר לפתוח כמה חלונות במקביל, אפשר פשוט ללחוץ למעלה בסרגל על Window> Reference image ולפתוח בתוכה את הציור שאתם צריכים ממנו דגימות צבע, לדוגמא.

בהנאה! אם יש שאלות, עדכנו.
לילה טוב! :)

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
היי, עוד לא קראתי אבל תודה על ההשקעה מזמנך :)
כבר אעבור על מידע הכלים אבל לפניי זה-
הלוואי שהייתי יכולה להעלות הרגע דברים יפהפיים שיצרתי בכלום זמן! ברגע שהספר ייצא לאור, אני אטיס לפה על טיל את התוצאות כדי שתבינו על מה דיברתי.
טוב אז להעלות מהספר את לא יכולה..
אבל את יכולה להראות לנו שימוש כולשהו במברשות, :D
צביעה של סקיצה כולשהיא עם צבעי מים.. משהו קליל או אפילו צילום מסך בתקריב שלא רואים את כל עמוד הספר אלא רק צביעה של גוף, חצאית, חולצה, עץ או ווואטאבר.
מעניין אותי לראות שימוש במברשות האלה על ידי כמה וכמה מאיירים.
אודה לך מאוד ..הצלוחעס!
(לי דרך אגב,לא היה זמן מאז הפעם ההיא (הראשונה) שבדקתי את התוכנה להתנסות בה שוב. נורא הרגיז אותי העניין עם קונטרול z אבל הבנתי שפשוט צריך להוסיף shift...אבדוק את זה בפעם הבאה)

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@ליבליב אם את ממש מתעקשת...
אבל חבר'ה, באמת כל הזכויות שמורות.
צפה בקובץ המצורף 384180
טוב ברור שזה יפה מאוד(!ותודה על השיתוף :)) אבל אני לא רואה פה הבדל ממשהו שאפשר ליצור בפוטושופ.
האם בשביל סוג שימוש כזה של מברשות מים (שהן לא נוטפות מים) את חושבת שעדיין התוכנה שווה/נצרכת או הכרחית?
בעצם אני אומרת.. מה נפקא מינה?.
לכאורה אותו דבר אפשר לייצר בפוטושופ רק שזה מגיע לך אוטומטית עם טקסטורה בדף.

פיציקטו

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מקסים! איזו השקעה...
מרשה לי להוסיף משהו?
ה-Blow נעלב... נושפים על הכתם והוא נוזל בכיוון ה-Tilt
וכן יש 4 אופציות של מכחולים (משמאל לימין)
מברשת קבועה, מברשת רגילה, מברשת מלוכלכת (כלומר, מושפעת מהצבע שעל הדף )
ומברשת נקיה.
באותה שורה, המברשת יכולה להפוך למחק, בלי לעבור לכלי המחק.
אגב, לגבי הייבוש מהיר, הוא שימושי ביותר לכל שלב שבו אני עדיין לא מעוניינת ליבש את השכבה.
אצלי בכל אופן.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
טוב ברור שזה יפה מאוד(!ותודה על השיתוף :)) אבל אני לא רואה פה הבדל ממשהו שאפשר ליצור בפוטושופ.
האם בשביל סוג שימוש כזה של מברשות מים (שהן לא נוטפות מים) את חושבת שעדיין התוכנה שווה/נצרכת או הכרחית?
בעצם אני אומרת.. מה נפקא מינה?.
לכאורה אותו דבר אפשר לייצר בפוטושופ רק שזה מגיע לך אוטומטית עם טקסטורה בדף.
ההרגשה והתהליך שונייייייים מפוטושופ, זה א'.
ב, אני כן רואה הבדל. עד היום לא הצלחתי להגיע לצבעי מים שנראים טוב בפוטושופ, וכאן זה הגיע לי על מגש של כסף.
ג, כן, הדוגמא הזאת לא קיצונית מאד. אלו צבעי מים עדינים...

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ההרגשה והתהליך שונייייייים מפוטושופ, זה א'.
ב, אני כן רואה הבדל. עד היום לא הצלחתי להגיע לצבעי מים שנראים טוב בפוטושופ, וכאן זה הגיע לי על מגש של כסף.
ג, כן, הדוגמא הזאת לא קיצונית מאד. אלו צבעי מים עדינים...
א, ברור לי, מסכימה. במינימום רק בשביל זה לפחותהתוכנה שווה. החווית ציור אחרת.
ב ןוג׳- כן אולי זה דוגמא באמת עדינה כי לי זה בהחלט נראה משהו שניתן להשיג בפוטושופ עם המברשות של קייל אם את מכירה.
שאלה.
האם השתמשת פה בשכבות עם שיטת שילוב?
האם השתמשת בעריכת צבעים או משהו?
(אני לא יודעת כל כך אם יש ומה יש כי באמת שבקושי נגעתי בתוכנה לא היה לי זמן.)

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
א, ברור לי, מסכימה. במינימום רק בשביל זה לפחותהתוכנה שווה. החווית ציור אחרת.
ב ןוג׳- כן אולי זה דוגמא באמת עדינה כי לי זה בהחלט נראה משהו שניתן להשיג בפוטושופ עם המברשות של קייל אם את מכירה.
שאלה.
האם השתמשת פה בשכבות עם שיטת שילוב?
האם השתמשת בעריכת צבעים או משהו?
(אני לא יודעת כל כך אם יש ומה יש כי באמת שבקושי נגעתי בתוכנה לא היה לי זמן.)
לא השתמשתי בשיטות שילוב, ולא בעריכת צבעים.
זה נטו צבעים בהירים עם שכבת צל, על דף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה