pc או mac

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני לא מתמצא כאן בפורום,
אני מאמין שיש כאן הרבה אשכולות על הנושא (מצאתי חלק - אך הם עדיין לא סיפקו אותי)

אני עובד על pc ,
רוצה לעבור למק,
מה השיקולים כן לעבור למק, ומה החסרונות ?

האם הקבצים של תוכנות הגרפיקה לא תואמים ב-pc וב-mac ?

-אני עובד על נייח, ברצוני כרגע לקנות נייד במקביל, חשבתי לקנות mac נייד, ולאט לאט ללמוד את כל המערכת עד לרכישת mac נייח,
אפשרי כזה מהלך ? (אם הקבצים לא תואמים - וודאי שלא!)
מה המחירים ?

אשמח לשמוע מכאלה שעברו את התהליך, וממומחי mac מה יש להם לאמר.

[אשמח לתשובות ענייניות ומפורטות, לא 'בחיים לא' או 'וודאי']

תודה רבה

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
בשעתו כשבררתי מאד יסודי המליצו לי על PC מהסיבה שבמחיר מקביל אני מקבלת בפי סי מחשב חזק הרבה יותר, עם רכיבי חומרה מתקדמים יותר.

לדעת רבים מאד כיום חלק מהמק זה ההילה המקצועית וכו' בעוד שהתמורה התכליתית שלו ביחס למחיר לא מספיק משמעותית ומשתלמת.

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ברור שחלק מהשיקולים זה הכסף,
אך בשלב ראשון יותר חשוב לי לדעת את הפרטים הטכניים,
בסוף נגיע לכסף ונראה מה התקציב,

תודה

מחכה לתגובות

ShimmyLev

משתמש צעיר
הגישה שהיתה רווחת עד לפני 5-6 שנים היתה שהמק הוא מחשב יוקרתי לעשירים בלבד.

נכון להיום, ועקב ההוזלה במחירים, מחשבי המק שוום לכל נפש, ובמחיר נורמלי אפשר למצוא מחשב מעולה לפי הצרכים.

קבצים של תוכנות גרפיות לרוב הם משוייכים לתוכנה, כך שאם יש את התוכנה למק ולפיסי- לא תהיה בעיית תאימות. פוטושופ למשל.

אם אתה קונה נייד בשביל למידה- אתה יכול להסתפק בנייד כניסה בסיסי, להתחיל לראות איך זה מרגיש לך, ומשם להתקדם. אין צורך לקנות ישר משהו יקר...

לדעתי האישית, הדרכה בסיסית על המחשב תמיד מקלה על הכניסה ומונעת טעויות רבות. אבל למען ההגינות והשקיפות- אני מבצע הדרכות על מחשבי מק ומערכי אפל, כך שאני חייב לציין זאת.

יתרונות: מערכת קלה, מהירה, אופציות מגוונות, בטוחה ומוגנת.
חסרונות: דרוש זמן למידה, חלקי חילוף ייחודיים (כמו כל מחשב מותג).

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
WAY
איזה תשובה מפורטת, ממש תודה

אני צריך אותו לגרפיקה, שיהיה מחשב חזק וטוב,
אני לא צריך את הבולדוזר של העולם, זה לא לעריכת וידאו, זה גם מחשב נוסף על המחשב שאני עובד איתו, אבל חשוב לי שהוא גם יהיה חזק

האם יילך לי בקלות לעבוד על נייח של pc ונייד של mac במקביל ? (מבחינת הקבצים)
(קבצי גרפיקה / מוסיקה / תמונות / קבצי אופיס?

האם יש מחשבים ניידים ברמה ביצועעית של מחשבים נייחים ?

vrah

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י גולד;656081:
WAY
איזה תשובה מפורטת, ממש תודה

אני צריך אותו לגרפיקה, שיהיה מחשב חזק וטוב,
אני לא צריך את הבולדוזר של העולם, זה לא לעריכת וידאו, זה גם מחשב נוסף על המחשב שאני עובד איתו, אבל חשוב לי שהוא גם יהיה חזק

האם יילך לי בקלות לעבוד על נייח של pc ונייד של mac במקביל ? (מבחינת הקבצים)
(קבצי גרפיקה / מוסיקה / תמונות / קבצי אופיס?

האם יש מחשבים ניידים ברמה ביצועעית של מחשבים נייחים ?

עם קבצי גרפיקה ילך לך מצוין, וכן עם קבצי המוזיקה, תמונות יתכנו בעיות אם לא תמצא תוכנה שיתן לך את כל הפורמטים שיש לך בוינדוס, קבצי אופיס ג"כ יתכנו בעיות.
וכמובן שיש מחשבים ניידים ברמה ביצועית של מחשבים נייחים, אלא שבמחיר משחב אחד כזה, אתה יכול לקנות 5 מחשבים נייחים.

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
באיזה קבצים אמורים להיות לי בעיות ?

בקיצער, איזה מפרט אתם מציעים לי לקנות ?

ShimmyLev

משתמש צעיר
מוזיקה, תמונות, סרטים- לא אמורה להיות בעיה.
אם יש איזה תוכנה מיוחדת שיש לה קבצים בסיומות מיוחדות- תמיד אפשר להריץ על המק ווינדוס בתוך חלון קטן, כך שאפילו לא צריך לכבות את המחשב...

מה בדיוק השימושים שלך? גרפיקה זה טווח רחב מאוד...

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
גרפיקה ממוחשב, לא עריכת סרטים, לא בניית אתרים,

בכמה אני יכול לקנות נייד טוב ?

ShimmyLev

משתמש צעיר
יש את המקבוק פרו 13 הבסיסי, שהוא מספיק לעבודת גרפיקה בסיסית ומעלה.
יש גם את המקבוק אייר 13, שאמנם המעבד לא חזק במיוחד, אבל דיסק SSD מובנה- מקפיץ את מהירות העבודה לשמיים.

אם אתה מעדיף מחשב חזק יותר, קח את המקבוק פרו 15 הבסיסי. עם שדרוג זכרונות קליל- יש לך מחשב מפלצתי למדיי...

ואגב, לפני כמה ימים יצא עדכון לקו המקבוק פרו. כך שאפשר להשיג את הדגם הקודם במחיר מוזל יותר. שווה לנסות...

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מה איזור המחירים ?

ShimmyLev

משתמש צעיר
מקבוק פרו מתחיל ב 6000 ומשהו
מקבוק פרו

מקבוק אייר מתחיל ב 5250 לגודל 11".
מקבוק אייר

מה שכן- המקבוק פרו באתר זה הדגמים החדשים. כדאי להתקשר אליהם טלפונית כדי לברר על הדגמים הקודמים.

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
גודל 11 כזה קטן עולה 5250 ?
ואם אני ירצה גודל 20 כמה זה מייקר ?

מה הטלפון שלהם ?
הם המקום היחיד שאפשר לקנות מק ?

ShimmyLev

משתמש צעיר
גודל 21.5 זה מחשב נייח. איימק

תסתכל באתר. תחטט קצת. תראה מחירים ומוצרים. יש שם טלפון בצד, נראה לי, של המכירות.

אפשר להביא מחו"ל, אבל אני אישית לא מכיר את התהליך או אם זה משתלם.

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אין נייד בגודל הזה ?

אני חסום בשביל להכנס לאתר הזה

ShimmyLev

משתמש צעיר
ניידים יש 11ו 13 במקבוק אייר (דקיק)
או 13, 15, 17 במקבוק פרו. זה מחשב גדול, עבה יותר, מקצועי וחזק יותר.

מעבר לזה- יש נייחים, איימק, ב 21.5 ו 27. זה הגדלים.

תנסה להיכנס ולראות באתר אפל עצמם: Apple

הטלפון, כפי שמופיע באתר, הוא 03-900-5353. תנסה אולי לדבר איתם...

JOW

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
היי, אני בעבר העלתי את שאלת האם PC או MAC לבסוף הלכתי על הMAC עשיתי איתו כמה עבודות והוא ממש מומלץ בחום. מערכת חזקה, מהירה ושקטה שששש אין יותר את הרעש של הPC
במקביל אפשר להריץ מע' הפעלה של מייקרוסופט כך שכל תוכנה שלא תתמוך במק תוכל להתקין על הווינדוס.
אני רוצה לצרף לך את אחת ההמלצות שדחפו אותי לקנות את הMAC.

אני מבין את ההתלבטות שלך והחשש מהמעבר מסביבת החלונות למק. אני לא יודע מה הרקע של האנשים שענו לך עד עכשיו בעיצוב אז אני אתן לך את נקודת המבט שלי בתור מעצב. (אני מעצב תעשייתי) בעבודה היומיומית שלי אני עובד עם כל חבילת התוכנות של Adobe וברוב המקרים במקביל ובאותו הזמן אני משרטט באטוקאד ובונה מודלים בתוכנות תלת מימד Modo , maya , solidworks ועוד ומרנדר אותם. אני יכול להגיד לך שמהיום שעברתי למק ממש קשה לי לחזור ולעבוד על מחשב פי סי, לא משנה כמה חזק וחדש היה המחשב שעבדתי עליו תמיד היה למחשבי פי סי קושי להריץ את כל התוכנות במקביל ולא עבדתי על מחשב בייתי או מחשב של גיימרים עבדתי על workstation שמוזמנים במיוחד לעבודות האלה ועדיין חזר הניגון של תוכנות שנתקעות והחלון המייאש של ווינדוס שקופץ ומספר לך שתוכנה לא מגיבה והאם אתה רוצה לחכות או לסגור את התוכנה. במקום העבודה שלי וגם בזמן הלימודים תמיד היו מקים ותמיד משום מה נמנעתי מלעבוד עליהם מחוסר רצון ללמוד סביבת עבודה חדשה. למק התחברתי במקרה אחרי שבחירת ליבי קנתה לי במתנה מקבוקפרו אחרי שהנייד שלי שבק חיים. פתאום הצלחתי לעבוד על כל התוכנות במקביל לשמוע מוזיקה ולרנדר ואני מזכיר לך כל זה על נייד שלא מתחמם ועושה רעש של שואב אבק שמתחנן לחמצן כדי להתקרר ומצליח להחזיק 4 שעות של עבודה אמיתית עם בטריה (היום פחות וזה אחרי יותר מ400 מעגלי טעינה ועדיין מחזיקה שעתיים בלי למצמץ) וכמובן קל ויפה. מפה החיבור למק בעבודה היה קצר וגם המעבר בבית. לצערי אני עדיין חייב לעבוד על סביבת חלונות שמותקנת במקביל על המקים שלי אבל רק בגלל שחלק מהתוכנות בתחום שלי עדיין לא קיימת תמיכה במק אבל זה משתנה לשמחתי. דבר אחרון לסיכום איכות המסך הiMac מגיע עם מסך מדהים ברזולוציה מטורפת ושעובדים שעות על המחשב יש לזה השפעה על הפרודטיביות שלך בעבודה אם העיניים שלך לא נגמרות מהעבודה (יש חיסרון לזה שהמסך מבריק בגלל השתקפות אם יש למשל חלון מול המסך אבל יש פתרונות גם לזה). לסיכום אחרי שחפרתי, מק זה לא מחשב זול אבל זה מחשב שעובד ועובד ועובד וגם שומר על הערך שלו במידה ורוצים לשדרג. ווירוסים?תזכיר לי. מערכת חכמה שיודעת לנצל משאבים ולא קורסת. שיגרור זול של מערכת הפעלה 30 יורו (בעסק חייבים שזה יהיה חוקי) מאפשרת לך להינות משני העולמות ותמורת 79 יורו אפשר לקנות Fusion או Paralel ולהריץ במקביל. *המחירים ביורו בגלל שאני חיי באירופה מקווה שעזרתי.

JOW

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
היי, אני בעבר העלתי את שאלת האם PC או MAC לבסוף הלכתי על הMAC עשיתי איתו כמה עבודות והוא ממש מומלץ בחום. מערכת חזקה, מהירה ושקטה שששש אין יותר את הרעש של הPC
במקביל אפשר להריץ מע' הפעלה של מייקרוסופט כך שכל תוכנה שלא תתמוך במק תוכל להתקין על הווינדוס.

אני מבין את ההתלבטות שלך והחשש מהמעבר מסביבת החלונות למק. אני לא יודע מה הרקע של האנשים שענו לך עד עכשיו בעיצוב אז אני אתן לך את נקודת המבט שלי בתור מעצב. (אני מעצב תעשייתי) בעבודה היומיומית שלי אני עובד עם כל חבילת התוכנות של Adobe וברוב המקרים במקביל ובאותו הזמן אני משרטט באטוקאד ובונה מודלים בתוכנות תלת מימד Modo , maya , solidworks ועוד ומרנדר אותם. אני יכול להגיד לך שמהיום שעברתי למק ממש קשה לי לחזור ולעבוד על מחשב פי סי, לא משנה כמה חזק וחדש היה המחשב שעבדתי עליו תמיד היה למחשבי פי סי קושי להריץ את כל התוכנות במקביל ולא עבדתי על מחשב בייתי או מחשב של גיימרים עבדתי על workstation שמוזמנים במיוחד לעבודות האלה ועדיין חזר הניגון של תוכנות שנתקעות והחלון המייאש של ווינדוס שקופץ ומספר לך שתוכנה לא מגיבה והאם אתה רוצה לחכות או לסגור את התוכנה. במקום העבודה שלי וגם בזמן הלימודים תמיד היו מקים ותמיד משום מה נמנעתי מלעבוד עליהם מחוסר רצון ללמוד סביבת עבודה חדשה. למק התחברתי במקרה אחרי שבחירת ליבי קנתה לי במתנה מקבוקפרו אחרי שהנייד שלי שבק חיים. פתאום הצלחתי לעבוד על כל התוכנות במקביל לשמוע מוזיקה ולרנדר ואני מזכיר לך כל זה על נייד שלא מתחמם ועושה רעש של שואב אבק שמתחנן לחמצן כדי להתקרר ומצליח להחזיק 4 שעות של עבודה אמיתית עם בטריה (היום פחות וזה אחרי יותר מ400 מעגלי טעינה ועדיין מחזיקה שעתיים בלי למצמץ) וכמובן קל ויפה. מפה החיבור למק בעבודה היה קצר וגם המעבר בבית. לצערי אני עדיין חייב לעבוד על סביבת חלונות שמותקנת במקביל על המקים שלי אבל רק בגלל שחלק מהתוכנות בתחום שלי עדיין לא קיימת תמיכה במק אבל זה משתנה לשמחתי. דבר אחרון לסיכום איכות המסך הiMac מגיע עם מסך מדהים ברזולוציה מטורפת ושעובדים שעות על המחשב יש לזה השפעה על הפרודטיביות שלך בעבודה אם העיניים שלך לא נגמרות מהעבודה (יש חיסרון לזה שהמסך מבריק בגלל השתקפות אם יש למשל חלון מול המסך אבל יש פתרונות גם לזה). לסיכום אחרי שחפרתי, מק זה לא מחשב זול אבל זה מחשב שעובד ועובד ועובד וגם שומר על הערך שלו במידה ורוצים לשדרג. ווירוסים?תזכיר לי. מערכת חכמה שיודעת לנצל משאבים ולא קורסת. שיגרור זול של מערכת הפעלה 30 יורו (בעסק חייבים שזה יהיה חוקי) מאפשרת לך להינות משני העולמות ותמורת 79 יורו אפשר לקנות Fusion או Paralel ולהריץ במקביל. *המחירים ביורו בגלל שאני חיי באירופה מקווה שעזרתי.

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י JOW;673273:

ווי, איזה תשובה מפורטת,
ממש שכנעת אותי,
השאלה שלי אם זה לא יגנוב לי זמן להתחיל להכיר את כל המערכת ?
או שזה ממשק ידידותי ?
האם זה בעברית, כמו חלונות ?

kcbv

משתמש צעיר
D I G I T A L
ממשק מאד ידידותי, קל לתפעול, ובאמת קשה למקים לחזור לפיסי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  45  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה