node.js - א - משתנים.

• פותח הנושא mat
  • פורסם בתאריך

mat

------- Magicode -------
בהמשך להתחלה. מי שלא קרא מוזמן לקרוא ולהוריד את הsdk שבניתי לצורך תירגול.

אני ממליץ לכל מי שרוצה לתכנת לכתוב את הקוד עם notepad++.
אחרי שאתם מתקינים אותו. אם תלחצו לחצן ימני על קובץ יפתח לכם בתפריט אפשרות "edit with notepad++" (ערוך באמצעות notepad++).

נתחיל עם הפונקציה
console.log.

זה פונקציה שכל מה שמכניסים בתוך הסורגיים היא תדפיס את התוכן לקנסולה.

בשביל לראות איך זה עובד נפתח את הקובץ
app.js מה sdk. עם notepad++.

נמחק הכל ונרשום

קוד:
[LEFT][COLOR=#000000][FONT=Consolas]
[COLOR=black][FONT=Consolas]console[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas].[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]log[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]([/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]hello world[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas])[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]<o:p></o:p>[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR][/LEFT]

נשמור את הקובץ. ונקליק פעמיים על הקובץ
run.bat , ואז יפתח לנו קונסולה שירשם שם hello world (שלום עולם).

משתנים (variables)

הדבר המרכזי הראשוני בתיכנות זה משתנים.
משתנה זה שם שיכול להכיל כל תוכן.
לדוגמא.

קוד:
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]
[URL="https://developer.mozilla.org/en/JavaScript/Reference/Statements/var"][COLOR=navy][FONT=Consolas]var[/FONT][/COLOR][/URL][COLOR=black][FONT=Consolas] myVar [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]=[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]hello world[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Consolas]console[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas].[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]log[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]([/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]myVar[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas])[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

בשורה הראשונה אנחנו מכניסים למשתנה
myVar את הערך hello world"".

אחרי זה אנחנו מדפיסים את myVar . ולא משנה מה יהיה בפנים.

הגדרת משתנה התקינה צריכה להתחיל בkeywordvar . אך אפשר גם בלי זה וזה יעבוד רגיל.

בjs משתנה יכול להכיל ערך מכל סוג. לא צריך להגדיר את הסוג.

לדוגמא.
(השורות שמתחילות ב // זה הערות אפשר לכתוב אותם לצורך הסבר הקוד וזה לא
משפיע על הקוד).

קוד:
[COLOR=#000000][FONT=Calibri][COLOR=black][FONT=Tahoma]
[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]

[FONT=Courier New][COLOR=gray]//[/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray]הגדרת[/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray] משתנה [/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray]מסוג [/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray]מחרוזרת[/COLOR][/FONT]
[URL="https://developer.mozilla.org/en/JavaScript/Reference/Statements/var"][COLOR=navy][FONT=Consolas]var[/FONT][/COLOR][/URL][COLOR=black][FONT=Consolas] myVar [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]=[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]hello world[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR]
[FONT=Courier New]
[COLOR=gray]//[/COLOR][COLOR=gray]הגדרת[/COLOR][COLOR=gray] משתנה [/COLOR][COLOR=gray]מסוג[/COLOR][COLOR=gray] מספר [/COLOR][COLOR=gray]שלם[/COLOR][/FONT]
[COLOR=black][FONT=Consolas]myVar[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]=[/FONT][/COLOR][COLOR=#007F7F][FONT=Consolas]35[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR]

[FONT=Courier New][COLOR=gray]//[/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray]הגדרת[/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray] משתנה[/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray] מסוג[/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray] מספר[/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray] עם[/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray] שברים[/COLOR][/FONT]
[COLOR=black][FONT=Consolas]myVar[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]=[/FONT][/COLOR][COLOR=#007F7F][FONT=Consolas]35.323[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Consolas]console[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas].[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]log[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]([/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas] myVar )[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];
[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

בדוגמא הזאת מה שנכנס אחרון הוא מה שיודפס לקונסולה

הערות יכולות להיות בשני צורות .

קוד:
[FONT=Courier New][COLOR=gray]//[/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray]הערה[/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray] על [/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray]כל[/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=gray] השורה[/COLOR][/FONT][FONT=Courier New]

[COLOR=gray]/*[/COLOR][COLOR=gray]תחילת[/COLOR][COLOR=gray] הערה[/COLOR]

[COLOR=gray]תוכן ה[/COLOR][COLOR=gray]הערה[/COLOR]

[COLOR=gray]סוף[/COLOR][COLOR=gray] הערה[/COLOR][COLOR=gray]*/[/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR]
משתמשים בהערות כדי להסביר קוד וכדי להשבית קוד לצורך בדיקה.

מחרוזות (Strings) ומספרים (Numbers)

נתחיל בשאלה המפורסמת כמה זה 1+1.

אז ככה שזה תלוי אם זה מחרוזת או מספר.

אם זה מחרוזת אז זה כמו שאני חורז שני חרוזים אז זה יהיה 11. מחרוזת זה טקסט. טקסט מורכב מתוים תוים שלכל אחד יש קוד . ככה שאין ערך לתוכן התו.

אם זה מספר זה יהיה 2. בגלל שהמספר נשמר בצורת ערך ולא בצורתו הכתובה לכן הוא מוסיף אחד לאחד.

לדוגמא.

קוד:
[URL="https://developer.mozilla.org/en/JavaScript/Reference/Statements/var"][COLOR=navy][FONT=Consolas]var[/FONT][/COLOR][/URL][COLOR=black][FONT=Consolas] myString [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]=[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]1[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]1[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Consolas]console[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas].[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]log[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]([/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]myString[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]: [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas] myString [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"\n"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas] )[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR]

[URL="https://developer.mozilla.org/en/JavaScript/Reference/Statements/var"][COLOR=navy][FONT=Consolas]var[/FONT][/COLOR][/URL][COLOR=black][FONT=Consolas] myNumber [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]=[/FONT][/COLOR][COLOR=#007F7F][FONT=Consolas]1[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=#007F7F][FONT=Consolas]1[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Consolas]console[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas].[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]log[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]([/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]myNumber[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]: [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas] myNumber [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"\n"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas] )[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
בשביל להפוך מחרוזת למספר כותבים + לפני המחרוזת.

קוד:
[URL="https://developer.mozilla.org/en/JavaScript/Reference/Statements/var"][COLOR=navy][FONT=Consolas]var[/FONT][/COLOR][/URL][COLOR=black][FONT=Consolas] myString [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]=[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]1[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]1[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Consolas]console[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas].[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]log[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]([/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]myString[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]: [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas] myString [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"\n"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas] )[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
כדי להפוך מספר למחרוזת עושים למספר + עם מחרוזת.

קוד:

[URL="https://developer.mozilla.org/en/JavaScript/Reference/Statements/var"][COLOR=navy][FONT=Consolas]var[/FONT][/COLOR][/URL][COLOR=black][FONT=Consolas] myNumber [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]=[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]""[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=#007F7F][FONT=Consolas]1[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]""[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=#007F7F][FONT=Consolas]1[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Consolas]console[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas].[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]log[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]([/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]myNumber[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]: [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas] myNumber [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas]+[/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Consolas]"\n"[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas] )[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Consolas];[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

בדוגמא השתמשנו עם מחרוזת ריקה. אבל הכלל הוא כזה אם עושים מחוזרת + מספר לא משנה הסדר זה יהפך למחרוזת. רק במקרה שעושים מספר + מספר זה נשאר מספר.

לא הבנתם משהו תשאלו.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
אולי כדאי שאת ה JAVASCRIPT תלמד על משהו CLIENT.
ואת השימושיות והקונפיגורציה של השרת, תלמד למי שמכיר JS/C/JAVA ודומיהם

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
תודה רבה רבה (וגם למקפיץ), עוזר מאוד!
לא הכרתי את ההמרה ממחרוזת למספר (והדרך בה עושים את זה בררר... "נעים לקריאה". יש כמה פונקציות כמו Number).

KingYes

משתמש צעיר
זאת דרך אחת. יש עוד דרך עם parseInt() או parseFloat()

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י KingYes;1600677:
תלמד JavaScript רגיל. זה לא קשה.
לאחר מכן, אם אתה מחפש בדווקא חומר בעברית, אתה יכול להתחיל מכאן: https://internet-israel.com/internet/category/מדריכים/node-js-מדריכים/

מכיר את הסידרה ועברתי עליה כמה פעמים.
הבעיה שלי זה עם JS.
כל מה שאני יודע זה לתכנת סקריפטים לתג, שזו שפה דומה מאוד לפסקל.

כשאני מגיע ל-JS קשה מאוד למצוא בזה עזרה כשפת תכנות, אלא הכל כהשלמה ל-HTML.
זה גם לא מסתדר לי בראש כי אני רגיל שהתכנות היא העיקר והפורם המשני.
אין תעוד מסודר ממש מא' איך מגדירים משתנים ואיך משתמשים בהם נכון.
אין לי מושג מה זה מתודות וכל זה החיבורים הללו באמצעות הנקודה.

מה אומרים?

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י אהרן2;1607977:
מכיר את הסידרה ועברתי עליה כמה פעמים.
הבעיה שלי זה עם JS.
כל מה שאני יודע זה לתכנת סקריפטים לתג, שזו שפה דומה מאוד לפסקל.

כשאני מגיע ל-JS קשה מאוד למצוא בזה עזרה כשפת תכנות, אלא הכל כהשלמה ל-HTML.
זה גם לא מסתדר לי בראש כי אני רגיל שהתכנות היא העיקר והפורם המשני.
אין תעוד מסודר ממש מא' איך מגדירים משתנים ואיך משתמשים בהם נכון.
אין לי מושג מה זה מתודות וכל זה החיבורים הללו באמצעות הנקודה.

מה אומרים?
תתכנת לאינדיזיין או PS
עד כמה שאני זוכר זה JS (שאל את אביחיל ליותר פרטים)

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
JS זו שפת תכנות לכל דבר.
היא מכילה משתנים, מתודות, אובייקטים, מערכים, תכנות מונחה עצמים ועוד.

בגלל שJS פותחה במקור כשפת דפדפן, יש מחלקות (document לדוגמה) שעוסקות בhtml, מכיוון שבסופו של דבר שם מתבצע הoutput של השפה.

דווקא nodeJS מוכיח שלא חייב להיות זיקה בין JS לHTML.

אם אתה רוצה תיעוד מסודר, תוכל למצוא פה:
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/JavaScript/Guide

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
בתחילה תכננתי ללמוד C, ואף התחלתי, בהנחה שזה בסיס הבסיסים.
ואז מישהו אמר לי שזה קשה מדי ואקח מסלול HTML > CSS > JS.
אולי זה נכון אבל די השתעממתי עם התגיות.. אולי כי אין מטרות מספיקות.
בקיצור, עכשיו ראיתי בוויקי שהתחביר של JS דומה לגמרי ל-C רצתי לשם לחפש את המושגים, וההסברים הבהירים על מבנים ופרוטוטייפ האירו את עיני.

נכתב ע"י Nahum;1608341:
JSאם אתה רוצה תיעוד מסודר, תוכל למצוא פה:
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/JavaScript/Guide

בתחילה חשבתי שלימוד C זה ההתחלה, עכשיו אתה אומר שקודם ללמוד אנגלית.. מייאש.

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י אהרן2;1608356:
בתחילה חשבתי שלימוד C זה ההתחלה, עכשיו אתה אומר שקודם ללמוד אנגלית.. מייאש.

לגבי שפות ווב (לא יודע לגבי שפות אחרות), אני לא מאמין שאפשר לפתח ברמה בינונית ומעלה בלי לדעת אנגלית. גם אין מספיק חומר לימוד בעברית, וגם יש מלא API's וספריות שבשביל להבין אותם חובה לדעת אנגלית.

חוץ מזה, אתה לא כותב קוד בעברית... איך תדע לתת שמות למשתנים ופונקציות? ואם אתה צריך לכתוב כל מיני הערות בקוד, באיזה שפה תכתוב?

לא רואה מנוס מלימוד אנגלית, ותיקח את זה כבונוס...:)

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לא, לא ללמוד אנגלית לפני שלומדים JS. כל דבר שצריך תנאים מקדימים לא נעשה לעולם ובסוף מתברר שהתנאי היה רלוונטי לשלב מתקדם בהרבה.
ללמוד תוך כדי, אם רוצים ולאט לאט. לא להיבהל. לקרוא הרבה משפטים באנגלית. לבטא מילים. ולכתוב בנתיים משתנים והערות בעברית כזו: tarichHatchala :) במקומות היוקרתים ביותר ראיתי פה ושם כאלו פשלות...
איך אומרים את זה בJS? :)
קוד:
LearnEnglishAsync ();
\\your code here continue executing
\\ProgrammingWhithoutPerfectSkiil();

בקשר לJS. זה השפה הקשה ביותר ללימוד לדעתי. הרבה יותר מC++. זה שתוך רגע אפשר לכתוב בדף HTML פקודת ALERT מטעה מאוד. זה שפה מורכבת מאוד, ולא בגלל סיבות טובות כ"כ, אלא בעיקר בשביל קלות עיצוב הקוד, וזה בהשקפה שהקוד מיועד ל"סקריפט" (מן תכנון וביצוע באין כאחת) לא למערכת ששם אדרבא קושי העיצוב מומלץ ועוזר במידול. בקיצור השפה הזו נוצרה בטעות-תאונה למה שהיא כיום. אין לי מושג למה nodeJs הלכו עליה בגלל הV8, למה הV8 חייב להיות דוקא מול השפה הסקריפטית הזו.
זו שפה שאין לה "לפי הספר", לא היו מוסכמות בכלל בשנות התחלתה על שמות פונקציות, Desgin Pattern, בלגן לגמרי. יש המון המון דברים שבלתי ניתנים לניחוש וצריך לזכור (לא צריך... כי יש עוד מאה דרכים לביצוע הפעולה... אתה לא זוכר איך מכניסים איבר במערך באמצעיתו? אז צור חדש מסודר.. ף אחד לא יבוא אתך חשבון), בלי "כללים מנחים" שיש בהרבה שפות.

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י שמח לעזור;1608653:
לא, לא ללמוד אנגלית לפני שלומדים JS. כל דבר שצריך תנאים מקדימים לא נעשה לעולם ובסוף מתברר שהתנאי היה רלוונטי לשלב מתקדם בהרבה.
ללמוד תוך כדי, אם רוצים ולאט לאט. לא להיבהל. לקרוא הרבה משפטים באנגלית. לבטא מילים. ולכתוב בנתיים משתנים והערות בעברית כזו: tarichHatchala :) במקומות היוקרתים ביותר ראיתי פה ושם כאלו פשלות...
איך אומרים את זה בJS? :)
קוד:
LearnEnglishAsync ();
\\your code here continue executing
\\ProgrammingWhithoutPerfectSkiil();
ברור שלעזוב עכשיו את התכנות וללכת לקורס אנגלית זו לא הדרך הנכונה... הלימוד אמור להיות "on the fly", תוך כדי לימוד השפה.
כשאני התחלתי ללמוד, בקושי ידעתי אנגלית. אבל ידעתי שאם אני רוצה להתקדם אני פשוט חייב לדעת. אז התחלתי לקרוא ספרים באנגלית כשאני רושם ליד כל מילה שלא הבנתי את התרגום שלה, לאט לאט רשמתי פחות, והיום ב"ה אני יכול לקרוא מאמרים שלמים באנגלית.
אגב, המקור שהבאתי יכול להיות התחלה מעולה...

אין לי מושג למה nodeJs הלכו עליה בגלל הV8, למה הV8 חייב להיות דוקא מול השפה הסקריפטית הזו.
V8 זה המנוע שמריץ JS בכרום, זה למה...
וזה התחיל הפוך - מתכנת JS המציא את nodeJS, ולא nodeJS אימצו את JS...:)

KingYes

משתמש צעיר
מה ש"שמח לעזור" אומר, אלו דברים ממש ממש נכונים ומדוייקים. מאוד מאוד קשה לשמור על קוד "לא ספגטי" בשפה הזאת. כל הניהול של האובייקטים שמה הוא ממש "טריקי", וזה ממש מעצבן למתכנת רגיל..

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
אתה מזכיר לי שכשהייתי בלימודים והתחלנו ללמוד JS, הביאו לנו את הספר "JavaScript - the good parts". זה היה ספר של 70 עמודים בערך, דקיק כזה.
אני זוכר שאמרתי לעצמי "אם מכל הדברים הטובים בשפה הזו אפשר למלא רק 70 עמודים, כנראה שהשפה לא משהו..."

אבל עדיין, אני מאוד אוהב אותה :)

KingYes

משתמש צעיר
קשה מאוד להסתגל עם השמירה של instances נורמלי לאובייקטים. וגם ה-callback-ים האלו הם סכנה ממשית לקוד מבולגן :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה