תוכנות InDesign פרוץ. גזל או לא?

יו יו555

משתמש חדש
שלום.
הורדתי InDesign פרוץ. האם מישהו יודע אם להשתמש בו זה גזל?
הבנתי שהתשובה תלויה בהאם זה יפגע ביהודי או לא, או מניעת רווח ולא גזל בפועל וכו'.
(התוכנה עולה ממש יקר ומיותר לציין שאני ממש לא עומד או מתכנן לקנות אותה)
אשמח לתשובה תורנית (ואם אפשר אז עם מקור)

תודה רבה

-אליה-

טכנאי מחשבים - מכירה, התקנות מרחוק, שדרוג
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש בזה כמה ענינים
בין היתר
א. אבידה ששטפה נהר
ב. קניין רוחני
ואידך זיל גמור

יו יו555

משתמש חדש
הייתי מגיב לכולם אבל אני לא יכול (כי משום מה אפשר להגיב רק אחת ל24 שעות). בכל מקרה, תודה רבה על המענה! זכויות יוצרים בהלכה נראה מאוד מעניין אני צריך לעיין בו בעזרת השם. ובנוגע לאליה הבנתי כבר את השאר תודה רבה!
למה שלא תשאל את רבך במקום לשמוע כלל בליל של תשובות שאינך מכיר את כותבם
ובנוגע ל"משחזר מידע" אתה צודק לגמרי. שאלתי פה כי חיפשתי היתרים כי הייתי בטוח שמין הסתם הרב שלי יגיד לי שאסור משום גזל וכו' אבל זה לא הדרך הנכונה. צריך ללכת עם האמת. השם ישמור אותך! תודה רבה!
מבחינתי אפשר לסגור את הפוסט

progress

משתמש רשום
אני מעוניין להוסיף נקודת מבט. וכמובן שאני מבטל דעתי מול כל רב.

אם התכנה היא לשימוש אישי ואין רווח ממנה - נניח.
אבל אם אני מרוויח כסף מהעבודה שלי. מגיע תשלום למי שמוכר לי את הכלים לייצור ההכנסה שלי.

מה גם שבנינו, אתה יודע שאתה משלם על מוצר מקורי שמקבל עדכונים ותיקוני באגים, וכמובן הכי חשוב נקי מוירוסים ובעיות אחרות.

אז מה שבדרך כלל עושים הוא ללמוד את התכנה ולראות אם היא מתאימה לי וכשמתחילים באמת להרויח גם לגמול על כך ברכישה. והיום יש חבילות קטנות שיוצאות דווקא במחיר לא רע לשנה אם באמת זה עבודה שמכניסה.

יו יו555

משתמש חדש
אני מעוניין להוסיף נקודת מבט. וכמובן שאני מבטל דעתי מול כל רב.

אם התכנה היא לשימוש אישי ואין רווח ממנה - נניח.
אבל אם אני מרוויח כסף מהעבודה שלי. מגיע תשלום למי שמוכר לי את הכלים לייצור ההכנסה שלי.

מה גם שבנינו, אתה יודע שאתה משלם על מוצר מקורי שמקבל עדכונים ותיקוני באגים, וכמובן הכי חשוב נקי מוירוסים ובעיות אחרות.

אז מה שבדרך כלל עושים הוא ללמוד את התכנה ולראות אם היא מתאימה לי וכשמתחילים באמת להרויח גם לגמול על כך ברכישה. והיום יש חבילות קטנות שיוצאות דווקא במחיר לא רע לשנה אם באמת זה עבודה שמכניסה.
כנראה שאתה צודק. מן הסתם שגם אם לא הלכתית, מוסרית אם אני מרוויח באמצעות תוכנה שאמורה לעלות כסף אז בהחלט שייך לשלם לגוף שאני משתמש בו. מלבד העובדה שזה הכי נוח ובטוח. באמת אני סתם חובבן ולא ממש מתעסק בזה בתור מקצוע, וסתם רציתי לראות כמה אני יכול להפיק תועלת מהתוכנה ועל הצד שאולי אשתמש בה רשמתי את הפוסט הזה. תודה רבה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה