Canon EOS 450D

• פותח הנושא P360
  • פורסם בתאריך

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ביקורת ראשונה ברשת בכלל על מצלמה זו אצלנו בפורום .
קנון הכריזה (24/01/08) על ה-Canon EOS 450D,

המצלמה המחליפה ל-EOS 400D. עיצוב המצלמה וגוף המצלמה זהה מאוד לדגם הקודם, אך מסוגל לספק תצוגה חיה. מעט מפתיע, ה 450D מתחדשת בחיישן 12.4 מגהפיקסל לעומת 10.4 ב 400 D . שהם 12.2 מליון פיקסלים אפקטיביים . אשר מפיק קבצי RAW של 14 סיביות בהמשך לאותו קו. ממירי האנלוג דגיטל בעלי יכולת שליחת אינפורמציה של 14 ביט או למעבד התמונה של המצלמה או כקובץ גולמי לשמירה . תיאורטית לכל הפחות זה אמור להציע הדרגתיות חלקה יותר בתמונה הסופית .

כרטיס SD / SDHC .
בנוסף לזה זאת המצלמה הראשונה בכל קומת מצלמות הקנון DSLR שמשתמשת בפורמט זיכרון מאובטח. זהו פורמט פופולרי אצל בעלי המצלמות הדיגיטליות הקומפקטיות .קנון מקווה לקרוץ בזה לבעלי שאר דגמי DSLR הזיכרון מסוג SDHC זמין כעת בגדלים דומים בגודל ובמהירות לזיכרון מסוג CF המשמש בכל מצלמות קנון כגון 300D 350D 400D וכן בכל סדרת ה 10 20 30 d

כוונת גדולה .
צעד גדול קדימה לכל קומת מצלמות הקנון DSLR הוא הכוונת הגדולה. זה לא הולך להיות בהיר כמו בדגמי ה XXD , בגלל השימוש במראה ולא בזכוכית מנוסרת . אבל במונחים של גודל זה כמעט שווה ערך ל 30D שהיא מצלמה יקרה יותר במידה ניכרת . זה לא דבר רגיל לראות התייחסות לגודל של כוונת בהשוואת שאר מצלמות DSLR אבל כאן זה יכול ליצור הבדל גדול בחווית השימוש

צפייה חיה .
ה 450D הולכת להיות המצלמה הראשונה בדגמי DSLR שכוללת מצב צפיה חיה. (כאן האופציות שיש לך) זה כולל מזהה ניגודיות איטי אך מדוייק מאד פונטציאלית בשיטת ה AF. שנוצר כברירת מחדל עבור צפייה בחי. (משתמש באפשרויות המותאמות אישית הבאות)בנוסף היא מציעה היסטוגרמה במצב חי, מה שעוזר להתאים את רמת החשיפה, ובנוסף מחוון סימולציית חשיפה שמאפשר לאמת מתי המידע שיופיע על גבי צג המצלמה ייצג את רמת הבהירות שתהיה בתמונה הסופית .

מד מיקום .
הביקורת רגילה שהושמעה על ליין מצלמות REBEL של קנון הייתה אודות הזליגות וחוסר הדיוק של מצב מד המיקום . מד מיקום הוא עבור צלמים רבים כלי בעל ערך לאין שיעור . בפרט כאשר מכוונים את רמת החשיפה בקושי רב כדי ללכוד קטעים בעלי ניגודיות גבוהה . בעבר זה היה קיים רק במצלמות ברמת הXXD וזה משביע רצון לראות את מד המיקום מופיע ב-450Dו(4% מאמצע המסגרת).

מצב טיימר לרבוי צילומים.
ה 450D מתוגברת ביכולת לקחת כמה צילומים בפעם אחת במצב צילום עצמי מתוזמן. אם ניסית ליצור צילום קבוצתי ולא רצית לחזור כל פעם למצלמה, זה יכול להבטיח יכולת שימושית מאד גבוהה.

3" LCD .
אחד מההבדלים החיצוניים הברורים בן ה 450D לקודמיה זה מסך ה LCD 3 אינצ' הענק שלה לעומת 2.5 אינצ' ב 400D . הוא מגיע עם אותו מספר פיקסלים כמו ב400D . (מה שאומר למעשה רזולוציה נמוכה יותר) אבל בהתאם כמות ההגדרות המוצגות מוכפלת. כך שהגודל העודף יכול להיות שימושי מאד.​

אימות נתונים .
ב 450D נוספה האפשרות ל ''החלטת הנתונים הראשונית'' אפשרות שנגזרה ממצלמת ה40D מה שמצרף לתמונה כמות נתונים שמתבססת על היבטים מהתמונה המקורית. הנתונים לא יתאימו אם התמונה שונתה, מה שמאפשר למשתמשים
להוכיח את מהימנות התמונה. (מצריך חבילת אבטחה OSK-E3)
מייעל תאורה אוטומטי . מאפיין יחודי זה החל להופיע בחלק גדול ממצלמות ה DSLR כמשהו יחודי לקו מצלמות קנון. 'מייעל תאורה אוטומטי'. זהו עיבוד לתמונות לאחר שצולמו במטרה לנסות ולהתאים את הניגודיות והבהירות, כדי לשפרם.

הדגשת גוון מועדף .
מאפיין יחודי נוסף שעשה את דרכו ממצלמת ה 40D הוא הדגשת הגוון המועדף שמשנה את הדרך בה מד המצלמה מודד התרחשויות צילום. דבר שאומר שבעת הלכידה והקבלה יועבר יותר מידע מהאיזורים המוארים של התמונה, עם לקיחת
סיכון ליותר רעש בצללים.

מנקה רעשים גבוה .
מאפיין יחודי נוסף שמגיע לכאן ישירות מה 40D הוא האפשרות להוסיף רמה גבוהה יותר לניקוי הרעשים. מתי שהגדרות הרגישות של המצלמה גבוהות. מאפיין שבא על חשבון המהירות בצילום מתמשך, כך שזו אפשרות ניתנת לשינוי.

ממיר אנלוג דיגיטל 14 ביט .
מעבד הDIGIC III של ה 450D מתמודד עם המידע המגיע מהחיישן ברזולוזציה של 14 ביט, את ההבדל שזה עושה בפועל מעבר לרשום בדף המפרט הטכני נוכל לדעת אחרי מבחנים מקיפים יותר.

שיפור מערכת AF 9-נקודות .
אל אף שאי אפשר לבחון את השינויים , קנון דרשה שמערכת הAF תעבור בחינה מחדש ושיפור במצלמות XSi \ 450D מה שאומר כמובן שבב שונה מזה שמופיע בביקורת של ה 400D

בטריה גדולה יותר, וחזקה יותר.
ה 450D נבדלת מקודמותיה בן היתר בבטריה החדשה בה היא משתמשת, החדשה גדולה יותר, ה LP-E' בעלת 1080mAh במקום 720mAh שימושי במיוחד בעת דרישה לכח רב יותר באירועים חיים.

התפריט שלי .
אפשרות אחרת שעברה בירושה מאחיה הבוגר ה 40D היא התפריט שלי, מה שנותן למשתמש הממוצע לקבץ את ההגדרות השימושיות ביותר על ידו לתפריט אישי אחד, לגישה קלה יותר. אפשרות יחודית זאת התגלתה כשימושית באופן מפתיע למדי.

ממשק משתמש משופר .
מצב התצוגה עבר ריענון לטובה, והוא קל מאד לקריאה. יחד 4 ערכות צבע נוספות שזמינות עכשיו. ה 450D מתהדר ביכולת להראות את הגדרות מהירות האור על המסך גם לאנשים העובדים עם פלש חיצוני.

מידע תיקון ISO במסך הכוונת .
בנוסף ליצירת כוונת גדולה יותר, קנון מצאה מקום להכניס אינפורמציה יעודית בשורה התחתית שבמסך הכוונת. יחד עם מיקום חכם של כפתור ISO זה נותן סיבה טובה לא להרחיק את המצלמה מהעין בעת הצילום , שהוא דבר משובח במיוחד .

אחיזת בטריה חדשה (גריפ).
יחד עם העיצוב החדש של המצלמה, מגיעה אחיזת בטריה חדשה. ה BG-E5 מציעה את האפשרות או ל2 בטריות מסוג LP-E5 או ל 6 בטריות AA . כשהיא משתמשת בשני סוגי חריצים לשם כך . הגריפ מכיל מעגן בטריה שעוצב מחדש . במקום הקודם ולא כנוסף . מה שאומר שגריפים ישנים יותר לא יתאימו לו .

מעט מאכזב הוא טווח הרגישויות שנע בין 100-1600ISO בלבד, זאת למרות שהEOS 450D מצוידת בDIGIC III החדש אשר
מסוגל להסיר רעשים טוב יותר מקודמו.

הEOS 450D תהיה זמינה מאפריל במחיר של 799$ לגוף בלבד או 899$ לגוף ועדשת הקיט EF-S 18-55mm f/3.5-5.6.

תרגום : RCpro
עריכה : shmil15
לכתבה המקורית ב-dpreview

כל הזכויות שמורות למערכת פורום צילום פרוג .

קבצים מצורפים

• 450D_S.gif
    KB 251.1 · צפיות: 18

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
וואו! כל הכבוד על ההשקעה הרבה.
אני בהלם. איזה סקירה מקיפה!

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
חברים : באשכול זה השקעו שעות רבות ע"מ להביא לכם אינפורמציה זו .
אז בבקשה הגיבו לנושא זה .
בשביל שבפעם הבאה איך נדע האם זה מעניין אתכם ?

תגובות והערות יתקבלו בברכה .

צל99

משתמש פעיל
מצלמה מעניינת.
אין הרבה סכוי שאקנה אותה, לא ממש אוהב את סדרת הכניסה של קנון וצלמתי מפיק ב300 וב350 כדי לדעת שאני מוכן לשלם יותר על גוף נוח יותר.

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לי יש D350, קניתי אותה לא מזמן. מי שהמליץ לי עליה טען שההפרשים במחיר לעומת ה400 או לעומת המצלמות של ניקון לא מוצדקים ביחס להפרשים במפרטי המצלמות ואם כבר להשקיע אז בעדשה משוכללת יותר!
מה דעתכם?
1. תוכלו לציין את ההבדלים בין ה450 ל350? עד כמה הם משמעותיים?
2. האם הטענה ביחס לעדשה נכונה?
3. מצלמות דיגיטליות כמו מחשבים, כל דגם נהיה מיושן אחרי חודשיים, אז מה עושים?

תודה על הסריקה המקיפה!!!
אשמח לקבל תשובות.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
1. ההבדלים בין ה-400D ל-350D פחות משמעותיים מההבדלים בין ה400D וה450D.
2. כן.
3. זה לא אותו הדבר, המצלמה תמשיך לשמש אותך עוד זמן רב, היא טובה ועושה את העבודה. מחשב אתה חייב לשדרג מידי פעם.

צל99

משתמש פעיל
העדשה משמעותית יותר , אין טעם בשדרוג הגוף לפני שדרוג עדשה איכותית יותר.

יענקי שכטר

משתמש פעיל
צילום מקצועי
תודה רבה, קראתי חלק מהכתבה מפאת אורכה,
החלק העצוב בכל הכתבה הזו הוא, שאני לא הולך לקנות כזו מצלמה כי אין תקציב לכזו מצלמה.
לדעתי כדאי היה לסקור מצלמות במחירים שאולי כן יקנו אותם (חברי הפורום) ואז יוכלו לקבל פה אינפורמציה טובה על מצלמות אלו.

שוב תודה רבה על ההשקעה העצומה
עלו והצליחו.

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לפי כמות התגובות נדע אם להמשיך .:)

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י shmil15;66540:
חברים : באשכול זה השקעו שעות רבות ע"מ להביא לכם אינפורמציה זו .
אז בבקשה הגיבו לנושא זה .
בשביל שבפעם הבאה איך נדע האם זה מעניין אתכם ?

תגובות והערות יתקבלו בברכה .
שעות רבות X שלושה אנשים...

נכתב ע"י shmil15;66865:
כמה משתמשים שמתעסקים עם צילום כבר יש פה? תחכה. לא כולם מבינים את כל מה שכתוב בביקורת.

ביקורת על מוצר חדש - תקפה לחצי שנה עד שנה, כשאדם חושב לקנות את המוצר, הוא מעיין היטב בביקורת גם בעוד חצי שנה אבל היום הוא קורא אותה מ'למעלה'.
כל ביקורת שתיכתב פה בפורום, כל מאמר וכל כתבה - הינם נכס לטווח ארוך, ומה שלא מעניין היום - יעניין מחר.

ולכל חברי הפורום: כל מי שיכול לכתוב, שיש לו ידע לשתף - מוזמן לתרום.
אבל לא בקשנו תגובות ענייניות רק תגידו אם להמשיך בקו. זה הכל.

מחשבה

משתמש צעיר
לפי כמות התגובות נדע אם להמשיך .

מריח לי פה איזה רצון לדלל את פעילות הפורום חלילה?

אמנם הידע שלי בצילום (ובודאי של עוד חברי פורום) זקוק לשיפוץ,
אבל 'חלון ההזדמנויות' שפתחתם בפורום זה - מועיל ומעשיר מאד.
ועושה חשק לעוד...

תחזקנה ידיכם,
המקצועיות והמצויינות שלכם בתחום נושבות מכל ויזואל וטקסט
ותורמות להרבה אנשים שבדרך...

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מחשבה;66906:

מריח לי פה איזה רצון לדלל את פעילות הפורום חלילה?

בבקשה אל תיקח את הדברים למקום הפוך ממה שאנחנו אמרנו .
אנחנו רוצים להשקיע המון בפורום הזה . ואנחנו רוצים לדעת באיזה תחומים שמעניינים את ציבור המשתתפים בפורום . ולפי כמות התגובות נדע .
בשביל להראות את הרצון הרב שיש לנו להגדיל את הפורום . בקרוב אנחנו הלכים למהלך רציני מאוד . משהוא מאוד יחודי . ואנחנו עובדים שעות נוספות בשיתוף המנהלים בשביל להביא את זה לידי גמר .
אני מבטיח לך יש למה לצפות . :cool:

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
שמיל, רוצה לשדרג?

המחיר לעיל הוא מחיר מחירון, בפועל זה בד"כ קצת פחות (בארה"ב).

קבצים מצורפים

• canon450d400d.gif
    KB 205.1 · צפיות: 11

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני משדרג בקרוב ל 5D .
ואני לא רואה הבדלים משמעתיים בין ה 400D ל 450D .
נראים אותו הדבר .

צל99

משתמש פעיל
אין טעם לשדרג ל450D ובקרוב אני מקווה מאוד לראות את המחליפה של ה5D. ובמחיר סביר כנראה שאלך עליה.
שמיל חכה עוד קצת....

ולנושא ההכרזות, אני חושב שיש חשיבות גדולה שכמה שיותר מידע מצא פה, אני מתרשם שרבים פה לא מגיעים לאתרים הכללים בארץ והחו"ל (מסיבות מוצדקות מאוד) וישנה חשיבות לתת כמה שיותר מידע זמין לכל מי שרוצה....

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
כיהודה ועוד ליקרא:
מצלמות דיגיטליות זה גם מוצר הייטק, והכלל בהייטק הוא שדבר מיושן לא קונים וה-5D מיושנת - כבר כמה שנים על הכביש ולא אמורים לקנות אותה.

צל99

משתמש פעיל
מי לא אמור לקנות אותה?
ה5D מיושנת?

זה נכון שהיא לא חדשה בשוק ועדיין גם אחרי שנתיים אין לה הרבה מתחרות (בטח לא הדור האחרון של מצלמות הקרופ של קנון 40/450), אני פשוט מחכה למחליפה ואז לבחור בינהם, והגיוני מאוד שהפער בביצועים לא ישתווה לי לפער במחיר וכן אקנה את ה5D ה"מיושנת"...

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
צל, אתה חדש בשוק?
ראית איזה מבצעים עושים כדי להעיף את כל ה-400D מהמלאים?
המחירים כמעט לא משתנים - פשוט גומרים את המצלמות.
בקשר למחליפה: ל-MARK II גם אין מתחרים ובכ"ז הוציאו את ה-III. 5D היא בעצם רמת הכניסה של סדרת MARK (לדעתי), אני לא יודע מה קורה בניקון אבל בקנון עצמה בשלב מסויים אנשים יעדיפו MARK I ולא 5D לכן הגיע הזמן.

צל99

משתמש פעיל
לא הבנתי מה כתבת?
המחרים צונחים כל הזמן בין ביבואנים האפורים ובין בלוחות היד שניה. תוך חודשיים מיציאת המחליפה תוכל לקנות 5D במצב חדש סביבות ה6000.

וה5D וה1D מארק 2 הם מצלמות שונות לחלוטין עם יתרונות וחסרונות לכל אחת.
לו הייתי בוחר בינהם הייתי הולך על ה5.
וה5D היא ממש לא מצלמת הכניסה למארקים אלא פשוט מצלמת FF (כמו סדרת ה1DS) בתוך גוף סמי-פרו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה