2 שאלות בנוגע לעזיבת עבודה

• פותח הנושא ov
  • פורסם בתאריך

ov

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם אני עוזבת עבודה אחרי לידה, לפי מה אני מקבלת פיצויים?

איך הולך עם לחתום אבטלה?

האם אפשר לעשות את זה ביחד? (לחתום אבטלה ולקבל פיצויים)

אני מאד אשמח להכוונה בנושא!
תודה מראש!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עובדת שמתפטרת אחרי לידה למטרת טיפול בתינוק, זכאית לקבל פיצויים מלאים כאילו היא מפוטרת.
הפיצויים הם לפי חודש לשנה.
תשלום של חודש משכורת, עבור כל שנת עבודה. (עבדת שנתיים וחצי, תקבלי שתיים וחצי משכורות).
החישוב הוא לפי משכורת אחרונה.

את הפיצויים מוציאים מתוך קופת הפיצויים שהמעסיק הפריש אליה מדי חודש לאורך התקופה. אם חסר כסף - המעסיק משלים את הסכום מכיסו.

אם את חתומה על סעיף 14 בחוזה העבודה שלך, תקבלי רק מה שבקופת הפיצויים, בלי השלמה של המעסיק. (במקביל, במקרה כזה חשוב לבדוק שהוא הפריש כל חודש את הסכום המלא).

ככל הידוע לי, אין כל בעיה או סתירה בין פיצויים ודמי אבטלה.

חיה.

משתמש מקצוען
פיצויים הינם מענק חד פעמי שמהעביד משלם בתום יחסי העבודה.

דמי אבטלה הם קצבה חודשית שהביטוח הלאומי משלם בהתאם לזכאות שלך. מבחינת ביטו"ל, אם אין מכתב פיטורין מהמעביד מתחילים לקבל את דמי האבטלה רק אחרי 90 יום מההתפטרות, ולכן אם מתכננים כזה דבר מומלץ להגיש למעביד מכתב התפטרות מיד לאחר הלידה, ואז לאחר 90 יום, כאשר מסתיימת התקופה בה מקבלים דמי לידה, אפשר להתחיל לקבל דמי אבטלה.
אם נגשים ללשכת התעסוקה רק לאחר שמסתיימת חופשת הלידה, לא יעזור להציג מכתב התפטרות ליום הלידה, וביטו"ל יתחיל לתת את דמי האבטלה רק כעבור 90 יום מיום ההתיצבות הראשון.

טיגר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;2088397:
אם את חתומה על סעיף 14 בחוזה העבודה שלך, תקבלי רק מה שבקופת הפיצויים, בלי השלמה של המעסיק. (במקביל, במקרה כזה חשוב לבדוק שהוא הפריש כל חודש את הסכום המלא).

דבר שהתחדש לי לא מזמן,
כל מי שמופרשים לו אחוזים בדיוק לפי החוק הרי הוא כחתום על סעיף 14.

אסשל

משתמש חדש
נכתב ע"י טיגר;2088916:
דבר שהתחדש לי לא מזמן,
כל מי שמופרשים לו אחוזים בדיוק לפי החוק הרי הוא כחתום על סעיף 14.

מאוד מענין ..
יש לך אסמכתא לזה אולי?
זה דבר מאוד חשוב לדעת
תודה רבה

אמיליה

משתמש מקצוען
ככל הידוע לי, לעובד לפי שעות לא מתייחסים רק למשכורת אחרונה אלא לממוצע של 12 משכורות אחרונות.
ככה היה אצלנו במשרד.
שווה לבדוק.

שרה'לה

משתמש מקצוען
טרמפיסטית...
עובד שהתפטר ממקום העבודה וניגש ללשכת התעסוקה עם הודעת הפסקת עבודה מטעם המעביד יקבל דמי אבטלה מיד? או רק לאחר תשעים יום?

ks

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אסשל;2088932:
מאוד מענין ..
יש לך אסמכתא לזה אולי?
זה דבר מאוד חשוב לדעת
תודה רבה

על הכספים שמופרשים עבור פנסיה חובה חל סעיף 14.

מאתר כל זכות:
החל מ-2008 הוחל במשק ביטוח פנסיוני חובה. ההסדר הפנסיוני שנקבע במשק מאמץ את סעיף 14 לגבי הכספים שהופרשו לטובת העובד. כלומר, על הכספים שהמעסיק מחוייב להפריש לטובת קופת פיצויים לפי צו הרחבה לביטוח פנסיוני (6% מהשכר ב-2015), יחולו עקרונות סעיף 14.

המעסיק נדרש להשלים פיצויים עבור חלק המשכורת שלא הופרש פנסיה חובה עבורו (2.33% לחודש בשנת 2015) האחוזים משתנים משנה לשנה לפי חוק פנסיה חובה.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
לגבי סעיף 14 - דיוק -
השאלה מה כתוב בהסכם העבודה עם העובד.
אם כתוב שההפרשות לפנסיה יהיו לפי צו ההרחבה לביטוח פנסיוני אז אכן חל ס' 14 אוטומטית.
אם ההפרשות לפנסיה מצוינות רק באחוזים - סעיף 14 יחול רק אם מצוין מפורשות.
וכמובן שהסעיף יחול רק אם המעביד הפריש לפי האחוזים שבסעיף.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;2088397:
עובדת שמתפטרת אחרי לידה למטרת טיפול בתינוק, זכאית לקבל פיצויים מלאים כאילו היא מפוטרת.
הפיצויים הם לפי חודש לשנה.
תשלום של חודש משכורת, עבור כל שנת עבודה. (עבדת שנתיים וחצי, תקבלי שתיים וחצי משכורות).
החישוב הוא לפי משכורת אחרונה.

במקרה שעובדת מודיעה על עזיבת העבודה לאחר 14 שבועות, מה יהיה מועד סיום העבודה לצורך חישוב הפיצויים? האם מועד הלידה, או מועד ההתפטרות לאחר תקופת הודעה מוקדמת כחוק?
ומה אם היא מודיעה לאחר 26 שבועות?
לא הצלחתי למצוא לזה תשובה בחוק ובאתרים השונים.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שירי12;2096197:
במקרה שעובדת מודיעה על עזיבת העבודה לאחר 14 שבועות, מה יהיה מועד סיום העבודה לצורך חישוב הפיצויים? האם מועד הלידה, או מועד ההתפטרות לאחר תקופת הודעה מוקדמת כחוק?
ומה אם היא מודיעה לאחר 26 שבועות?
לא הצלחתי למצוא לזה תשובה בחוק ובאתרים השונים.

בררו שמועד סיום העבודה - הוא יום ההתפטרות לאחר תקופת ההודעה המוקדמת.

(ולכן המליצו כאן שמי שיודעת שהיא רוצה להתפטר, שווה לה להודיע הכי מוקדם כדי לחפוף בין זמן ההודעה המוקדמת לחופשת הלידה)

שירי12

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שריתיש;2096213:
בררו שמועד סיום העבודה - הוא יום ההתפטרות לאחר תקופת ההודעה המוקדמת.

(ולכן המליצו כאן שמי שיודעת שהיא רוצה להתפטר, שווה לה להודיע הכי מוקדם כדי לחפוף בין זמן ההודעה המוקדמת לחופשת הלידה)

זה לענין מי שרוצה לקבל דמי אבטלה. התכוונת ל-90 יום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה