תשפכו את הדם שלכם! (התייעצות עזר מציון, מוקד התרמת דם)

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
חבר ותיק ועתיק התייצב מולי בימים האחרונים, עם המבט הזה של: "אל תעיז לסרב לי, ושנינו יודעים למה", אגב נענוע מאיים במיוחד עם הנבוט. הוא רק רצה טובה קטנה, ממש ממש קטנה. בערך 400 מ"ל, בסך הכל.
הוא רצה את הדם שלי!!
מקרה חרום, לטענתו.

נו, הדרך הכי פחות כאובת לצאת מהסיפור הייתה ללכת ולתרום דם. (הנבוט היה עם ראש מתכת קוצני, רק אומר)
מסיבות שונות ומשונות המקום היחיד לתרום את הדם נמצא הרחק הרחק. אבל נו, הנבוט עם הראש המתכתי בהחלט נתן איזה עידוד מסויים, ולא נותר לי אלא לנסוע ולתרום דם.
אממה? שמעבר לתרומה עצמה, הפרוצדורה עצמה ארוכה מאוד, וכוללת מילוי שאלון והמתנה בתור (סבל גדול יותר מההתרמה עצמה...).

חשבתי על כך שאצלנו בציבור ב"ה יש הענות גדולה מאוד נפשית ורגשית לרעיון של תרומת דם. (אשרינו!)

בשלב כלשהו עלה בדעתי הסטארטאפ הבא, והריהו מוגש כאן לעיונכם, בטרם נציענו רשמית לעזר מציון:
חנות קטנה, כמו של קופת העיר או משהו, שתמוקם במרכז רבי עקיבא/מלכי ישראל ותהיה בעצם עמדת התרמת דם קבועה.
כן כן, עמדה קבועה.
למה מה קרה?
יש רבים שהיו שמחים לתרום דם, ואכן תורמים פה ושם. אבל לו היה להם מקום קבוע ונגיש ששם הם יכלו לתרום דם בלי הרבה פרודצורה, ואז להמשיך בשגרת היום- הם היו עושים זאת בשמחה, ותורמים הרבה הרבה יותר מהמצב כיום.

החדש לא צריך להיות מורכב מידי. כולה עמדת קבלה קטנה, עציץ וחצי מפלסטיק, וחדר פנימי קטן עם עמדת התרמה, מקרר גדול למנות דם (שישלחו פעם ביום לבנק הדם), מקרר קטן לשירות האח במקום, וזה הכל, פלוס מינוס.

יכול לעבוד?

אברוּמי

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מקרר גדול למנות דם (שישלחו פעם ביום לבנק הדם), מקרר קטן לשירות האח במקום, וזה הכל, פלוס מינוס.

רכבי בנק הדם מאוד מזכירים בצורתם את רכבי הברינקס.
כעת גם הבנתי את סיבת הדמיון...

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
יש ניידות התרמת דם של מד"א שמסתובבות במרכזי ערים, יתכן ואפילו יש להם סבב קבוע.
נראה לי שראיתי לפעמים גם במלכי ישראל

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
יש ניידות התרמת דם של מד"א שמסתובבות במרכזי ערים, יתכן ואפילו יש להם סבב קבוע.
נראה לי שראיתי לפעמים גם במלכי ישראל
נכון.
הרעיון שלי הוא שיהיה מקום קבוע, ואנשים יוכלו לתרום דם בהחלטה מהרגע להרגע.

Pencil

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא קשור לכלום
@פנס בערפל אתם הוספתם את הסוגריים בכותרת?

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
נכון.
הרעיון שלי הוא שיהיה מקום קבוע, ואנשים יוכלו לתרום דם בהחלטה מהרגע להרגע.
אני גר בעיר מעורבת ויש ניידת של בנק הדם שעומדת באופן דיי קבוע מול המרכז המסחרי, וכל פעם שאני עובר שם וכמובן עבר מספיק זמן (3 חודשים) מהתרומה הקודמת אני תורם, זה ממש פרוצדורה של 7 דק' בדיוק!! ורק בזכות זה אני תורם כמעט כל 3 חודשים, וב"ה אני כבר אוחז בכרטיסיה השלישית...
ויותר מזה כשיש התרמה בקריה החרדית אני לא הולך כי אין לי סבלנות לפרוצדורה הארוכה, בדר"כ מדובר באיזה ארגון תורן שכמובן צריך גם את מנת הצומי שלו.
רק ששם אין ערבון שזה ילך ליהודי.
למיטב ידיעתי גם ב"עזר מציון" אין שום ערבון כזה הם מעבירים את זה לבנק הדם...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
( אולי זה לא פופולרי אבל @למען דעת צודק! יש פה בפורום לפעמים כותרות מטעות וחסרות מידע בכוונה, וזה מציק, ומעצבן)

@איציק הצדיק נכון. אין שום ערובה לאן הדם הולך.
אפילו כאשר פלוני נמצא מתאים לתרומת מח עצם (תהליך מציל חיים)- אין לו מושג מראש האם הוא הולך להציל את חייו של רעב תנחום, או מר מוחמד.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
בעקרון אפשר על בסיס קבוע במד"א
רק ששם אין ערבון שזה ילך ליהודי.
הסבירו לי פעם [אני לא בטוח שזה נכון] שאם תורמים דרך עזר מציון או ארגון אחר, אז ברור שהדם הספציפי הולך לבנק הדם, אך אותו ארגון מקבל זכות למנות דם חינם עבור חולים המגיעים דרכו.
וזה הרווח לתרום דרכם.
ומסתבר כך, אחרת מה האינטרס שלהם לארגן את זה?

מלאך טוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רגע, ומה האינטרס של בנק הדם?
אוי, @chaim424, תסלח לי...
אבל אם אתה מדבר ככה, כנראה שלא נזקקת לעזרתם... (ושלא תזדקק ח''ו)

אתה חושב שארגוני העזרה והחירום, פועלים מאינטרסים????
הם מלאכים טובים, שמוסרים נפש יום יום, שעה שעה, בשביל אחרים!!!!!!!
הם מלאכים טובים שיעשו הכל בשביל הצלת נפשות, כן גם התרמת דם!!!!!!!!!!!!

נערך לאחרונה ב:

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
הסבירו לי פעם [אני לא בטוח שזה נכון] שאם תורמים דרך עזר מציון או ארגון אחר, אז ברור שהדם הספציפי הולך לבנק הדם, אך אותו ארגון מקבל זכות למנות דם חינם עבור חולים המגיעים דרכו.
וזה הרווח לתרום דרכם.
ומסתבר כך, אחרת מה האינטרס שלהם לארגן את זה?
עד כמה שידוע לי יש לכל אדם שתרם דם, ביטוח לכל בני משפחתו, באופן אוטומטי.
ובכל מקרה טען לי פעם אדם שנראה לי שהוא יודע, שאין אדם שהיה צריך מנת דם ולא קיבל את זה בחינם.
אלא שהם מחפשים דרכים לגרום לאנשים לתרום, וזה מוכר שכאילו בזכות זה שתתרום יהיה לך ביטוח וכדו'

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
רגע, ומה האינטרס של בנק הדם?
אוי, @chaim424, תסלח לי...
אבל אם אתה מדבר ככה, כנראה שלא נזקקת לעזרתם... (ושלא תזדקק ח''ו)

אתה חושב שארגוני העזרה והחירום, פועלים מאינטרסים????
הם מלאכים טובים, שמוסרים נפש יום יום, שעה שעה, בשביל אחרים!!!!!!!
הם מלאכים טובים שיעשו הכל בשביל הצלת נפשות, כן גם התרמת דם!!!!!!!!!!!!
ברור שהם חפים מאינטרסים;)
אבל זה לא גורע מהמצוות הכבירות שהם עושים...
אז מה אם מצורף לאינטרסים של המצוה גם אינטרסים נוספים. ובמחשבה שניה עדיף שיהי להם אינטרסים נוספים ככה יותר קל להתגבר על היצה"ר...

הוליב

משתמש פעיל
לידיעתכם בין תרומה דם אחת לשניה יש צורך לחכות שלושה חודשים
(עלול לסכן את התורם אם יתרום יותר מזה)
ואכן עזר מציון עורכים התרמת דם פעם בחודשים וחצי/שלוש
אם יהיה עמדה קבועה לא בטוח שתבוא לידי שימוש כי כמות המסוננים בתרומות דם היא גדולה
(צריך מוגלובין גבוה ומשקל בסדר ולא לפני או אחרי לידה וללא שום חיידק בחודשים האחרונים וכו')ואלו שכן יכולים לתרום לא יכולים לעשות את זה על בסיס חודשי.

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
עד כמה שידוע לי יש לכל אדם שתרם דם, ביטוח לכל בני משפחתו, באופן אוטומטי.
ובכל מקרה טען לי פעם אדם שנראה לי שהוא יודע, שאין אדם שהיה צריך מנת דם ולא קיבל את זה בחינם.
אלא שהם מחפשים דרכים לגרום לאנשים לתרום, וזה מוכר שכאילו בזכות זה שתתרום יהיה לך ביטוח וכדו'

לא הבנתי. לקבל מנת דם עולה כסף?
אני קיבלתי והבן שלי קיבל ולא עלה שקל, זה על חשבון הבי"ח.

STBW

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
@פנס בערפל אשריך על הרעיון
הלוואי שיצליח - זה בטוח יצליח

ושגם נשים משלנו תוכלנה לתרום דם (כשהן יכולות)
כי כשעושים התרמת דם מרכזית ומאורגנת זה רק לגברים :rolleyes:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה