דרוש מידע תשלום למד"א בלי שהיה פינוי

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אלינו הביתה הגיעה נט"ן.
בדקו, עשו א.ק.ג. לקחו מדדים, הכל.
בסוף החלטנו לא להתפנות.
לא ביקשו שקל
מוזר מאד!
או שהחובש שמילא את הדו''ח כנראה סימן בטעות שלא היה טיפול או שפשוט ההודעה הגיעה לכתובת אחרת בטעות....(ועוד שנה שנתיים פתאום תקבלו את זה עם ריביות ...)
אין סיבה שהם ישלמו
אחרת אפחד לא יזמין אמבולנס
אם בית הכנסת יוגדר כמקום פרטי זה יוטל עליו או על האדם שמזמין ולא תיהיה ברירה אלא לשלם את זה.
ובעניין ההזמנה לא נראה לי שבשעת חירום אנשים יקחו סיכונים כאילו...אני בכ''א לא (למרות שיש לי הכשרה).
מעדיפה חיים רגועים ומצפון שקט על פני 189 שקלים נוספים בכיס..

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
ואם כבר הוזכר כאן מדד הזמן עוד לא ראיתי מקרה בו הגיע אמבולנס של מד''א ראשון לאירוע...
ברור,
כי ברוב המקרים האמבולנס מגיע מהתחנה, בשונה מאיחוד שהאמבולנס משוטט ברחבי העיר.

בכל אופן, במרווח הזמן הזה נכנסים המתנדבים, וזה ממש לא משנה מאיזה ארגון, כי בשביל טיפול מציל חיים מספיק גם מע''ר, לגבי המשך הטיפול באמבולנס, החבירה לנט''ן במקרה הצורך והקבלה בבית החולים, נראה לי שעדיף לסמוך על מד''א, הם פשוט יותר מקצועיים ומנוסים.

chaia

משתמש מקצוען
ברור,
כי ברוב המקרים האמבולנס מגיע מהתחנה, בשונה מאיחוד שהאמבולנס משוטט ברחבי העיר.

בכל אופן, במרווח הזמן הזה נכנסים המתנדבים, וזה ממש לא משנה מאיזה ארגון, כי בשביל טיפול מציל חיים מספיק גם מע''ר, לגבי המשך הטיפול באמבולנס, החבירה לנט''ן במקרה הצורך והקבלה בבית החולים, נראה לי שעדיף לסמוך על מד''א, הם פשוט יותר מקצועיים ומנוסים.
לא מחייב.
יש מספיק חובשים שהידע שלהם עובר בהרבה את הידע של מד"א.
היו ועדיין יש מקרים שמד"א שולחים חובשים צעירים והחובשים הוותיקים יותר מארגוני ההצלה מסייעים להם. וכן להפך

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
גם זה תלוי...
מקצועיות וניסיון אין קשר בינם לבין הארגונים זה תלוי בחובש עצמו שנשלח אליך.
גם במד''א וגם בארגוני ההצלה ישנם חובשים רבים שהתחילו את הכוננות שלהם רק לפני שבוע ויתכן אפילו שזו הקריאה הראשונה שלהם.
כשיש צורך בטיפול מורכב יותר כמו תרופות וכד' לרוב יחפשו את הרופא או הפראמדיק שנמצא הכי קרוב לא משנה מאיזה ארגון הוא, לפעמים כן יעדיפו דווקא פראמדיק של מד''א מסיבה פשוטה שהוא מגיע עם ניידת נט''ן ומכשור מתאים לעומת הפראמדיקים שמתנדבים ככוננים שמגיעים על אופנוע עם פחות מכשור מסיבות טכניות.

בעניין ההגעה לבית חולים דווקא לפעמים אם קרה והגיעו למיון בו יש כוננים של איחוד הצלה שמתנדבים שם (כגון:וולפסון, מעייני הישועה וכד') יתכן והטיפול שם יהיה יותר מהיר לעומת הסחבת המוכרת....

רק חבל שמד''א לא לומדים מזה גם כן כמו שלמדנו מהאופנולנסים ופשוט מפזרים כמה אמבולנסים ברחבי העיר.
והנה חוזר לו הלופ של הויכוח על איחוד ומד"א... ;)
סתם טיפשי כל הויכוח הזה.
אם הם רק היו מבינים כמה כוח עצום יהיה להם בידיים אם הם יחברו אחד לשני הם היו עושים זאת מזמן...
פשוט חבל על הזמן תרתי משמע!

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
לא מחייב.
יש מספיק חובשים שהידע שלהם עובר בהרבה את הידע של מד"א.
היו ועדיין יש מקרים שמד"א שולחים חובשים צעירים והחובשים הוותיקים יותר מארגוני ההצלה מסייעים להם. וכן להפך
אני מסכים.
ועדיין חשוב להבין שיש הבדל גדול בין לימוד החומר התיאורטי לביצוע בשטח,
בפועל למתנדבים במד''א יש את האפשרות להתמקצע באמבולנס לבצע הערכה בשטח ולעקוב אחרי המטופל ברצף טיפולי באמבולנס ובחדר ההלם בביה''ח, זה נותן המון, חובש שעבר הכשרה ומשמש 'רק' ככונן, מנוסה פחות, אולי הוא פוגש המון מטופלים, אבל הטיפול שלו מסתכם בטיפול ראשוני בלבד.
מוסיף אחרי שראיתי את ההודעה הקודמת, אני לא מדבר דווקא על איחוד, אלא על כל הארגונים שמכשירים המוווון חובשים שישמשו ככוננים העיקר שיוכלו לכתוב שיש להם בארגון x מתנדבים.
וכן,
אני בהחלט בעד איחוד בין כל גופי ההצלה השונים.

פרפר

משתמש מקצוען
החוק אומר ככה:
  • מי שאיבד הכרה (התעלף) במקום ציבורי והוזמן עבורו אמבולנס על-ידי עובר אורח, זכאי למלוא עלות הפינוי מקופת החולים שהוא מבוטח בה.
בקופה אמרו לי: מדובר על פינוי. שלא היה במקרה הזה.
זאת אומרת שאם הוא היה מפונה למיון הוא לא היה צריך לשלם. ורק בגלל שהחליט שאין צורך - אז צריך לשלם? הגיון בריא.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
החוק אומר ככה:
  • מי שאיבד הכרה (התעלף) במקום ציבורי והוזמן עבורו אמבולנס על-ידי עובר אורח, זכאי למלוא עלות הפינוי מקופת החולים שהוא מבוטח בה.
בקופה אמרו לי: מדובר על פינוי. שלא היה במקרה הזה.
זאת אומרת שאם הוא היה מפונה למיון הוא לא היה צריך לשלם. ורק בגלל שהחליט שאין צורך - אז צריך לשלם? הגיון בריא.
צריך גם לקחת בחשבון באיזה בית הכנסת מדובר פרטי או עירוני. זה גם שיקול חשוב בעניין ההגדרה של מקום ציבורי.
אני מסכים.
ועדיין חשוב להבין שיש הבדל גדול בין לימוד החומר התיאורטי לביצוע בשטח,
בפועל למתנדבים במד''א יש את האפשרות להתמקצע באמבולנס לבצע הערכה בשטח ולעקוב אחרי המטופל ברצף טיפולי באמבולנס ובחדר ההלם בביה''ח, זה נותן המון, חובש שעבר הכשרה ומשמש 'רק' ככונן, מנוסה פחות, אולי הוא פוגש המון מטופלים, אבל הטיפול שלו מסתכם בטיפול ראשוני בלבד.
מוסיף אחרי שראיתי את ההודעה הקודמת, אני לא מדבר דווקא על איחוד, אלא על כל הארגונים שמכשירים המוווון חובשים שישמשו ככוננים העיקר שיוכלו לכתוב שיש להם בארגון x מתנדבים.
וכן,
אני בהחלט בעד איחוד בין כל גופי ההצלה השונים.
ב''ה אין לי מניות אצל אף אחד.
רק לשם הנחת עובדות בשטח.
ישנם רבים מכונני איחוד הצלה שמתנדבים כאחים וכד' בחדרי מיון במשך שעות על גבי שעות כך שלגבי המשך טיפול נראה לי שדווקא להם אמור להיות הרבה יותר מידע משהות של משמרות שלמות לעומת עשרים דק' של הכנסת חולה והעברת טיפול.

לפני קצת יותר משנה אחי פונה לבית חולים מסוים אחרי שנפצע בראשו והיה מעניין שאותו כונן שטיפל בו בשטח גם שחרר אותו לאחר האשפוז הקצר במיון...
(ואגב- למרות שהכל קרה ברחוב קיבלנו הודעה על תשלום למד''א כיון שאת האמבולנס הזמנו מהבית...)

גם ביתי כשהייתה בת חודש וחצי היה לה שעלת, היא קיבלה התקף וכמעט אבדה הכרה
שכנה של אימי הזמינה איחוד הצלה,
והם כמובן בדקו ואמרו שהכל בסדר,
אחרי כרבע שעה הגיע אמבולנס ואחריו טיפול נמרץ
הילדה חייכה אליהם ואני סירבתי בדיקה,
אך הפרמדיק היה בשלו, הוא הבטיח שזה ללא תשלום והוא רוצה לבדוק
רק שאחתום לו שהוא בודק וזה ללא תשלום!
אחרי 8 חודשים הגיע לכתובת הישנה, "הודעה התראה לפני נקיטת הליכי גבייה"
כתבתי להם מייל והם החזירו תשובה:
הנדון: סירוב פינוי התחייבות מס. 101405118
18.06.2020 מיום מכתבך
מאשר קבלת מכתבך בנדון והריני מתכבד להשיבך כדלקמן:-
א. על פי חוק מגן דוד אדום סעיף 7 א' לחוק, הותקנו תקנות מגן דוד אדום )אגרות הסעת חירום
באמבולנס( התשס"ו – 2006 המגדירות "הסעת חירום" הכרוכות בתשלום:
"הסעה בלתי מתוכננת, עקב צורך רפואי פתאומי, וכן הסעת נפטר, למעט אם האמבולנס הוזעק
לכתחילה לשם הסעת נפטר, אך לרבות אזעקת אמבולנס שלא נסתיימה בפינוי עקב סירוב
להתפנות או שהסתיימה בטיפול רפואי בזירת האירוע".
ב. מהאמור לעיל, אדם שקיבל שירות פינוי ו/או בדיקה ממד"א, כהגדרת השירות זו בתקנות
האגרות, חייב בתשלום אגרה מופחתת למד"א בגין השירות שקיבל, ועל מד"א לגבות ממנו
אגרה זו, ואין נפקות למזמין האמבולנס.
ג. מיומן המוקד של מד"א עולה, כי התקבלה קריאה במד"א ממוקד איחוד הצלה על כונן שלהם
שדיווח על תינוקת מעורפלת הכרה.
ד. הנה כי כן, רישומי יומן המוקד שהם בעלי תוקף משפטי מחייב, אינם עולים בקנה אחד עם
הדברים שאת מייחסת לכונן איחד הצלה שאמר "הכל בסדר" .
ה. למקרה הוזנקו במקביל אמבולנס ואט"ן.
ו. צוות האט"ן בדק את התינוקות והמליץ לפנותה לביה"ח, לצורך המשך בירור ומעקב, אולם
ההמלצה נדחתה.
ז. במסגרת ההסדר עם קופות החולים, העביר מד"א את פרטי דרישת התשלום, לקופ"ח לצורך
בדיקת זכאות בתך לקבלת שיפוי מלא או חלקי, וככל שקיימת זכאות מבוצע התשלום ישירות
מהקופה למד"א.
ח. מבדיקת זכאות בתך עלה, כי היא אינה זכאית לשיפוי מקופ"ח.

מה עלי לעשות עכשיו?
הסברתי להם אלף פעמים שהוא התחייב שזה ללא תשלום!
והם בשלהם?
האם להתעקש או פשוט להתייאש ולשלם??
אשמח לתשובה מהירה!

שירי 100

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
גם ביתי כשהייתה בת חודש וחצי היה לה שעלת, היא קיבלה התקף וכמעט אבדה הכרה
שכנה של אימי הזמינה איחוד הצלה,
והם כמובן בדקו ואמרו שהכל בסדר,
אחרי כרבע שעה הגיע אמבולנס ואחריו טיפול נמרץ
הילדה חייכה אליהם ואני סירבתי בדיקה,
אך הפרמדיק היה בשלו, הוא הבטיח שזה ללא תשלום והוא רוצה לבדוק
רק שאחתום לו שהוא בודק וזה ללא תשלום!
אחרי 8 חודשים הגיע לכתובת הישנה, "הודעה התראה לפני נקיטת הליכי גבייה"
כתבתי להם מייל והם החזירו תשובה:
הנדון: סירוב פינוי התחייבות מס. 101405118
18.06.2020 מיום מכתבך
מאשר קבלת מכתבך בנדון והריני מתכבד להשיבך כדלקמן:-
א. על פי חוק מגן דוד אדום סעיף 7 א' לחוק, הותקנו תקנות מגן דוד אדום )אגרות הסעת חירום
באמבולנס( התשס"ו – 2006 המגדירות "הסעת חירום" הכרוכות בתשלום:
"הסעה בלתי מתוכננת, עקב צורך רפואי פתאומי, וכן הסעת נפטר, למעט אם האמבולנס הוזעק
לכתחילה לשם הסעת נפטר, אך לרבות אזעקת אמבולנס שלא נסתיימה בפינוי עקב סירוב
להתפנות או שהסתיימה בטיפול רפואי בזירת האירוע".
ב. מהאמור לעיל, אדם שקיבל שירות פינוי ו/או בדיקה ממד"א, כהגדרת השירות זו בתקנות
האגרות, חייב בתשלום אגרה מופחתת למד"א בגין השירות שקיבל, ועל מד"א לגבות ממנו
אגרה זו, ואין נפקות למזמין האמבולנס.
ג. מיומן המוקד של מד"א עולה, כי התקבלה קריאה במד"א ממוקד איחוד הצלה על כונן שלהם
שדיווח על תינוקת מעורפלת הכרה.
ד. הנה כי כן, רישומי יומן המוקד שהם בעלי תוקף משפטי מחייב, אינם עולים בקנה אחד עם
הדברים שאת מייחסת לכונן איחד הצלה שאמר "הכל בסדר" .
ה. למקרה הוזנקו במקביל אמבולנס ואט"ן.
ו. צוות האט"ן בדק את התינוקות והמליץ לפנותה לביה"ח, לצורך המשך בירור ומעקב, אולם
ההמלצה נדחתה.
ז. במסגרת ההסדר עם קופות החולים, העביר מד"א את פרטי דרישת התשלום, לקופ"ח לצורך
בדיקת זכאות בתך לקבלת שיפוי מלא או חלקי, וככל שקיימת זכאות מבוצע התשלום ישירות
מהקופה למד"א.
ח. מבדיקת זכאות בתך עלה, כי היא אינה זכאית לשיפוי מקופ"ח.

מה עלי לעשות עכשיו?
הסברתי להם אלף פעמים שהוא התחייב שזה ללא תשלום!
והם בשלהם?
האם להתעקש או פשוט להתייאש ולשלם??
אשמח לתשובה מהירה!
דבר ראשון תדברי עם הקופת חולים, לפעמים הם יכולים לעזור בזה. (למרות שהם כתבו שהיא לא זכאית)

נורית123

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לי ידוע שאם האמבולנס כבר הגיע לשטח אז מחויבים בתשלום. רק אם מבטלים את האמבולנס לפני שהגיע לא מחוייבים.
אגב, ההבדל בין טיפול של אמבולנס לבן לנט"ן הוא שקל!!!
לא מדוייק
רק אם בודקים אותו זה בתשלום
אבל אם מגיע אמבולנס והמטופל מסרב פינוי או בדיקה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה