תשלום לילד מתחת לגיל 5 בתחבורה ציבורית

לובי

משתמש צעיר
היום נסענו אני ובעלי אם שתי ילדים מתחת לגיל 5
אני עליתי מאחורה עם ילד בעגלה ובעלי עלה מקדימה עם ילדה שהולכת ושלם על שתינו.
הנהג טען שהוא צריך לשלם גם על אחד הילדים כי זוג יכול לקחת תחתיו רק ילד אחד.
מיד התקשרנו למידע של משרד התחבורה ונאמר לנו שכל מבוגר יכול לקחת תחתיו ילד מתחת לגיל 5 ז"א שזוג יכול לקחת תחתיו 2 ילדים והנהג בכל זאת התעקש. אל דאגה לא שלמנו כל אחד לקח את הכרטיס והתמקם במקום אחר באוטובוס.
בלי קשר בעלי נסע עכשיו באוטובוס ושאל את הנהג אם זה נכון והוא אמר לו שבקורסים של אגד זה מה שנאמר שזוג יעול לקחת רק ילד אחד תחתיו. והוא הציע שכל אחד ישלם בנפרד.

מישהו יודע מזה או שמע משהו על זה.
ואם זה נכון למי אפשר לפנות שיטפל בחוק הדפוק הזה.

אות ומופת

משתמש פעיל
נשמע מוזר מאוד! גם אני תמיד ידעתי שמותר ילד מול כל מבוגר, מה פתאום זוג. ויש בזה גם היגיון מעשי - כי הילד יכול לשבת על המבוגר ולא לתפוס מקום.

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
וגם אם נניח יש לך 4 ילדים מתחת לגיל חמש
את משלמת עלייך ועל בעלך ועל כרטיס אחד שכולל שני ילדים שאין מבוגר שכביכול יחזיק אותם

תמי1

משתמש מקצוען
מה שאני יודעת, כל אחד שמשלם רשאי לקחת איתו עוד אחד שלא צריך לשלם עליו.
וזה כולל גם, שאם אני עולה עם 3 ילדים מתחת גיל 5 ומשלמת על עצמי, אני יכולה להכניס עוד ילד, ועל השני שתחת גיל 5 אני משלמת והוא מכניס איתו את השלישי.

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
בתחנות הרכבת הקלה כתוב מפורש, שילד עד גיל 5 לא משלם אם מלווה אותו נוסע שמשלם.
אני נוסעת קבוע עם כמה ילדים, ומחשבת על כל נוסע שמשלם (כולל ילדים בני 5 - 6)ילד מתחת גיל 5. המון פעמים עלה מבקר, ותמיד זה 100%.

אות ומופת

משתמש פעיל
נכתב ע"י לאה ורחל;1654368:
וגם אם נניח יש לך 4 ילדים מתחת לגיל חמש
את משלמת עלייך ועל בעלך ועל כרטיס אחד שכולל שני ילדים שאין מבוגר שכביכול יחזיק אותם

כרטיס אחד? את מתכוונת רק אם יש כרטיסיה - אז כל אחד מהילדים עולה חצי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה