דרוש מידע תשלום בתח"צ על שתי ילדים מתחת לגיל 5?

ירושלמי-ת

משתמש פעיל
לפי הידוע לי לכל מבוגר שמשלם יש את הזכות לקחת עמו ילד אחד מתחת לגיל חמש, שאלתי במקרה ואמא נוסעת עם 3 ילדים, 2 מתוכם מתחת לחמש ואחד מעל, כשבתכלס' היא משלמת פעמיים על עצמה ועל הילד הבוגר, האם גם אז ניתן לקחת 2 מתחת לגיל חמש או שזה רק זכות למבוגר המשלם?

הר

משתמש מקצוען
כל אחד שמשלם, יכול לקחת אתו ילד אחד, זה אומר שאם משלמים על ילד אחד מתחת גיל 5 הניקוב יכול להועיל לילד נוסף.
כך אמר לי נהג, ושאלתי כמה פעמים.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
כל אחד שמשלם, יכול לקחת אתו ילד אחד, זה אומר שאם משלמים על ילד אחד מתחת גיל 5 הניקוב יכול להועיל לילד נוסף.
כך אמר לי נהג, ושאלתי כמה פעמים.

נהג לא קובע, אלא משרד התחבורה

להלן תשובה רשמית שקיבלתי מהם בעבר

וההגיון פשוט, ילד בן 10 שיכול לשמש כמלווה מצויין, אבל ילד בן 3 לא יכול לשמש כמלווה לילד בן 2.

05594017.jpg

ירושלמי-ת

משתמש פעיל
קצץ קשה להבין מה הייתה השאלה שעליה נסוב התשובה.
אבל בהחלט נראה שרק לבגיר הזכות לקחת עמו ילד נוסף מתחת לגיל חמש.
אך לא מפורט מיהו בגיר??

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
במידה ועולים לאוטובוס עם 3 ילדים מתחת לגיל 5, אז צריך לשלם רק פעמיים. כך שמעתי בעבר, ובאופן זה שילמתי מאז. אף נהג לא עשה בעיות.

רכסרטים

משתמש צעיר
כל אחד שמשלם יכול לעלות עימו ילד אחד מתחת לגיל חמש שלא בתשלום
מכאן שגם ילד בגיל 6 יכול לשמש מלווה ליד מתחת לגיל 5

שוקולית:)

משתמש מקצוען
אנחנו בביתר -משתמשים בחברת קווים- עילית ומשלמים על כל ילד נוסף מתחת לגיל 5 [כלומר אם אני נוסעת עם 3 ילדים אני משלמת עלי+ שתיים]
לפני תקופה נסענו עם 3 ילדים מתחת ל5 באוטובוס של חברת סופרבוס ורצינו לשלם 3 פעמים, הנהג אומר לונו נכון אתם מביתר, רק בקווים הם דורשים את הכסף הזה, אתם לא צריך לשלם יותר מניקוב על מבוגר ועל עוד ילד, הילד השלישי נכנס בניקוב של הילד שאתה משלם עליו.
בחזור - נהג אחר עם אותו סיפור ואומר לנו אותו דבר.
תגידו, מה החוק? האם באמת כל חברת תח"צ עושה כפי שהיא רוצה? מה החוק באמת???

נערך לאחרונה ב:

קול דממה

משתמש פעיל
שוקולית את בטוחה במה שאת אומרת
גם אני מביתר
אם אני נוסעת עם שני קטנים אני משלמת רק על אחד
אבל אאם מתלווה אלי בני בן ה6 שיש לו חופשי אני מתקפת רק לי ולו
אני טועה בכך???

משתמשת+

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
קצץ קשה להבין מה הייתה השאלה שעליה נסוב התשובה.
אבל בהחלט נראה שרק לבגיר הזכות לקחת עמו ילד נוסף מתחת לגיל חמש.
אך לא מפורט מיהו בגיר??
בגיר ע"פ החוק הוא מגיל 18 ומעלה
ככל הידוע לי

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
בגיר ע"פ החוק הוא מגיל 18 ומעלה
ככל הידוע לי
כן אבל מצד שני, ברור שאם עולה ילדה בת 15 עם אחותה בת 4, היא לא צריכה לשלם עליה.

מסתבר שממתי שאדם נחשב בוגר די הצורך, באופן שכבר שולחים אותו לבד עם אחיו, מאז הוא יחשב בגיר שיפטור את הנלווה אליו מתשלום.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שאלתי פעם בחברת דן ואמרו לי שרק מעל גיל 18 אפשר לשמש מלווה לילד מתחת גיל 5, למרות שזה לא הגיוני בכלל. בחורה בת 16 לא יכולה לקחת ילד בן 4?

הר

משתמש מקצוען
ציטוט מאתר כל זכות- תודה למי שהעלה.
דוגמה
מבוגר הנוסע עם 3 ילדים מתחת לגיל 5
  • הורה נוסע באוטובוס עם ילדיו בני שנה, 3 ו-4.
  • ההורה ישלם מחיר מלא עבור כרטיס הנסיעה של עצמו.
  • אחד הילדים יהיה פטור מתשלום (בשל היותו מתחת לגיל 5 ובשל היותו מלווה בנוסע מבוגר בעל כרטיס נסיעה תקף).
  • שני הילדים הנוספים יחויבו ברכישת כרטיס נסיעה, אך הם זכאים להנחה של 50% באמצעות כרטיס "רב-קו" טעון.
לפי הנ"ל כן צריך לשלם על שני ילדים מתוך שלושה.
מעניין לדעת מה החוק באמת.....

אם הבנים שמחה

משתמש סופר מקצוען
מענין.
אנחנו נוסעים זוג + 4 ילדים שאחד מעל 5 ומשלמים 2 מבוגרים + נוער. שאלנו את הפקח.

כמו כן לפני כשנה נסעתי עם 3 ילדים מעל 5 (10-14) ו3 מתחת גיל 5, כך ששלמתי רק על ה3 הגדולים יותר. הנהג קרא לי וטען שאני צריכה לשלם ו"כל החרדים גנבים" וממש ביזה אותי. נוסעים חילונים ניסו להחלץ לעזרתי אבל הנהג לא ויתר. שילמתי ובמקביל הגשתי תלונה לדן. תשובתם היתה שלא הייתי צריכה לשלם על הקטנים ונתנו לי פיצוי על העגמת נפש בנוסף למחיר ששלמתי.

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הענין הוא
לפעמים אנשים מעלים איתם 2 ילדים שלא שילמו ומושיבים כל אחד על כסא נפרד.
עולה לאוטובוס בנא ששילם מחיר מלא ואין לו מקום כי כל אישה מתישבת על כסא נפרד ומושיבה כל ילד על כסא נפרד ולא חושבת אולי להושיב אחד מהם עליה ואנשים ששילמו מחיר מלא נאלצים לעמוד למרות שהם שילמו על מקום.
לכן אני חושבת שצריך להיות אנושיים ולא שכל אחד יחשוב על עצמו בלבד

אם הבנים שמחה

משתמש סופר מקצוען
הענין הוא
לפעמים אנשים מעלים איתם 2 ילדים שלא שילמו ומושיבים כל אחד על כסא נפרד.
עולה לאוטובוס בנא ששילם מחיר מלא ואין לו מקום כי כל אישה מתישבת על כסא נפרד ומושיבה כל ילד על כסא נפרד ולא חושבת אולי להושיב אחד מהם עליה ואנשים ששילמו מחיר מלא נאלצים לעמוד למרות שהם שילמו על מקום.
לכן אני חושבת שצריך להיות אנושיים ולא שכל אחד יחשוב על עצמו בלבד

תמיד חשבתי כמוך.
אנחנו שישה ומשלמים על 3 וחשבתי שלא הוגן שאנו תופסים 4 מושבים. (כמעט בלתי אפשרי להצטופף יותר)
אבל כשקניתי כרטיסים באגד למירון - לילד החלאקה היתה אפשרות להזמין כרטיס קרי מקום בלי תשלום. כלומר - גם לו מגיע לשבת למרות שלא משלמים עליו.
(לא משנה שבזמן אמת אף אחד לא הסתכל על הכרטיסים הממוספרים, דחפו מה יותר אנשים על האוטובוס וכמובן שמחוסר ברירה שמנו את הילד עלינו)

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה שנכון נכון
אני לא מדברת על אשה שעולה עם 3
אני לא מצפה שתשים את כל ה3 עליה...
אני מתכוונת לכאלו שזוג עולה עם שתיים קטנים ותופסים 2 ספסלים
בלי לחשוב בלי להסתכל ובלי להבין
ונשים מכובדות נאלצות לעמוד....
לא מדברת על זה שאני רואה שיושבות בחורות צעירות ובריאות ולא חושבות לקום למראה אשה מבוגרת שעומדת..
זה כבר ממש בושה....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה