דרוש מידע תרפיה באומנות

וילה בצפת

משתמש פעיל
לאחר הכוון תעסוקתי הופניתי ללימודי תרפיה באומנות
הבעיה שאני גרה בצפת ואין כ"כ משהו בצפון וגם הבנתי שאין אפשרות ללמוד בזום.
אשמח למידע על מקום לימוד כשר ולא אקדמאי בכל הארץ
ואפ' לחוות דעת אודות אופי הלימודים והעבודה האם זה נקרא רק כתרפיה באומנות או שאפשר ללמוד חלקים מזה כמו תרפיה במוזיקה או פסיכודרמה
כל מי שמתמצאת בעניין תתרום לי רבות
אשמח לכל בדל של מידע
תודה רבה

וילה בצפת

משתמש פעיל
מקפיצה שוב
מי שיכולה לתת לי מידע על הנושא מכירה מישהיוכד' שיכולה לכוון אותי
אפילו מעט אני ממש אשמח...

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
תרפיה באמנות זה רק תואר שני ז"א שצריך להשלים לתואר ראשון במקצועות רלוונטים לתחום ואז להתחיל מסלול של תרפיה באמנות. כל מסלול אחר מקוצר וכשר חוטא למטופלים...
הלימודים הינם ארוכים ודורשים. צריך להבין שזה מקצוע טיפולי כמו פסיכולגיה ועו"ס קלינית ואין קיצורי דרך.
במכללת מבחר זה הכי "כשר" מבחינה רוחנית ועדיין לימודים של כמה שנים (לא זוכרת כמה) אין קיצורי דרך
יש אפשרות להיות מרפאה בעיסוק זה הרבה פחות לימודים... אבל פחות שליחות (סוג פיזיותרפיה)

דקה של מצב רוח

משתמש רשום
יש משהו מהתחום הטיפולי : טיפול באומנות , בחיות, בגינון וכו'.
שלא דורשים תואר?
כי אני יודעת לדוג' על הידרותרפיה שהלימודים לא דורשים עד כדי כך
רק שלא באלי לעבוד במים
לא אכפת לי לעבוד כשכירה באיזשהי עמותה
השאלה אם זה ריאלי לימודים של ערב/שניים בשבוע ולצאת עם תעודה לשוק העבודה?

haiosi

משתמש פעיל
קרמבל - של שרה טרנטו - אחת הטובות והמעולות בתחום. לא זולה בכלל.

יתכן שגם מכון מפגש - של חנה ביין, יכול לעזור לך בזה.
מניסיון של חצי שנה שם, ממש מקום טוב ללמוד בו. יתכן שזה כבר סגור להרשמה.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
יש משהו מהתחום הטיפולי : טיפול באומנות , בחיות, בגינון וכו'.
שלא דורשים תואר?
כי אני יודעת לדוג' על הידרותרפיה שהלימודים לא דורשים עד כדי כך
רק שלא באלי לעבוד במים
לא אכפת לי לעבוד כשכירה באיזשהי עמותה
השאלה אם זה ריאלי לימודים של ערב/שניים בשבוע ולצאת עם תעודה לשוק העבודה?
אפילו מטפלת במשפחתון לומדת יותר מיומיים בשבוע (אלו מהתמ"ת לא מה שכל המקומון מלא). יש תחומים לא טיפוליים שאפשר לעבור בהם הכשרה קצרה
אבל משהו טיפולי במיוחד בנפש זה לא משהו של יומיים בשבוע.
ולא להתפתות ללימודים קצרים של משהו מהתחום (CBT, NLP, תורפיה שלושת המימדים ABC וכד' )
ולא כאן המקום לפרט את הנזקים...

גם לא פיזותרפיה וריפוי בעיסוק.
אולי אימון כושר? מדריכת תנועה ואז לשדרג להתעמלות מים שאותה לא חייבים לעבוד במים וכן קורס מצילות.
אופציה נוספת- הדרכת כלות, יעוץ זוגי וכן מהתחום...

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נמחק...
[בטעות נשלח הודעה פעמיים]
מקווה שאת יודעת שלא כל אחד ילך לטיפול בלי תואר מסודר. ואין מה להשוות בין לימודים מקצועיים לקורסים הנ"ל
(מדברת בכאב מנסיון אצל מישהי בלי תעודה מסודרת שרק חשבה שעושה טוב וכומבן עם "המלצות"...)

דקה של מצב רוח

משתמש רשום
אפילו מטפלת במשפחתון לומדת יותר מיומיים בשבוע (אלו מהתמ"ת לא מה שכל המקומון מלא). יש תחומים לא טיפוליים שאפשר לעבור בהם הכשרה קצרה
אבל משהו טיפולי במיוחד בנפש זה לא משהו של יומיים בשבוע.
ולא להתפתות ללימודים קצרים של משהו מהתחום (CBT, NLP, תורפיה שלושת המימדים ABC וכד' )
ולא כאן המקום לפרט את הנזקים...

גם לא פיזותרפיה וריפוי בעיסוק.
אולי אימון כושר? מדריכת תנועה ואז לשדרג להתעמלות מים שאותה לא חייבים לעבוד במים וכן קורס מצילות.
אופציה נוספת- הדרכת כלות, יעוץ זוגי וכן מהתחום...
תודה על המידע! אמשיך לבדוק
מאמנת כושר לא חושבת שמתאים לי , ייעוץ זוגי והדרכת כלות דווקא אני אוהבת מאד את התחום אבל צעירה לזה...אולי עוד איזה 10 שנים.
יש רעיונות נוספים לסגנון עבודה לא משרדית , לימודים לא מפרכים ושכר נחמד (לא ביקשתי 300 לשעה אבל גם לא 30)
אני מאד אוהבת ילדים , גננת פחות נראה לי הכיוון כי אין כ"כ אופציות להתקדם או שכן?

haiosi

משתמש פעיל
מקווה שאת יודעת שלא כל אחד ילך לטיפול בלי תואר מסודר. ואין מה להשוות בין לימודים מקצועיים לקורסים הנ"ל
(מדברת בכאב מנסיון אצל מישהי בלי תעודה מסודרת שרק חשבה שעושה טוב וכומבן עם "המלצות"...)
מדובר בעצמאית (אשתי). אמנם צריך אומץ , וגם ביטחון עצמי. אבל הלימודים האלה ממש שווים.

ואכן, אין מה להשוות - "לימודים מקצועיים" זה הרבה להתקשקש עם תאוריה, הקורסים הנ"ל זה ממש מעשי עד לרזולוציות הכי קטנות.

דקה של מצב רוח

משתמש רשום
קרמבל - של שרה טרנטו - אחת הטובות והמעולות בתחום. לא זולה בכלל.

יתכן שגם מכון מפגש - של חנה ביין, יכול לעזור לך בזה.
מניסיון של חצי שנה שם, ממש מקום טוב ללמוד בו. יתכן שזה כבר סגור להרשמה.
מה זה איבחון ווירטואלי?
חסום לי הקובץ
ואשמח למידע נוסף: משך הלימודים, עלויות, וכו'
תודה

אלי @@@

משתמש מקצוען
רק לידיעה בשביל לטפל צריך תואר טיפולי כמו תרפיה באומנות/מוזיקה עו"ס קלינית וכ"ו
אין שום היתר וידע מקצועי וכן יכולת לטפל ע"י קורס סי בי טי זה פשוט לא שייך
כל מי שיגיד לכם שאפשר לטפל בלי תואר טיפולי פשוט רמאי

נ.ב.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
במכון כישורים בביתר יש לימודי תרפיה באומנות
מסלול של שנתיים לימודים ומסלול של 4 שנים - כמובן תעודות שונות
02-5804092 שלוחה 2

ככר השוק

משתמש מקצוען
לימודים יש היצע ענק. מכונים בלי סוף ומלמדים שמבטיחים שמלמדים בדיוק מה שצריך ולא עמוד אחד יותר.
גם "מטפלים" "עצמאיים" שלמדו קורסים של פרקטיקה בלי תאוריה יש המונים שמתכתשים בשוק על מעט המטופלים שלא יודעים עדיין שאסור ללכת למטפל ללא הסמכה.

השאלה היא מה יכשיר בצורה נכונה, עם הסמכה מתאימה, ויאפשר עבודה מסודרת והדרכה ויכולת להתקדם במשך השנים.

ככר השוק

משתמש מקצוען
מדובר בעצמאית (אשתי). אמנם צריך אומץ , וגם ביטחון עצמי. אבל הלימודים האלה ממש שווים.

ואכן, אין מה להשוות - "לימודים מקצועיים" זה הרבה להתקשקש עם תאוריה, הקורסים הנ"ל זה ממש מעשי עד לרזולוציות הכי קטנות.
עם אומץ ובטחון עצמי כל קצב יכול להיות מנתח לב. רק ללמוד את החלק המעשי של להחזיק סכין ויאללה, לפרסם.

haiosi

משתמש פעיל
הפניה לדיון בנושא של טיפול רגשי בלי תואר אקדמי:

יש להוסיף על זה זווית נוספת:

מטפל שאל את אחד מגדולי ישראל:
עכשיו התחלתי לעבוד בטיפול, ועדיין אין לי את הניסיון שיש לאחרים, אולי אני לא עושה את הדבר הנכון כשאני מקבל מטופלים?
אמר לו הצדיק: תדע לך, שאנשים שבאים אליך כעת, הקב"ה שולח אותם דווקא אליך, כי יש ביכולתך לטפל בהם. כשיהיה לך יותר ניסיון, הקב"ה ישלח לך בדיוק את מי שאתה יכול לעזור לו. הכל בהשגחה פרטית.

[לגבי אנשים שנכוו מאנשים לא מקצועיים וכדו', גם זה בהשגחה פרטית, וזה כמובן תלוי בבחירה של המטפל וביראת השמים שלו, להמנע מטיפול באופן שנראה לו שזה גדול עליו, ולהפנות מטופלים למישהו אחר. זה אמור גם ביחס למטפל עם תואר, וגם בלי].

נערך לאחרונה ב:

haiosi

משתמש פעיל
במכון מפגש (חנה ביין), בסיום הלימודים (3 שנים) מקבלים תעודה בפסיכותרפיה מטעם אוניברסיטת אריאל.
לפי הצהרת המכון:
"אנחנו מקפידים על רמת M.A+ בכל הקריטריונים
מלבד- אנגלית, סטטיסטיקה ומחקר.
גם בהגשת עבודות נדרשת גם רמה של כתיבה אקדמית."

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
במכון מפגש (חנה ביין), בסיום הלימודים (3 שנים) מקבלים תעודה בפסיכותרפיה מטעם אוניברסיטת אריאל.
לפי הצהרת המכון:
התעודה מוכרת לטיפול בקופות חולים/מוסדות ציבוריים?

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
לפי הצהרת המכון:
אז זה לא לימודים של פעמיים בשבוע?
ומה עוזר רמה? לא ממש הבנתי
אבל לא ממשיכה בפולמוס הזה. כל מי שמטפלת ואין לה הכשרה תסדר עם ההשלכות של זה בעולם הזה וגם...
אין לי עניין לפתוח חזית נגדית
אני מבינה שיש הרבה נשים שזאת הכנסה מכובדת בשבילהן ובאמת לא תמיד מבררים הכשרה ויש כאלו שיש להן גישה להקשיב טוב וגם לתת עצות מצוינות ואפילו בדרך התורה והכל על טהרת הקודש. אז למה לא?

ובאמת מישהי סיפרה ל ישהיא לא צריכה ללמוד כלום הכל כתוב בספרים הקדושים שהם המבינים הגדולים בנפש האדם וזה דרך התורה וככה היא מטפלת. הכל טוב ויפה רק לעדכן את המטופלים...
ועד כאן דבריי

ולפותחת האשכול חשבתי על עוד רעיונות טיפוליים יותר מתאימים כמו הוראה מתקנת יש בתחום הקשב כל מיני נישות שאפשר ללמוד (וכמובן לפתח שיטה חדשה ולפרסם שהיא המוצלחת)
גננת שי"ח, אפילו קלינאית תקשורת זה הרבה פחות לימודים מתרפיה באמנות..
בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה