דרוש מידע תרומה למשפחות האסון במירון

• פותח הנושא ESTI.
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

רק לבין הסדרים...

משתמש פעיל
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
שוחחתם עם גבאי באופן אישי?
ראיתם פעם הסכם של ועדות הצדקה עם הגבאים שבשטח?
מדבריכם ניכר שלא.
אז בבקשה.
קצת מתינות ושיח מכבד.

מה שאני כתבתי, כתבתי כהערת אגב. ואכתוב זאת שוב:
- אם למישהו יש כסף לתרום ויש לו מידע ישיר על משפחה הזקוקה לעזרה, עדיף לתרום למשפחה באופן ישיר -

וזה לא סותר את הנקודה העיקרית,
לתרום ולתרום ולתרום.
בכל מקום וזמן.
וכמה שיותר.
לא הבנתי אבל מה זה יעזור, את הקרן כבר פתחו, את העלות של הקרן כבר שילמו בכל מקרה. הגבאים כבר מסתובבים וצריך לשלם להם בכל מקרה, את העלונים כבר הדפיסו ולדוואר שמסתובב לחלק אותם בדואר - ישלמו בכל מקרה. מה עכשיו יעזור שתתרמו ישיר למשפחה במקום דרך הקופה? (בסך הכל לקופה יש יותר מידע ממכם מי צריך יותר ומי צריך פחות, והכסף שיגיע לקופה יחולק באופן ישר יותר לפי הצורך)

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא הבנתי אבל מה זה יעזור, את הקרן כבר פתחו, את העלות של הקרן כבר שילמו בכל מקרה. הגבאים כבר מסתובבים וצריך לשלם להם בכל מקרה, את העלונים כבר הדפיסו ולדוואר שמסתובב לחלק אותם בדואר - ישלמו בכל מקרה. מה עכשיו יעזור שתתרמו ישיר למשפחה במקום דרך הקופה? (בסך הכל לקופה יש יותר מידע ממכם מי צריך יותר ומי צריך פחות, והכסף שיגיע לקופה יחולק באופן ישר יותר לפי הצורך)

א. התשלום הוא לפי אחוזים.
ב. לא אמרתי ולא אומרת לאנשים מה לעשות. הבאתי מידע מסויים, ושכל אחד ישקול אם הדיבורים שייכים אליו.
אם אדם חושב שלקופה יש יותר מידע שיתן לה. לא אליו כוונו הדברים...

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
ב. לא אמרתי ולא אומרת לאנשים מה לעשות. הבאתי מידע מסויים, ושכל אחד ישקול אם הדיבורים שייכים אליו.
א. איזה תשלום.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
לגבאי הצדקה.
זה יתכן - וכך מקובל, במקרים שמישהו מסתובב להתרים, הוא לוקח אחוזים מהתרומות שמועברות דרכו. יתכן שמידע כזה הגיע אליכם, ובזה אין שום חידוש.

בכל מקרה של מגבית, כשאנחנו התורמים רואים מודעה/עלון, ומתקשרים ל1-800 או באתר או בנדרים פלוס וכד', לא יורדים אחוזים מהתרומה שלנו. (מלבד עמלת אשראי). לומר אחרת זה שקר והוצאת שם רע, ומי שרוצה מוזמן להתקשר לאיזה קופה שהוא רוצה ולשאול. או להחליט שכל הרבנים והגבאים רמאים ושקרנים.

ולכן אין שום צורך לתרום דווקא דרך החשבון של הנזקקים, כי גם כך מאה אחוז מהתרומה שלנו תגיע אליהם. ואם כבר, יש עדיפות שהכסף יגיע דרך הקופה, שיש שם גבאים נאמנים ומסורים שיודעים מהנסיון המר שלהם למה צריך לשמור את הכסף (לאלמנה אין נסיון בזה).

ברור שיש הוצאות לקמפיין, יש עלות של פרסום ושל מודעות וכו'. אבל ההוצאות הללו הם סך מסויים של הוצאות קבועות שהוציאו אותם כבר לפני שתרמנו, ובלי קשר למה שתרמנו, ולכן כל שקל שנוסף מעל ההוצאות שצריך להוציא בלאו הכי, מגיע במלואו לנזקקים.

דברים פשוטים וידועים כל כך. מוזר שצריך לכתוב אותם.

נערך לאחרונה ב:

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
שוב ושוב ושוב
התשלום לא לגבאי הצדקה
אלו עמלות
יש משרד יש מס"ב
יש עובדים / עובדות
אף אחד לא יכול לעבוד תמיד בחינם
אפשר להתנדב יומיים לעמוד על השמש ולאסוף צדקה
אבל לנהל קרנות עם מליוני שקלים א"א לנהל בלי כסף
גם קרנות הגמחי"ם הכי גדולים יש להם הוצאות ענקיות של עמלות ועובדים ועובדות

וגם גבאי צדקה שמקבל משכורת כי הוא עובד בזה ביום וגם בלילה
זה לא תשלום זה חצי ממה שמגיע לו
אני מכיר עשרות כאלו
שהמשכורת שלהם לא מתקרבת לכלום מול מה שהם עושים ושורפים שעות ימים ולילות חודשים למען היתומים

כדאי לבדוק מה כתבו לפני שמנסים להסביר לשוא מה שנכתב ממילא.

שמעתי מכלי ראשון, בשם אחד מהגבאים הגדולים של קופת הצדקה:
כ30% מההכנסות הולכות על הוצאות סביב הפירסום וכו' (הגיוני מאוד)
ולכן, הוא ממליץ, אם יודעים על משפחה נזקקת עדיף להעביר אליה את הכסף בצורה ישירה.

שנזכה להיות תמיד מן הנותנים.

נכון מאוד.
אף אחד לא חושב שאנשים עובדים בחינם.
ואף אחד לא מתכוון לכתוב נגד התרומות.
חלילה וחס.
המטרה בהודעה שלי להביא לידיעת אנשים מה שאמר אותו גבאי צדקה:

מה שאני כתבתי, כתבתי כהערת אגב. ואכתוב זאת שוב:
- אם למישהו יש כסף לתרום ויש לו מידע ישיר על משפחה הזקוקה לעזרה, עדיף לתרום למשפחה באופן ישיר -

וזה לא סותר את הנקודה העיקרית,
לתרום ולתרום ולתרום.
בכל מקום וזמן.
וכמה שיותר.

לוי יצחק.

משתמש מקצוען
שוב ושוב ושוב
התשלום לא לגבאי הצדקה
אלו עמלות
יש משרד יש מס"ב
יש עובדים / עובדות
אף אחד לא יכול לעבוד תמיד בחינם
אפשר להתנדב יומיים לעמוד על השמש ולאסוף צדקה
אבל לנהל קרנות עם מליוני שקלים א"א לנהל בלי כסף
גם קרנות הגמחי"ם הכי גדולים יש להם הוצאות ענקיות של עמלות ועובדים ועובדות

וגם גבאי צדקה שמקבל משכורת כי הוא עובד בזה ביום וגם בלילה
זה לא תשלום זה חצי ממה שמגיע לו
אני מכיר עשרות כאלו
שהמשכורת שלהם לא מתקרבת לכלום מול מה שהם עושים ושורפים שעות ימים ולילות חודשים למען היתומים
לא התווכחו בכלל על הנתון הזה.
כולנו בעד שהגבאים יעשו משכורת רגילה ואולי אף יותר,
בסך הכול הדיון כאן היא
כשרוצים לעזור לאלמנות ויתומים,
האם לתת לגבאי הקרן וכ'ו?
או להעביר ישירות למשפחה במזומן?
היו צדדים לכאן ולכאן
וכל אחד יעשה כפי איך שהוא מבין,
אף אחד לא בא כאן ללכלך ח"ו על האירגונים שפועלים ללא ליאות
לעזרה למשפחות מעוטי יכולות.
חשוב מאוד מאוד, שמישהו רוצה לתת צדקה, ואין לו דרך לשלוח ישירות למשפחות שלא ימנע ח"ו מלתת לקרן וכ'ו.

אני אישית בעקבות מקרים שהיו מביא ישירות למשפחות.
כשמגיע גבאי לביהכ"נ למגבית ואני מתרגש מהסיפור
אני מבקש ממנו פרטים של המשפחה,
ע"פ רוב מדובר בגבאים קרובי משפחה,

ואז אני שולח ישירות למשפחה.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
לפי גיידסטאר, מקסימום 14% מההכנסות הולכות על הוצאות. ראו כאן:
בכלל לא משנה האחוזים. כי זה לא משנה לנו בתור תורמים.
משפחת איקס צריכה צדקה. אין חולק שצריכים לעשות להם קמפיין.
נניח הקמפיין עולה 20K (זרקתי מספר).
ואם בקרן ממוצעת נכנס 200K (זרקתי), אז בסך הכל יצא שהוצאות הקמפיין הם 10%.

אבל אם יכנס לקרן 100K, עדיין ההוצאות יהיו 20K. ואם יכנסו 400K, עדיין ההוצאות הם 20K.

לכן לי כתורם לא משנה בכלל כמה ההוצאות של עלות הפרסום וכד'.

ואפילו אם נניח החלטתי שהקמפיין מיותר כי אנשים יתרמו כבר מרוח הקודש, זה שאני כתורם לא יתרום לקרן לא ישנה אפילו שקל מההוצאות האלו.
את ההחלטה להקים את הקרן קיבלו הנזקקים, ואני כתורם לא אוכל לשנות אותה.

נערך לאחרונה ב:

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
זה יתכן - וכך מקובל, במקרים שמישהו מסתובב להתרים, הוא לוקח אחוזים מהתרומות שמועברות דרכו. יתכן שמידע כזה הגיע אליכם, ובזה אין שום חידוש.

בכל מקרה של מגבית, כשאנחנו התורמים רואים מודעה/עלון, ומתקשרים ל1-800 או באתר או בנדרים פלוס וכד', לא יורדים אחוזים מהתרומה שלנו. (מלבד עמלת אשראי). לומר אחרת זה שקר והוצאת שם רע, ומי שרוצה מוזמן להתקשר לאיזה קופה שהוא רוצה ולשאול. או להחליט שכל הרבנים והגבאים רמאים ושקרנים.

ולכן אין שום צורך לתרום דווקא דרך החשבון של הנזקקים, כי גם כך מאה אחוז מהתרומה שלנו תגיע אליהם. ואם כבר, יש עדיפות שהכסף יגיע דרך הקופה, שיש שם גבאים נאמנים ומסורים שיודעים מהנסיון המר שלהם למה צריך לשמור את הכסף (לאלמנה אין נסיון בזה).

ברור שיש הוצאות לקמפיין, יש עלות של פרסום ושל מודעות וכו'. אבל ההוצאות הללו הם סך מסויים של הוצאות קבועות שהוציאו אותם כבר לפני שתרמנו, ובלי קשר למה שתרמנו, ולכן כל שקל שנוסף מעל ההוצאות שצריך להוציא בלאו הכי, מגיע במלואו לנזקקים.

דברים פשוטים וידועים כל כך. מוזר שצריך לכתוב אותם.
סיימתי כעת דו שיח ארוך ומייגע בפרטי, שבו התברר שככה"נ אין לאף אחד כאן מידע קונקרטי אחר מזה ^^^

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה