עזרה תרגום לאידיש! יש מישהו? דחוף...

ציפורים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מתנות לאביונים המהודרות ביותר.
לא מתפשרים על פחות.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מהודרות. מתנה היא נקבה
זה נכון, מתנה זה נקבה!
אני כתבתי לפי הרגשת ליבי וככל הנראה אני טועה (ואכן צריך ללמוד מוסר השכל מכך), אבל אשמח אם מישהו יסביר לי למה טעיתי כי זה עדיין מרגיש לי "מהודרים"
;);)

אברמל

משתמש פעיל
לצערנו לא הכל אפשר לתרגם לאידיש מדוברת ומובנת,
למשל למילה מהודר אין תרגום בשפה המדוברת, כמו"כ למילה מתפשרים אין תרגום.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לצערנו לא הכל אפשר לתרגם לאידיש מדוברת ומובנת,
למשל למילה מהודר אין תרגום בשפה המדוברת, כמו"כ למילה מתפשרים אין תרגום.
אתה יכול לומר על לא מתפשרים 'אן פשרות' ובמקום מהודר 'די בעסטע'
לא?
אני מניח שהכוונה לתרגום של הרעיון ולא ממש תרגום ישיר

Orfeos

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
משלוח [זכר] המתנות לאביונים, המהודר ביותר וּמִשְׁלוֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ וּמַתָּנוֹת לָאֶבְיוֹנִים.
המתנות לאביונים המהודרות ביותר, לא מתפשרים על פחות!
וַיְהִי הַיּוֹם וַיִּזְבַּח אֶלְקָנָה וְנָתַן לִפְנִנָּה אִשְׁתּוֹ וּלְכָל בָּנֶיהָ וּבְנוֹתֶיהָ מָנוֹת [נקבה], וּלְחַנָּה יִתֵּן מָנָה אַחַת אַפָּיִם.

.Ayala

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
זה נכון, מתנה זה נקבה!
אני כתבתי לפי הרגשת ליבי וככל הנראה אני טועה (ואכן צריך ללמוד מוסר השכל מכך), אבל אשמח אם מישהו יסביר לי למה טעיתי כי זה עדיין מרגיש לי "מהודרים"
;);)

כשאתה אומר : "מתנות לאביונים המהודרים ביותר" אתה מתאר את האביונים בתור מהודרים, לא את המתנות...

פרפר

משתמש מקצוען
בשביל לתרגם לאידיש מושגים שאין להם ממש תרגום, מכניסים בהם איזו שגיאה דקדוקית, בד"כ של זכר-נקבה, ואז זה כבר יוצא מגדר עברית רח"ל. כמו כאן "המהודרים ביותר", או "הדלקת נרות בזמנו" וכדו';)
לעניננו: אפשר אולי "מתנות לאביונים מיט די גרעסטע הידור. מען גייט נישט אויף ווייניגער" או: "מען טוהט נישט ווייניגער".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה