תקנות חדשות לגבי חתונות בגור

מצב
הנושא נעול.

לרעהו

משתמש מקצוען
נראה לי שמכל ההודעות פה רואים דבר אחד 98 אחוז מהציבור שלנו לא באמת מעוניין בחתונות הגדולות האלו....הלוואי ויצליחו לעשות משהו מעשי בעניין...
תחשבו ע"ז שכבר לא תצטרכו להגיע לכל מיני חתונות של בני דודים שאתם לא זוכרים את שמם, רק בשביל להגיד מז"ט וללכת,,, וזה כלל ביביסיטר...איפור...אין לי שום בגד להלבישששש...:p

משה10

משתמש פעיל
החלק של המאיון העליון יותר מתמוה.
הרי הרבי מגור הלב שמחה היה חלוץ התקנות לחתונות וקהילות רבות חיקו את המהלך המוצלח.
נכנס אליו חסיד עשיר וקבל על התקנות החדשות באומרו יש לי מספיק כסף לחתן בפאר.
ענה לו הרבי אז בכסף הזה תקנה לך רבי חדש
וד"ל
זה היה כשהרבי עשה תקנות
היום התקנות שם זה הצעות של הקהילה

לא אני

משתמש מקצוען
הוא אשר כתבתי למעלה
ברגע שלעשירים מותר לעשות גדול -
כולנו עשירים.
אנחנו חיים בעולם דמוקרטי.
נותנים סולם לרדת ממנו - למי שרוצה.
ואם אנשים יתעקשו וגם יתנו דירה בלי משכנתא כדי להכליל עליהם את הפטור ולחגוג בפאר? זכותם.
בעיני דווקא מוצא חן המתווה הזה.
יש לך? תחגוג כאוות נפשך. אין לך? או יש לך אבל לא המון, תחגוג איך שמתאים ונכון למעמד הכלכלי שלך התקנות רק יכולות לדרבן אנשים לעשות את זה (הלוואות למי שמקיים אותן) ולהפוך את זה ללגיטימי יותר.
מיש מתחתן בכתר הרימון או בסיטי טאואר ימשיך.
אבל מי שמחפש את האולם הכי זול.
את התפריט הכי דל.
הזמר הכי מתחיל.
ומתלבט אם לשלם גם על הסרטה או שמספיק תמונות.
ישמח מאד עם השינוי הזה.
וכמענה ל@דפה לא רואה את יוקר המצווה הטמון בחתונות שכאלו. חתונות מינימום - אלא מאי היום המינימום עומד על עשרות אלפים - וזה עצם השינוי המוצע.

נערך לאחרונה ב:

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
ובכך לאפשר להורים לבצע תיעדוף מועיל יותר של הכספים, כמו סיוע לזוג הצעיר ברכישת דירה.

צריך לעזור להורים לחסוך כדי לחסוך! כי אין להם! כי הם רוצים להמשיך לחיות! לא כדי לחפש איפה להוציא את הכסף שחסכו...

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אני חושבת שלפני ה"תקנות" הנצרכות מאוד, צריך להוריד את רף התוכניות בכל הסמינרים החרדים!!
מחנכים בנות להסתפקות, ותוכניות, אין מצב בלי מצגת, ותלבושות להופעה, יש לכן מושג כמה עולה?
תגידו, הדור שלנו צריך!
ואני אגיד לכן, הוא צריך? כי כך הרגלנו אותו!!
הרגלנו אותם לסף ריגושים גבוה, וזו בעיה של המוסדות שלנו.
בת יוצאת מהסמינר שנאם הרבה על הסתפקות במועט, דוגמה אישית - כלום.
ובסוף אומרים לה, לכי תגורי במרתף ותתחתני בשטיבל...
אחד אחד קודם החתונות. שזה בעיקר מעיק.

יש מושג תפסת מרובה לא תפסת.

תפסת מיעוט תפסת!! אז להתחשב כשאת רוצה הכל...

srp

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L
זה פשוט הזיה לחתן בבתים! למי שרוצה לחסוך יש את מחסני פרידמן וכולי ששם מוגבלים למוזיקה מסויימת ועוד או מקסימום להגיד, אוקיי, אין אולמות אז יש אולמות קטנים לקיבולת של 50 עד 100 איש.
ומי שכותב שזה יילך בגור צודק חלקית כי גור כיום מחולקת לשניים והרבה שם גברים עובדים ואם יש לבנ''א לחץ חברתי בעבודה לעשות בר מצווה מטורפת (וכמובן גם מימון לארוע ולא בטוח שלהוריד דירה) חתונה הוא לא ייעשה בשטיבל. מי כן יעשה? מי שאין לו כסף ומשפחות מאוד רציניות זה ייגרום לפער מטורף בקהילה. תכלס הגוריות חיות ברמה גבוהה ומי שעשה את התקנות מנותק קצת מהמציאות הרווחת בקהילה.
על רוב התגובה אני לא מגיבה, כי אין לי כוח
רק יכולה להגיד לך שבעז"ה כשאחתן את ילדיי
אעדיף לעשות בשטיבל שאפשר להזמין רק 150 איש נגיד, אבל לתת להם מנה אכילה, טעימה, וטיפה מכובדת (לא מפוארת)
כי מי שיבוא יהיה מישהו שהשקיע, כוח , זמן והרבה פעמים גם כסף כדי לבוא להשתתף בשמחתי
מאשר לעשות במחסני פרידמן (הייתי באלו של אשדוד)
שהאולם מאוד מאוד יפה, וגדוללל ויש מקום להזמין גם 400 איש
אבל אפילו את הלחמניה אי אפשר לאכול שם, אני מתביישת להזמין אנשים לכזו שמחה

saru

משתמש מקצוען
על רוב התגובה אני לא מגיבה, כי אין לי כוח
רק יכולה להגיד לך שבעז"ה כשאחתן את ילדיי
אעדיף לעשות בשטיבל שאפשר להזמין רק 150 איש נגיד, אבל לתת להם מנה אכילה, טעימה, וטיפה מכובדת (לא מפוארת)
כי מי שיבוא יהיה מישהו שהשקיע, כוח , זמן והרבה פעמים גם כסף כדי לבוא להשתתף בשמחתי
מאשר לעשות במחסני פרידמן (הייתי באלו של אשדוד)
שהאולם מאוד מאוד יפה, וגדוללל ויש מקום להזמין גם 400 איש
כל מילה!

ובשתי מילים:
את (ואנחנו) רוצים לעשות "שמחה" ולא "אירוע" !
והאמת? שגם אני בתור בת דודה אודה מאד לכל דוד/בנדוד שלא יזמין אותי לחתונת ילדיו ..
כי בינינו .. החיים עמוסים גם ככה ובלעה"ר במשפחות הגדולות זה ממש קשה.
ותכל'ס הוא / היא יוכלו להתייחס יפה יותר לברכת מזל"ט טלפונית (או באחד הש"ב) מאשר בחתונה עמוסה.

אריסטוקקטוס

משתמש פעיל
כשאומרים 'חתונות בבתי החסידים', לא מתכוונים בבתים שלהם, אלא בשטיבלאך. (שטיבל ='בית חסידים').
וחוששתני שצדקו האומרים שצריך מילון פולני עברי כדי להבין את רוח התקנות הנ"ל.
כשרואים פה כמה מהתגובות, וכן באשכולות לגבי ציבורים אחרים, או סתם שיחות ששומעים לפעמים בשטיבלא'ך או במקווה, נראה שעד שעושים סיורי היכרות לציבור החילוני להכרת החרדים, יש חרדים שלא יזיק להם לצאת מהבועה ולהכיר ציבורים אחרים במגזר שלהם. ינפץ להם סטיגמות וסטריאוטיפים רבים.

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
אולי אני תלוש,
אבל הייתי כמה פעמים באולמות הללו, והאוכל היה בהחלט אכיל, ואפילו טעים.

ממחקר קטן שלי, יש שני פלחים בציבור שדואגים להזכיר לכולם כמה הם ענוגים ו'לא סובלים' את האוכל של הישיבה/ארמונות חן/אולמות פרידמן וכו', חלק הם באמת אנשים איסטנסיים ומעודנים, אבל החלק הגדול יותר זה אנשים מבתים פשוטים שרמת החיים שלהם נמוכה, והם יוצרים לעצמם כביכול הילה של מפונקים שלא מתפשרים על פחות מהליגה הכי גבוהה, נראה לי כמו מנגנון של פיצוי רגשי.

(לא מתכוון כמובן למישהו מסויים, סתם משתפך).

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
אדם שנמצא בשעת שמחה הוא שמח מאוד להוציא עבור שמחתו, כמו כל אחד שמחתן ילד ראשון הוא מוציא הרבה יותר כסף מאשר בילד השני והשלישי שלחץ הכסף מכריע שלא להוציא.

וחבל מאוד שהדבר הראשון שאומרים לבן אדם הוא שתתחיל לעשות חתונות קטנות כשהוא מרגיש שהוא צריך לעשות חתונה עלובה במקום שכל אלה העסקנים ישקיעו באמת למצוא פתרון להוזלת החותנות כמו לבנות אולומות בחסות כמה גבירים ולהשכיר אותם בפרוטות וכן הלאה הפיתרון הקל והפשוט שלהם הוא להתחיל להגיד לציבור תעשו חתונות קטנות ועלובות בעוד שרובם מרגישים את עצמם שהם יוכלו להמשיך לעשות חתונות רגילות

(וסתם כך דבר מעניין שיושבים להם כמה עסקנים גברים ואת הדבר הראשון שהם מחליטים שצריך לצמצם זה בגדים...)
אדם שנמצא בשעת שמחה הוא שמח מאוד להוציא עבור שמחתו, כמו כל אחד
ברור שהוא שמח.
אוסיף כעת מדברי אנוכי הקטן: אדם שיוצא לחופשה הוא שמח מאוד להוציא עבור חופשתו, כמו כל אחד...
נו. ולכן? האם כל אחד נוסע לחופשה כמו רוטשילד?
התשובה היא לא. בא' רבתי ומודגשת בזרחן.
בעצם למה לא? למה שלא כל אחד יעשה חופשה כמו רוטשילד?
יש לך תשובה? לי יש כמה תשובות.
לא. אני לא יענה אותם. אתן לכם חומר למחשבה.
בעצם, רמז קטן לאחת מהתשובות: מי מכיר גמ"ח הלוואות "עזר לחופש" שע"י מוסדות בית פייבוש?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אולי אני תלוש,
אבל הייתי כמה פעמים באולמות הללו, והאוכל היה בהחלט אכיל, ואפילו טעים.

ממחקר קטן שלי, יש שני פלחים בציבור שדואגים להזכיר לכולם כמה הם ענוגים ו'לא סובלים' את האוכל של הישיבה/ארמונות חן/אולמות פרידמן וכו', חלק הם באמת אנשים איסטנסיים ומעודנים, אבל החלק הגדול יותר זה אנשים מבתים פשוטים שרמת החיים שלהם נמוכה, והם יוצרים לעצמם כביכול הילה של מפונקים שלא מתפשרים על פחות מהליגה הכי גבוהה, נראה לי כמו מנגנון של פיצוי רגשי.

(לא מתכוון כמובן למישהו מסויים, סתם משתפך).
או שהם גרים בערים אחרות (רמז: פריפריה) שבהן המנה עולה זול יחסית אבל האוכל ברמה גבוהה פי כמה.

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
גם לי זה תפס את העיניים, במיוחד ההסבר שזה גורם להוצאות גבוהות ומיותרות. מוזר מאיפה הם השיגו סוכריות כל כך יקרות?
מדובר בכמויות הזויות. כל המרבה הרי זה משובח.
ואם אתה מצליח להשיג סוכריות מברזיל, אתה בכלל ליגה אחת מעל כולם...

ה ש

משתמש מקצוען
לא מהניסוח שלך, את הציניות אני אוהבת, גם לי לא חסר ;):p
הניסוח של התקנות, אין שם את זה

קיבלתי את התקנות במייל כפי שנכתבו (ולא מתוך כתבה)
כתוב במפורש שם למעלה "לא מוגה - נכתב תוך כדי האסיפה" (ציטוט לא מדויק, אבל בערך...)

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
זה פשוט הזיה לחתן בבתים! למי שרוצה לחסוך יש את מחסני פרידמן וכולי ששם מוגבלים למוזיקה מסויימת ועוד או מקסימום להגיד, אוקיי, אין אולמות אז יש אולמות קטנים לקיבולת של 50 עד 100 איש.
ומי שכותב שזה יילך בגור צודק חלקית כי גור כיום מחולקת לשניים והרבה שם גברים עובדים ואם יש לבנ''א לחץ חברתי בעבודה לעשות בר מצווה מטורפת (וכמובן גם מימון לארוע ולא בטוח שלהוריד דירה) חתונה הוא לא ייעשה בשטיבל. מי כן יעשה? מי שאין לו כסף ומשפחות מאוד רציניות זה ייגרום לפער מטורף בקהילה. תכלס הגוריות חיות ברמה גבוהה ומי שעשה את התקנות מנותק קצת מהמציאות הרווחת בקהילה.
חוסר בהבנת הנקרא. קיראו שוב את הנכתב. עברו שוב על מה שהגבתם ואז נסו לערוך את ההודעה. שלא תצאו מבויישים חלילה. לחתן בבתים? איזה בתים? ובכלל מה זה הזלזול בקריאת השם "מחסני פרידמן"? מחאה.

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
אם לא ידעתי מה ההגדרה לשטיבל זה הוכחה שאני לא באה מרקע פולני :rolleyes:
זה לא רק הרקע הפולני.
צריך להכיר את כל הקודים, וזאת לפני שמגיבים.
לפעמים, כשקולטים את זה לאחר שמגיבים, יוצאים משהו עם טעם דפוק. חבל. להבא, אל תמהרו להגיב.

קריצה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אז רוצה לדייק לך
כך חשבו בגור על מסיבת אירוסין.
איך תקבלנה הכלות
שהמסיבה בבית.
ולמרבה הפלא
הכלות שמחות וגאות
להודיע לחברות שהאירוסין יתקיים בבית.
למה הם שמחות וגאות להודיע לחברות
ממילא החברות לא ישתתפו באירוסין
לפי התקנות

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
למה הם שמחות וגאות להודיע לחברות
ממילא החברות לא ישתתפו באירוסין
לפי התקנות
החברות תגענה מאוחר יותר
לאמר מזל טוב ,להתכבד
לברך ולהתברך.
ללא ארוע נוצץ.
והן גאות כיון שזה חלק מתקנה קהילתית
שיש מאחוריה הגיון עמוק.
ועצם השיכות לקהילה מעניקה גאוה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה