תקיעות

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
יש לי הרגשה שהויריי תוקע לי את המאיה בתדירות די גבוהה.
יש מצב שאני צודקת?
איך אני בודקת את זה?

תודה רבה מראש לכל העוזרים!

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
תסתכלי בסקריפט אדיטור, אם את לא מצליחה להבין מה שכתוב תעלי תמונת מסך.

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
הבעיה היא שברגע שמאיה נתקעת אני גם לא יכולה לפתוח את הסקריפט אדיטור.. :(
מה שקורה לי עכשיו (אחרי שעזבתי כרגע את הפרוייקט הקודם, כי הוא נתקע לי בלי סוף ואין לי מושג למה)
זה שאני מנסה לחבר לחומר, איזשהי טקסטורה מתוך מאגר הטקסטורות של ויריי (create, v-ray, create vray for taxtur') וברגע שאני בוחרת בטקסטורה הרצויה מאיה נתקעת לי.
אשמח מאוד מאוד לשמוע על פתרון .

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
כמה שאלות, שלפיהם אולי יהיה אפשרות לשער מה הבעיה -
א.כשאת עובדת במצב 4 המחשב גם נתקע?
ב. האם את עובדת במקביל עם RT של וירי (IPR), זהו הרינדור שעובד רצוף?
ג. האם גם כשאת שמה חומרים רגילים של מאיה?
ד. האם הסצינה מלאה בפוליגונים?
יש עוד כמה דברים שעולים לי בראש, הרעיון תשללי אפשרויות, תקלי על המחשב, ולאט לאט תוסיפי עד שתראי איפה הוא נתקע.

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
כנראה עליתי על הבעיה, מדובר באובייקט מוכן וניסיתי לשים עליו חומר שבא יחד עם הקובץ וכנראה שהוא עשה את הבעיה.

הסצינה מלאת פוליגונים ובשלב זה, שאני שמה חומרים על האובייקטים אני חייבת אותם במצב 6.
האם יש אפשרות 'להגיד' רק לאובייקט מסויים להיות על מצב 6 וכל השאר שישארו על מצב 4?

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
לא עולה בדעתי, אבל את יכולה לבודד את האובייקט ולעבוד רק עליו, וכן ברנדור את יכולה לקבוע שירנדר רק מה שבחרת.

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י גיל קוליוק;891186:
לא עולה בדעתי, אבל את יכולה לבודד את האובייקט ולעבוד רק עליו, וכן ברנדור את יכולה לקבוע שירנדר רק מה שבחרת.
איך אני קובעת את זה?

תודה רבה!

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י נחמי ווייס;891135:
האם יש אפשרות 'להגיד' רק לאובייקט מסויים להיות על מצב 6 וכל השאר שישארו על מצב 4?

כן, ניתן לראות בתמונה המצורפת. את המודלים שאת רוצה שיהיו במצב 4 תשימי ב - group (קבוצה), ול - group עצמו תפעילי את המתג במסגרת הורודה, ותכבי את מה שבמסגרת הצהובה. כל האמור הינו כאשר את במצב 6.
את יכולה לעשות זאת גם לכל מודל בנפרד אך כך יותר קל. בזמן שאת מפעילה אופציה זאת על מודל יחיד, אם הוא בקבוצה, הוא יעקוף את ההגדרות הנ"ל של הקבוצה, אז שימי לב לכך.

איך אני קובעת את זה?
בתמונה הנוספת, לאחר שאת בוחרת את האובייקט הרצוי, ניתן להפעיל את הטאב שבמסגרת האדומה, בוחרים במסגרת הצהובה, ומפעילים את המסגרת הירוקה.
נ.ב.
סליחה שאני כותב בקיצורים, אך זה חוסך לי זמן.

קבצים מצורפים

• Shading.png
    KB 122.1 · צפיות: 6
  • Isolate.png
    KB 141.3 · צפיות: 7

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
תודה רבה רבה
עזרת לי מאוד מאוד!!!!!!!!!!!!!!!!

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י נחמי ווייס;895959:
איך אני קובעת את זה?
סליחה, שכחתי לענות על החלק השני של השאלה - כיצד מבודדים ברנדור עצמו.
ניתן לראות בתמונה המצורפת, מפעילים את מה שבמסגרת האדומה, ולאחר מכן את מה שבמסגרת הצהובה.
לפני הרנדור יש לבחור באובייקטים הרצויים.
יש לזכור שמפעילים אפשרות זו, מכיון שלעיתים ממשיכים לעבוד, ושוכחים שאפשרות זו מופעלת, ולא מבינים למה הסצינה לא מתרנדרת.

קבצים מצורפים

• Render.png
    KB 30.9 · צפיות: 10

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה