מידע שימושי תעזרו לי לקיים מצוות שילוח הקן

עברי אנכי 1

משתמש צעיר
יש לי מרפסת והכנתי מתקן ,בתקווה שיונים יגיעו לקונן שם וכך כל בני משפחתי יוכלו לקיים את המצווה בהושטת יד,
אך דא עקא שכבר הרבה זמן , כחודש וחצי, אני מחכה, ושום יונה לא מתקרבת יש למישהו מושג למה? אולי משהו במיקום לא אטרקטבי או כדומה אשמח לשמוע ייעוץ מה"מבינים" (הפקרתי את המקום ואני לא מתכוון לזכות לא בקן ולא ביונים או בגוזלים)
שילוח הקן.jpg

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
יש יהודי יקר בשם: ישעיה קניגסברג
הוא מזכה בקיום המצווה, מוצא קן, מגיע איתך למקום, מלמד את כל הפרטים עד קיום המצווה
הטלפון שלו: 0527158830

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מנסיון עשיר - כבר התנחלו אצלנו לא מעט זוצים בעלי כנף, רבים מהם יצאו עם ילד או שניים:

* כמו שנכתב, עונת קינון היונים כבר הסתיימה.

* שיא הקינון הוא באביב-תחילת הקיץ. כך שעבודת ההכנה אמורה להתבצע בסביבות חודש מרץ למניינם.

* היונים מחפשות מקומות מוצלים חלקית, רצוי בתוך צמחיה. אדנית גרניום למשל, היא מקום מושלם.

* צריך שתהיה סביבה נעימה ליונים. אם השכנים מכל הכיוונים מגרשים אותם עם דמוי עורבים, דיסקים, דוקרנים ושאר מרעין בישין, נמוך הסיכוי שהם ישתחלו בדיוק למרפסת היחידה שמחכה להם.

* אחרי שהם מתחילים לקנן, צריך להזהר לא להבהיל אותם. הייתה לנו יונה שהתעופפה בחרב ובחנית כלפי מי שהעז להשקות את האדנית בה התנחלה. (שוטה שבעולם, אם לא נשקה, הכל יתייבש ולא תהיה לך הגנה לקן שלך)
עם הזמן לומדים לפתח יחסי אמון. (או שפשוט התחילו לבוא אלינו ציפורים יותר אמיצות).

* התהליך של בקיעת גוזלים, גדילתם והאכלתם, הוא חוויה מסקרנת לכל המשפחה.

נערך לאחרונה ב:
יש לי מרפסת והכנתי מתקן ,בתקווה שיונים יגיעו לקונן שם וכך כל בני משפחתי יוכלו לקיים את המצווה בהושטת יד,
אך דא עקא שכבר הרבה זמן , כחודש וחצי, אני מחכה, ושום יונה לא מתקרבת יש למישהו מושג למה? אולי משהו במיקום לא אטרקטבי או כדומה אשמח לשמוע ייעוץ מה"מבינים" (הפקרתי את המקום ואני לא מתכוון לזכות לא בקן ולא ביונים או בגוזלים)
צפה בקובץ המצורף 960250
אני לא יודע אם ע"פ הלכה יוצאים ידי חובה לקיים כך שילוח הקן
כתוב תורה כִּי יִקָּרֵא קַן-צִפּוֹר לְפָנֶיךָ ודורשים פרט למזומן
לכן המקום צריך להיות הפקר וכו' וכו'
יש כאלה שסוברים שאם מפקירים את המקום של השילוח הקן לפני שהיונה מתחיל לעשות את הקן יוצאים ידי חובה
ובדרך אגב יש עונות שהם עושים יותר קנים ויש ...... את זה צריכים לברר אצל המומחים

אספרסו דיגיטל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
D I G I T A L
אנחנו עשינו השבוע שילוח הקן
ומתנחלים אצלנו הרבהההה
מרגישים בזה זכות עצומה (כל פעם מישהו אחר זוכה)
אצלנו הם בנו את ביתם על ארון כתר במרפסת מתחת לגג

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
קן באדן החלון תופס?
לרוב הפוסקים כן, גם אם לא הפקרתם לפני.

אני לא יודע אם ע"פ הלכה יוצאים ידי חובה לקיים כך שילוח הקן
כתוב תורה כִּי יִקָּרֵא קַן-צִפּוֹר לְפָנֶיךָ ודורשים פרט למזומן
לכן המקום צריך להיות הפקר וכו' וכו'
יש כאלה שסוברים שאם מפקירים את המקום של השילוח הקן לפני שהיונה מתחיל לעשות את הקן יוצאים ידי חובה
ובדרך אגב יש עונות שהם עושים יותר קנים ויש ...... את זה צריכים לברר אצל המומחים

רוב הפוסקים סוברים שכיוון שהיום יונים זה מטרד ואף אחד לא מעוניין לא בהם ולא בביציהם ממילא לא צריך להפקיר כי זה עומד ומופקר מאליו.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה