דרוש מידע תנו לי מידע על מילאנו....

מוישי

משתמש רשום
תחבורה ציבורית - האם אפשר להגיע לאיזור האגמים, מחירים (בערך), תחנות שצריך לדעת ולהכיר וכו'
אוכל - מסעדות וחנויות אוכל בהכשרים טובים
נסיעות לשדה התעופה ומשדה התעופה - מה הכי מומלץ?

וכל מידע שיש לכם לתרום, איפה מומלץ לבקר וכל העולה על דעתכם
תזכו למצוות
ותודה רבה!!

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אנחנו נחתנו בברגמו, מרחק חצי שעה נסיעה ממילאנו. יש אוטובוסים כל הזמן. עלה חמש יורו לבן אדם.
נסענו לדירה במילאנו. אני ממליץ לך על אזור הקהילה היהודית רחוב סאן גימיגנאנו
יש שם גם מסעדות בהכשר של הרב קדוש עם מחירים טובים (ממליץ על כרמל) וחנויות עם מוצרים כשרים וכמובן מניינים.
היהודים המקומיים דוברי עברית.
תחבורה ציבורית מאוד נוחה יש m 1 m2 וכו' קונים כרטיס יומי בקיוסקים שבתחנות.
לסוע לאגם קומו נסענו לתחנת קדורנה ומשם ברכבת לעיירה קומו. יש שם רכבל ואגם אבל זה לא אזור האגמים שאתה מתכוון אגם גראדה.
איטליה לא זולה. הכל ביורו. יש שווקים אבל אין כמעט מציאות.

יש את הדואמו המפורסם שזה בסך הכל כנסיה וצמוד לזה סוג של קניון שמורכב מרחובות מקורים. נחמד.
חזרנו דרך מלפנסה שקרוב מאוד למילאנו.

מוישי

משתמש רשום
תודה על המידע!
האם מקובל לסמוך על הכשרות שם?
יש פריימארק?
האם כדאי לשכור דירה ליום אחד באגמים או לנסוע הלוך חזור ממילאנו?

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ההכשר נחשב למקובל.

פרימרק? לא יודע

לדעתי כדאי לשכור דירה באגמים ובפרט אם אתה נוחת בברגמו שהיא יותר קרובה שתתחיל את הטיול משם

תמר טל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש קניון ענק וגם פריימארק בין היתר.
ממליצה על Denzel' מסעדה בשרית בהכשר טוב, אוכל טעים, ממש מומלץ.
אתם יכולים לבדוק עוד פרטים באתר שלהם:
https://www.denzel.it/
תיהנו!

easy_kosher_travel

משתמש פעיל
תחבורה ציבורית - האם אפשר להגיע לאיזור האגמים, מחירים (בערך), תחנות שצריך לדעת ולהכיר וכו'
אוכל - מסעדות וחנויות אוכל בהכשרים טובים
נסיעות לשדה התעופה ומשדה התעופה - מה הכי מומלץ?

וכל מידע שיש לכם לתרום, איפה מומלץ לבקר וכל העולה על דעתכם
תזכו למצוות
ותודה רבה!!

היי,
נחתתי פעמיים במילאנו בשני טיולים, פעם עם הילדים ופעם בחופשה זוגית.
אני זוכרת שחיפשתי בנרות מסעדה כשרה, מצאנו כמה באינטרנט ושלוש(!) מסעדות שנסענו אליהן היו סגורות! אחרי זה לקחתי על עצמי להכין מאמר מדויק ועדכני עם כל המקומות הכשרים במילאנו. אז קודם כל את זה יש לך כאן:
http://www.metaylimbkipa.com/kosher-restaurants-abroad/kosher-restaurants-in-milan/

מלונות מתאימים לשומרי שבת וכשרות במילאנו יש לך כאן:
http://www.metaylimbkipa.com/kosher-hotels-in-milan/

ממליצה בחום לצאת ליום טיול באגם קומו, הוא נמצא במרחק חצי שעה נסיעה ממילאנו (יש גם תחבורה ציבורית). אפשר גם לישון שם לילה אחד. אנחנו היינו שם יממה מדהימה וזה הטיול שלנו שם:
http://www.metaylimbkipa.com/family-trip-in-lake-como/

יש גם אשה חרדית מקסימה, חסידת חב"ד בשם רינתי דור-דבורסקי שגרה במילאנו ועושה סיורים מודרכים יפים. יש לה אתר בשם MIA MILANO - מיה מילאנו

מוישי

משתמש רשום
תודה לכולם על ההענות הנפלאה,
עזרתם מאד
(אשמח לשמוע עוד)

דוד2540

משתמש צעיר
אנחנו היינו עם רכב והספקנו יום אחד את ונציה יום אחד לעלות להרים לכיוון האלפים יום אחד במילאנו ואם היה עוד יום אולי היינו הולכים לורונה קצת לשופינג.
אין לי מושג לגבי רכבות לשם, או תח"צ אחר(שנראה לי פחות רלוונטי)
יש לקחת גם בחשבון שגם רכב חוף מדלק והשכרה יש להוסיף את האגרה של הכבישים המהירים שאיתם זה לוקח שעתיים וחצי ממילאנו לונציה במקום ארבע וחצי. זה עלות של כ- 15 יורו אם אני לא טועה. בנוסף גם חניות לא מצויות במרכז מילאנו ובונציה יש רק בשכונות מסביב או חניונים בתשלוום בחוץ

מוישי

משתמש רשום
תודה לכולכם
מסתמן לי שהכיוון להיות קצת במילאנו, קצת בסירמיונה - אגם גארדה, וקינוח של 3 ימים כולל שבת בוונציה,
נשמע טוב? מחכה להמלצותיכם.

יוסלה הגולם

משתמש פעיל
אנחנו נחתנו בברגמו, מרחק חצי שעה נסיעה ממילאנו. יש אוטובוסים כל הזמן. עלה חמש יורו לבן אדם.
נסענו לדירה במילאנו. אני ממליץ לך על אזור הקהילה היהודית רחוב סאן גימיגנאנו
יש שם גם מסעדות בהכשר של הרב קדוש עם מחירים טובים (ממליץ על כרמל) וחנויות עם מוצרים כשרים וכמובן מניינים.
היהודים המקומיים דוברי עברית.
תחבורה ציבורית מאוד נוחה יש m 1 m2 וכו' קונים כרטיס יומי בקיוסקים שבתחנות.
לסוע לאגם קומו נסענו לתחנת קדורנה ומשם ברכבת לעיירה קומו. יש שם רכבל ואגם אבל זה לא אזור האגמים שאתה מתכוון אגם גראדה.
איטליה לא זולה. הכל ביורו. יש שווקים אבל אין כמעט מציאות.

יש את הדואמו המפורסם שזה בסך הכל כנסיה וצמוד לזה סוג של קניון שמורכב מרחובות מקורים. נחמד.
חזרנו דרך מלפנסה שקרוב מאוד למילאנו.
תודה על המידע.....(y)

תכל'ס, יש מה לחפש במילאנו חוץ מכנסיות, מסעדות כשרות ואיזורי מסחר של חנויות מותג.....?

יוסלה הגולם

משתמש פעיל
חשבתי על מילאנו
יום אחד נסיעה ברכבת לונציה
יום שני נסיעה ברכבת לאגם גארדה
עוד יום למילאנו עצמה,
מישהו יכול להמליץ לי?
מחירים של הרכבת, זמנים.......
(y)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה