תמיד רציתם לדעת איזה מחשב לקנות? ברוכים הבאים!

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בעקבות הצעתה של @לדLed מוגש בזאת סקירה של מחשבים מומלצים לשימוש גרפי כבד.
מיועד בעיקר לציירים, גרפיקאים, עורכי תמונות, עורכי ווידאו, פיסול תלת מימדי, ואנימציות.
אתחיל בסקירה של מחשבים נייחים היות שהם יותר ניתנים להתאמה אישית וחזקים יותר במחיר זול יותר. בהמשך נסתעף למחשבים ניידים.

ראשית נתחיל בהסבר אודות מונחים בסיסיים שעליכם לדעת לפני קניית מחשב לגרפיקה.
שימו 3>: מפרט זה אינו בא להדריך אתכם איך להרכיב מחשב לבד. זהו הסבר קצר ופשטני אודות הרכיבים השונים כדי שתוכלו להתמצות במפרטים הטכניים של המחשבים שאסקור למטה.

לחילופין, אתם יכולים פשוט ללכת לטכנאי מוסמך (ואמין!) ולהסביר לו בדיוק מה אתם עומדים לעשות על המחשב. הוא יוכל להרכיב עבורכם מחשב בהתאמה אישית. בקשו ממנו להסביר לכם מדוע בחר עבורכם את מה שבחר. אם הוא טכנאי טוב (ואמין!), הוא ישמח לעשות את זה.

מי מכם שמעוניין לדעת מה בתכלס', ללא הסברים משעממים אודות חומרה, יכול לקרוא את המשפט הירוק בסוף המושגים המסורבלים יותר.

לוח אם:
עליו מרכיבים את מוצרי החומרה של המחשב. חשוב שיהיה עם מספיק חריצים להרחבות, כגון הוספת דיסקים קשיחים והוספת כרטיס גרפי.

חומרה:
המוצרים הפיזיים מהם מורכב מערכת המחשב.
כגון: מעבד.

תוכנה:
חבילות קוד שניתנים להתקנה על גבי חומרת המחשב, המורים לחומרה כיצד לפעול.
כגון: מערכת הפעלה.

מעבד (CPU):
חומרה
המחשבת את פעולות המחשב. תוכנות גרפיות מכבידות מאוד על המעבד. התוכנות החדשות מנצלות יותר ויותר את יכולות המעבד בכל שנה, ולכן יש צורך במעבד מהיר. גרפיקאים שומעים הרבה על חשיבות כמות הRAM, אך ללא מעבד הגון הRAM יהיה חסר תועלת כמעט לחלוטין.
יש מעבדים מחברות שונות: Intel ו AMD הם הנמכרים ביותר.
בעבר דובר על מהירות המעבד,
המינימום הוא מעבד במהירות 1Ghz, כלומר 1 ביליון חישובים בשנייה. אך מומלץ להשקיע ב 2.4Ghz ומעלה.

Cores
מעבד עם מספר Cores הוא בעצם צ'יפ אחד עם מספר מעבדים. דבר זה מאפשר למחשב להקצות משאבים למספר פעולות בו זמנית, כלומר המחשב יפעל במהירות רבה יותר.
Dual Core - שני מעבדים
Quad Core - ארבעה מעבדים
Octa Core - שמונה מעבדים
מינימום Dual Core, עדיף יותר אם אפשר.

Threads:
מעבד עם Hyper-Threading או Multi-threading מאפשר למחשב לראות מעבד אחד כמספר מעבדים לוגיים, וכך למטב במקצת פעולות רבות בבת אחת.
עדיף מספר של Cores ללא Threading מאשר Core אחד עם Threading.

RAM (Random Access Memory):
לעיתים מתייחסים אליו כ"זיכרון", אך אין להתבלבל בינו לבין שטח אכסון. RAM הוא שטח הזיכרון הפנימי, בו המעבד מאכסן את הפעולות החישוביות שלו. ככל שכמות הRAM גדול יותר, כך ניתן לעבד פעולות רבות ומורכבות יותר יחד. הדבר דומה לשולחן עבודה. ככל ששטח השולחן גדול יותר, כך ניתן להניח עליו כלים ועבודות רבות יותר בבת אחת. אם השולחן קטן ונערום עליו כלים רבים ועבודות כבדות, או שחלק מהערימה תישמט מהשולחן או שהשולחן יקרוס.
המינימום הוא 8GB RAM, אך כדאי 16 ומעלה. גם אם אתם רוכשים מחשב עם פחות זיכרון, דאגו למחשב עם אפשרות הרחבה על גבי לוח האם של זיכרון ל16 GB לפחות, כדי שבעתיד תוכלו להוסיף.

דיסק קשיח (Hard Drive):
על דיסק קשיח מתקינים תוכנות ומאכסנים קבצים גמורים. אם נחזור למשל הקודם, זהו ארון האכסון. כשנסיים לעבוד על מוצר כלשהו על גבי השולחן, נרצה להחזיר את הכלים ולאכסן את המוצר במקומם בארון. למען הסדר הטוב, כדאי לשמור את הקבצים במקום נפרד מהתוכנות. ייתכן שיתרום לפעילות חלקה של המחשב
ישנם שני סוגי דיסקים: HDD ו - SSD.
עדיף SSD לאיכסון תוכנות (ומערכת הפעלה) וHDD לאיכסון קבצים.

HDD:
(SATA Hard Drive)
דיסק קשיח
זול יותר ואיטי יותר, אך עם תקרת זיכרון גבוהה ואמינות.
על דיסק קשיח שמיועד להתקנת תוכנות להיות מהיר ביותר, לכן אם בחרתם ללכת על האפשרות הזולה (ממש לא מומלץ) HDD, יש לוודא שהמהירות הוא לפחות 7200rpm.
עדיף HDD של 1TB זיכרון לאיכסון קבצים בלבד, ואם אתם נוטים לערום תיקיות וקבצים ללא סדר, כדאי 2TB זיכרון או יותר.

SSD:
(Solid State Drive)
דיסק קשיח
מהיר מאוד, יקר יותר, עמיד יותר, ובדרך כלל עם תקרת זיכרון של 4TB.
כדאי להשתמש בו לאיכסון תוכנות בלבד ולכן ניתן להסתפק בכמות זיכרון קטן יחסית, אך היות שהתוכנות הגרפיות כבדות ורבות תצטרכו מינימום 256 GB.
לשם דוגמא: המחשב שלי מסודר ביותר, ובכל זאת כמעט נגמר לי הSSD של 233.

מעבד גרפי (GPU):
תפקיד המעבד הגרפי לייצר את התמונה על המסך, ולספק כניסה לחיבור המסך למחשב.
ישנם שני סוגים:מעבד גרפי משולב. ומעבד גרפי מיועד.
רוב המחשבים מגיעים עם מעבד גרפי משולב במעבד.

מעבד גרפי משולב (Integrated GPU):
חסכוני בכוח חשמל, ותואם לחלוטין את מערכת המחשב.
חלש מאוד מבחינת ביצועים גרפיים מורכבים, כגון שימוש מתקדם בפוטושופ, פיסול תלת מימדי ועריכת ווידאו. בנוסף הוא משתמש במשאבים הקיימים של המעבד, כולל הRAM. כלומר המשאבים של המערכת יתחלקו בין המעבד למעבד הגרפי ובמקרה של שימוש אינטנסיבי, לא יהיה מספיק משאבים לכולם.
חינם ואין צורך לקנות אותו כי הוא מגיע יחד עם המחשב.

מעבד גרפי מיועד (Dedicated GPU):
מוכר בשמות כרטיס גרפי, כרטיס מסך, או כרטיס ווידאו.
זהו מעבד גרפי נפרד שמצרפים למערכת המחשב, המגיע אם כלים וRAM משלו לטיפול בעיבודים גרפיים. לרוב גם אם כניסות מסך מרובות יותר.
מעבד גרפי מיועד זולל חשמל רב, לכן חובה על יחידת אספקת החשמל של המחשב להיות עם מספיק כוח (Watts) ויתכן צורך בכבלי חשמל מתאימים (במקרה שהכרטיס גדול מספיק כדי לצרוך אותם).
ועוד, צריכת החשמל הרב מחממת מאוד את המחשב, לכן צריך לדאוג לקופסת מחשב עם זרימת אויר טובה ומאוורר חזק. חוץ מזה, מעבד גרפי כזה טופס מקום רב וייתכן שתצטרכו לקופסת מחשב גדולה במיוחד.
לשימוש גרפי נחוץ מעבד גרפי מיועד.

מערכת הפעלה (OS, Operating System):
מערכת ההפעלה היא התוכנה הראשונה שהמעבד טוען כאשר המחשב מופעל. תוכנה זו מנהלת את משאבי החומרה, ומספקת ממשק גרפי לצורך תצוגת מידע למשתמש על המסך. כדאי לבחור במערכות ההפעלה העדכניות יותר, כדי לוודא התאמה מקסימלית לתוכנות גרפיות עדכניות ומסכי ציור.
באופן כללי כדאי להתרחק מ Windows 8 בעקבות התמיכה ההולכת ופוחתת של החברה במערכות הפעלה אלו.
במחשב חלונות ניתן מומלץ מ Windows 7 ומעלה.
במחשב מאק מומלץ מ 10.5 ומעלה, אך עדיף 10.10 (Yosemite) ומעלה.

מאק(Mac, Apple) או חלונות(Windows)?
זוהי מחלוקת תמידית בין מעצבים. כל צד מתבצר בדעותיו ולא מוכן לחשוב על החברה המתחרה.
מדובר כאן על מערכת של חומרה+מסך+מערכת הפעלה. המערכת הנייחת של מאק בנויה תמיד בתוך המסך, והמערכת הנייחת של חלונות לרוב נמצאת בקופסת מחשב נפרדת מהמסך. כיום יש חברות שפיתחו מחשבי All in one לחלונות, שבדומה למאק הרכיבו את חומרת המחשב בתוך תצוגה.
בעבר אכן היה למאק יתרון משמעותי מבחינה גרפית. טיפוגרפיה דיגיטלית פותחה על מאק. פוטושופ נבנה עבור מחשבי מאק. אך כיום מערכות חלונות ערוכות בהחלט לטיפול בתוכנות גרפיות, ואין הבדל ביצועי אמיתי בין החברות.

בגדול: מאק קולי (קרי: מגניב) יותר, ויקר מאוד, לעומת חלונות שזול יותר, ניתן יותר בקלות להתאמה אישית, להרחבות ולתחזוקה זולה, ונפוץ יותר.
לגבי ציירים: לוחות דיגיטליים רבים נתקלים בבעיות על מחשבי מאק על אף שבמפרט החברה הלוח תואם מאק. מדובר גם בלוחות של Wacom.

מסך:
טכנית, המסך אינו חלק מקופסת המחשב, ונדרש לזה פרק נפרד, אך בכל זאת אצרף כאן המלצה קצרצרה:
במסך חשוב הרזולוציה וסוג המסך.
רזולוציה היא ערך המתאר את כמות הפיקסלים באינץ' מרובע. נכון שהמינימום הוא 1280X800, אך לתוצאה מעולה כדאי להשקיע ב 1080X9120 כלומר, HD לפחות.

ישנם מספר סוגי מסכים, TN הוא הסוג הנפוץ והזול ביותר, אך תצוגת הצבעים לא משהו. לגרפיקאים וציירים כדאי לשקיע במסך VA (יקר) או IPS (יקר יותר). מומלץ מאוד לעבוד עם שני מסכים. במקרה כזה ניתן להשקיע במסך IPS אחד, בעוד המסך השני יכול להיות TN.
עדיף IPS לעורכי סרטים ואנימציות תלת מימד, עורכי תמונות יכולים להסתפק במסך VA.

עריכה: בעזרתו האדיבה של @דודכהן
הפעם לא אוכל להבטיח מחשב בכל יום, אך אשתדל מאוד. כרגיל, בכל מחשב ניתן ללחוץ על שם המחשב כדי לגשת לדף החברה, ואצרף אתרי קנייה אמינים. לכל מילה מודגשת ניתן למצוא הסבר בהודעה זו.

נערך לאחרונה ב:

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
וואוו!!! לא יאומן ממש!!
היה קצת קשה להחזיק ראש בכל המונחים האלה...:eek:
אבל ת'כלס, אם אגש לתכנאי ואראה לו את מה שכתבת, הוא באמת יבין מה אני רוצה?
כלומר, איך אוכל להתייעץ איתו על קודל קופסא ומאוור?? הוא המבין, הוא ישאל אותי שאלות מה אומר לו-כך jr moon כתב?

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
@sweetpanda1 , בהמשך אעלה רשימה של מחשבים מומלצים, ותוכלו להעזר במונחים האלה כדי להבין מדוע בחרתי את המחשבים שברשימה.

כשתגשי לטכנאי, כל מה שאת צריכה לעשות זה להסביר לו בדיוק למה את צריכה את המחשב, והוא יידע להמליץ לך.
לדוג: לצורך פיסול תלת מימד, ועריכת ווידאו.
כל טכנאי מוסמך בוודאי יודע טוב יותר ממני מה דרוש. בקשי ממנו גם להסביר לך מדוע הוא ממליץ דווקא על המחשב הספציפי.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@sweetpanda1
כל טכנאי מוסמך בוודאי יודע טוב יותר ממני מה דרוש. בקשי ממנו גם להסביר לך מדוע הוא ממליץ דווקא על המחשב הספציפי.

כן, אבל איך אדע שהוא באמת ממליץ לי משהוא טוב ולא רק למטרת רווחים כספיים על גבי?

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ווואווווו!!! @jrmoon לא האמנתי שזה יקח פחות משבוע! בכלל לא ציפיתי תוך יום!
איזו השקעה!! אני לא יכולה לתאר לעצמי כמה זמן דבר כזה לוקח לרשום...
בשם כל המאיירים והמאיירות שיקראו את הפוסט הזה, תודה ענקית!!! :eek::D:)

@sweetpanda1 זו שאלת השאלות.... תקחי אחד עם המלצות, או שתבקשי מjrmoon להמליץ על על אחד כזה...

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
@sweetpanda1 זו שאלה קשה...

אין לי כל כך מה לאמר לך לצערי, אך את יכולה לנסות את זה:
קודם כל, גשי לטכנאי שהמליצו לך עליו. בררי עליו היטב היטב. בקשי ממנו מספרי טלפון של אנשים שקנו אצלו מחשב.
שנית, בקשי ממנו לפרט למה ומדוע הוא ממליץ לך על רכיבים מסוימים. התנצלי מעומק לב על בורותך והתעקשי על הסברים. אם הוא טכנאי טוב, הוא גם יסביר טוב.
בררי אם הוא מתקין לך רכיבים יד שנייה, אם כן, ויש לך תקציב, לכאורה כדאי לך להתעקש על רכיבים חדשים.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@sweetpanda1 זו שאלה קשה...

אין לי כל כך מה לאמר לך לצערי, אך את יכולה לנסות את זה:
קודם כל, גשי לטכנאי שהמליצו לך עליו. בררי עליו היטב היטב. בקשי ממנו מספרי טלפון של אנשים שקנו אצלו מחשב.
שנית, בקשי ממנו לפרט למה ומדוע הוא ממליץ לך על רכיבים מסוימים. התנצלי מעומק לב על בורותך והתעקשי על הסברים. אם הוא טכנאי טוב, הוא גם יסביר טוב.
בררי אם הוא מתקין לך רכיבים יד שנייה, אם כן, ויש לך תקציב, לכאורה כדאי לך להתעקש על רכיבים חדשים.

תודה רבה רבה!!
גם זו עיצה נבונה!
מעריכה את הרצון לעזור, באמת!!

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
XPS Tower

מחשב חזק מחברת DELL. מיועד למשתמשים גרפיים כבדים, מגיע עם כרטיס ווידאו, עם אפשרויות הרכבה שונות: ניתן לבחור מעבד, דיסק קשיח, כרטיס ווידאו, וכמות זיכרון פנימי.
מעבד:
  • Intel Core i5
  • Intel Core i7
RAM
  • 8GB (4X2/8X1)
  • 16GB (8X2/16X1) מומלץ
  • 24 GB (8X2+4X2) מומלץ
  • 32 GB (16X2) מומלץ
  • 64GB (16X4) מומלץ
דיסק קשיח
  • HDD 7200rpm 1TB
  • HDD 7200rpm 2TB
  • HDD 7200rpm 2TB + SSD 32GB
  • HDD 720rpm 2TB + 256GB SSD מומלץ
  • 256GB SSD או 512GB SSD
כרטיס ווידאו
  • NVIDIA® GeForce® GT 730 2GB DDR3
  • NVIDIA® GeForce® GTX 745 4GB DDR3
  • NVIDIA® GeForce® GTX 750Ti 2GB GDDR5
  • NVIDIA® GeForce® GTX 960 2GB GDDR5
  • NVIDIA® GeForce® GTX 970 4GB GDDR5
מערכת הפעלה
Windows Home 10

מחיר
נע בין 7500 ש"ח ל 9500 ש"ח

ניתן לקנות:
חנות מחשבים באזורכם
Amazon
B&H לא מוכרים עם SSD
בישראל:
שניידר
פי.סי. סנטר
קצת אחרת
Carmel
א א סלולר

קבצים מצורפים

• desktop-xps-tower-8920-right-hero-504x350.png
    desktop-xps-tower-8920-right-hero-504x350.png
    KB 65.8 · צפיות: 26

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
HP Envy Pheonix 860-121
51ALCjSYv6L.jpg

מחשב בעיצוב חדשני מחברת HP. אפשרויות הרכבה שונות של כרטיס גרפי ודיסקים קשיחים. טכנולוכיית קירור ע"י נוזלים לשמירה על טמפרטורת חומרה נאותה. אור צבעוני המגיב לביצועי המחשב.

מעבד:
Intel Core i7-6700 3.4 GHz Processor

RAM
  • 16GB
  • 32GB
  • 64GB

דיסק קשיח
  • 512GB SSD
  • 1000GB SSD

כרטיס ווידאו
  • 4GB Nvidia GeForce GTX 970
  • 6GB Nvidia GeForce GTX 980Ti

מערכת הפעלה
Windows Home 10

מחיר

נע בין 7028 ש"ח ל 8435 ש"ח

ניתן לקנות:
עדיין אי אפשר להשיג בארץ.
Amazon

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
XPS Tower

מחשב חזק מחברת DELL. מיועד למשתמשים גרפיים כבדים, מגיע עם כרטיס ווידאו, עם אפשרויות הרכבה שונות: ניתן לבחור מעבד, דיסק קשיח, כרטיס ווידאו, וכמות זיכרון פנימי.
מעבד:
  • Intel Core i5
  • Intel Core i7
RAM
  • 8GB (4X2/8X1)
  • 16GB (8X2/16X1) מומלץ
  • 24 GB (8X2+4X2) מומלץ
  • 32 GB (16X2) מומלץ
  • 64GB (16X4) מומלץ
דיסק קשיח
  • HDD 7200rpm 1TB
  • HDD 7200rpm 2TB
  • HDD 7200rpm 2TB + SSD 32GB
  • HDD 720rpm 2TB + 256GB SSD מומלץ
  • 256GB SSD או 512GB SSD
כרטיס ווידאו
  • NVIDIA® GeForce® GT 730 2GB DDR3
  • NVIDIA® GeForce® GTX 745 4GB DDR3
  • NVIDIA® GeForce® GTX 750Ti 2GB GDDR5
  • NVIDIA® GeForce® GTX 960 2GB GDDR5
  • NVIDIA® GeForce® GTX 970 4GB GDDR5
מערכת הפעלה
Windows Home 10

מחיר
נע בין 7500 ש"ח ל 9500 ש"ח

ניתן לקנות:
חנות מחשבים באזורכם
Amazon
B&H לא מוכרים עם SSD
בישראל:
שניידר
פי.סי. סנטר
קצת אחרת
Carmel
א א סלולר
הסיבה שבחרת את המחשב הזה ראשון כי בעיניך הוא הכי מומלץ עבור הצרכים שלנו?
או שיש סיבה אחרת?

ברכי פוזנר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
היי
את המחשב שלי (כ- 20K) קניתי אחרי שנה של בירורים,
ויש לי קצת תובנות בנושא

>הכי חשוב לקנות במקום אמין, אם זה טכנאי אם זה חנות.
מישהו שתמיד, תמיד יהיה זמין לתת לך שירות.

>אני לא יודעת מה הצרכים שלך, אבל תבררי טוב על כל רכיב שקיבלת במיפרט.
הרבה פעמים יש מוצרים מצוינים שיש להם בעיות שונות, שזה אפשר לדעת רק מנסיון של משתמשים קודמים (סדרה תקולה של כונני SSD, בעיה בחוטים של ספק כח מסוים וכו')

>מהנסיון שלי, ממש לא כל טכנאי מבין בתלת מימד. יותר נכון רובם לא.
(לענ"ד תלת זה התחום שהכי דורש טכנולוגיות מתקדמות וחזקות ועדיין תמיד יצוצו באגים חדשים שגם טכנאים מצוינים לא ממש יודעים איך להתמודד, מנסיון.)

>לפני הכל, צריך הרבה סיעתא דשמיא, כי זה הרבה עניין של מזל.

הצלחה בכל
ותתחדשי (זה כיף:p)

*אם מעניין אותך המיפרט המלא, תכתבי.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
@לדLed ,
טכנית, בשונה מהאשכול על לוחות דיגיטליים, לא התכוונתי לשום סדר.
אבל תכל'ס, יצא שאני מעלה מחשבים שיותר מצאו חן בעיני בהתחלה.
לכן בהתחלה יהיו כנראה מחשבים יותר מותגיים (בניגוד לעטים דיגיטליים, כאן יש סיבה למה הם מותגים), ואח"כ אולי יהיו מחשבים יותר זולים.

האמת היא, שלא נראה לי שהמחשבים שברשימה יועילו למישהו (בגלל שבאמת מומלץ ללכת לטכנאי ולא לקנות לבד). אבל אני מקווה שהמחשבים האלה, וההסבר למעלה, יוסיפו לכם ידע וכיוון, כדי שתדעו מה לחפש, ומה לדרוש. לצערי יש הרבה טכנאים לא אמינים, או שפשוט לא מבינים בזה. נפלתי בפח כמה פעמים לפני שהרכבתי את המחשב הנוכחי שלי בעזרת טכנאי. (זה מגוחך - כי לפני כן, בכל פעם שקיבלתי את המחשב חזרה מטכנאים אחרים נזדקקתי לתקן בעצמי את כל התקלות שהטכנאים חידשו לי במחשב...)

ניתן לארגן מחשב גרפיקה בכמה דרכים:
1. במקום להסתבך, אפשר לקנות מחשב מוכן המיועד לשימוש גרפי, כמו אלה מהרשימה. מחשבים אלה מושלמים, מגיעים יחד עם כל מה שצריך ומוכנים לשימוש מיידי. מעבר לווידוא האיכות על ידי ביקורות משתמשים, ואולי קבלת אישור ע"י טכנאי שאתם סומכים עליו, אין הרבה עבודה.

2. להבין את הפרטים הטכניים ברמה נאותה מספיק כדי לקנות מחשב זול מעט יותר עם אפשרויות הרחבה מתאימות על לוח האם.
לדוגמא: מחשב עם פחות זיכרון RAM אך אם חריצי הרחבה, ו/או ללא מעבד גרפי מיועד (כרטיס גרפי), אך עם מקום, כוח חשמל, וקירור מספיקים כדי להתקין כזה. לקנות את רכיבי ההרחבה (כדאי לבחור יחד עם טכנאי, כי חובה לוודא התאמה מלאה) ולהתקינן.

3. להרכיב מחשב בהרכבה אישית מלאה ע"י טכנאי (או באופן עצמאי - אם יש לכם ידע ברמה גבוהה מאוד). זוהי אפשרות שהיתה פופולרית מאוד בעבר.

הערה: לגרפיקאים העוסקים בעריכת תמונות מתקדמת (גם ציור) אין צורך במחשב חזק כל כך כמו גרפיקאים העורכים ווידאו ותלת מימד, לכן ניתן ללכת על מחשבים זולים יותר (8GB זיכרון, מעבד Dual Core 2.4Ghz בלבד, או מעט יותר).

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
cyberpowerpc_gamer_supreme_liquid_cool_1306417.jpg

CyberpowerPC Gamer Supreme Liquid Cool Desktop Computer

מחשב זה חזק ומתאים לעבודות גרפיות כבדות, טכנולוגית קירור נוזלית, עם הרבה מקום להרחבה.

מעבד:
Intel Core i7-7700K Quad-Core 4.2 GHz

RAM
16GB
+
מקום להרחבה עד 64 GB

דיסק קשיח
120 GB SSD
+
2 TB 7200 rpm

כרטיס ווידאו

NVIDIA GeForce GTX 1070
8 GB GDDR5 VRAM

מערכת הפעלה

Windows Home 10 (64 bit)

מחיר

5084 ש"ח

ניתן לקנות:

B&H
Amazon

נערך לאחרונה ב:

שירהראל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יש לי כמה שאלות על המפרט:
מה עם סי די רום?
וכמה יעלה ללא מערכת הפעלה
וה RAM, כמה יעלה לי של 32, לא של 16?
ומסך אתה מוכר?

שירהראל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני לא חושבת שהוא מוכר.... :p:p:p זה רק המלצה של מומחה...
ובכל זאת, אולי הוא יודע.
אני מחפשת הרבה לקנות עכשיו מחשב טוב במחיר סביר.
אני משתמשת בהרבה תכנות כבדות מאוד, כל התכנות של אדובי כולל לייטרום, מנגה, פיינטר, וכן תכנת אנימציה ותלת מימד כמו מאיה. וכמובן שאל המחשב מתחבר הלוח הגרפי לציור.
יש מחשב שמסוגל להכיל את כל זה בלי להיתקע כל חמש שניות?
ואני מתכוונת במחיר נורמלי שאפשר לעמוד בו...(לא יותר מ- 10,000 ש"ח)

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
@שירהראל , כמו שאמרה @לדLed , אני ממש לא מוכר/ת שום כלום. לא מסכים ולא מחשבים. אני סתם בן אדם שמנסה לעזור.
@דודכהן מוכר בהרכבה אישית, לפי מה שכתב לי. המפרט שהוא צירף נראה מצוין על הדף. את יכולה לפנות אליו, אך אין לי שום היכרות איתו.

שני המחשבים הראשונים יכולים להכיל את התוכנות שציינת בכבוד, ומגיעים בכמה הרכבים הניתנים לבחירה, אך לא ניתן לקנות ללא מערכת ההפעלה.
מפרט המחשב השלישי הוא בדיוק כמו שכתבתי. אין אפשרויות שונות.
את בעצמך יכולה ללכת איתו לטכנאי ולקנות עוד זיכרון RAM, להוסיף/לשנות דיסק קשיח, ולשנות כרטיס ווידאו, אם את רוצה.

כונן הדיסקים:
24x-Speed Tray-Load SuperMulti DVD Burner with Dual Layer Support.

שירהראל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
@שירהראל , כמו שאמרה @לדLed , אני ממש לא מוכר/ת שום כלום. לא מסכים ולא מחשבים. אני סתם בן אדם שמנסה לעזור.
@דודכהן מוכר בהרכבה אישית, לפי מה שכתב לי. המפרט שהוא צירף נראה מצוין על הדף. את יכולה לפנות אליו, אך אין לי שום היכרות איתו.

שני המחשבים הראשונים יכולים להכיל את התוכנות שציינת בכבוד, ומגיעים בכמה הרכבים הניתנים לבחירה, אך לא ניתן לקנות ללא מערכת ההפעלה.
מפרט המחשב השלישי הוא בדיוק כמו שכתבתי. אין אפשרויות שונות.
את בעצמך יכולה ללכת איתו לטכנאי ולקנות עוד זיכרון RAM, להוסיף/לשנות דיסק קשיח, ולשנות כרטיס ווידאו, אם את רוצה.

כונן הדיסקים:
24x-Speed Tray-Load SuperMulti DVD Burner with Dual Layer Support.
תודה!

R Yagel

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני ממש ממליצה על דוד כהן - אני אומנם קניתי דרכו מחשב נייד - אבל אני ממש מרוצה
הוא עובד לי כמו טיל - ואם יש בעיה - הוא תמיד שם כדי לעזור

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה